9 najlepszych interfejsów API dla traderów do integracji z produktami finansowymi

W ciągu ostatnich kilku lat branża finansowa jest świadkiem większego przyjęcia technologii. Wśród nich znajdują się innowacyjne technologie, takie jak finansowe interfejsy API, które przedsiębiorstwa każdej wielkości zaczęły wykorzystywać.

Czemu nie!

Interfejsy API finansowe mogą pomóc programistom w łatwym łączeniu się z ich aplikacjami i platformami oraz skrócić czas wprowadzania na rynek. Z kolei oferują bezproblemową obsługę klientom, którzy oczekują szybkiego, responsywnego i bezpiecznego dostępu do danych z aplikacji.

Jest to sytuacja korzystna dla wszystkich, jeśli używasz wydajnego finansowego interfejsu API do tworzenia swoich produktów cyfrowych.

Ale czym one dokładnie są i jakie masz wszystkie opcje na rynku?

Znajdźmy odpowiedź na wszystkie te pytania i nie tylko, abyś mógł wybrać najlepsze finansowe interfejsy API do tworzenia wysokiej jakości aplikacji.

Czym są finansowe API?

Finansowe API to oprogramowanie, które może komunikować się z aplikacjami finansowymi w celu ułatwienia dostępu do danych, przetwarzania płatności i transakcji. Platformy i instytucje finansowe wykorzystują te interfejsy API w celu zwiększenia komfortu użytkownika, uproszczenia integracji i umożliwienia płynnej współpracy między partnerami finansowymi.

Finansowy interfejs API ma na celu umożliwienie użytkownikom dostępu do informacji finansowych w dowolnym momencie za pomocą kilku kliknięć. Umożliwia również bezproblemowe udostępnianie danych między aplikacjami użytkownikom, partnerom biznesowym, dostawcom zewnętrznym i pracownikom. Finansowe interfejsy API wypełniają luki między różnymi aplikacjami i synchronizują dane w różnych aplikacjach. Mogą łączyć się ze starszymi aplikacjami finansowymi i zbierać od nich dane, otrzymując żądania przychodzące. Następnie przetwarzają żądania, uzyskują dostęp do żądanych danych i wysyłają odpowiedź.

Dlaczego warto korzystać z finansowych interfejsów API?

Wykorzystanie interfejsów API może pomóc handlowcom i firmom łączyć aplikacje finansowe, uzyskiwać dostęp do danych i szybciej tworzyć produkty. Korzyści z tego płynie o wiele więcej. Oto szczegółowe informacje o tym, jak finansowe interfejsy API mogą Ci pomóc.

Prędkość

Finansowe API pomagają przyspieszyć czas tworzenia aplikacji, co jest jednym z głównych powodów, dla których firmy z nich korzystają. Możesz szybko tworzyć, optymalizować i szybciej wdrażać swoje produkty, korzystając z bezpiecznego i otwartego interfejsu API. Jest to bardziej wydajne niż tworzenie własnej aplikacji przez pisanie kodu od podstaw. Zamiast tego możesz użyć interfejsów API, aby rozpocząć rozwój produktu i szybko wejść na rynek przed konkurencją. Ten proces aplikacji może zaoszczędzić dużo pieniędzy, czasu i wysiłku.

Efektywne zarządzanie danymi i bezpieczeństwo

Bezpieczny i spójny dostęp do wysokiej jakości danych z odpowiednimi uprawnieniami użytkownika jest nie tylko fajny, ale także niezbędny w przypadku aplikacji finansowych. Korzystając z bezpiecznego finansowego interfejsu API, możesz włączyć solidne zabezpieczenia, takie jak dostęp do kont i transakcji na podstawie uprawnień. Oferuje ochronę na poziomie banku i umożliwia efektywne zarządzanie danymi w celu łatwego raportowania i zgodności z przepisami.

Doskonała łączność i wgląd

Możesz łatwo połączyć finansowy interfejs API z aplikacjami finansowymi, kontami i danymi transakcyjnymi oraz wykonywać niezbędne zadania finansowe bez kłopotów. Oferuje użytkownikom lepszą funkcjonalność, wartość i bezproblemową obsługę przy wykonywaniu różnych zadań, takich jak bankowość cyfrowa, zarządzanie pieniędzmi, przetwarzanie płatności, weryfikacja konta itp.

Ponadto możesz łatwo zintegrować analizę danych w swojej aplikacji za pomocą interfejsów API, aby uzyskać głębszy wgląd w zachowanie klientów. Może zawierać informacje, takie jak wzorce wydatków i trendy według lokalizacji geograficznych, sklepów, sprzedawców itp. Pomoże Ci odwzorować potrzeby i oczekiwania klientów oraz odpowiednio ukształtować Twoją ofertę.

Dostęp do danych w czasie rzeczywistym

Szał na zakupy i bankowość online szybko rośnie wśród użytkowników, podobnie jak zapotrzebowanie na wysokiej jakości i responsywne aplikacje, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. Dlatego pomogłoby, gdybyś wyprodukował aplikacje, które mogą doskonale działać w dowolnym miejscu i czasie na różnych typach urządzeń.

Możesz to włączyć za pomocą finansowego interfejsu API podczas tworzenia aplikacji. Pomoże użytkownikom szybko uzyskać dostęp do danych w czasie rzeczywistym, połączyć się ze swoimi rachunkami, przeglądać dostępne salda, dokonywać transakcji, przeglądać historię transakcji i tak dalej. Może również oferować bezproblemową weryfikację konta w przypadku pożyczek, otwierania kont, sprzedaży lub kupowania akcji, zakupów online itp.

Ulepszone wrażenia użytkownika

Współcześni klienci są zaawansowani; oczekują bezproblemowego korzystania z aplikacji lub usługi. Prawie nie ma miejsca na kłopoty, ponieważ dzięki zaawansowanej technologii wszystko stało się bardziej usprawnione i dostępne.

Korzystanie z finansowych interfejsów API w aplikacjach właśnie to umożliwia. Zamiast spędzać więcej czasu na pisaniu kodów, korzystaj z interfejsów API i skup się bardziej na dostarczaniu użytkownikom doświadczenia poprzez innowacje. Możesz zapewnić użytkownikom bardziej responsywne i spersonalizowane wrażenia, łącząc w aplikacji usługi finansowe, takie jak produkty, dane bankowe, dane dotyczące płatności online itp.

To pomocne, przyjazne dla użytkownika, bezpieczne i usprawnione środowisko użytkownika przyciągnie ich uwagę i utrzyma ich zaangażowanie w Twoją aplikację.

Możesz zrozumieć, jak przydatne dla Twojej firmy mogą być finansowe interfejsy API, przeglądając powyższe korzyści. Dlatego warto zintegrować niektóre z istniejących interfejsów API w celu stworzenia produktów finansowych. Mamy dla Ciebie kilka doskonałych rekomendacji, dzięki którym możesz wybrać najlepsze finansowe interfejsy API w oparciu o swoje potrzeby.

Sprawdź je!

Finansista

Finansista to działający w czasie rzeczywistym interfejs API do obsługi wiadomości finansowych, który wykorzystuje ładunek JSON do pobierania dynamicznych danych finansowych. Dzięki pojedynczej integracji możesz łączyć się z ponad 100 rynkami finansowymi i otrzymywać wiele notowań giełdowych danych.

Osadzaj wiadomości finansowe na żywo w dowolnej aplikacji lub witrynie internetowej wraz z kanałami artykułów. Możesz także uzyskać dostęp do danych finansowych firmy, rządowych raportów ekonomicznych, notowań giełdowych i nie tylko w ustrukturyzowanym formacie. Obejmuje również wszystkie informacje, od danych historycznych po wiadomości w czasie rzeczywistym.

News API obsługuje dowolny język programowania po stronie serwera i klienta, taki jak Python, JQuery, Ruby, Go i PHP. Jest wyposażony w ponad 100 wstępnie napisanych kodów, które pomogą Ci rozpocząć pracę w ciągu kilku minut.

Uzyskaj 250 połączeń miesięcznie, wszystkie źródła wiadomości, 3-miesięczną historię wiadomości, informacje o opóźnionych wiadomościach i więcej całkowicie za darmo. Możesz również wybrać plan płatny, aby uzyskać do 1000 wywołań interfejsu API miesięcznie i roczną historię wiadomości za 59,99 USD miesięcznie i 47,99 USD miesięcznie, jeśli jest rozliczane rocznie.

Stos rynkowy

Stos rynkowy to łatwy w użyciu i darmowy interfejs API REST, który dostarcza globalne dane giełdowe w formacie JSON. Możesz uzyskać dane w czasie rzeczywistym dla tickerów co do minuty i zażądać kwotowań lub uzyskać ponad 30 lat historycznych danych rynkowych.

Zintegruj interfejs API ze swoimi produktami finansowymi w prosty sposób i korzystaj z ponad 170 000 światowych notowań giełdowych, które są zbierane z 70 światowych giełd, w tym NYSE, Nasdaq i innych.

Marketstack gwarantuje dostępność bliską 100%, a otrzymasz dane rynkowe w czasie rzeczywistym, dane rynkowe w ciągu dnia, ponad 750 indeksów rynkowych i wiele więcej. Jest zasilany przez skalowalną infrastrukturę chmury i najnowocześniejszą technologię, która jest w stanie obsłużyć wszystko, od setek żądań miesięcznie do milionów dziennie.

Każdy bajt i bit jest zabezpieczony standardowym w branży 256-bitowym szyfrowaniem HTTPS. Ponadto obszerna dokumentacja pomoże Ci przygotować się do pracy w ciągu kilku minut za pomocą przykładów kodu i interaktywnych żądań demonstracyjnych.

Pobierz za darmo lub zapłać 9,99 USD co miesiąc, aby uzyskać 10 000 żądań miesięcznie, 70 wymian, 10 lat historii, indeksy rynkowe, szyfrowanie HTTPS i nie tylko.

Istnieje więcej interfejsów API danych giełdowych, które możesz poznać.

Władca monet

Szybko poznaj kursy wymiany kryptowalut w czasie rzeczywistym w formacie JSON dzięki interfejsowi API Rest Coinlayer obejmującemu ponad 385 monet i 25 giełd. Interfejs API jest wspierany przez wysoce dostępną i solidną infrastrukturę chmury, aby dostarczać dane w ciągu milisekund.

Władca monet zapewnia najwyższy poziom dokładności, ponieważ szereg niezawodnych dostawców wymiany zasila kursy kryptowalut. Szyfruje również wszystkie odpowiedzi i żądania za pomocą 256-bitowego szyfrowania HTTPS. Dodatkowo otrzymasz dane historyczne z około 10 lat i zobaczysz, jak rozwijały się kryptowaluty na przestrzeni czasu.

Co więcej, Coinlayer dostarczy spójne informacje, gdy tylko tego potrzebujesz. Deweloperzy zaprojektowali API, zachowując spójność, łatwość użycia i wydajność w swoich umysłach, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownika. Używaj go z odpowiedzią i żądaniem RESTful oraz interaktywną i obszerną dokumentacją.

Coinlayer oferuje czas odpowiedzi wynoszący zaledwie 20 milisekund. Dzięki przewodnikowi integracyjnemu dowiesz się również więcej. Niezależnie od tego, czy jesteś dużą korporacją, małym i średnim przedsiębiorstwem, czy freelancerem, Coinlayer API ma wszystko, abyś miał pełne dane.

Uzyskaj Coinlayer za darmo ze 100 żądaniami co miesiąc, aktualizacjami godzinowymi i danymi historycznymi. W przeciwnym razie możesz wypróbować płatną wersję, aby uzyskać więcej dostępu za jedyne 9,99 USD miesięcznie z rozszerzonymi wynikami, szyfrowaniem SSL i punktem końcowym konwersji.

CoinMarketCap

CoinMarketCap ma profesjonalny interfejs API, który oferuje nowy zestaw elastycznych, dokładnych i solidnych punktów końcowych danych rynku kryptowalut. Umożliwia testowanie historyczne handlu i przeprowadzanie symulacji wraz ze strategiami inwestycyjnymi przy użyciu danych kryptograficznych.

Za każdym razem, gdy szukasz danych giełdowych, uzyskasz doskonały obraz z zagregowanymi danymi z tysięcy monet i setek giełd. Będziesz mieć również pełną widoczność wszystkich danych kryptowalut z okresu do 5 lat. Dzięki API CoinMarketCap możesz dostarczać swoim użytkownikom prawidłowe dane na rynku.

Jego zaktualizowane i zaawansowane dane rynkowe pomagają również tworzyć nowe oferty multimedialne, narzędzia do zarządzania portfelem, portfele i nie tylko. Uzyskaj dogłębny wgląd w przeszłe i aktualne ceny, informacje o giełdzie i wolumenie, aby podejmować właściwe decyzje we właściwym czasie. Dzięki zebranemu zestawowi danych możesz tworzyć wysokiej jakości aplikacje, które mogą zwiększyć zainteresowanie użytkowników i zwiększyć zaangażowanie.

CoinMarketCap jest dostarczany z darmowym kluczem API z ograniczonymi korzyściami. Skorzystaj z większej liczby funkcji za 29 USD miesięcznie, jeśli jest rozliczana corocznie.

Webhose

Uzyskaj aktualny, kompleksowy zakres wiadomości i kanałów danych z wiadomościami API dzięki Webhose, najlepsza alternatywa dla interfejsu Google News API. Otrzymasz ujednolicone, ustrukturyzowane i zagregowane dane w formatach XML i JSON z ponad 1 miliona stron internetowych.

Webhose News API zapewnia bezpośredni dostęp do danych na żywo z różnych serwisów informacyjnych. Oferuje również filtry z encjami opcji, nastrojami, zarchiwizowanymi danymi i sygnałami społecznościowymi. Dodatkowo możesz uruchamiać zapytania dotyczące lokalizacji, organizacji i osób oraz obciążać swoje analizy i badania danymi historycznymi.

Usprawnij modelowanie ryzyka i analizy predykcyjne za pomocą danych historycznych i uzyskaj wgląd w podmioty, osoby i firmy za pomocą analizy finansowej. Możesz również znaleźć owocne możliwości na rynku, korzystając z cen produktów konkurencji, recenzji online i wiadomości.

Twórz lepsze i wartościowe modele sztucznej inteligencji na podstawie różnych danych. Uzyskaj dostęp do wszystkich zebranych historii i uzyskaj pełny wgląd w swoją markę, aby monitorować ją w czasie rzeczywistym. Webhose korzysta również ze źródeł, takich jak fora, stacje radiowe, artykuły informacyjne i blogi, aby zapewnić doskonałe dane.

Więcej interfejsów API Global News znajdziesz tutaj.

Crypto API

Korzystaj z najbardziej niezawodnego SaaS, który pozwala budować aplikacje Crypto i Blockchain z większym bezpieczeństwem, łatwością i szybkością użytkowania Crypto API. Oferuje wiele produktów, w tym portfel jako usługę, dane blockchain, zdarzenia blockchain, automatyzację blockchain, narzędzia blockchain i dane rynkowe, które pomagają na każdym etapie rozwoju.

API obsługuje wiele tokenów, giełd, standardów, warstw i łańcuchów bloków. Stale monitoruje rynek w poszukiwaniu nowych danych za każdym razem, aby wyprzedzić konkurencję. Otrzymasz również zabezpieczenia klasy korporacyjnej do szyfrowania wszystkich poufnych danych, pamięci i REST.

Uzyskaj ujednolicone dane, które musiałbyś zintegrować tylko raz w przypadku wymiany kryptowalut i protokołów blockchain, aby zaoszczędzić ogromny wysiłek. Interfejs API wykorzystuje również architekturę mikrousług, która jest oparta na chmurze i używa Kubernetes do automatycznego skalowania.

Interfejsy Crypto API mogą obsłużyć 5000 żądań na sekundę bez zmiany czasu odpowiedzi. Otrzymasz również dostęp do pakietów SDK i bibliotek w preferowanych językach programowania. Szybko generuj próbki kodu wraz z dodatkowymi pakietami SDK i korzystaj ze wszystkich produktów Crypto APIs za darmo z pewnymi ograniczeniami, których nie znajdziesz w płatnych subskrypcjach.

Wielokąt.io

Wielokąt.io to platforma danych rynku finansowego dla forex, kryptowalut, interfejsów API giełdowych i nie tylko. Zapewnia interfejsy API danych historycznych i w czasie rzeczywistym dla akcji amerykańskich z giełd amerykańskich i ciemnych pul.

Otrzymuj aktualizacje tick-by-tick dla 1000 par walutowych od wiodących instytucji bankowych. Dodatkowo w jednym interfejsie API otrzymasz historyczne i aktualne dane kryptograficzne z wiodących giełd kryptograficznych. W jednej aplikacji znajdziesz również transakcje, notowania, szczegóły tickerów, podziały akcji, status rynkowy i wiele więcej.

Co więcej, możesz stworzyć aplikację w preferowanym języku programowania bez ograniczeń Java lub C++. Zamiast spędzać więcej czasu na integracji, poświęć go na tworzenie aplikacji przy użyciu technologii i zdobywanie przykładowych kodów do uruchamiania w Nodejs, C#, Pythonie i nie tylko na Github.

Ponadto ustrukturyzowane interfejsy API RESTful JSON umożliwiają wysyłanie żądań przy użyciu języka kodowania. Utrzymuje również interfejsy API o bardzo niskim opóźnieniu, które wynosi mniej niż jedną milisekundę. Polygon.io to szybki, niezawodny i dokładny interfejs API, który umożliwia tworzenie zaawansowanych wizualizacji dla dowolnego systemu operacyjnego lub platformy w języku, który znasz.

Uzyskaj bezpłatnie 5 wywołań interfejsu API na minutę, dane historyczne z 2 lat, słupki zbiorcze, dane referencyjne, działania korporacyjne i nie tylko. Zyskaj więcej funkcji i korzyści za 19 USD miesięcznie.

Alfa Vantage

Alfa Vantage udostępnia interfejsy API giełdowe w Excelu, Google, arkuszach JSON, źródłach danych forex, źródłach danych o kryptowalutach, ponad 50 wskaźnikach technicznych i globalnym zasięgu. Jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię, rygorystyczne badania i niezachwiany dostęp do danych finansowych.

Przetestuj bibliotekę API z dokumentacją API Alpha Vantage. Kiedy będziesz gotowy, odbierz darmowy klucz i odkryj więcej. Obsługuje wiele języków programowania, w tym NodeJS, PHP, Python, C#/.NET i inne. Obejmie ponad 20 lat danych historycznych, których potrzebujesz dla swoich aplikacji.

Możesz użyć punktu końcowego wyszukiwania, aby uzyskać informacje, takie jak dane rynkowe i pasujące symbole na podstawie wybranych słów kluczowych. Zarejestruj się, aby uzyskać dożywotni dostęp i bezpłatnie korzystać z Alpha Vantage, podając dokładne informacje o sobie.

Ekonomia handlowa

Pobierz wiele wierszy danych historycznych, przeszukuj kalendarze ekonomiczne w czasie rzeczywistym i subskrybuj aktualizacje za pomocą Interfejs API ekonomii handlu. Zapewnia historyczne ceny i aktualne notowania akcji, obligacji, towarów i walut. Użyj go, aby uzyskać dostęp do danych historycznych i bieżących danych dotyczących 20 milionów wskaźników dla 196 krajów.

Znajdziesz autorskie prognozy dla rynków i wskaźników oraz skorzystasz z otwartego oprogramowania, w którym możesz używać dowolnych języków programowania, w tym R, NodeJS, Java, PHP, C#, Python itp. Możesz również otrzymywać dane dotyczące statystyk krajowych bezpośrednio z oficjalnych źródeł.

Ponadto otrzymasz dane, takie jak waluty (ze 150 walut i 29000 kursów wymiany), akcje, obligacje, bank światowy, towarzysz, FRED i towary (takie jak metale, zwierzęta gospodarskie, przedmioty przemysłowe, energia i rolnictwo).

Uzyskaj Trading Economics API za jedyne 49 USD tygodniowo lub 199 USD miesięcznie i skorzystaj z tygodniowego okresu próbnego. Możesz również skorzystać ze zniżek na plany kwartalne i roczne.

Wniosek

Finansowe interfejsy API są przydatne dla programistów do tworzenia szybszych, responsywnych i bezpiecznych aplikacji. Pomoże Ci zapewnić doskonałe wrażenia użytkownika, umożliwi wydajne zarządzanie danymi i zaoferuje wiele innych korzyści. Jest to przydatne nie tylko dla firm, ale także dla Twoich klientów. Dlatego wybierz finansowe API z powyższej listy w oparciu o swoje potrzeby i zbuduj wyjątkowe produkty finansowe.

x