9 najlepszych narzędzi do monitorowania JBoss

Red Hat oferuje dwa solidne rozwiązania serwerowe: JBoss Enterprise Application Platform (JBoss EAP) i WildFly (wcześniej znany jako serwer aplikacji JBoss).

Jeśli używasz jednego z nich, potrzebujesz narzędzia do monitorowania JBoss, aby zapewnić wysoką niezawodność, krótkie przestoje i szybsze wykonywanie w całym ekosystemie JBoss. W ten sposób możesz pewnie budować, uruchamiać, wdrażać i zarządzać aplikacjami Java dla przedsiębiorstw.

JBoss EAP to platforma oparta na subskrypcji, która działa w różnych środowiskach, w tym wirtualnych, lokalnych i w chmurze (prywatnej, publicznej i hybrydowej). Pod maską wykorzystuje gotowy do pracy w chmurze projekt Widfly typu open source, który oferuje wydajne zarządzanie i automatyzację.

W tym artykule omówimy najlepsze narzędzia do monitorowania JBoss, abyś mógł cieszyć się niezrównaną wydajnością aplikacji, bezpieczeństwem i zarządzaniem zasobami.

Zacznijmy.

Dlaczego musisz monitorować JBoss?

Konieczne jest monitorowanie JBoss. Bez tego aplikacja Java i infrastruktura mogą ucierpieć z powodu niskiej wydajności, problemów z bezpieczeństwem i złego doświadczenia użytkownika.

Redhat rekomenduje dowolne narzędzie zdolne do sprawdzania wirtualnych maszyn Java (JVM). Zalecają JConsole jako JBoss EAP, ponieważ zawiera wstępnie skonfigurowany skrypt opakowujący. Dodatkowo polecają również VisualVM.

Jednak te narzędzia oferują podstawowe monitorowanie procesów JVM, które obejmuje kilka aspektów, w tym wykorzystanie wątków, załadowane klasy i monitorowanie wykorzystania pamięci. Wręcz przeciwnie, korzystasz z braku konieczności konfigurowania (tylko jeśli JBoss EAP i narzędzie do monitorowania działają na tej samej maszynie). W przypadku urządzeń zdalnych należy uruchomić konfigurację.

W takim razie po co w ogóle zawracać sobie głowę oddzielnym rozwiązaniem monitorującym innej firmy?

Cóż, to dlatego, że rozwiązania innych firm oferują lepsze funkcje i możliwość monitorowania każdego aspektu ekosystemu JBoss, w tym jego komponentów i powiązanej infrastruktury.

Dzięki rozwiązaniom do monitorowania JBoss zespoły mogą proaktywnie monitorować wszystkie zasoby JBoss i upewnić się, że problemy z wydajnością nie mają wpływu na użytkowników końcowych.

Ponadto należy również wziąć pod uwagę wymagania dotyczące budżetu i monitorowania.

Funkcje i możliwości narzędzia do monitorowania JBoss, których należy szukać

Funkcje i możliwości narzędzia do monitorowania JBoss, których należy szukać, obejmują:

 • Musi oferować odpowiednie monitorowanie aplikacji ze śledzeniem aplikacji internetowych.
 • Uzyskaj dostęp zarówno do danych WildFly, jak i JBoss EAP.
 • Zasoby systemowe i korelacja aktywności Javy.
 • Narzędzie powinno zapewniać bezpłatną wersję próbną, abyś mógł je wypróbować przed dokonaniem zakupu.
 • Musi oferować szczegółową analizę problemów z wydajnością.
 • Wartość pieniądza.
 • Aby zidentyfikować główne problemy, narzędzie musi rozróżniać komplikacje na poziomie kontenera, kodu i maszyny JVM.
 • Zapewnij skalowalność, aby monitorować nowo dodane serwery i instancje.
 • Oferta zmienia się dla administratorów, jeśli określone zasoby serwera przekroczą ustalony próg.
 • Możliwość obserwowania wszystkich lub większości błędów aplikacji, aby administratorzy mogli szybko zareagować.

Przeczytaj także: Najlepsze oprogramowanie Open Source do monitorowania infrastruktury IT

Teraz szczegółowo zbadamy narzędzia do monitorowania JBoss.

Monitor serwera i aplikacji SolarWinds

SolarWinds Server and Application Monitor to popularne narzędzie do monitorowania JBoss. Umożliwia zespołom monitorowanie serwera aplikacji JBoss z widocznością obejmującą różne wskaźniki kondycji.

Po zainstalowaniu automatycznie wykrywa i monitoruje JBoss oraz wszelkie powiązane aplikacje w środowisku. Jest również wystarczająco inteligentny, aby automatycznie konfigurować inteligentne linie bazowe. Zmienia administratorów, jeśli przekroczony zostanie próg krytyczny.

Ponadto umożliwia zarządzanie środowiskiem Java Runtime Environment za pomocą gotowych szablonów monitorowania. Te szablony pozwalają monitorować istotne statystyki pamięci, takie jak oczekująca pamięć, wolna pamięć, wyrzucanie elementów bezużytecznych itp.

Kluczowe funkcje SolarWinds Server i Application Monitor obejmują:

 • Monitoruj dostępność serwera
 • Monitoruj kluczowe wskaźniki wydajności serwera, takie jak opóźnienie, utrata pakietów lub czas odpowiedzi
 • Monitoruj komponenty sprzętowe i ich metryki
 • Identyfikuj problemy z wielowątkowością i inne wskaźniki związane z procesorem
 • Rozwiązywanie problemów ze środowiskiem Java w zakresie wydajności
 • Uzyskaj wgląd w czasie rzeczywistym dla usług i komponentów JBoss

Przed zakupem narzędzia do monitorowania możesz wypróbować SolarWinds Server i Application Monitor przez 30 dni.

Zarządzaj silnikiem

ManageEngine Applications Manager (APM) to najlepsze narzędzie do monitorowania JBoss. Potwierdza to kolejne 10. miejsce w Magic Quadrant firmy Gartner w kategorii Application Performance Monitoring and Observability.

Jest to aplikacja gotowa do zastosowania w przedsiębiorstwie, która działa w środowiskach lokalnych (fizycznych i wirtualnych) oraz chmurowych. ManageEngine APM pozwala zespołom monitorować każdy komponent JBoss. Na przykład można go używać do monitorowania wydajności, opóźnień wdrożonych aplikacji internetowych i powiązanych komponentów, takich jak Enterprise Java Beans (EJB), Java Virtual Machine (JVM) itp.

Ogólnie rzecz biorąc, ManageEngine APM może monitorować, wykrywać i rozwiązywać problemy związane z wydajnością sieci i zasobów związanych z infrastrukturą i aplikacjami.

Kluczowe funkcje ManageEngine Applications Manager obejmują:

 • Monitoruj łączność z bazą danych i powiązane metryki, takie jak rozmiar puli połączeń JDBC, używane połączenia itp.
 • Użyj operacji JMX MBean, aby zwiększyć rozmiar puli bazy danych lub zrestartuj serwer JBoss, aby rozwiązać problem z progiem pamięci.
 • Rozwiązywanie problemów z wyciekami pamięci środowiska wykonawczego Java, w tym pamięci sterty Java i pamięci innej niż sterta.
 • Planuj pojemność serwera i bazy danych, przewidując zużycie zasobów za pomocą monitorowania wskaźników KPI.
 • Dowiedz się o wąskich gardłach i przeprowadź analizę trendów za pomocą gotowych raportów.

Możesz wypróbować ich 30-dniowy okres próbny przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu.

Dynamika aplikacji

Appdynamics to rozwiązanie typu oprogramowanie jako usługa (SaaS), które oferuje pełne monitorowanie wydajności aplikacji. Działa w chmurowych i lokalnych środowiskach infrastruktury IT, umożliwiając zarządzanie i monitorowanie środowiska JBoss.

Po wyjęciu z pudełka, Appdynamics może monitorować transakcje biznesowe działające na JBoss. Automatycznie wykrywa i wyświetla agentów AppDynamics Java na pulpicie nawigacyjnym węzła bez konieczności wykonywania jakiejkolwiek konfiguracji.

Dzięki niemu możesz być na bieżąco z wszelkimi krytycznymi problemami. Łatwo łączy się również z komponentami JMX MBean, które pomagają przeglądać odsłonięte komponenty bean zarządzania. Wreszcie pozwala monitorować i wizualizować metryki zasobów, w tym procesor, pamięć i dysk. W ten sposób administratorzy mogą zapewnić optymalną wydajność w całym środowisku Java.

Kluczowe funkcje Appdynamics obejmują:

 • Zapewnia dogłębny widok pamięci w JBoss i JVM, w tym informacje o wyrzucaniu elementów bezużytecznych, stercie i wykorzystaniu pamięci w czasie rzeczywistym.
 • Zapewnia pełny wgląd w środowisko JVM, w tym właściwości środowiska i opcje uruchamiania.

W przeciwieństwie do ManageEngine APM i SolarWinds Server and Application Monitor (SAM), oferuje tylko 15-dniowy bezpłatny okres próbny.

DynaTrace

DynaTrace to oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do monitorowania JBoss oparte na agentach. Doskonale sprawdza się w obserwacji pełnego stosu rozwiązań, w tym monitorowania infrastruktury, aplikacji i mikrousług.

Ponadto wizualizuje kompleksowe żądanie usługi JBoss poprzez przepływ usług, aby dać ci pełny obraz. Tutaj możesz zobaczyć, jak działają poszczególne usługi i ich szczegóły.

Co więcej, może zagłębić się w użycie procesora, pokazując zużycie procesora w harmonogramach, wątkach w tle i innych zastrzeżonych usługach JBoss. Ponadto wymaga minimalnej konfiguracji, ponieważ Dynatrace automatycznie poznaje szczegóły architektury aplikacji.

Kluczowe funkcje DynaTrace obejmują:

 • Uzyskaj metryki wydajności, w tym niestandardowe metryki JMX, metryki JVM, wszystkie instrukcje bazy danych, metryki wyrzucania elementów bezużytecznych, współczynnik zawieszeń, wszystkie żądania i wszystkie zależności.
 • Nie jest wymagana ręczna konfiguracja.
 • Automatycznie wykrywa nowe maszyny wirtualne i rozpoczyna ich monitorowanie natychmiast po wdrożeniu.
 • Pokazuje metryki sieciowe specyficzne dla procesu.

Podobnie jak Appdynamics, oferuje również 15-dniowy bezpłatny okres próbny. Ponadto oferują elastyczny model cenowy do wyboru między licencją roczną lub wieczystą.

Nagios

Nagios to bogaty w funkcje system do monitorowania i zarządzania infrastrukturą IT, który chroni krytyczne procesy biznesowe. Pomaga zespołom poprawić przestoje systemu oraz kondycję serwerów i sieci. Proaktywne podejście poprawia również czas reakcji na incydenty.

W przeciwieństwie do naszych innych narzędzi do monitorowania JBoss, Nagios jest dostępny w dwóch pakietach: Nagios Core i Nagios XI. Nagios Core to oparte na agencie bezpłatne narzędzie do monitorowania JBoss.

W przeciwieństwie do tego, Nagiox XI oferuje wersję komercyjną opartą na GUI bez agentów. Tak więc, jeśli szukasz bardziej łatwego podejścia, wybór Nagiox XI nie jest zastanawiający, ponieważ oferuje przyjazny dla użytkownika graficzny interfejs użytkownika.

Jego kompleksowy monitoring dba o każdy element infrastruktury. Ponadto jego interfejsy API umożliwiają zespołowi monitorowanie wewnętrznych i niestandardowych aplikacji, systemów i usług.

Kluczowe funkcje Nagios obejmują:

 • Pozwól proaktywnie planować starzejącą się infrastrukturę dzięki dodatkom do wyznaczania trendów i planowania pojemności.
 • Oferuje alerty, aby powiadomić personel techniczny za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail.
 • Jest wyposażony w interfejs sieciowy zapewniający szczegółowe informacje o stanie.
 • Obsługuje funkcje wielu najemców.
 • Oferuje doskonałe raporty, których można użyć, aby upewnić się, że umowy SLA są przestrzegane.
 • Oprogramowanie typu open source umożliwia dostosowywanie kodu.
 • Ma rozszerzalną architekturę, która działa w aplikacjach wewnętrznych.

Najlepszym sposobem wypróbowania Nagios jest przetestowanie jego wersji demonstracyjnej online. Możesz także użyć Nagios Core, ale potrzebujesz wiedzy technicznej, aby go skonfigurować i uruchomić. Jeśli chcesz zdecydować się na Nagios XI, możesz go otrzymać w wersji Standard lub Enterprise.

Optyka SolarWinds

SolarWinds Appoptics to skalowalne rozwiązanie do ciągłego monitorowania ekosystemu JBoss, w tym serwerów, hostów, aplikacji, kontenerów i procesów biznesowych. Obsługuje kontekst pełnego stosu, który doskonale sprawdza się w starszych i przyszłych wdrożeniach IT.

Gotowe do użycia, przekonasz się, że Appoptics jest łatwe w konfiguracji i obsłudze. Zapewnia przyjazne dla użytkownika podejście, w którym otrzymujesz wszystkie metryki JBoss na centralnym pulpicie nawigacyjnym AppOptics.

Ponadto możesz monitorować stan serwera JBoss w czasie rzeczywistym dzięki dostępowi do szczegółowych analiz wizualnych. W ten sposób możesz zauważyć i naprawić wąskie gardła, zanim spowodują problemy.

Oprócz wizualizacji pamięci można również monitorować wątki, co pozwala identyfikować problemy wielowątkowe i wcześnie rozwiązywać wąskie gardła związane z procesorem.

Kluczowe funkcje SolarWinds Appoptics obejmują:

 • Współpracuje z różnymi środowiskami JBoss, w tym od 4.x do 7.x.
 • Oferuje pulpit nawigacyjny APM z wizualną informacją zwrotną systemu JBoss w czasie rzeczywistym.
 • Wizualizuj określoną pamięć podręczną oprócz całkowitej pamięci, wyrzucania elementów bezużytecznych, wolnej pamięci i wielu innych.
 • Ustaw zmiany oparte na progach dla metryk monitorowania JBoss i rozwiąż je, zanim wpłynie to na wrażenia użytkownika.
 • Rozwiązywanie problemów ze słabą wydajnością wątków dzięki monitorowaniu wątków JBoss.
 • W pełni wizualizuj wydajność serwera za pomocą centralnego pulpitu nawigacyjnego i wbudowanych szablonów.

Appoptics oferuje 30-dniową wersję próbną.

Monitorowanie OpsView JBoss

OpsView to Business Service Monitoring, który pozwala monitorować infrastrukturę JBoss. Zapewnia głęboki wgląd w infrastrukturę IT. Utrzymuje się na szczycie popytu rynkowego, zapewniając spełnienie wymagań SLA dla krytycznych procesów biznesowych.

Dzięki niemu możesz monitorować różne aspekty serwera JBoss, w tym stan jego procesów i stanu. Na przykład można go używać do monitorowania krytycznych wartości JMX, zapewniając niezawodność działania środowiska JBoss.

Kluczowe funkcje OpsView JBoss Monitoring obejmują:

 • Łatwa konfiguracja za pomocą szablonu hosta.
 • Monitoruj krytyczne wartości JMX.
 • Upewnij się, że spełnione są wymagania SLA/OLA.

Oferują bezpłatną wersję próbną.

Atatus

Atatus to kompleksowe narzędzie do monitorowania wydajności JBoss, które zapewnia doskonałą widoczność aplikacji i procesów korporacyjnych. Dzięki Atatus możesz monitorować różne obszary, w tym monitorowanie aplikacji, monitorowanie dzienników, monitorowanie infrastruktury, monitorowanie syntetyczne (czasu pracy) i monitorowanie rzeczywistych użytkowników.

W przypadku JBoss musisz polegać na Atatus APM, który zapewnia pełny wgląd w wydajność aplikacji w czasie rzeczywistym. Zapewnia dogłębne szczegóły transakcji, szczegóły dotyczące sieci, monitorowanie bazy danych i wiele innych. Możesz także wyszukiwać awarie interfejsu API i śledzić wydania w celu uzyskania lepszych wydań aplikacji.

Kluczowe funkcje Atatusa obejmują:

 • Dzięki monitorowaniu transakcji możesz śledzić trasy o niskiej wydajności za pomocą percentyli, histogramów i współczynników błędów.
 • Poznaj powolne zapytania SQL, które mają wpływ na Twoją aplikację JBoss.
 • Dowiedz się, jak usługi zewnętrzne wpływają na wydajność Twojej aplikacji.
 • Z łatwością znajduj i naprawiaj wąskie gardła, aby poprawić wydajność aplikacji JBoss.
 • Otrzymuj zmiany za pośrednictwem różnych mediów, w tym Teams, Slack, webhooków, e-maili itp.
 • Uzyskaj dostęp do metryk w czasie rzeczywistym, aby identyfikować problemy z wydajnością.

Oferują model pay-as-you-go. Możesz także wypróbować, prosząc o wersję demonstracyjną lub korzystając z bezpłatnego 14-dniowego nieograniczonego bezpłatnego okresu próbnego.

Innowacje

Eginnovations pozwala zrozumieć infrastrukturę JBoss dzięki wglądowi w wydajność w kontenerach EJB, JVM, połączeniach z bazami danych, wezwaniach usług zewnętrznych i nie tylko. Krótko mówiąc, oferuje pełne narzędzie do monitorowania wydajności JBoss.

Mając dostęp do wielu wskaźników KPI, możesz szybciej rozwiązywać problemy, ucząc się o wąskich gardłach, powolnych zapytaniach i wskaźnikach błędów. Co więcej, można go również użyć do uzyskania wglądu na poziomie kodu, udostępniając narzędzia do optymalizacji wydajności aplikacji. W ten sposób możesz zmienić kod aplikacji powodując spowolnienie transakcji biznesowych.

Kluczowe cechy Eginnovations obejmują:

 • Śledź każdy aspekt JVM i związaną z nim wydajność.
 • Działa od razu po wyjęciu z pudełka dla JBoss EAP i WildFly.
 • Mierz każdą metrykę EJB, w tym wykonanie, tworzenie, usuwanie i wywołanie.

Możesz wypróbować Eginnovations przez 30 dni.

Ostatnie słowa

Narzędzie do monitorowania JBoss niezbędne dla każdej firmy tworzącej aplikacje Java. Takie postępowanie pozwala uniknąć problemów z niezawodnością przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej wydajności, co zapewnia doskonałe wrażenia użytkownika. Nasza lista obejmuje najlepsze narzędzia do monitorowania JBoss, a Ty możesz wybrać to, które odpowiada Twoim potrzebom.

Następnie sprawdź konfigurację dziennika dostępu JBoss 7.