9 najlepszych konwerterów YouTube na GIF, które powinieneś wypróbować

GIF to kompilacja ruchomych obrazów, które mogą mieć zaledwie jedną lub dwie klatki długości.

W przeciwieństwie do swojego rozmiaru, te GIF-y mogą być przydatne na wiele sposobów. Oto szczegółowa analiza, dlaczego warto brać pod uwagę GIF-y w swoich projektach wideo oraz lista najlepszych konwerterów YouTube na GIF.

Czym są GIF-y?

W przeciwieństwie do tego, w co wierzy większość ludzi, GIF-y nie są formatem wideo, ale formatem obrazu. Lepiej byłoby nazwać je krótką kompilacją obrazów lub ramek niż wideo.

Ze względu na to, że są tak kompaktowe, te GIF-y zajmują tylko kilka kilobajtów miejsca na dysku. Co więcej, te GIF-y mogą odtwarzać się w sposób ciągły w pętli bez konieczności naciskania przycisku odtwarzania za każdym razem.

Cóż, to dobra informacja o GIF-ach, ale jak zmienić ten prosty format obrazu w cenne źródło swoich filmów na YouTube? Dowiedzmy Się.

Dlaczego powinieneś używać GIF-ów w swoich projektach wideo?

Jeśli Twoja praca obejmuje cokolwiek związanego z tworzeniem projektów wideo lub ich edycją, powinieneś rozważyć użycie w nich GIF-ów.

Te GIF-y mogą zwiększyć wartość rozrywkową Twoich filmów i zwiększyć ich utrzymanie wśród użytkowników. Oprócz tej oczywistej korzyści, oto kilka innych zalet korzystania z GIF-ów:

Lepiej przekaż swoje wiadomości

Prawie mówiąc, informacje zawarte w Twoich filmach mogą utrudniać oglądanie ich przez długi czas. Ponadto użytkownik może czuć się przytłoczony informacjami i może zachować tylko niektóre części po kilku dniach.

GIF-y, zwłaszcza te z tekstem, mogą zwiększyć potencjał przechowywania informacji w Twoich filmach i sprawić, że użytkownicy będą czerpać z nich więcej. Ponieważ te GIF-y często mają humorystyczny ton, mogą z łatwością pozwolić Ci przekazać wiadomość w zabawny sposób.

Mały rozmiar pliku

Zamiast używać konwencjonalnych fragmentów materiału wideo w projektach wideo, użycie GIF-ów może znacznie przyspieszyć cały proces edycji.

Co więcej, ponieważ te GIF-y są zwykle małe, nie będą uciążliwe dla twojego sprzętu. Możesz zaoszczędzić sporo miejsca na dysku i zmniejszyć obciążenie procesora graficznego podczas edycji wideo.

Wydłuż czas oglądania swojego filmu

Humor jest subiektywny, ale jedno, co do którego wszyscy możemy się zgodzić; zabawny GIF w filmie sprawia, że ​​chichoczesz i lepiej się bawisz. Ale nie ograniczajmy się tylko do śmiesznych GIF-ów.

GIF-y z informacjami i sprytną animacją mogą sprawić, że film będzie znacznie łatwiejszy do oglądania. Wykazano, że GIF-y mają pozytywny wynik, jeśli chodzi o czas oglądania filmów.

Dlaczego warto korzystać z konwertera YouTube na GIF?

YouTube jest jedną z największych bibliotek wideo w Internecie i chociaż istnieje wiele sklepów z GIFami, YouTube może pokonać je wszystkie ze względu na ogromną liczbę filmów na platformie.

Jednak YouTube nie zawiera wielu GIF-ów i musisz najpierw przekonwertować wideo lub część wideo YouTube na GIF, zanim użyjesz go w swoim projekcie. W tym miejscu do gry wchodzą konwertery YouTube na GIF, ponieważ pomagają one przekonwertować dowolną część filmu z YouTube na pliki GIF do pobrania.

Oprócz absolutnego minimum konwersji filmów z YouTube na GIF, te konwertery YouTube na GIF mogą zrobić znacznie więcej. Narzędzia do edycji w tych konwerterach dodają im znacznie więcej wartości, a my skompilowaliśmy najlepsze konwertery, jakie można znaleźć w Internecie.

Oto pełna lista najlepszych konwerterów YouTube na GIF z ich szczegółową analizą:

Konwerter YouTube na GIF firmy Veed.io

Co przychodzi ci na myśl, gdy myślisz o pełnoprawnym oprogramowaniu do edycji wideo? Uważamy je za duże, nieporęczne i wolne oprogramowanie, które wymaga dużej ilości zasobów systemowych.

Ale co by było, gdyby mogli go użyć bezpośrednio w przeglądarce internetowej? Brzmi niemożliwie, ale veed.io to robi i oferuje funkcje podobne do edytora wideo Lite bez konieczności pobierania czegokolwiek na urządzenie.

Jeśli chodzi o część konwersji GIF, możesz przesłać swoje filmy na platformę i przekonwertować dowolną ich część na GIF. Możesz użyć różnych narzędzi do przesyłania filmów na platformę, w tym Dysku Google, Dropbox, urządzenia osobistego i wielu innych.

Zabawna część zaczyna się, gdy w końcu prześlesz film i zaczniesz działać. Veed.io posiada liczne narzędzia do edycji, za pomocą których możesz dodać tekst lub zmienić rozmiar wideo zgodnie z własnymi potrzebami.

Możesz także zwiększyć lub zmniejszyć głośność wideo lub całkowicie odłączyć dźwięk. Istnieją opcje zmiany prędkości wideo, a nawet wyczyszczenia dźwięku, jeśli w oryginale są szumy.

Później, po zakończeniu konwersji, możesz pobrać GIF na swoje urządzenie, korzystając z opcji pobierania na platformie.

Plusy:

 • Nie ma potrzeby pobierania oprogramowania
 • Działa bez wysiłku również w przypadku większych plików
 • Ma jedne z najlepszych funkcji edycji w konwerterze YouTube na GIF

Cons:

 • Najpierw musisz mieć pobraną wersję filmu z YouTube, zanim będziesz mógł przekonwertować go na GIF.

UniConverter firmy Wondershare

Zestaw narzędzi do edycji Wondershare szybko stał się jednym z najlepszych edytorów wideo na rynku i istnieje wiele powodów.

Po pierwsze, podczas gdy edytorzy wideo Adobe i Filmora próbują skompilować każde narzędzie do edycji w jedno, Wondershare ma różne narzędzia do różnych celów, dzięki czemu korzystanie z tych narzędzi jest łatwiejsze i mniej kłopotliwe.

UniConverter firmy Wondershare znacznie przewyższa wszelkie inne konwertery YouTube na GIF z tej listy. Powodem jest to, że UniConverter współpracuje z konwersją GIF i wieloma innymi formatami.

Na początek możesz konwertować MP4, HEVC, AVI, GIF i wiele innych formatów bez utraty jakości oryginalnego materiału filmowego.

Przeczytaj także: Najlepsze konwertery MP4 na GIF

Co więcej, możesz dodać wiele efektów do GIF-a i dostosować go całkowicie do swoich potrzeb.

Kolejną zaletą korzystania z narzędzia Wondershare jest jego fantastyczna kompatybilność z innymi narzędziami firmy. Oznacza to, że możesz edytować, wycinać, przycinać, przyspieszać, odwracać i dodawać efekty specjalne do swoich GIF-ów, jeśli masz inne narzędzia Wondershare na swoim urządzeniu bez żadnych problemów ze zgodnością.

Plusy:

 • Niesamowita liczba narzędzi do edycji, zwłaszcza w połączeniu z innymi produktami Wondershare
 • Prawie wszystkie formaty wideo są objęte jedną platformą
 • Świetne do konwersji GIF-ów i wielu innych

Cons:

 • Musisz pobrać i skonfigurować oprogramowanie przed jego użyciem, co nieco wydłuża proces
 • Przed kontynuowaniem potrzebujesz pobranej wersji filmu z YouTube

Twórca GIF-ów YouTube Flixiera

Jeśli potrzebujesz szybszego rozwiązania do konwersji filmów z YouTube’a na pliki GIF, program YouTube GIF Maker firmy Flixier jest niesamowitym narzędziem na początek. Pokonuje oba powyższe zastrzeżenia i jest zdecydowanie najszybszym sposobem konwersji filmów z YouTube na GIF.

Podobnie jak koncepcja Veed.io, twórca GIF-ów YouTube jest również wyposażony w wielofunkcyjną witrynę internetową, która pozwala wykonać całą konwersję w przeglądarce.

Inną ważną zaletą korzystania z platformy jest podejście zorientowane na prywatność, które nie wymaga rejestracji i utworzenia konta przed konwersją.

Jednak największą cechą wyróżniającą YouTube GIF Maker jest możliwość edytowania filmów z YouTube za pomocą samych linków. Nie musisz ręcznie przesyłać wideo przed konwersją.

Co więcej, twórca GIF ma funkcje dostosowywania rozdzielczości GIF, dodawania tekstu, efektów ruchu, dźwięku, przejść i innych.

Plusy:

 • Idealny do szybkiej konwersji YouTube na GIF
 • Funkcja edycji filmów z YouTube z ich linków jest jedyna w swoim rodzaju
 • Zawiera szeroką gamę narzędzi do edycji

Cons:

 • Aby edytować filmy dłuższe niż 30 minut, potrzebujesz subskrypcji premium

Kreator animowanych GIF-ów Imgflip

Animated GIF Maker to platforma, która przechodzi od razu do sedna i prosi o jedną z dwóch rzeczy; możesz przesłać plik wideo lub wstawić link do filmu YouTube.

Następnie witryna przeniesie Cię do strony edycji, na której możesz wybrać punkt początkowy i końcowy swojego GIF-a. Co więcej, możesz dodawać tekst, przycinać, a nawet obracać wideo zgodnie z własnymi wymaganiami.

Możesz zwiększyć lub zmniejszyć liczbę klatek na sekundę, jeśli chcesz, aby Twój GIF wyglądał nieco płynniej podczas odtwarzania lub pozostawić domyślne ustawienie 20 FPS. Dodatkowo możesz wyświetlić podgląd wynikowego GIF-a, a nawet udostępnić lub zapisać go jako szablon, jeśli planujesz wielokrotną edycję GIF-a w różnych formatach.

Animated GIF Maker to naprawdę najporęczniejsze narzędzie do tworzenia i udostępniania GIF-ów; jednak brakuje mu wielu narzędzi do edycji, które można znaleźć w programie UniConverter lub YouTube GIF maker.

Plusy:

 • Konwersja filmów z YouTube na GIF w podróży
 • Podstawowe, ale przydatne opcje edycji
 • Brak ograniczenia rozmiaru wideo
 • Nie musisz zakładać konta

Cons:

 • Ma ograniczone narzędzia do edycji, w przeciwieństwie do swoich konkurentów
 • Ma podstawowy interfejs użytkownika

Darmowy Kreator GIF

Chociaż większość GIF-ów wymaga pewnej formy edycji, zanim będzie można ich użyć w projekcie wideo. Załóżmy jednak, że Twoim jedynym celem jest przekonwertowanie wideo z YouTube na GIF bez kłopotów z edycją lub zmianą materiału źródłowego. W takim przypadku darmowy program do tworzenia GIF-ów może być dla Ciebie idealnym narzędziem.

Platforma jest tak prosta, jak to tylko możliwe, z polem tekstowym, które prosi o podanie adresu URL YouTube. Następnie witryna ładuje Twój film i wyświetla jego podgląd. Możesz sam obejrzeć film i zdecydować o sygnaturach czasowych początku i końca swojego GIF-a.

Proces po tym jest dość prosty i musisz wprowadzić czas rozpoczęcia dla swojego GIF-a. Następnie możesz wprowadzić czas trwania swojego GIF-a i kliknąć podgląd, aby wygenerować podgląd przekonwertowanego GIF-a.

Witryna zezwala na maksymalny czas trwania tylko 10 sekund, więc zachowaj ostrożność przy wyborze znaczników czasu.

Plusy:

 • Idealne, jeśli chcesz tylko przekonwertować wideo z YouTube na GIF bez jego edycji.
 • Nie wymaga tworzenia konta użytkownika

Cons:

 • Nie ma praktycznie żadnych narzędzi do edycji
 • Nie możesz przesłać filmu i akceptuje on tylko linki do filmów
 • Interfejs użytkownika jest prosty

Zrób GIF-a

W tym momencie widzieliśmy wiele konwerterów YouTube na GIF, które oferują fenomenalne zestawy funkcji, ale pozwoliły nam tylko używać linków wideo lub przesyłać nasze filmy.

Chociaż te dwie opcje zaspokajają potrzeby większości użytkowników, co jeśli chcesz mieć platformę, która pozwala konwertować filmy na GIF z Facebooka i kamery internetowej?

Funkcja Utwórz GIF pozwala to zrobić dzięki licznym opcjom edycji i funkcji dodawania filmów z Facebooka, materiału z kamery internetowej i pamięci urządzenia. Co więcej, zawiera również funkcje poprawiające pozycję GIF, dodając do nich tagi i tytuły.

Najlepszą częścią Make a GIF są unikalne, ale przydatne narzędzia do edycji, które usprawniają cały proces konwersji GIF. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć szybkość i długość GIF zgodnie z własnymi wymaganiami. Później możesz opublikować swój GIF za pomocą strony internetowej, a nawet pobrać go na swoje urządzenie.

Plusy:

 • Jest doskonały, jeśli chcesz oglądać filmy z wielu platform, takich jak Facebook, YouTube, kamera internetowa i nie tylko
 • Ma niesamowite opcje edycji
 • Pozwala nawet publikować swoje GIF-y

Cons:

 • Musisz założyć konto i podać swoje dane, jeśli chcesz mieć GIF dłuższy niż 10 sekund

Konwerter YouTube na GIF firmy Motionbox

Chociaż GIF-y trwają zwykle od jednej do dziesięciu sekund, tworzenie wysokiej jakości i zabawnych GIF-ów wymaga sporo kreatywności.

Jeśli jesteś kimś, kto potrzebuje bogatego oprogramowania do edycji, aby spełnić Twoje potrzeby twórcze, konwerter YouTube na GIF firmy Motionbox może być Twoim kolejnym ulubionym. To narzędzie zawiera pełnoprawne oprogramowanie do edycji z rzadkimi najrzadszymi funkcjami spakowanymi w narzędziu opartym na przeglądarce.

Narzędzie najpierw poprosi o rejestrację poprzez utworzenie konta na stronie internetowej. Tylko wtedy możesz przesłać swój film z YouTube za pośrednictwem pamięci urządzenia lub adresu URL w dogodnym dla siebie czasie.

Narzędzia do edycji w tym narzędziu są jego kręgosłupem. Ma jedne z najlepszych funkcji, takie jak automatyczne podpisy, fajne i innowacyjne czcionki, animacje, obrazy GIF i wiele innych.

Dodatkowo czasami chcesz użyć popularnego szablonu GIF, ale nie chcesz przechodzić przez kłopoty z wycinaniem go z filmu na YouTube. Motionbox zawiera ogromną bibliotekę istniejących szablonów GIF, które możesz wykorzystać w swoich projektach.

Plusy:

 • Zawiera najlepsze narzędzia do edycji w konwerterze GIF
 • Nieskończone możliwości twórcze z licznymi zaawansowanymi funkcjami
 • Obszerna biblioteka multimediów wspierająca proces konwersji GIF

Cons:

 • Ponieważ witryna próbuje pakować wiele różnych elementów do narzędzia opartego na przeglądarce, możesz doświadczyć opóźnień, szczególnie na słabszych urządzeniach

Keevi

Keevi to kolejny oparty na przeglądarce konwerter wideo na GIF, który konwertuje filmy z YouTube na pliki GIF. Gdy tylko wejdziesz na stronę, zostaniesz poproszony o przesłanie filmu z pamięci urządzenia lub wybranie filmu z YouTube.

Co ciekawe, witryna nie ładuje wideo po wpisaniu adresu URL wideo, ale raczej pobiera je na twoje urządzenie.

Później będziesz musiał przesłać ten pobrany film na stronę internetową, jeśli chcesz przekonwertować go na GIF. Możesz także nagrać wideo na ekranie i zrobić GIF za pomocą Keevi.

Później, gdy prześlesz film, otrzymasz podstawowe, ale przydatne narzędzia do edycji, takie jak funkcja dodawania nagłówka, podtytułu i tekstu podstawowego do GIF-a. Możesz także dodać popularne naklejki i emotikony z ich biblioteki.

Co więcej, możesz wybrać opcję automatycznych napisów lub ręcznie wprowadzić napisy zgodnie z własnym wyborem. Po zakończeniu możesz wyeksportować GIF w preferowanej rozdzielczości i jakości.

Plusy:

 • Narzędzia do edycji są nieliczne, ale niezwykle przydatne
 • Interfejs użytkownika jest uproszczony dla łatwego użytkowania
 • Nie ma ograniczenia długości wideo

Cons:

 • Witryna nie akceptuje adresów URL filmów z YouTube
 • Witryna czasami opóźnia się z powodu błędów wewnętrznych

GifRun

GifRun to prosty konwerter YouTube na GIF, który konwertuje tylko filmy z YouTube na GIF. Nie masz możliwości przesłania istniejącego filmu z pamięci urządzenia. Jednak cechy tego konwertera przeważają nad niektórymi z najlepszych biegaczy w tym segmencie.

Na początek masz możliwość tworzenia GIF-ów trwających do 15 sekund, jeśli tego potrzebujesz. Co więcej, narzędzia do edycji są podstawowe, ale przydatne do prostej edycji GIF.

Najlepsze jest to, że możesz pobrać niektóre popularne pliki GIF z ich biblioteki i używać ich bez obaw o naruszenie praw autorskich.

Plusy:

 • Nie wymaga rejestracji ani tworzenia konta
 • Możesz tworzyć GIF-y o długości do 15 sekund
 • Możesz pobrać popularne GIF-y

Cons:

 • Brak funkcji przesyłania filmów
 • Narzędzia do edycji są podstawowe

Końcowe przemyślenia

GIF-y mogą ogromnie poprawić wrażenia z oglądania projektów wideo, a YouTube to świetne miejsce do szukania takich GIF-ów. Różne konwertery YouTube na GIF oferują różne funkcje, od konwersji GIF po pełnoprawne narzędzia do edycji.

Podsumowując, jeśli szukasz szybkiej konwersji, narzędzia takie jak konwerter YouTube na GIF firmy Flixier, Free GIF Maker i GifRun to świetny wybór. Ponadto konwerter Motionbox jest idealny, jeśli chcesz mieć po swojej stronie niesamowity zestaw narzędzi do edycji.

Teraz możesz przeczytać o najlepszych edytorach wideo typu open source.

x