9 najlepszych kamer internetowych do przesyłania strumieniowego w serwisie YouTube/Twitch

Zostań profesjonalnym streamerem Twitch lub Youtube dzięki wysokiej jakości kamerze internetowej do przesyłania strumieniowego.

Branża streamingowa z roku na rok rozwija się skokowo. Z każdym dniem angażuje się w tę dziedzinę coraz więcej osób. Wygląda na to, że ten postęp nie ma końca.

Streaming staje się jedną z najpopularniejszych dziedzin w branży rozrywkowej.

Dostęp do szybkiego internetu otworzył przed wszystkimi nowe i wyjątkowe możliwości. Szybkie sieci umożliwiły strumieniowe przesyłanie treści online bez marnowania godzin na pobieranie.

W rezultacie różni influencerzy i streamerzy online znaleźli sposób na interakcję z publicznością. Może to być w dowolnej formie, poprzez prezentację ich stylu życia, ich specjalności lub strumieniowe przesyłanie gier online. Usługi przesyłania strumieniowego online odgrywają wielką rolę w przekształcaniu hobby ludzi w zawody.

Słyszałeś o amerykańskim graczu Richardzie Tylerze Blevinsie, znanym jako Ninja. Richard jest jednym z najpopularniejszych streamerów Twitcha na świecie. Richard, znany również jako Ninja, transmituje gry na żywo, takie jak League of Legends i Fortnite.

Thomas Simons to kolejny streamer Twitcha, który zajmuje drugie miejsce po Ninja.

Na Twitchu i YouTube jest duża liczba streamerów, którzy świetnie sobie radzą w tej dziedzinie.

Kiedy mówimy o perspektywie widza, publiczność jest zdecydowanie entuzjastycznie nastawiona do interakcji ze swoimi idolami. I nic nie jest bardziej fascynujące niż to.

A więc planujesz dołączyć do grona streamerów online?

Musisz pamiętać, że transmisja na żywo na profesjonalnym poziomie jest możliwa tylko wtedy, gdy masz dobrej jakości kamerę internetową. Dlatego ważne jest, aby najpierw zainwestować w dobrej jakości kamerę internetową.

Funkcje, których należy szukać w kamerze internetowej do przesyłania strumieniowego

Zanim zapoznasz się z dobrymi opcjami kamery internetowej, poznaj kilka funkcji, które powinna mieć kamera internetowa, którą rozważasz. Porozmawiajmy najpierw o nich.

  • Dokładny autofokus: Podczas transmisji na żywo błąd ostrości nie zawsze powinien występować. Dzieje się tak, ponieważ edycja złego ujęcia jest problematyczna. Dlatego wybór kamery internetowej z dokładnym autofokusem jest właściwym rozwiązaniem.
  • Szybki i potężny zoom: Potężny zoom jest koniecznością, jeśli transmitujesz z dużej sali i chcesz pokryć całą część.
  • Nagrywanie dźwięku o wysokim standardzie: Dźwięk odgrywa ważną rolę w przesyłaniu strumieniowym. Dlatego musi być wyposażony w wysokiej jakości mikrofon zdolny do nagrywania czystego dźwięku.

Przyjrzyjmy się kilku dobrym opcjom kamery internetowej, które możesz kupić i używać do przesyłania strumieniowego YouTube lub Twitch.

NexiGo N960E 1080P 60 kl./s

NexiGo N960E 1080P 60FPS to kamera internetowa USB, która oferuje 3 tryby oświetlenia dzięki wbudowanemu pierścieniowi świetlnemu. Wystarczy dotknąć i nacisnąć, aby wyregulować jasność.

Ma rozdzielczość HD 1920 x 1080p i częstotliwość odświeżania 60 klatek na sekundę. Funkcja autofokusa pozwala rejestrować najdokładniejsze i najbardziej naturalne filmy. Jest również wyposażony we wbudowany mikrofon wspierany przez technologię redukcji szumów. W rezultacie otrzymujesz wysokiej jakości dźwięk do swojego filmu.

Jest kompatybilny z kilkoma systemami operacyjnymi, takimi jak Windows 7/8/10/11/XP, Linux 2.6.24 lub nowszy oraz Mac OS 10.6 lub nowszy.

Kamera internetowa Razer Kiyo Pro do streamingu

Ta nieskompresowana kamera internetowa Full HD ma rozdzielczość 1080p i częstotliwość odświeżania 60 kl./s. Doskonale sprawdza się podczas nagrywania, grania, przesyłania strumieniowego, prowadzenia konferencji, rozmów wideo i nie tylko.

Jego adaptacyjny czujnik światła zapewnia idealną ostrość obrazu w każdych warunkach. Czujnik jest w stanie działać znacznie lepiej niż kamery internetowe 4K.

Posiada szybkie złącze USB 3.0, które może przesyłać sygnał z kamery o przepustowości 5 GB/s. Jest kompatybilny z różnymi platformami, takimi jak Zoom, YouTube, XSplit Twitch, OBS i inne.

Kamera internetowa Logitech Brio 4K

Kamera internetowa Logitech Brio 4K ma rozdzielczość ultra 4K high-definition, która zapewnia najlepsze wrażenia wideo. Wykorzystuje technologię HDR, która zapewnia automatyczną regulację światła.

Posiada technologię redukcji szumów. Podwójne mikrofony wszechkierunkowe eliminują szumy tła, zapewniając w ten sposób najwyższą czystość dźwięku.

Możesz wybierać spośród 3 różnych pól widzenia, które wynoszą 90°, 78° i 65° DFOV. Jest wyposażony w integrację z systemem Windows, co pozwala zalogować się do komputera bez hasła.

Zawiera oprogramowanie do zarządzania urządzeniami Sync, które umożliwia współpracę i pracę w dowolnym miejscu.

Kamera internetowa Logitech C922x Pro Stream

Ta kamera internetowa została zaprojektowana specjalnie z myślą o różnych potrzebach w zakresie przesyłania strumieniowego wideo. Zapewnia dostarczanie zoptymalizowanego i wysokiej jakości przechwytywania wideo dla witryn rozrywkowych i gier, takich jak Twitch lub YouTube.

Pozwala nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości 1080P z częstotliwością odświeżania do 60 klatek na sekundę. Ta kamera internetowa jest kompatybilna z systemami Windows 7/8/10, Mac OS X 10.9 lub nowszymi, Chrome OS, Android 5.0 lub nowszymi itp.

Jest wyposażony w szklany obiektyw HD z wysokiej jakości autofokusem, który rejestruje ostre i wyraźne filmy. 2 wbudowane mikrofony pomagają również nagrywać doskonały dźwięk bez szumów.

Kamera internetowa Anker PowerConf C300

Ta zasilana sztuczną inteligencją kamera internetowa firmy Anker rejestruje filmy o niesamowitej jakości za pomocą kamery 1080p/60 kl./s. Posiada podwójne mikrofony, które są bardzo czułe. Zwiększają one wartość tej kamery internetowej, zapewniając niesamowicie doskonałą jakość dźwięku.

Jego automatyczna korekcja niskiego poziomu automatycznie dostosowuje światła do warunków oświetleniowych otoczenia. Ponadto jego technologia AI automatycznie zmienia pole widzenia w zależności od liczby osób uczestniczących w spotkaniu.

Logitech MevoStart

Ta kamera internetowa idealnie nadaje się do przesyłania strumieniowego na żywo lub nagrywania. Charakteryzuje się wysoką rozdzielczością 1080p, która zapewnia szczegółowe obrazowanie w dowolnym miejscu.

Pozwala na podłączenie do 3 kamer Mevo Start w celu tworzenia strumieni o poziomie transmisji. Umożliwia przesyłanie strumieniowe na platformy takie jak Twitch, YouTube, Facebook i inne. Możesz łatwo transmitować na żywo przez Ethernet, Wi-Fi lub więcej.

Pozwala tworzyć oszałamiające treści za pomocą inteligentnego systemu kontroli aplikacji. Za pomocą aplikacji możesz zarządzać jego funkcjami, takimi jak Auto-Director itp., ze swojego smartfona.

Kamera internetowa Dell UltraSharp HDR 4K

Nagrywaj wideo profesjonalnej jakości lub transmisje na żywo za pomocą kamery internetowej Dell UltraSharp HDR. Ma kamerę o rozdzielczości HDR 4K z czujnikiem Sony STARVIS CMOS.

Ta kamera internetowa jest wyposażona w funkcję przetwarzania sygnału obrazu, która zapewnia uzyskanie obrazu o optymalnej jakości w każdym oświetleniu.

Posiada łatwy w użyciu interfejs, który sprawia, że ​​zmiana ostrości, jasności, nasycenia, kontrastu itp. jest bardzo wygodna. Pole widzenia ma trzy opcje kąta, które wynoszą 90°, 78° i 65°.

Osprzęt kamery internetowej jest wykonany z najwyższej jakości aluminium z gładkim metalicznym wykończeniem.

Transmisyjna kamera internetowa Angetube

Posiada wielofunkcyjną lampę pierścieniową, która zapewnia lepszy portret. Jest zaprojektowany z diodami LED w trzech różnych kolorach. Jego kamera internetowa Crips ma rozdzielczość HD 1080p i częstotliwość odświeżania 60 klatek na sekundę.

Funkcje automatycznej korekcji słabego oświetlenia sprawiają, że Twoje nagrania wyróżniają się. Może zapewnić najlepszą jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu. Nie musisz się martwić o regulację ogniskowej, ponieważ jest wyposażony w autofokus w czasie rzeczywistym.

Jego system zdalnego sterowania umożliwia sterowanie rozmowami wideo za pomocą pilota, który jest wielokierunkowy. Ta kamera internetowa jest kompatybilna z USB A i USB C.

Kamera Elgato Facecam

Ta kamera Elgato Facecam jest wyposażona w obiektyw stałoogniskowy 24 mm z optyką studyjnej jakości. Matryca Sony STARVIS CMOS jest przeznaczona do użytku w pomieszczeniach.

Jego zaawansowany silnik obrazu zapewnia nieskompresowane wideo. Kamera internetowa ma oszałamiającą rozdzielczość Full HD 1080p. Posiada interfejs USB 3.0 umożliwiający przesyłanie danych obrazu przy minimalnym opóźnieniu.

Ostatnie słowa

Jak widać, te kamery internetowe są wyposażone w funkcje najwyższej jakości, które zapewniają tworzenie najlepszych treści. Więc wypróbuj dowolną z tych opcji, jeśli szukasz idealnej opcji kamery internetowej dla swoich potrzeb w zakresie przesyłania strumieniowego Twitch lub YouTube.

Możesz także zapoznać się z najlepszym CDN do przesyłania strumieniowego wideo dla małych i dużych firm.

x