9 najlepszych monitorów pionowych zwiększających produktywność

Najlepszą konfiguracją monitora przy biurku jest pionowy monitor po lewej i poziomy po prawej stronie, aby zwiększyć produktywność.

Obecnie prawie wszystkie komputery stacjonarne w domach i biurach są połączone z monitorem poziomym. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że dostępna jest pionowa konfiguracja monitora.

Wyświetlacze pionowe są piękniejsze wizualnie niż monitory poziome, ponieważ różnią się od tego, co zwykle widzisz. Przyjrzyjmy się przypadkom, w których monitor pionowy jest idealny i dlaczego możesz chcieć pozostać z wyświetlaczem poziomym, a nie pionowym.

Czym są monitory pionowe i dlaczego zyskują na popularności?

Szybkie wyszukiwanie w Internecie lub rzut oka online na monitor pionowy może spowodować wyświetlenie kilku zdjęć wyświetlaczy poziomych, dlatego należy zachować ostrożność podczas szukania monitora pionowego. Dzieje się tak, ponieważ praktycznie wszystkie wyświetlacze można obracać w poziomie lub w pionie. To zależy od twoich osobistych preferencji. Ponieważ większość ludzi używa monitorów poziomo, tak są konfigurowane po pierwszym rozpakowaniu.

Jeśli monitor jest zgodny ze standardem VESA (Video Electronics Standards Association), możesz użyć uchwytu do ustawienia go w pionie zamiast w poziomie. Na początku różne firmy wprowadzały monitory pionowe ze względu na zmieniające się gusta dotyczące proporcji obrazu. Filmy i wideo wymagały bardziej rozległych wyświetlaczy, a zatem współczynniki proporcji wzrosły z 4:3 do 16:9 do 16:10 i dalej. Pionowy monitor jest również korzystny dla wzroku. Ułatwia skoncentrowanie się na określonym obszarze ekranu i jego zawartości.

Czytanie długich linii bez poruszania oczami jest korzystne dla pisarzy i czytelników. Dodatkowo programiści mogą skanować dłuższe kody bez zbytniego przewijania. Dzięki tej unikalnej właściwości łatwo jest wykryć ewentualne błędy występujące w dowolnej linii kodu.

Może również drastycznie poprawić Twoją produktywność. Łącząc zalety wyświetlaczy pionowych z szybkim dostępem do Internetu, możesz zwiększyć swoją produktywność dziesięciokrotnie w porównaniu z wyświetlaczem poziomym.

Do czego służą monitory pionowe?

Monitor pionowy to po prostu monitor poziomy, który został odwrócony w pionie. Ale o co chodzi? Jeśli chodzi o zastosowanie pionowego wyświetlacza, kto najbardziej by na tym skorzystał?

Większość programistów i programistów należy do użytkowników, którzy wybierają z reguły pionową orientację wyświetlaczy. W większości przypadków kod, którym się zajmują, jest dość obszerny i składa się z maleńkich linii. Te wiersze w dowolnym kodzie zwykle nie są tak szerokie, więc ustawienie pionowe jest idealne dla każdego programisty. Wyświetlenie większej liczby wierszy naraz oznacza, że ​​żarłoczny czytelnik nie będzie musiał ciągle przewijać książki lub powieści, którą czyta.

Dlaczego warto wybrać monitor pionowy, a nie poziomy?

Istnieje kilka przekonujących argumentów przemawiających za użyciem pionowego wyświetlacza. Możesz połączyć go z pionowym monitorem, aby stworzyć super dwuekranową aranżację, jeśli masz już monitor poziomy.

Teraz spójrzmy na kilka powodów, które wyjaśnią, dlaczego warto wybrać pionową zamiast poziomą.

Zwiększenie produktywności

Przewijanie stron może być nużące dla każdego, kogo praca wymaga dużo kodowania. Istnieje znaczne skrócenie czasu przewijania, gdy na tym samym ekranie znajduje się więcej materiału niż na dowolnym ekranie poziomym.

Obserwowanie większej liczby funkcji prowadzi również do zwiększonej płynności dzięki zwiększonej widoczności. Wyświetlacze pionowe umożliwiają oglądanie co najmniej trzykrotnie większej ilości materiału niż wcześniej. Dzięki temu możesz szybciej reagować. Ta zasada dotyczy każdej pracy, w której wymagane jest czytanie lub pisanie długich materiałów.

  • Koder – Jeśli jesteś koderem, możesz analizować dużą liczbę linii kodu na jednym ekranie. Pozwala im również ocenić i wprowadzić odpowiednie poprawki i poprawki w każdym błędzie kodu.
  • Streamer – jako streamer online możesz prowadzić wideoczat, jednocześnie czytając długie komentarze. Możesz także śledzić dyskusje, aby śledzić wiadomości, zanim znikną.
  • Edytor wideo – za pomocą tego narzędzia możesz szybko edytować filmy portretowe do relacji w mediach społecznościowych i pionowych kampanii reklamowych.

Oszczędność czasu

Ponieważ twoje oczy szybko się nie męczą, możesz pracować przez dłuższy czas. Gdy ekran jest ustawiony pionowo, zakres ruchu gałek ocznych jest znacznie zmniejszony, co pozwala na skanowanie większej ilości materiału w krótszym czasie. Gdy operacje wykonywane są pionowo, są one kończone szybciej.

Może jednak dotyczyć tylko kilku zawodów wymagających znacznej ilości czytania, takich jak sprawdzanie kodów, korekta tekstów, czytanie dokumentów i pisanie długich artykułów naukowych.

Oszczędzanie przestrzeni

Rozważ wyzwanie dostosowania dwóch monitorów panoramicznych na małej stacji roboczej. Każdy z nich zajmowałby duży procent dostępnej powierzchni biurka. W tym scenariuszu lepszym rozwiązaniem jest pionowy monitor. Fizycznie zwalnia więcej miejsca na biurku lub w miejscu pracy niż jakakolwiek konfiguracja pozioma.

Rozważ możliwość dostosowania jednego poziomego wyświetlacza i jednego pionowego monitora na tej samej stacji roboczej. Monitor w trybie portretowym zajmie połowę miejsca w poziomie w porównaniu z konwencjonalnym monitorem, co pozwoli Ci zaoszczędzić znaczną ilość miejsca na biurku.

Wygodne dla oczu, szyi i nadgarstka

Umieszczanie przedmiotów w pionowym stosie od góry do dołu powoduje naturalny ruch głowy w pionie podczas skanowania przedmiotów, co zmniejsza nacisk na szyję. Tekst, książki, szyldy i tablice przylotów/odlotów na dworcach kolejowych i lotniskach są odpowiednio umieszczone pionowo, aby zmniejszyć obciążenie.

Czytanie w poziomie powoduje, że oczy przesuwają się od lewej do prawej w sposób ciągły. W rezultacie im szerszy ekran, tym większą przestrzeń powinny przemierzać Twoje oczy.

Przyjrzyjmy się teraz najlepszym monitorom pionowym, które zwiększą Twoją produktywność. Wszystkie te monitory mogą być używane w orientacji pionowej lub poziomej.

Monitor HP 24mh FHD

Dzięki maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli przy częstotliwości odświeżania 75 Hz monitor HP jest wyposażony w wyświetlacz FHD. Technologia IPS zapewnia doskonałą grafikę i wyjątkową jakość. Dzięki tej doskonałej jakości wyświetlania będziesz cieszyć się dokładnością obrazu i szerokim spektrum wyświetlania dowolnych tabletów i urządzeń mobilnych premium na swoim monitorze.

Dzięki tak stylowej i ultracienkiej konstrukcji będziesz mieć więcej miejsca na biurku, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Każda minuta na wyświetlaczu jest widoczna pod każdym kątem. Jest również wyposażony w wyświetlacz o spójnej kolorystyce i jakości obrazu z szerokim zakresem kątów widzenia 178° w poziomie i pionie.

Można korzystać z wysokiej jakości obrazu bez konieczności stosowania dodatkowych kluczy sprzętowych lub akcesoriów. Ten monitor ma szeroki wybór złączy, w tym HDMI, DisplayPort i VGA. Możesz bez wysiłku połączyć się z komputerem, konsolą do gier i urządzeniami peryferyjnymi, aby cieszyć się dużym ekranem. Dzięki dwóm wbudowanym głośnikom o mocy 2 W możesz cieszyć się fantastycznym dźwiękiem i bardziej wciągającą rozrywką. Opcja słabego niebieskiego światła zmniejsza zmęczenie oczu, przesuwając kolory do cieplejszego spektrum i sprawiając, że biel wydaje się bardziej naturalna.

Seria Samsung FT45

Samsung FT45 ma w pełni regulowaną podstawkę z regulacją nachylenia, obrotu, wysokości i obrotu. Zapewnia najlepszy ergonomiczny komfort, a wspornik 100 x 100 Vesa umożliwia zamontowanie monitora na ścianie lub konfiguracji z wieloma monitorami. 24-calowy panel IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli FHD z częstotliwością odświeżania 75 Hz zapewnia wyraźny, olśniewający obraz z szerokim kątem widzenia.

Elastyczne opcje łączności, w tym porty HDMI i Display Port oraz wbudowany koncentrator USB z dwoma portami USB 2.0 i jednym portem USB 3.0, sprawiają, że jest to wszechstronny sprzęt.

Ułatwiasz łączność wszystkim swoim urządzeniom peryferyjnym bez konieczności sięgania pod biurko lub za komputer w celu znalezienia portów w procesorze. Możliwe jest zmniejszenie zmęczenia oczu dzięki trybowi oszczędzania oczu i technologii Flicker-Free. Pozwala na bardziej komfortową pracę, nawet podczas długich godzin pracy.

Asus VG248QG

Asus VG248QG jest wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) z możliwością podkręcania 165 Hz (obsługuje 144 Hz) szybkiej częstotliwości odświeżania i czasem reakcji 0,5 ms (GTG) na 24-calowym ekranie.

Zacinanie się i rozrywanie ekranu są eliminowane tylko dzięki technologii Nvidia G-SYNC, co zapewnia płynną rozgrywkę. Technologia pielęgnacji oczu, która obejmuje wyświetlacz bez migotania i filtr światła niebieskiego, pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu.

Oprócz tego masz wiele opcji łączności dzięki portowi HDMI, DisplayPort 1.2 i złączom Dual-link DVI-D. Regulacja nachylenia, obrotu i wysokości w pionie, a także możliwość montażu na ścianie zapewniają najwyższy komfort oglądania na tej ergonomicznej podstawie. Jest wyposażony w ekskluzywne funkcje Game Visual i Game plus, które poprawiają wydajność i kontrolę nad kolorami.

LG 24GN650-B

Główną atrakcją tego monitora LG jest jego pochylenie, wysokość i regulowana podstawa obrotowa, która zapewnia wygodę podczas zmęczenia oczu.

Czas reakcji IPS wynoszący 1 ms i częstotliwość odświeżania 144 Hz to również jedna z najlepszych części każdego monitora do gier. Jest wyposażony w 99-procentową gamę kolorów sRGB z praktycznie bezramkowym wyświetlaczem HDR 10 3-Side.

Dzięki zwiększonej gładkości wszystko jest przyjemniejsze. Korzystanie z wyświetlacza o rozdzielczości 1080p na 24-calowym panelu to fantastyczna kombinacja. Ten rodzaj panelu doskonale nadaje się do reprodukcji kolorów i szerokich kątów widzenia. Stojak zawsze pochodzi z droższego produktu. Mając mniej niż 200 USD, ten monitor jest bezsprzecznie jednym z najbardziej wzorowych dostępnych monitorów w przystępnej cenie.

Asus VN279QL

Asus VN279QL ma super smukłą ramkę o grubości 8 mm, idealną do rozwiązań wieloekranowych.

Ergonomicznie zbudowana podstawa jest wyposażona w regulację nachylenia, obrotu i wysokości w pionie. Istnieje możliwość przymocowania go do ściany dla uzyskania wygodniejszego kąta widzenia.

Aby uzyskać krystalicznie czystą i zorientowaną na szczegóły przyjemność, zastosowano technologię ASUS VividPixel. Zawiera technologię AMD FreeSync Premium, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się płynnym, płynnym ruchem w grach o wysokiej rozdzielczości i szybkich grach za pomocą tego monitora. Praktycznie minimalizuje rozrywanie i zacinanie się ekranu podczas grania w dowolną grę.

BenQ PD2500Q

BenQ PD2500Q jest wyposażony w rozdzielczość 2K QHD (2560×1440 pikseli) w wysokiej rozdzielczości. Ten wyświetlacz QHD sprawia, że ​​najmniejsze elementy w Twoim projekcie wyróżniają się dzięki wyjątkowej przejrzystości i dokładności odwzorowania głębi kolorów na poziomie 100 procent.

Każda ramka wyświetlacza jest fabrycznie skalibrowana do standardów 100 procent sRGB i REC 709. Tryby projektanta obejmują specjalistyczne funkcje, takie jak tryby ciemni, CAD/CAM i animacji.

Możesz dostosować ustawienia wyświetlania, aby poprawić dokładność i wydajność monitora. Połączenie między różnymi komputerami PC, Mac i urządzeniami mobilnymi jest proste dzięki przełącznikowi łączności Universal HDMI DisplayPort Mini DisplayPort USB 3.1 Gen1. Od krawędzi do krawędzi Konstrukcja z ultracienką ramką maksymalizuje przestrzeń roboczą, zajmując najmniejszą przestrzeń. Idealnie nadaje się do użytku z dwoma monitorami dzięki połączeniu szeregowemu DisplayPort i innym technologiom.

Dioda LED HP VH240a IPS

Monitor HP VH240a ma 23,8-calowy wyświetlacz Full HD (rozdzielczość 1920 x 1080p przy częstotliwości odświeżania 60 Hz) o proporcjach 16:9 i matowy wyświetlacz IPS z podświetleniem LED z powłoką antyodblaskową. Co więcej, ma minimalny czas reakcji 5 ms z funkcją overdrive, która zapewnia płynny obraz, który wydaje się ostry i płynny bez obecności rozmycia ruchu.

Ten monitor jest wyposażony w zintegrowane głośniki audio o mocy 2 W na kanał, zapewniające wysokiej jakości dźwięk dla treści wideo.

Cienki i prawie bezramkowy monitor ultraszerokoekranowy z wąskimi ramkami z trzech stron umożliwia bezproblemową konfigurację wielu monitorów. Ma szeroki kąt widzenia z obrotem o 90 stopni dla trybów oglądania w poziomie (krajobraz) i pionie (portret). Ponadto dostępna jest również regulowana wysokość i pochylenie oraz oglądanie w pozycji 178 stopni, co zapewnia najbardziej niesamowitą jakość obrazu pod dowolnym kątem.

Monitor można zainstalować na ścianach za pomocą wsporników, ponieważ ten monitor ma certyfikat VESA. Jest wyposażony w opcje połączeń, takie jak VGA i HDMI z kompatybilnością HDCP dla laptopów i konfiguracji z wieloma monitorami. Ponadto w zestawie znajduje się przewód zasilający AC i kabel HDMI.

Samsung Odyssey

Samsung Odyssey ma częstotliwość odświeżania 144 Hz i czas reakcji 1 ms. Ten pionowy monitor do gier pozwala uniknąć rozmycia ruchu i zapewnia płynną rozgrywkę, która może dać graczom przewagę.

Rozdzielczość FHD generuje krystalicznie czyste kolory na ultraszerokim monitorze do gier, który oferuje konsumentom szeroki kąt widzenia, aby uzyskać wysokiej jakości treści z gier na każdym calu ekranu bez żadnych zmian kolorów wzdłuż szerokiego kąta widzenia.

AMD FreeSync pomaga zsynchronizować częstotliwość odświeżania karty graficznej i ultraszerokiego wyświetlacza do gier, aby zmniejszyć opóźnienie ruchu i migawkę, jednocześnie zapewniając bardziej responsywne wrażenia w grach. Ma regulowaną wysokość, nachylenie i obrót, aby znaleźć wygodną pozycję dla oczu, a następnie zablokować go na miejscu. Oprócz eleganckiej elegancji zapewnianej przez kompaktową metalową podstawę, jest on kompatybilny ze standardem VESA, dzięki czemu instalacja na ścianie lub montaż jest łatwym zadaniem.

LG 24GL650-B

Ten monitor LG ma 24-calowy wyświetlacz Full HD (1920 x 1080). Główną cechą tego monitora jest technologia Radeon FreeSync.

Dzięki podstawie o regulowanej wysokości użytkownicy mogą regulować swój wzrost, aby uniknąć zmęczenia szyi podczas wielogodzinnej pracy. Jest wyposażony w dwa porty HDMI i jeden Display Port. Ma również panel TN, który jest powszechny w każdym monitorze do gier.

Jeśli chodzi o monitory do projektowania graficznego, preferowane są panele IPS. Ten monitor do gier został skonstruowany tak, aby szybko poruszające się obrazy w wysokiej rozdzielczości wyglądały płynnie. Jest również wyposażony w technologię wyświetlania Twisted Nematic, co jest rzadkością w każdym typowym monitorze.

Wniosek

Oprócz zwiększenia produktywności i uprzyjemnienia oglądania, pionowy monitor znacznie poprawi jakość Twojej pracy. Może być konstruktywna między innymi podczas projektowania układów pionowych, pisania i analizowania dużych fragmentów kodu, czytania ulubionego e-booka lub po prostu przeglądania wyników wyszukiwania i przeglądania artykułu w Internecie.

Następnie sprawdź niektóre z najlepszych krzeseł do gier dla profesjonalnych graczy.

x