9 najlepszych gier PlayStation VR zapewniających wciągające wrażenia

Kto nie słyszał o PlayStation? Były tematem plotek wśród dzieci i dorosłych od ich istnienia. Oto jesteśmy z najlepszymi grami PlayStation VR w tym artykule.

Gry wirtualnej rzeczywistości przyniosły rewolucję w branży gier. Według eMarketer liczba użytkowników VR w USA wyniosła 57,4 miliona w 2020 r., co stanowiło 15% populacji USA, a wykorzystanie VR rośnie w tempie skumulowanym 15% rocznie.

Rzeczywistość wirtualna jest imponującym przykładem aktualizacji technologii i możemy zobaczyć jej zalety i przychylność w branży gier.

Wirtualna rzeczywistość pomogła graczom zapewnić realistyczne środowisko podczas gry, zamiast trzymać się ekranu przez wiele godzin. Dzisiaj na tym blogu zrozumiemy, czym są gry VR i przedstawimy jedne z najlepszych gier VR, których nie można przegapić, jeśli ktoś kocha gry VR.

Co to jest gra VR?

Gry w wirtualnej rzeczywistości są o krok przed grami wideo. Obecnie gry VR zmieniły światową perspektywę i doświadczenie w grach. Ale jak?

Odpowiedzią jest jego trójwymiarowe środowisko. Tam, gdzie tradycyjne gry ograniczały się do ekranów i sterowania za pomocą klawiatury, gry VR przyniosły rewolucję w branży gier.

Gry VR pozwalają graczowi doświadczyć dokładnego środowiska gier z krytycznym sprzętem, takim jak rękawice do transmisji danych, zestawy słuchawkowe i inne.

Co więcej, sprzęt do bioczujników, taki jak rękawice do transmisji danych, kombinezony itp., dodał wisienkę do ciasta. Ten sprzęt wykrywa obecność i ruch osoby w świecie gier 3D. Dzięki temu gracz czuje się bardziej realistycznie i jest istotną częścią gry. To się nazywa wciągające doświadczenie z VR.

Istnieją różne języki, których używa VR, aby zapewnić realistyczne wrażenia i odczytywać ruchy gracza, ale HMD (wyświetlacz montowany na głowie) jest najbardziej powszechny i ​​najlepiej brany pod uwagę w grach.

Co sprawia, że ​​gry VR są wyjątkowe?

Wirtualna rzeczywistość kradnie światło reflektorów w różnych branżach, od edukacji po architekturę. Najbardziej dostrzeżono wpływ VR na branżę gier. Stał się również częścią naszego codziennego życia ze względu na swoją prostotę. Możesz wejść do stworzonego przez kogoś innego wszechświata, nosząc gogle VR. Porozmawiajmy o tym, co sprawia, że ​​gry VR są tak wyjątkowe.

Doskonałe doświadczenie

Gry VR przyniosły naszym oczom wyimaginowany świat z realistycznym uczuciem. Kiedy grasz w grę wideo, masz przed sobą ekran z grafiką. Tymczasem w VR możesz zobaczyć wokół siebie cały wirtualny wszechświat tej gry. Brzmi zabawnie, prawda?

Innymi słowy, możemy również powiedzieć, że gry VR pozwalają żyć życiem postaci z gry. Możesz zobaczyć i wchodzić w interakcje ze środowiskiem i otoczeniem gry, a także doświadczać emocji i zabawy w grze.

Działania fizyczne

Gry VR pożegnały się z lenistwem wywołanym przez gry wideo. W tradycyjnych grach wideo gracz steruje postacią za pomocą kontrolera. W grach VR gracz kontroluje postać, poruszając się fizycznie. To nie tylko zapewnia realistyczne wrażenia, ale także pomaga ćwiczyć.

Tak, dobrze przeczytałeś. Ruchy fizyczne są niezbędne do grania w gry VR, a okazują się bezbolesnymi ćwiczeniami. Musisz skakać kilka razy w grach VR, szybko poruszać rękami, aby używać mieczy itp. Te ruchy spalają kalorie, przyspieszają bicie serca i nie tylko. Dlatego można powiedzieć, że granie w VR to fajny trening.

Zdrowie psychiczne

Zdrowie psychiczne jest coraz większym problemem obecnego pokolenia. Gry VR sprawiają, że gracz jest całkowicie zaangażowany w świat gier. Zaangażowanie i skupienie gracza nie tylko odcina go od realnego świata, ale także zmniejsza stres, niepokój i samotność. Ponadto zauważono również, że gry VR pomagają w koncentracji i wyostrzeniu mózgu dzięki łamigłówkom w grze.

Doświadcz nowych rzeczy

Gry VR mogą pomóc Ci doświadczyć życia dowolnej fikcyjnej postaci, jaką chcesz przeżyć. Musisz wybrać swój zestaw słuchawkowy, wybrać odpowiednią grę i spróbować.

Wraz ze wzrostem popularności gier VR twórcy zwiększyli również swoją kreatywność. Możesz znaleźć dowolny gatunek gier online wśród tysięcy opcji. Wynalazek programistów pomaga doświadczać nowych rzeczy w życiu. Może to być dreszczyk emocji związany z mieczami, strach przed postrzeleniem lub mój osobisty ulubieniec, tajny agent lub detektyw podczas misji.

Wyleczyć fobie

Odnotowano, że gry VR są bardzo pomocne w zwalczaniu lęków i leczeniu fobii. Gry VR są nieprzewidywalne. Nie można przewidzieć, co będzie dalej. Aby kontynuować grę, musisz stawić czoła ciemności, przerażeniu, wysokości i nie tylko.

Zmieniamy naszą ścieżkę, kiedy już wiemy, że powinniśmy stawić czoła naszemu strachowi. Musisz stawić czoła swojemu strachowi, aby kontynuować grę i ukończyć zadanie. Gry VR zachęcają do walki z lękiem, bo kto lubi przegrywać grę po wielu godzinach ciężkiej pracy?

Przejdźmy teraz bezpośrednio do listy najlepszych gier VR, których nie możesz przegapić.

Misja ratunkowa Astro Bota

Jeśli jesteś fanem przygód i gier na wysokim poziomie, to Astro Bot Rescue Mission jest odpowiednią grą dla Ciebie. Gra rozpoczyna się od zespołu graczy i kapitana Astro, który wyrusza na misję ratowania swojej załogi w różnych światach. Brzmi interesująco, prawda?

To, co czyni tę grę wyjątkową, to sterowanie kamerą. Zwykle kamerą steruje się za pomocą prawego drążka analogowego, ale w tej grze kamerą steruje głowa gracza, co zapewnia jeszcze bardziej realistyczne wrażenia.

Gra ma pięć światów, dwadzieścia poziomów i ponad 200 botów do uratowania. Oznacza to, że zabawa w gry nie kończy się tak szybko. Ma o wiele więcej do zaoferowania, na przykład dźwięk 3D, magiczną skrzynię itp.

Możesz kupić misję ratunkową Astro Bot dla siebie lub dzieci z różnych stron i wziąć udział w fantastycznym doświadczeniu bycia Astrobotem na misji ratowania swojej załogi w wyjątkowym środowisku wirtualnym.

Zabójca 3

Jeśli jesteś doświadczonym graczem w Hitman 1 i 2, nie muszę ci mówić więcej o grze. Wiesz już, jak niezwykłe jest to przeżycie. Ale tak, witam wszystkich nowych graczy Hitman 3. Hitman to gra dla jednego gracza, która pozwala graczowi przejść milę w butach agenta 47.

Gra jest zasadniczo z perspektywy trzeciej osoby. Agent 47, czyli gracz musi podróżować do różnych lokacji i miejsc, aby wykonać zlecone mu zabójstwa z poprzedniej rundy (Hitman 1 i 2). Starzy gracze mają większą przewagę w grze.

Hitman 3 nie ogranicza się już tylko do misji. Dodali wiele dodatkowych funkcji, takich jak kamera i klawiatury numeryczne, ponieważ gracz musi znaleźć czterocyfrowy kod, aby odblokować różne drzwi i lokalizacje. Brzmi zabawnie, ponieważ musisz używać mózgu i być aktywnym.

Strefa bitwy

Battlezone to gra pierwszoosobowa rozgrywana w kokpicie czołgu. Pamiętasz klasyczną grę Battlezone z lat 80. To post-premiera tej samej gry w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

Dodali także funkcję trybu klasycznego, aby doświadczyć oryginalnej gry. Co więcej, dzięki poziomom więcej graczy może dołączyć do zabawy, aby pomóc pierwszemu graczowi.

Jednak linia życia jest ograniczona tylko do trzech, które są wspólne dla wszystkich graczy. Oznacza to, że drobny błąd popełniony przez jednego gracza może zaryzykować całą grę. Możesz także dokonywać zakupów w grze, ale może to być kosztowne. Battlezone to doskonała gra z pozytywnym aspektem, która wymaga dużego skupienia i koncentracji, aby wygrać.

Krew i prawda London Studio

The London Studio od 2002 roku dostarcza swoim odbiorcom najlepsze gry. Wraz z rozwojem technologii poprawili jakość swoich gier. Blood & Truth to jedna z ich ostatnich najlepszych gier.

Ta strzelanka nie wymaga dużej aktywności fizycznej. W tej grze żołnierz Ryan (gracz) musi uratować swoją rodzinę przed szefem londyńskiej przestępczości. Ogólnie rzecz biorąc, Blood & Truth to ekscytująca i ekscytująca gra, której możesz doświadczyć.

Batman: Arkham VR

Batman Arkham VR znacznie różni się od tradycyjnych gier Arkham. W tej grze musisz rozwiązywać zagadki, aby zrozumieć tajemnicę gry i mieć około 30 wyzwań od superzłoczyńcy Riddlera. Ta gra przygodowa pozwala doświadczyć środowiska gry oczami Batmana.

Ta gra jest wypełniona licznymi łamigłówkami i przygodami z niesamowitymi efektami wizualnymi. Batman Arkham VR jest właśnie dla Ciebie, jeśli chcesz dodać niezwykłe kreatywne wrażenia do swojego zestawu słuchawkowego.

Elder Scrolls V: Skyrim VR

Gry akcji nigdy nie idą źle wśród młodzieży, a The Elder Scrolls V jest jednym z najlepszych. Specjalnością gry jest to, że nie ogranicza się ona tylko do różnych miast czy krajów. Możesz doświadczyć wirtualnego środowiska lasów, wiosek, jaskiń i nie tylko.

Gra pozwala graczowi wybrać postać, płeć, wygląd i więcej z 10 opcji. The Elder Scrolls V wyróżnia się na tle innych gier z wielu perspektyw. Zamiast omawiać wszystkie jego sekrety, chcielibyśmy, abyś sam spróbował.

Bethesda Game Studios nigdy nie zawiodło swoich graczy, a jeśli znasz tę serię, nie zapomnij tego wypróbować.

Gran Turismo

Gry wyścigowe w wirtualnej rzeczywistości wydają się o wiele bardziej zabawne niż gry przygodowe i akcji. Ale co z wrażeniami z wyścigów? Nic nie jest w stanie pobić adrenaliny towarzyszącej graniu w gry wyścigowe, dlatego mamy dla Ciebie serię Gran Turismo.

Gran Turismo słynie z symulatorów wyścigów. Ich niedawne wydanie Gran Turismo 7, tworzy wielką rzeszę fanów wśród graczy.

Gracze uwielbiają serię Gran Turismo ze względu na realistyczną grafikę, opcje dla wielu licencjonowanych pojazdów i nie tylko. Twórcy zwrócili uwagę na każdy najmniejszy szczegół w grze, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia, od części pojazdów po dokładną fizykę jazdy. Po zagraniu w tę grę i tak nie możesz tego żałować.

Co więcej, tuning zapewnia bardziej realistyczne wrażenia, ponieważ dźwięk silnika jest oparty na rzeczywistych nagraniach samochodów. Już byś wiedział, jak dobrze twórcy Gran Turismo grali dla ciebie z VR.

Niebo niczyje

Chcesz spędzić weekend przy doskonałej grze przygodowej? W takim razie No Man’s Sky jest tutaj dla Ciebie. Został pierwotnie uruchomiony w 2016 roku i nie zajęło dużo czasu, aby przyciągnąć uwagę graczy. Dziś mają pełną serię popularną wśród młodzieży.

Projekt tej przygodowej gry akcji jest nieszablonowy. Obejmuje unikalne formy flory i fauny, planety, obce gatunki itp. Załóżmy, że znudziło Cię to samo miasto w wirtualnym świecie. Możesz wypróbować tę wyjątkową nową zawartość i otwarty wszechświat z mnóstwem rzeczy do odkrycia.

Twórcy wykazali się dużą kreatywnością i pracowali nad każdym szczegółem, aby utrzymać motyw. No Man’s Sky daje graczom walutę w grze za osiągnięcia i ukończenie misji. Możesz także grać w tę grę offline.

Super gorące

Superhot to gra z 31 poziomami i realistycznym otoczeniem. Fabuła gry łączy w sobie doświadczenie świata przyrody i gangsterskiej fantazji.

Ta gra jest całkowicie oparta na aktywności fizycznej gracza. Dlatego powinieneś być bardzo aktywny, aby pozostać przy życiu w tej grze. Jeśli znudziły Ci się gry w skakanie i bieganie, ta gra przygodowa jest dla Ciebie lepsza. Gra oferuje różne bronie, pistolety itp. W grze, a fabuła jest całkowicie pokręcona. Z każdym poziomem otrzymujesz nową niespodziankę.

Dobre połączenie pozytywności i intensywności jest super gorące. Nie przegap tego doświadczenia, bez względu na to, jakiego rodzaju gry kochasz, ponieważ ta gra może zapewnić ci niezłą przejażdżkę kolejką górską.

Notka autora

Szaleństwo gier VR rozpoczęło się w 2016 roku i do dziś przykuwa uwagę. Branża gier VR odnotowała w ostatnich latach szybki wzrost, ponieważ VR ma moc wydobywania między nami wyimaginowanego świata. Z mojej perspektywy gry VR to doświadczenie, którego nigdy nie można przegapić, ponieważ jest to jedyny sposób, aby żyć życiem innych lub doświadczać stworzonego przez człowieka wszechświata z prawdziwymi uczuciami.

Wniosek

Gry wirtualnej rzeczywistości (VR) pozwalają ci znaleźć się w samym środku akcji jako jedna z grywalnych postaci, mieszać się z innymi graczami, odtwarzać, a nawet wymyślać wydarzenia i scenariusze według własnego uznania. Możesz łączyć się z graczami z całego świata niezależnie od ich urządzeń, dlatego najbardziej niesamowite gry wirtualnej rzeczywistości umożliwiają grę na wielu platformach. Platformy te obejmują urządzenia mobilne, komputery z systemem Windows i urządzenia z systemem iOS.

Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez niektóre z najlepszych gier rzeczywistości wirtualnej, w które możesz grać w zaciszu własnego domu, samodzielnie lub z innymi.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi klasycznymi grami na Playstation (PS1) i darmowymi grami VR.

x