9 najlepszych narzędzi antyphishingowych dla firm w 2023 r

Ataki phishingowe nadal stanowią poważne zagrożenie dla firm, narażając poufne informacje.

Firmy mogą wzmocnić swoją obronę i zminimalizować wpływ ataków phishingowych, wdrażając solidne środki bezpieczeństwa i wykorzystując moc narzędzi antyphishingowych.

Najpierw zobaczmy, jak zidentyfikować te oszustwa typu phishing i jakie znaczenie mają narzędzia antyphishingowe.

Jak rozpoznać oszustwo typu phishing?

Oszustwa typu phishing często pojawiają się w postaci e-maili, wiadomości lub stron internetowych, które wyglądają na autentyczne, ale mają na celu oszukanie niczego niepodejrzewających ofiar. Oto kilka kluczowych wskaźników, na które należy zwrócić uwagę:

Podejrzane adresy e-mail lub domeny

Dokładnie sprawdź adres e-mail nadawcy. Zwróć uwagę na błędy ortograficzne lub różnice w adresie nadawcy.

Taktyka pilności i strachu

Te e-maile często wywołują poczucie pilności lub zawierają groźby w celu nakłonienia do podjęcia natychmiastowych działań, takich jak twierdzenie, że konto zostanie zamknięte, jeśli nie zostanie szybko zweryfikowane.

Słaba gramatyka i ortografia

Wiele prób phishingu pochodzi od użytkowników języka angielskiego, którzy nie są rodzimymi użytkownikami języka angielskiego, co skutkuje błędami gramatycznymi i literówkami w ich wiadomościach.

Podejrzane załączniki lub linki

Najedź kursorem myszy na linki, zanim je klikniesz, aby sprawdzić adres URL. E-maile phishingowe mogą zawierać zamaskowane adresy URL, które przekierowują do fałszywych stron internetowych.

A oto lista najlepszych skanerów adresów URL, które sprawdzają, czy link jest bezpieczny; zapraszamy do odwiedzenia tej strony.

Prośby o dane osobowe

Wiarygodne organizacje rzadko żądają poufnych informacji za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS-ów. Zachowaj ostrożność, gdy zostaniesz poproszony o podanie danych osobowych, danych uwierzytelniających konto lub danych finansowych.

Wpływ phishingu na firmy

Ataki typu phishing mogą mieć poważny wpływ na firmy. Ważne jest, aby organizacje wdrażały aktywne środki w celu ograniczenia tych zagrożeń. Oto kilka kluczowych strategii dla firm, aby być przygotowanym.

# 1. Straty finansowe

Padnięcie ofiarą ataku phishingowego może skutkować znacznymi stratami finansowymi dla firm. Fałszywy dostęp do kont finansowych, nieautoryzowane transakcje lub skradzione informacje o płatnościach klientów mogą mieć bezpośredni wpływ na działalność biznesową. Aby zminimalizować ryzyko finansowe, firmy powinny:

 • Wdrażaj solidne środki bezpieczeństwa płatności, takie jak szyfrowanie i bezpieczne bramki płatnicze.
 • Regularnie monitoruj transakcje finansowe pod kątem podejrzanych działań.
 • Szkol pracowników, aby identyfikowali próby phishingu i szybko je zgłaszali.

#2. Naruszenia danych i utrata informacji poufnych

Celem ataków phishingowych są często wrażliwe dane biznesowe, w tym informacje o klientach, tajemnice handlowe lub własność intelektualna. Narażenie na poufne informacje może zaszkodzić działalności biznesowej i zaufaniu klientów. Aby zabezpieczyć się przed naruszeniem danych, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Szyfruj poufne dane i wdrażaj kontrolę dostępu, aby ograniczyć nieautoryzowany dostęp.
 • Regularnie aktualizuj i łataj oprogramowanie, aby wyeliminować luki w zabezpieczeniach.
 • Przeprowadzanie audytów bezpieczeństwa i testów penetracyjnych w celu identyfikacji słabych punktów w systemach.

#3. Uszkodzenie reputacji

Udane ataki mogą nadszarpnąć reputację firmy, co prowadzi do utraty zaufania klientów.

 • Ustanów jasne kanały komunikacji, aby rozwiązywać problemy klientów i dostarczać aktualne aktualizacje dotyczące incydentów związanych z bezpieczeństwem.
 • Zainwestuj w monitorowanie marki i stosuj narzędzia do zarządzania reputacją, aby wykrywać i ograniczać negatywne treści online związane z incydentami phishingu.
 • Edukuj klientów na temat zagrożeń związanych z phishingiem i udzielaj wskazówek, jak identyfikować i zgłaszać próby phishingu.

#4. Konsekwencje prawne i regulacyjne

W zależności od charakteru prowadzonej działalności i zagrożonych danych ataki phishingowe mogą prowadzić do konsekwencji prawnych. Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ochrony danych, takich jak ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO), może skutkować karami pieniężnymi.

 • Bądź na bieżąco z odpowiednimi przepisami i regulacjami dotyczącymi ochrony danych.
 • Wdrażaj środki bezpieczeństwa zgodne ze standardami branżowymi i najlepszymi praktykami.
 • Przeprowadzaj regularne audyty bezpieczeństwa i oceny ryzyka, aby zidentyfikować potencjalne luki w zakresie zgodności.

#5. Świadomość i szkolenie pracowników

Pracownicy są często pierwszą linią obrony przed atakami typu phishing. Firmy powinny nadać priorytet ciągłym szkoleniom w zakresie świadomości bezpieczeństwa, aby zapewnić pracownikom możliwość skutecznego identyfikowania i zgłaszania prób phishingu. Kluczowe strategie obejmują:

 • Przeprowadzanie regularnych ćwiczeń symulacyjnych phishingu w celu przetestowania reakcji pracowników i zapewniania ukierunkowanych szkoleń w razie potrzeby.
 • Ustanowienie jasnych procedur zgłaszania podejrzanych wiadomości e-mail lub incydentów.
 • Promowanie kultury świadomości i odpowiedzialności za cyberbezpieczeństwo w całej organizacji.

Znaczenie narzędzi antyphishingowych

Aby ograniczyć ryzyko związane z atakami phishingowymi, firmy muszą przyjąć kompleksowe narzędzia antyphishingowe. Narzędzia te oferują następujące korzyści:

Wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym

Narzędzia antyphishingowe wykorzystują zaawansowane algorytmy i techniki uczenia maszynowego do identyfikowania i blokowania prób phishingu w czasie rzeczywistym, co zapewnia natychmiastową ochronę.

Filtrowanie wiadomości e-mail i skanowanie linków

Narzędzia te skanują przychodzące wiadomości e-mail w poszukiwaniu podejrzanych treści, załączników i adresów URL, które odfiltrowują potencjalne próby phishingu, zanim dotrą one do skrzynek odbiorczych użytkowników. Odwiedź tę stronę, aby zapoznać się z najlepszymi rozwiązaniami do filtrowania i ochrony poczty e-mail przed spamem.

Świadomość i szkolenia pracowników

Wiele narzędzi chroniących przed phishingiem udostępnia moduły szkoleniowe i symulowane ćwiczenia phishingowe, aby edukować pracowników w zakresie zagrożeń i najlepszych praktyk w zakresie identyfikowania i unikania oszustw związanych z phishingiem.

Raportowanie i analityka

Szczegółowe raporty i możliwości analityczne pozwalają firmom śledzić i analizować próby phishingu, identyfikować trendy i wzmacniać środki bezpieczeństwa.

Ulepszona ochrona witryny

Narzędzia te oferują również funkcje monitorowania i ochrony witryn internetowych, takie jak ochrona przed atakami typu phishing wymierzonymi w formularze online, strony logowania i dane klientów.

Przyjrzyjmy się najlepszym narzędziom do ochrony przed phishingiem.

Avira

Avira to znana firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, która oferuje szereg produktów i usług, w tym oprogramowanie antywirusowe i rozwiązania bezpieczeństwa online. Jego funkcja ochrony przed phishingiem została zaprojektowana, aby pomóc użytkownikom wykrywać ataki phishingowe i zapobiegać im.

To narzędzie aktywnie skanuje strony internetowe i wiadomości e-mail w czasie rzeczywistym, identyfikując i blokując próby phishingu, zanim dotrą one do użytkownika.

Cechy

 • Zapewnia rozszerzenie przeglądarki lub pasek narzędzi, który integruje się z popularnymi przeglądarkami internetowymi, takimi jak Chrome i Firefox. Ten pasek narzędzi wyświetla oceny bezpieczeństwa witryn internetowych, wskazując, czy są to bezpieczne, podejrzane lub znane witryny wyłudzające informacje.
 • Zintegrowane zaawansowane techniki analizy adresów URL w celu oceny zasadności linków do witryn. Wyszukuje oznaki phishingu, takie jak podejrzane nazwy domen lub oszukańcze przekierowania, aby dokładnie identyfikować potencjalne zagrożenia.
 • Ostrzega użytkowników, gdy odwiedzają potencjalnie niebezpieczną stronę internetową, co zapewnia dodatkową warstwę ochrony.
 • Jest wyposażony w przyjazny dla użytkownika interfejs, który ułatwia użytkownikom zrozumienie i poruszanie się po funkcjach bezpieczeństwa. Wyraźne wskaźniki wizualne i alerty pomagają użytkownikom podejmować świadome decyzje podczas przeglądania sieci lub interakcji z wiadomościami e-mail.
 • Zezwól użytkownikom na zgłaszanie podejrzanych witryn wyłudzających informacje, które napotkają. Ta zbiorowa inteligencja pozwala firmie Avira na ciągłe aktualizowanie i ulepszanie funkcji ochrony przed phishingiem, które pomagają chronić użytkowników przed pojawiającymi się zagrożeniami.

Zarządzaj silnikiem

ManageEngine Browser Security Plus to kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające zaprojektowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa przeglądania sieci w przedsiębiorstwach. Zapewnia scentralizowaną kontrolę i umożliwia dostosowanie ustawień zabezpieczeń w celu spełnienia określonych wymagań bezpieczeństwa.

Oferuje zaawansowane funkcje filtrowania stron internetowych, które pozwalają administratorom blokować dostęp do złośliwych stron internetowych, nieodpowiednich treści i innych zagrożeń internetowych. Pomaga to chronić pracowników przed dostępem do potencjalnie szkodliwych stron internetowych i zmniejsza ryzyko infekcji złośliwym oprogramowaniem i ataków typu phishing.

Cechy

 • Zapewnia użytkownikom bezpieczne przeglądanie, aktywnie blokując dostęp do znanych złośliwych stron internetowych i ostrzegając użytkowników, gdy próbują uzyskać dostęp do niebezpiecznych lub podejrzanych stron internetowych.
 • Wykorzystuje informacje o zagrożeniach do analizowania stron internetowych i adresów URL w czasie rzeczywistym, które wykrywają i uniemożliwiają użytkownikom odwiedzanie witryn wyłudzających informacje i stawanie się ofiarami oszustwa.
 • Umożliwia administratorom egzekwowanie kontroli bezpieczeństwa w przeglądarkach internetowych używanych w organizacji. Obejmuje to zarządzanie rozszerzeniami przeglądarki, wyłączanie niezabezpieczonych protokołów, kontrolowanie ustawień plików cookie i wdrażanie innych konfiguracji zabezpieczeń w celu zminimalizowania luk w zabezpieczeniach.
 • Generuj szczegółowe raporty i analizy dotyczące korzystania z sieci i zachowań użytkowników.
 • Integruje się ze strumieniami danych analizy zagrożeń, aby uzyskać informacje o nowych zagrożeniach i znanych złośliwych witrynach internetowych.

Avanan

Avanan to firma zajmująca się bezpieczeństwem w chmurze, która specjalizuje się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa poczty e-mail i współpracy. Oferuje natywną platformę chmurową zaprojektowaną w celu ochrony organizacji przed różnymi zagrożeniami związanymi z pocztą e-mail i współpracą, takimi jak ataki typu phishing, złośliwe oprogramowanie, wyciek danych i przejęcie konta.

Oprogramowanie antyphishingowe jest jednym z rozwiązań bezpieczeństwa, które zapewnia. Umożliwia użytkownikom aktywny udział w procesie bezpieczeństwa. Oznacza to, że mogą zgłaszać zagrożenia, otrzymywać automatyczne alerty o potencjalnych atakach i uzyskiwać dostęp do zasobów edukacyjnych w celu zwiększenia świadomości bezpieczeństwa.

Cechy

 • Wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do dokładnej analizy każdego aspektu wiadomości e-mail. Ta zaawansowana analiza pomaga identyfikować wyrafinowane ataki typu phishing, które w przeciwnym razie mogłyby pozostać niewykryte.
 • Możliwość integracji z interfejsem API w celu lepszej identyfikacji podszywania się pod użytkownika (udawania) i fałszywych wiadomości — szczególnie w przypadku ataków Business Email Compromise (BEC).
 • Możesz uzyskać pełny wgląd w cały pakiet aplikacji w chmurze. Dzięki temu możesz monitorować złośliwe zachowania, identyfikować przejęte konta i podejmować proaktywne działania, aby zapobiec dalszym szkodom.
 • Avanan nadal jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa, zgłaszając nowoczesne ataki phishingowe, które omijają konwencjonalne protokoły bezpieczeństwa.
 • Zapewnia dedykowaną indywidualną obsługę klienta, aby zapewnić ciągłe bezpieczeństwo. Ich zespół wsparcia jest dostępny, aby pomóc Ci w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

ZeroFox

ZeroFox to firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, która specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań chroniących organizacje i osoby prywatne przed zagrożeniami cyfrowymi.

Platformy te zostały zaprojektowane z myślą o szerokim zakresie zagrożeń, w tym atakach typu phishing, zagrożeniach w mediach społecznościowych, przejmowaniu marki, eksfiltracji danych i nie tylko. ZeroFox ma na celu zapewnienie organizacjom ochrony w czasie rzeczywistym przy użyciu różnorodnych źródeł danych i zaawansowanych analiz.

Oferuje zaawansowane narzędzia i rozwiązania antyphishingowe do ochrony organizacji przed atakami ukierunkowanymi.

Cechy

 • Zaawansowane techniki wykrywania do identyfikowania ataków phishingowych i złośliwych stron internetowych w czasie rzeczywistym. Obejmuje to monitorowanie podejrzanych adresów URL, fałszowanie wiadomości e-mail i taktyki socjotechniczne powszechnie stosowane w kampaniach phishingowych.
 • Wykorzystuje DMARC (uwierzytelnianie, raportowanie i zgodność wiadomości w oparciu o domenę) oraz monitorowanie skrzynek odbiorczych nadużyć, aby chronić użytkowników niezależnie od tego, gdzie się angażują, w tym w komunikację e-mail.
 • Zabezpieczenia na różnych platformach, w tym na poczcie e-mail, stronach internetowych, w mediach społecznościowych i innych kanałach cyfrowych.

Misją firmy jest tworzenie bezpieczniejszego świata cyfrowego poprzez pomaganie organizacjom w zabezpieczaniu ich obecności w Internecie, ochronie ich reputacji i ograniczaniu potencjalnych zagrożeń, które mogą prowadzić do strat finansowych.

Kofeina

Cofense to firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, która specjalizuje się w pomaganiu organizacjom w obronie przed atakami typu phishing i innymi zagrożeniami związanymi z pocztą e-mail. Zapewniają szereg rozwiązań i usług, które pomagają organizacjom analizować próby phishingu i reagować na nie.

Cofense oferuje platformę o nazwie Cofense Intelligence Platform, która zapewnia informacje i analizy zagrożeń na żywo, aby pomóc organizacjom wyprzedzać zmieniające się zagrożenia związane z phishingiem. Wykorzystuje uczenie maszynowe i inne zaawansowane techniki do wykrywania i analizowania podejrzanych wiadomości e-mail.

Firma oferuje również inne usługi, w tym rozwiązania do reagowania na incydenty, programy szkoleniowe uświadamiające phishing oraz zarządzane usługi bezpieczeństwa.

Cechy

 • Cofense oferuje platformę symulacji phishingu, która umożliwia organizacjom tworzenie i wysyłanie symulowanych wiadomości phishingowych do swoich pracowników.
 • Zapewnia rozwiązania do reagowania na incydenty, które pomagają organizacjom w szybkim wykrywaniu, analizowaniu i reagowaniu na ataki typu phishing.
 • Wykorzystuje zaawansowane techniki analizy wiadomości e-mail w celu wykrywania i identyfikowania potencjalnych ataków typu phishing. Ich rozwiązania analizują nagłówki, treść i załączniki wiadomości e-mail, aby wykryć podejrzane wzorce i wskaźniki phishingu.
 • Umożliwia pracownikom zgłaszanie podejrzanych wiadomości e-mail za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika interfejsu raportowania.

Punkt kontrolny

Check Point Anti-Phishing to kompletne rozwiązanie przeznaczone do zapobiegania i ochrony przed różnego rodzaju atakami typu phishing. Oferuje doskonałe możliwości zapobiegania, blokując nawet najbardziej zaawansowane ataki typu phishing, w tym włamania do poczty biznesowej i podszywanie się pod inne osoby.

Ten produkt obejmuje wiele wektorów ataków, w tym pocztę e-mail, urządzenia mobilne i urządzenia końcowe, co zapewnia ochronę wszystkich punktów dostępu przed atakami typu phishing. To wielowarstwowe podejście pomaga chronić użytkowników na różnych platformach i urządzeniach.

Cechy

 • Wykorzystuje sztuczną inteligencję ThreatCloud, która jest obsługiwana przez potężną bazę danych analizy zagrożeń. Dzięki tej integracji system jest na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami typu phishing i zapewnia aktywną ochronę przed pojawiającymi się atakami.
 • Przyjazny dla użytkownika interfejs, który upraszcza konfigurację, monitorowanie i zarządzanie środkami antyphishingowymi.
 • Obejmuje ochronę adresów URL w czasie kliknięcia, która sprawdza i blokuje podejrzane linki w czasie rzeczywistym. Ta funkcja zmniejsza ryzyko dostępu użytkowników do złośliwych adresów URL osadzonych w wiadomościach e-mail.
 • Check Point Anti-Phishing sprawdza wszystkie aspekty przychodzących wiadomości e-mail, w tym załączniki i łącza, co gwarantuje wykrycie i wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń, zanim dotrą one do skrzynki pocztowej użytkownika.
 • Zapewnia również szczegółowy wgląd w ataki typu phishing — szczególnie w środowiskach Office 365 i G Suite.
 • Możliwość integracji z istniejącą infrastrukturą bezpieczeństwa i przepływami pracy bez zakłócania produktywności.

Tarcza Marki

BrandShield to wiodąca zorientowana na markę firma zajmująca się ochroną przed ryzykiem cyfrowym, która specjalizuje się w monitorowaniu, wykrywaniu i usuwaniu szerokiej gamy zagrożeń cyfrowych, które mogą szkodzić firmom i ich markom.

Pomaga firmom chronić integralność marki i klientów w środowisku online dzięki zaawansowanemu pakietowi usług.

BrandShield wzmacnia pozycję firm, zapewniając im pełny wgląd w cyfrowe zagrożenia, przed którymi stoją. Możesz zrozumieć, jakie potencjalne zagrożenia są obecne i podjąć odpowiednie działania, aby je złagodzić.

Cechy

 • Pulpit nawigacyjny Anti-phishing oferuje innowacyjne funkcje, takie jak Detektor Duplikacji Witryny, który pomaga zidentyfikować skopiowane strony internetowe wykorzystywane do phishingu.
 • Możliwe jest również przyspieszenie usuwania niebezpiecznych treści za pomocą automatycznych żądań usunięcia.
 • Zatrudnia doświadczonych menedżerów ds. egzekwowania przepisów, którzy analizują zagrożenia specyficzne dla Twojej firmy i stosują skuteczne strategie, aby skutecznie im przeciwdziałać.
 • Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię do umieszczania logo w różnych elementach graficznych. Ta funkcja pomaga w identyfikowaniu przypadków niewłaściwego lub nieautoryzowanego użycia marki.
 • Główne platformy mediów społecznościowych są monitorowane w celu wykrycia prób phishingu.
 • Dostarcza okresowe raporty, które oferują szczegółowy wgląd w działania związane z monitorowaniem i egzekwowaniem, które pomagają być na bieżąco informowanym o skuteczności wdrożonych środków bezpieczeństwa.

żelazne łuski

Ironscales to zintegrowana platforma bezpieczeństwa poczty e-mail w chmurze (ICES), która oferuje kompleksowe rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa poczty e-mail w przedsiębiorstwie. Zapobiega fałszowaniu wiadomości e-mail, podszywaniu się pod inne osoby i atakom BEC nieopartym na podpisach w czasie rzeczywistym. Ich unikalna technologia „odcisków palców” sprawdza skrzynkę odbiorczą każdego pracownika pod kątem nietypowych zachowań.

Platforma chroni organizacje przed złośliwym oprogramowaniem dnia zerowego, kradzieżą danych uwierzytelniających i witrynami wyłudzającymi informacje. Wykorzystuje mechanizmy obronne w czasie rzeczywistym, w tym silniki wielu programów antywirusowych i wykrywanie anomalii wizualnych, aby wykrywać i blokować takie zagrożenia.

Cechy

 • Wykorzystuje zaawansowane algorytmy do identyfikowania i oznaczania potencjalnych wiadomości phishingowych.
 • Oprogramowanie umożliwia szybką reakcję na incydenty, zapewniając zautomatyzowaną analizę dochodzeniową poczty e-mail, usuwanie skutków incydentów i alerty w czasie rzeczywistym dla zespołów ds. bezpieczeństwa.
 • Uwzględnij również funkcje edukowania pracowników na temat zagrożeń związanych z phishingiem, takie jak interaktywne moduły szkoleniowe i symulowane kampanie phishingowe, aby zwiększyć ich świadomość na temat takich ataków.
 • Wykorzystuje źródła informacji o zagrożeniach i dane z globalnych sieci bezpieczeństwa do aktywnego wykrywania i blokowania prób phishingu.
 • Zapewnia obszerne raporty i analizy, aby dać firmom wgląd w krajobraz zagrożeń związanych z phishingiem.

Naśladownictwo

Mimecast to firma specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań zabezpieczających pocztę e-mail i współpracę w celu ograniczenia ryzyka związanego ze złośliwymi cyberatakami, błędami ludzkimi i lukami technologicznymi.

Ich oprogramowanie do ochrony przed phishingiem oferuje wiele warstw obrony przed atakami typu phishing i innymi zaawansowanymi zagrożeniami.

Ochrona przed personifikacją: ta warstwa koncentruje się na obronie przed atakami socjotechnicznymi, takimi jak wielorybnictwo i włamania do firmowej poczty e-mail. Mimecast skanuje przychodzące wiadomości e-mail w poszukiwaniu oznak inżynierii społecznej i blokuje podejrzane wiadomości.

URL Protect: oprogramowanie Mimecast przepisuje wszystkie linki w przychodzących wiadomościach e-mail i skanuje docelowe strony internetowe w czasie rzeczywistym po kliknięciu.

Ochrona załączników: ta warstwa uniemożliwia pracownikom otwieranie potencjalnie niebezpiecznych załączników. Wbudowana technologia piaskownicy izoluje załączniki zawierające złośliwy kod.

Oto więcej informacji na temat tej ukierunkowanej ochrony przed zagrożeniami. Zapraszamy do odwiedzenia tej strony.

Cechy

 • Zapewnia solidną ochronę przed różnymi typami ataków typu phishing bez konieczności stosowania dodatkowej infrastruktury lub nadmiernych nakładów na IT.
 • Oprogramowanie można wdrożyć na różnych urządzeniach, w tym na urządzeniach mobilnych, bez zakłócania przepływu pracy użytkowników.
 • Mimecast oferuje kompleksową analizę zagrożeń i raportowanie, które umożliwia organizacjom uzyskanie wglądu w bieżące zagrożenia i podjęcie odpowiednich działań.

Wniosek

W tym artykule omówiliśmy naturę oszustw typu phishing i podaliśmy informacje, jak je zidentyfikować i uniknąć padnięcia ich ofiarą.

Zbadaliśmy również najlepsze narzędzia antyphishingowe i ich cenną rolę w zwiększaniu bezpieczeństwa.

Narzędzia te oferują zaawansowane możliwości, takie jak wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym, analiza wiadomości e-mail, skanowanie adresów URL, szkolenia świadomości pracowników i zautomatyzowane reagowanie na incydenty.

Organizacje mogą być o krok przed cyberprzestępcami i chronić swoje cenne aktywa za pomocą tych narzędzi.

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny w poznaniu najlepszych narzędzi do ochrony przed phishingiem. Możesz być również zainteresowany poznaniem rozwiązań zabezpieczających firmową pocztę e-mail, które chronią Cię przed atakami spamowymi.

x