9 najlepszych kart graficznych (GPU) dla graczy

Nowoczesne procesory graficzne lub karty graficzne są bardzo przydatne dla graczy, którzy chcą cieszyć się wyjątkową rozgrywką i wysoką jakością rozgrywki.

Technologie te są bardzo wydajne w równoległym przetwarzaniu ogromnych ilości danych, co jest przydatne w grach, edycji wideo i uczeniu maszynowym.

Ale nie wszyscy są chętni do zakupu karty graficznej lub GPU, ponieważ mogą myśleć, że ich nie potrzebują, a procesor ich komputera jest wystarczający do wykonania pracy.

Chociaż można go używać do gier, wydajność i wydajność, których można oczekiwać od GPU, są większe niż od procesora.

Gdy otrzymasz wysokiej jakości procesor graficzny do swojego komputera, sam zauważysz zmianę w grach, wydajności systemu i zużyciu energii.

Tak więc, jeśli szukasz najlepszych kart graficznych lub procesorów graficznych do gier, wymieniliśmy niektóre z najlepszych opcji na rynku.

Ale zanim to nastąpi, najpierw zbadajmy kilka rzeczy.

Co to jest GPU?

Jednostka przetwarzania grafiki (GPU) to układ elektroniczny, który może zmieniać i manipulować pamięcią w celu przyspieszenia procesu tworzenia obrazów w buforze ramki jako danych wyjściowych do danego urządzenia wyświetlającego.

Nowoczesne procesory graficzne są bardzo wydajne w przetwarzaniu obrazu i manipulowaniu grafiką komputerową. Mają one równoległą strukturę, dzięki czemu są jeszcze bardziej wydajne w porównaniu do ogólnych procesorów (jednostek centralnych) dla algorytmów przetwarzających równolegle ogromne ilości danych.

W komputerach osobistych lub urządzeniach GPU jest wbudowany w płytę główną, kartę graficzną lub procesor.

Pod koniec lat 90. termin „GPU” został spopularyzowany przez firmę NVIDIA, która wprowadziła na rynek swój GeForce 256 jako pierwszy GPU na świecie. Był to jednoukładowy procesor ze zintegrowaną transformacją, silnikami renderującymi, oświetleniem i konfiguracją trójkątów lub przycinaniem.

Kilka lat później, rywal firmy NVIDIA, ATI Technologies, wprowadził termin VPU (jednostka przetwarzania wizualnego), wprowadzając Radeon 9700.

Procesory GPU są używane w różnych aplikacjach, takich jak telefony komórkowe, systemy wbudowane, komputery osobiste, konsole do gier, stacje robocze, wydobywanie kryptowalut, edycja wideo, transkodowanie, kodowanie i wiele innych.

Wiele firm produkujących procesory graficzne na całym świecie, w tym Intel, AMD/ATI, NVIDIA i Matrox.

Korzyści z używania procesorów graficznych w grach

Korzystanie z nowoczesnego, wysokiej jakości procesora graficznego może pomóc poprawić wrażenia z gry. Mimo że możesz grać w gry na urządzeniu z procesorem, ich wydajność i wydajność są ograniczone w porównaniu z procesorami graficznymi.

Ten ostatni może przetwarzać duże obrazy i filmy, dzięki czemu doskonale nadaje się do rozgrywki bez opóźnień, przestojów i awarii związanych z systemem.

Rozumiemy, dlaczego możesz potrzebować procesora graficznego lub karty graficznej komputera.

  • Bogate wrażenia w grach: Karty graficzne poprawią wrażenia z gry dzięki szybszemu przetwarzaniu obrazu, równoległym obliczeniom i wysokiej wydajności, dzięki czemu możesz grać w gry z większą mocą bez zakłóceń.
  • Zwiększona wydajność komputera: procesory graficzne lub karty graficzne pomagają zwiększyć wydajność komputera, odciążając procesor i czyszcząc pamięć systemową lub pamięć RAM.
  • Lepsze wrażenia HD i wideo: Gry wymagają wysokiej jakości wideo, a obrazy to specjalność procesorów graficznych. Możesz także oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości, aby podwoić przyjemność.
  • Lepsza obsługa sterowników: karty graficzne oferują lepszą obsługę nowych aplikacji, gier i systemów operacyjnych. Powodem jest to, że producenci procesorów graficznych okresowo publikują najnowsze sterowniki, aby zapewnić aktualizację karty graficznej najnowszymi grami i systemami operacyjnymi.

Jeśli więc szukasz najlepszych procesorów graficznych lub kart graficznych do gier, oto nasze najlepsze rekomendacje.

Seria GeForce RTX 30

Seria GeForce RTX 30 to wysokowydajne procesory graficzne dla twórców i graczy. Wszystkie ich procesory graficzne są zasilane przez indyjską architekturę RTX drugiej generacji – Ampere, wraz z dedykowanymi rdzeniami RT drugiej generacji i rdzeniami Tensor trzeciej generacji.

Te procesory graficzne są wyposażone w multiprocesory strumieniowe, które umożliwiają grafikę ray tracing i zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji. Otrzymasz wysoce realistyczną i wciągającą grafikę oraz akcelerowaną przez sztuczną inteligencję wydajność dzięki technologii NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling). Zapewnia również maksymalną jakość FPS i gier.

Najlepsze jest to, że dzięki NVIDIA Reflex doświadczysz najmniejszych opóźnień. Zapewnia najlepszą reakcję i może szybciej i precyzyjniej pozyskiwać cele dzięki różnym dostępnym technologiom.

GeForce oferuje sterowniki gotowe do gry, aby zapewnić Ci najlepszą rozgrywkę. Deweloperzy dostosowują je pod kątem maksymalnej niezawodności i wydajności. Pozwoli także zoptymalizować ustawienia jednym kliknięciem i uzyskać najnowsze technologie obsługiwane przez NVIDIA.

Dzięki NVIDIA Encoder te procesory graficzne są przeznaczone do strumieniowania na żywo. Zapewnia płynne przesyłanie strumieniowe bez migawki oraz niesamowitą jakość grafiki i obrazu.

Ponadto aplikacja NVIDIA Broadcast obsługuje głos i wideo wspomagane sztuczną inteligencją, aby podwoić emocje w grach. Możesz go użyć i zamienić pokój w tętniące życiem domowe studio. Zawiera efekty, takie jak wirtualne tło, usuwanie szumów i inne.

Korzystając z programu NVIDIA Studio, możesz przyspieszyć swoją kreatywność i usprawnić przepływ pracy dzięki ekskluzywnym i dedykowanym narzędziom.

Będzie to bardzo przydatne podczas renderowania złożonych scen 3D i edycji filmów w wysokiej rozdzielczości. Bezproblemowo łącząc się z NVIDIA Omniverse i współpracując z nią, procesory graficzne GeForce RTX zapewnią Ci najwyższą wydajność, która będzie wspierać Twoje kreacje.

Oparte na sztucznej inteligencji rdzenie tensorowe zwiększą szybkość gry dzięki niezrównanej jakości obrazu. Pozwala skonfigurować rozdzielczość i ustawienia, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty wizualne.

Inne funkcje obejmują:

  • Gry 8K HDR do łączenia, przechwytywania i odtwarzania HDR w wysokich rozdzielczościach
  • GeForce Experience do przechwytywania i udostępniania zrzutów ekranu, filmów i transmisji na żywo
  • Zmienny rozmiar paska BAR, aby uzyskać dostęp do pełnego GPU od razu
  • Wysoce wydajne i wciągające wrażenia dzięki VR
  • DirectX12 Ultimate pozwala programistom dodawać więcej efektów, takich jak ray tracing, cieniowanie o zmiennej szybkości itp.

GeForce GTX 1650

NVIDIA GeForce GTX 1650 jest marki ZOTAC, która jest wyposażona w 4 RAM, HDMI jako interfejs wyjścia wideo i taktowanie GPU 1620 MHz.

Ten superkompaktowy procesor graficzny jest gotowy do obsługi 4K, ma pojedynczy wentylator 90 mm, narzędzie FireStorm Utility, Sunflower Sink i jest zasilany przez magistralę PCIe. Moc, którą uzyskasz dzięki złączu PCIe, jest wystarczająca i nie będziesz potrzebować dodatkowej mocy 6/8 pinów.

Oprócz tego, że jest mały, zużywa również mniej energii i zapewnia potężną wydajność, aby zwiększyć wrażenia z gry.

Jeśli chodzi o instalację, możesz to zrobić dość łatwo, wkładając gniazdo PCIe, gdy komputer jest wyłączony. Posiada również HDMI, DP i DVD (25+1). Możesz podłączyć HDMI do monitora i z niego korzystać.

GeForce RTX 3060

INNO3D GeForce RTX 3060 to dobry procesor graficzny z dość przyzwoitymi funkcjami i funkcjonalnościami. Jest wyposażony w Twin X2 OC LHR, a typ graficznej pamięci RAM to GDDR6 o wielkości 122288 MB. Został uruchomiony w grudniu ubiegłego roku.

Mówiąc o tym, jak działa, są mieszane recenzje od graczy, którzy używali go w swoich grach.

Oprócz gier możesz go używać do wydobywania lub edytowania swoich wspaniałych dzieł. Użytkownicy stwierdzili, że wykazuje wydajność przy 49MH/s. Jest kompatybilny z komputerami stacjonarnymi.

GeForce GTX 1660

ASUS TUF Gaming NVIDIA GeForce GTX 1660 zapewnia potężną kombinację wydajności, trwałości i kompatybilności. Ma kilka wyjątkowych funkcji, które przeniosą Twoją rozgrywkę na wyższy poziom.

Jego karta graficzna to Ti EVO OC Edition. GPU jest wyposażony w PCIe 3.0, HDMI 2.0b, 6 GB GDDR6 i więcej. Ma kompaktową konstrukcję i zawiera GPU Tweak II. Jego częstotliwość zegara wynosi 1845 MHz, a interfejs wyjścia wideo to DisplayPort 1.4.

GeForce GTX 1660 został stworzony z myślą o wydajności dzięki nagradzanej architekturze Turing firmy NVIDIA. Szybkość pamięci można osiągnąć do 12 Gb/s, a rozgrywkę można transmitować za pomocą dedykowanego kodera zoptymalizowanego pod kątem oprogramowania Open Broadcaster Software (OBS).

Dzięki oprogramowaniu GeForce Experience możesz łatwo udostępniać i przechwytywać zrzuty ekranu, filmy i transmisje na żywo ze znajomymi.

Ułatwia również aktualizację sterowników GeForce i optymalizację ustawień w grze. Smar o standardach kosmicznych zapewni trwałość podwójnych łożysk kulkowych do cichych konstrukcji łożysk tulejowych.

Niektóre cechy, które wyróżniają ten procesor graficzny z tłumu, to jego technologia Auto-Extreme, podwójne wentylatory ze smarowaniem, odporność na kurz IP5X i testy kompatybilności TUF.

Maksymalna rozdzielczość ekranu jaką można uzyskać to 7680×4320 i cod do 90 fps. Niezależnie od tego, czy grasz, czy wydobywasz monety, możesz to zrobić dzięki temu bogatemu w funkcje, wydajnemu i stabilnemu procesorowi graficznemu.

Gamingowa karta graficzna GTX 1660

Dostarczona przez ZOTAC seria procesorów graficznych GeForce GTX 1660 jest superkompaktowa i wyposażona w zaawansowane funkcje gamingowe. Jest oparty na nowej architekturze Turing firmy NVIDIA, a jego karta graficzna ma ultraszybką pamięć z GDDR6.

Otrzymasz rozbudowane funkcje, dzięki którym Twoja gra będzie wyjątkowo szybka i przyjemna. Funkcje obejmują VR Ready, 4K, NVIDIA G SYNC, Ansel i inne. Konstrukcja jest kompaktowa, a specyfikacje są doskonałe.

Zawiera 1536 rdzeni CUDA, 192-bitową magistralę pamięci, 6 GB pamięci GDDR6, zegar boost silnika 1770 MHz, zegar pamięci 12 Gb/s, PCI Express 3.0 itd.

Odkryj wydajność VR nowej generacji dzięki kompatybilności plug-and-play z wieloma zestawami słuchawkowymi i niższym opóźnieniom.

GPU ma nowy wygląd i minimalny interfejs użytkownika, aby rozgrywka była bezproblemowa. Możesz także dostroić kartę graficzną z ulepszoną inteligencją, monitorować jej stan sprzętu za pomocą narzędzia FIRESTORM i regulować oświetlenie SPECTRA.

Otrzymasz powieść OC Scanner, aby zmniejszyć zgadywanie oraz próby i błędy. Zamiast tego użyjesz prostego naciśnięcia przycisku i rozpoczniesz proces. Zalecany zasilacz dla tych procesorów graficznych to 450 watów.

Maksymalny pobór mocy to 120 watów. W przypadku połączeń dostępne są 3 wyświetlacze DisplayPort 1.4, 1 HDMI 2.0b i 4 jednoczesne wyświetlacze.

Jego oprogramowanie jest kompatybilne z gotowymi do gry sterownikami, Vulkan API, Microsoft DirectX 12 API, OpenGL 4.5 i Windows 10/7×64. W pudełku otrzymasz GPU oraz instrukcję obsługi.

ROG Strix AMD Radeon RX 6600 XT

ASUS ROG Strix AMD Radeon RX 6600 XT jest dostarczany z edycją OC karty graficznej. Zawiera AMD RDNA 2, 8 GB GDDR6 i PCIe 4.0. Posiada wentylator osiowy, GPU Tweak II i Super Alloy Power II.

Szybkość zegara GPU wynosi 2,43 GHz, a interfejs wyjścia wideo to HDMI 2.1 i DisplayPort 1.4a. Jego prędkość pamięci wynosi 16 Gb/s, a maksymalna rozdzielczość to 7680 x 4320. Konstrukcja wentylatora osiowego ma małą piastę wentylatora z pierścieniem zaporowym i dłuższą łopatką, aby zwiększyć ciśnienie powietrza w dół.

Dostarczone podwójne łożyska kulkowe mogą wytrzymać dwukrotnie większą trwałość niż konstrukcje z łożyskami ślizgowymi. Dzięki Super Alloy Power II otrzymasz wysokiej jakości dławiki ze stopu, wiele stopni mocy wysokoprądowych i solidne kondensatory polimerowe.

Ponadto przełącznik Dual BIOS umożliwia przełączanie między profilami Performance BIOS i Quiet.

Procesory graficzne są wyposażone w technologię Auto-Extreme, która wykorzystuje automatyzację w celu zwiększenia niezawodności. Te procesory graficzne oferują liczbę klatek na sekundę Full HD, aby zaspokoić zapotrzebowanie graczy na wysoką wydajność i wysoką wydajność wyświetlania.

Ich podwójne wentylatory osiowe mogą również skutecznie odprowadzać powietrze przez większy radiator, utrzymując chłodzenie GPU. Co więcej, dławiki, kondensatory z górnej półki i tranzystory MOSFET zapewniają zoptymalizowaną moc.

W pudełku otrzymasz kartę graficzną, kartę kolekcjonerską, instrukcję szybkiej instalacji oraz rzep ROG Velcro Hook and Loop.

NVIDIA GT 730

Ta karta graficzna – NVIDIA GT 730, oferuje wysoką prędkość do 5 Gb/s, aby zapewnić płynne działanie aplikacji i gier.

GPU pozostaje chłodny, ponieważ karta graficzna ma szeroki aluminiowy radiator z żebrami, który może odprowadzać więcej ciepła. Ponadto wentylator rozpraszający ciepło może wydajniej rozprowadzać ciepło, aby utrzymać niską temperaturę GPU i stabilną pracę.

Jedną z zalet korzystania z tej karty graficznej jest to, że przy pełnym obciążeniu zużywa ona około 30 watów. Nie wymaga żadnego zewnętrznego zasilacza i zalecany jest zasilacz o mocy co najmniej 300 watów.

Dzięki tej karcie graficznej możesz dokonać aktualizacji do dedykowanej pamięci i grafiki, aby uzyskać niezrównaną wydajność i jakość grafiki w wysokiej rozdzielczości.

Otrzymasz akcelerację sprzętową odtwarzania Blu-ray 3D, aby umożliwić renderowanie wysokiej jakości stereoskopowych filmów wideo z kompatybilnym oprogramowaniem do odtwarzania i wyświetlaczami.

Technologia NVIDIA Surround jest dostarczana w tej karcie graficznej, obsługując potrójny wyświetlacz, aby umożliwić w pełni zanurzoną rozgrywkę. Ta karta graficzna wymaga sterowników, a jej rozmiar jest zgodny z SFF i zawiera wspornik niskoprofilowy.

Możesz odwiedzić witrynę NVIDIA i pobrać odpowiedni sterownik do plug and play. Obsługuje szeroką gamę platform, w tym Windows, FreeBSD i Linux.

NVIDIA GT 730 jest niezawodna dzięki solidnym kondensatorom i wzmocnionym materiałom PCB. Posiada również pogrubiony moduł do odprowadzania ciepła. Wszystko to sprawia, że ​​Twoja rozgrywka jest bardziej stabilna i przyjemniejsza.

Otrzymasz 3 lata gwarancji na tę kartę graficzną i 24-godzinne wsparcie techniczne, jeśli coś utkniesz.

AMD Radeon RX 550

AMD Radeon RX 550 firmy KAER to wysokiej jakości karta graficzna z solidnymi specyfikacjami, takimi jak 4 GB GDDR5, 3 monitory z DP HDMI DVI-D, które mogą być wyświetlane jednocześnie, 8 kart PCI Express, 128-bitowy DirectX 12 i 4K do gier.

Interfejs wyjścia wideo to DisplayPort, HDMI i DVI, a częstotliwość zegara GPU wynosi 1183 MHz. Karta graficzna oferuje solidne przetwarzanie obrazu i szybkość pamięci 6000 MHz, aby zapewnić płynną, niezrównaną rozgrywkę.

Karty obsługują Blu-ray HD, wyjście 60 Hz i rozdzielczość 4K, aby zapewnić wyższą wydajność i pasować do bardziej nowoczesnych i klasycznych gier w rozdzielczości 1080p i 60 fps.

Karta graficzna AMD zapewnia wysokiej jakości płytki PCB i komponenty elektryczne, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo. Jego instalacja i użytkowanie są bezproblemowe dzięki 512 procesorom strumieniowym, konstrukcji gniazda PCI Express 3.0 i kompatybilności z obudową ITX.

Możesz po prostu odwiedzić oficjalną stronę AMD i pobrać odpowiedni sterownik i tę kartę graficzną. Nie wymaga dodatkowego źródła zasilania, a kondensator półprzewodnikowy zapewni wysoką wydajność i mniejsze zużycie energii.

Ten AMD Radeon RX 550 firmy KAER wykorzystuje technologię AMD LiquidVR i architekturę Polaris, aby zapewnić kolorowe, wciągające i bogate wrażenia VR. Zapewni ultrawysoki komfort i kompatybilność z wiodącymi urządzeniami VR montowanymi na głowie.

Architektura Polaris obejmuje również technologię 14 nm FinFET i zaawansowane zarządzanie energią przez AMD, a także technologie taktowania i bramkowania, aby umożliwić niższe zużycie energii i cichą rozgrywkę.

Ponadto możesz nawet cieszyć się dynamiczną optymalizacją głośności gry w oparciu o obciążenie pracą i rzeczywistą temperaturę. Możesz skontaktować się bezpośrednio z ich zespołem pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy.

GeForce RTX 3060

GeForce RTX 3060 firmy Gigabyte oferuje 15 GB pamięci graficznej RAM, a jego taktowanie GPU wynosi 1837 MHz. Podany interfejs wyjścia wideo to DisplayPort i HDMI. Posiada rdzenie RT 2. generacji i 3. generacji Tensor Cores zintegrowane z 192-bitowym interfejsem pamięci GDDR6.

Ta karta graficzna ma system chłodzenia WINDFORCE 3X połączony z naprzemiennymi obracającymi się wentylatorami, metalową płytą tylną, ochroną RGB Fusion 2.0, parą HDMI 2.1 i parą zegarów rdzenia DisplayPort 1.4. Dzięki kartom graficznym Gigabyte RTX 3060 będziesz cieszyć się niesamowitymi wrażeniami w grach.

Dzięki tej karcie graficznej uzyskasz niesamowite efekty wizualne, niesamowitą szybkość klatek i przyspieszenie sztucznej inteligencji dla kreatywnych aplikacji i gier dzięki ulepszonym rdzeniom Tensor i RT. W pudełku otrzymasz kartę graficzną oraz instrukcję obsługi.

Ostatnie słowa

Posiadanie nowoczesnego, wysokiej jakości procesora graficznego lub karty graficznej zapewni lepszą wydajność systemu, mniejsze zużycie energii i niesamowitą rozgrywkę. Dlatego kup dowolną z powyższych kart graficznych w oparciu o swoją funkcję, wymagania specyfikacji i ceny.

Następnie możesz sprawdzić niedrogie komputery i laptopy, aby zwiększyć wrażenia z gier.