9 najlepszych klawiatur mechanicznych dla użytkowników komputerów Mac

Bez względu na to, jaką klawiaturę masz w swoich rękach, ale kiedy poczujesz dreszczyk emocji związany z klawiaturami mechanicznymi, nie możesz się im oprzeć.

Czy nadszedł czas, aby uaktualnić komputer Mac za pomocą klawiatury mechanicznej? Wybór klawiatury mechanicznej spośród niezliczonych opcji dostępnych na rynku nie jest łatwym zadaniem. Dzięki różnym funkcjom dostępnym na każdej klawiaturze mechanicznej zapewnia użytkownikom komputerów Mac wyjątkowe wrażenia.

Wybór odpowiedniej klawiatury mechanicznej może być trudny ze względu na wiele opcji, w tym klawiatury bezprzewodowe z dużymi pokrętłami głośności, klawiatury Mac z podpórką pod nadgarstek, klawisze funkcyjne i oświetlenie RGB.

Ale nie daj się zaskoczyć. Przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże Ci wybrać odpowiednią klawiaturę dla Twojego Maca, odpowiadającą Twoim potrzebom.

Co to jest klawiatura mechaniczna?

Termin klawiatura mechaniczna odnosi się do klawiatury z przełącznikami uruchamianymi sprężyną. W przeciwieństwie do standardowych klawiatur, klawiatury mechaniczne mają indywidualne sterowanie dla każdego klawisza.

Podczas korzystania z klawiatury mechanicznej naciśnięcie klawisza jest rejestrowane ze znacznie niższym poziomem nacisku. Jest powód, dla którego tak jest, ponieważ klawiatury mechaniczne mają mechaniczne przełączniki pod każdym klawiszem, które zastępują gumowe warstwy mechanizmem.

Jak przydatne są klawiatury mechaniczne?

Klawiatury mechaniczne są często uważane za jedne z najbardziej użytecznych i niesamowitych produktów na rynku. Przełączniki pod każdym klawiszem zapewniają lepsze wrażenia podczas pisania niż standardowe klawiatury. Używanie wyczuwalnej klawiatury pomaga użytkownikom pisać dokładniej i precyzyjniej.

Oto kilka głównych powodów, dla których klawiatury mechaniczne są przydatne i są ulubionym wyborem wśród techników.

 • Wygodny w użyciu: pod każdym klawiszem znajduje się charakterystyczny przełącznik, dzięki czemu klawiatura mechaniczna zazwyczaj działa znacznie lepiej podczas pisania, ponieważ palce reagują szybciej.
 • Precyzja: dzięki klawiaturom mechanicznym użytkownicy mogą łatwiej pisać i popełniać mniej błędów lub naciskać niewłaściwy klawisz, ponieważ są dokładniejsze, co zmniejsza prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Dla programistów i specjalistów od pisania na klawiaturze mogą być niezwykle przydatne.
 • Trwałość: średnia żywotność klawiatury mechanicznej wynosi od 20 do 100 milionów naciśnięć klawiszy, podczas gdy żywotność klawiatury membranowej wynosi tylko około 5 milionów.
 • Waga ciężka: Klawiatury mechaniczne mają zalety i wady. Są na ogół cięższe i trwalsze niż klawiatury membranowe, co oznacza, że ​​rzadziej przesuwają się po biurku.

Rodzaje mechanicznych przełączników klawiatury

Przejście na klawiaturę mechaniczną wymaga najpierw dostosowania. Klawiatury mechaniczne przyciągają wielu użytkowników ze względu na ich łatwość użytkowania i trwałość. Poniżej przyjrzymy się trzem głównym typom przełączników klawiatury.

Przełączniki liniowe

Po całkowitym wciśnięciu przełącznik typu Linear nie zapewnia dotykowego sprzężenia zwrotnego, dzięki czemu pisanie jest płynne i wygodne. Od początku do końca otrzymujesz podobny poziom siły jak klawiatura membranowa. W rezultacie ten przełącznik jest znacznie cichszy niż inne.

Przełączniki dotykowe

Dotykowe sprzężenie zwrotne oferowane przez ten typ przełącznika jest zgodne z jego nazwą. Podczas naciskania klawisza słychać i wyczuwa się lekkie uderzenie, co poprawia komfort pisania.

Klikalne przełączniki

Przełączniki Clicky są podobne do przełączników dotykowych, z wyjątkiem tego, że zapewniają niski poziom fizycznego sprzężenia zwrotnego. W porównaniu z pozostałymi dwiema opcjami dają one najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Chociaż istnieje niezliczona liczba opcji klawiatury mechanicznej dla komputerów Mac, wybraliśmy kilka najlepszych opcji, które odpowiadają Twoim potrzebom. Zbadajmy je.

Klawiatura Das 4 Professional

Klawiatury Das od lat są ulubioną klawiaturą mechaniczną. Dzięki imponującym opcjom specyficznym dla komputerów Mac.

Klawiatura Das Keyboard 4 Professional jest idealna do użytku biurowego dzięki pełnemu układowi i klawiaturze numerycznej na końcu. Oprócz klawiatury numerycznej dostępne są dedykowane elementy sterujące do odtwarzania muzyki, w tym pokrętło głośności, którego często nie widzimy na innych klawiaturach.

Ponadto klawiatura 4 działa jako koncentrator USB 3.0, więc nie musisz sięgać za komputer Mac, aby podłączyć mysz lub pendrive’a.

Kluczowe cechy

 • Das Keyboard 4 ma doskonałą ocenę użyteczności i jest dobrze zbudowany.
 • W większości konfiguracji powinno być możliwe użycie kabla pokrytego gumą, ponieważ jest on długi i elastyczny.
 • Klawiatura zawiera pokrętło głośności i dedykowane elementy sterujące multimediami.

CIY X77 z możliwością wymiany podczas pracy

Nie bez powodu klawiatury CIY wymieniane podczas pracy są chwalone za swoje zaawansowane funkcje. Przełączniki z możliwością wymiany podczas pracy, programowalne makra, odłączany przewód USB-C, podświetlenie RGB i kompatybilność z USB-C sprawiają, że wyróżnia się na tej liście.

Ponieważ dostępnych jest więcej opcji gier dla komputerów Mac niż kiedykolwiek, teraz jest idealny czas, aby poważnie pomyśleć o zakupie klawiatury mechanicznej zdolnej do obsługi operacji na komputerze Mac.

Mocna podkładka pod nadgarstek, lepka konsystencja i niewielkie wgłębienia na klawiszach sprawiają, że te klawisze są jeszcze wygodniejsze.

Kluczowe cechy

 • Zanieczyszczenia są łatwe do usunięcia.
 • Oświetlenie RGB i funkcje można w dużym stopniu dostosować za pomocą tego potężnego układu.
 • Klawiatury TKL można w dowolnym momencie wymieniać podczas pracy.

Kluczyk K2

Keychron K2 to świetna klawiatura mechaniczna dla tych, którzy pracują w domu lub mają zadania wewnętrzne. Znalezienie odpowiedniej klawiatury mechanicznej może być trudne, ale jest tego warte.

Kompaktowy 75-procentowy układ sprawia, że ​​jest doskonałym towarzyszem do pisania i lekkiej gry na małym biurku. Podczas naciskania klawiszy Keychron K2 słychać delikatniejsze stukanie i nie ma ostrego dźwięku kliknięcia, który można usłyszeć przy użyciu tradycyjnych przełączników mechanicznych.

Nie każdy lubi brązowe przełączniki, więc jeśli wolisz przełączniki Gateron Red lub Blue, masz szczęście – możesz je wymienić w locie.

Kluczowe cechy

 • Eleganckie podświetlenie RGB z uroczym klawiszem
 • Zawiera układ podobny do Maca
 • Łatwe przełączanie między maksymalnie 3 urządzeniami Bluetooth 5.1

Pełnowymiarowa przewodowa klawiatura Keychron C2

Klawiatura mechaniczna Keychron ma przyzwoitą jakość wykonania, a C2 zapewnia przyzwoitą wydajność. Korzystając z pełnego układu, płyta jest dostarczana z podwójnymi nasadkami klawiszy ABS.

Z wyjątkiem RGB, C2 jest ograniczony do łączności przewodowej (przez USB-C). Pomimo wyższej ceny, jaką obecnie oferuje C2, wciąż istnieje kilka opcji jego zamówienia.

Kluczowe cechy

 • Układ zoptymalizowany pod kątem komputerów Mac.
 • Dzięki plecionemu kablowi C2 zawiera przewodowe połączenie USB typu C.
 • Dzięki niemu możesz dostosować sposób pisania dla każdego klawisza.
 • Urocze białe podświetlenie LED jest wbudowane w nasadki klawiszy ABS.

Przenośna klawiatura do gier 60%.

Zakup klawiatury mechanicznej nie wiąże się z dużymi kosztami. Mechaniczna klawiatura MageGee MK-Box 60% to przenośne urządzenie z dwoma opcjami przełączania, jednokolorowym podświetleniem i mechaniczną obudową klawiatury. To doskonały wybór, jeśli zaczynasz.

Dostępne są klikalne niebieskie lub liniowe czerwone przełączniki, ale nie można ich wymieniać podczas pracy. Ponadto nasadki klawiszy można zamieniać miejscami. Jeśli zdecydujesz się dostosować klawiaturę, możesz wybrać nasadki klawiszy.

Kluczowe cechy

 • Z łatwością dostosuj efekty podświetlanych świateł LED.
 • Kąt nachylenia klawiatury można regulować, a kabel USB można odłączyć.
 • Po naciśnięciu przełącznik wydaje głośny dźwięk kliknięcia.
 • To światło LED jest wyposażone w konfigurowalne efekty świetlne.

Das Keyboard MacTigr

Doskonały wybór dla komputerów Mac, Das Keyboard MacTigr oferuje doskonałe wrażenia podczas pisania i solidną konstrukcję.

W rezultacie MacTigr istnieje przede wszystkim. Mówiąc prościej, MacTigr to „przemyślana” klawiatura – Das włożył całą swoją energię w uczynienie jej tak praktyczną i zachwycająco użyteczną, jak to tylko możliwe.

Co więcej, MacTigr obsługuje pełne przewijanie N-Key, dzięki czemu można nacisnąć dowolną liczbę klawiszy. Jest to szczególnie przydatne w przypadku niektórych gatunków gier.

Kluczowe cechy

 • Dostępna jest liczba naciśnięć klawiszy do 100 milionów.
 • Pisanie płynnie i bez wysiłku to przyjemność.
 • Niesamowicie szybki koncentrator USB-C z dwoma portami.
 • Niskoprofilowe nasadki klawiszy PBT z Das Keyboard zapewniają trwałość.

Kluczyk K2

Zaprojektowana przez firmę Keychron klawiatura K2 to 84-klawiszowa bezprzewodowa klawiatura mechaniczna o eleganckim wyglądzie i działaniu. Doskonały układ skrótów, dedykowanych klawiszy strzałek i klawiszy funkcyjnych dla komputerów Mac zapewnia doskonałą obsługę komputera Mac.

Technologia Bluetooth 5.1 umożliwia jednoczesne podłączenie trzech różnych urządzeń. Co więcej, ta klawiatura dodaje również możliwość podłączenia telefonów komórkowych, iPada, laptopów i urządzeń peryferyjnych przez USB. Ponadto w urządzeniu znajduje się złącze USB typu C.

Ze względu na swój bezprzewodowy charakter możesz mieć obawy dotyczące opóźnień. Mimo to klawiatura ma rozsądne opóźnienie. Połączenia przewodowe są najlepsze do gier, a przewody można podłączyć przez port USB typu C.

K2 jest wyposażony w zapasową baterię, która umożliwia użytkownikom pisanie przez 72 godziny lub korzystanie z klawiatury przez siedem dni.

Kluczowe cechy

 • K2 ma wszystkie potrzebne klawisze funkcyjne Maca, dzięki unikalnemu układowi.
 • K2 ma 240-godzinną żywotność baterii.
 • Białe podświetlenie LED i nowoczesne legendy na klawiszach umożliwiają dostosowanie jasności do nastroju.

Klawiatura bezprzewodowa Logitech MX

Dzięki niskoprofilowym klawiszom, które zapewniają wysoki poziom płynności, klawiatura mechaniczna firmy Logitech dla komputerów Mac jest kolejną z najlepszych dla komputerów Mac.

Ta klawiatura ma jasne podświetlenie, które podświetla podświetlane klawisze, gdy tylko dotkniesz ich rękami. Poza tym jest automatycznie dostosowywany do różnych warunków oświetleniowych, dzięki czemu można na nim pracować nawet w podróży i jest łatwiejszy w obsłudze.

Korzystając z Bluetooth Low Energy, możesz używać bezprzewodowej klawiatury MX Mechanical z szeroką gamą urządzeń z praktycznie każdym systemem operacyjnym.

Kluczowe cechy

 • Pisanie z łatwością i ciszą.
 • Inteligentnie oświetla.
 • Zapewnia szybkie ładowanie przez USB-C.
 • Precyzyjny układ klawiatury.

60% bezprzewodowa klawiatura

60% bezprzewodowa klawiatura mechaniczna jest doskonałym dodatkiem do listy klawiatur mechanicznych Maca. Najlepiej nadaje się, aby zapewnić najlepsze wrażenia użytkownika komputera Mac. Ta klawiatura nie obciąża palców, od grania po pracę biurową. Pisanie jest łatwe i nie będziesz musiał martwić się dodatkowym naciskiem, aby korzystać z klawiatury.

Niezależnie od tego, czy chcesz pojechać na spotkanie z tą klawiaturą, czy przenieść się do innych miast, ta klawiatura zapewni Ci wszystko.

Kluczowe cechy

 • Możesz się z nim połączyć na 3 różne sposoby.
 • Przełącznik ma klasyczny niebieski kolor, który reaguje szybko i nie pozostaje w tyle.
 • Bezprzewodowa klawiatura mechaniczna mieści się w większości toreb, jest przyjazna w podróży i łatwa do przenoszenia.

Ostatnie słowa

Najlepsze klawiatury mechaniczne, które wybraliśmy dla Twojego komputera Mac, to najlepsze, jakie możesz znaleźć, i poprowadzą Cię do produktu, który spełni Twoje potrzeby i budżet.

Wybierz klawiaturę bezprzewodową do pracy biurowej, ale jeśli szukasz idealnej klawiatury do gier, zalecamy zainwestowanie w klawiaturę przewodową.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi narzędziami online do testowania klawiatury.