9 najlepszych pirackich gier, które pomogą graczom żeglować po siedmiu morzach

Życie pirata brzmi fascynująco dla każdego, prawda? Przyjrzyjmy się zatem niektórym pirackim grom, w których możesz zagrać w ich życie.

Granie w gry wideo jest fajne. Chęć wypróbowania nowych rodzajów gier jest dużym wyzwaniem dla każdego gracza. Mając to na uwadze, mamy dziś dla Ciebie wyjątkowe gry. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem Piratów z Morza Karaibskiego, czy też kochasz dreszczyk emocji i tajemnicze historie fal morskich, omówiliśmy to wszystko dla Ciebie.

Na tym blogu wybraliśmy najlepsze gry o piratach, które zapewnią Ci autentyczne wrażenia z żeglowania po siedmiu morzach, siedząc u siebie. Dzisiejsza lista zawiera jedne z najlepszych gier, które nie ograniczają się tylko do jednego gatunku. Zamiast tego gatunek tych gier został rozszerzony od walki do symulacji taktycznej, aby każdy mógł wybrać.

Czym są gry pirackie?

Krytycznym czynnikiem, który zapewnił popularność grom wideo, są ich unikalne i fikcyjne koncepcje. Gry wideo pozwalają graczowi wejść w buty ulubionej postaci lub fikcyjnych historii. Prostym tego przykładem są gry pirackie.

Bycie studentem lub przeciętnym człowiekiem, życie na co dzień i oczekiwanie możliwości żeglowania po morzu i życie pirata jest również złożone i niebezpieczne. Jednak pirackie gry nadal pozwalają ci doświadczyć tego wszystkiego bez szkody dla siebie.

Gry pirackie to gry wideo zaprojektowane wyraźnie na podstawie historii i stylu życia piratów. Fabuła tych gier obraca się wokół tajemnic mórz, wysp i nie tylko.

Jakie są główne cele Igrzysk Piratów?

W sieci dostępnych jest wiele pirackich gier, z których każda ma unikalne koncepcje i zwroty akcji. Dlatego określenie krytycznych celów tych gier jest bardziej skomplikowane.

Jednak misje i tajemnice są cechą charakterystyczną, która łączy wszystkie pirackie gry pod jednym dachem. Kluczowe cele pirackich gier to wykonywanie misji, zdobywanie nagród, rozwiązywanie różnych tajemnic wyspy i nie tylko.

Ponadto wiele pirackich gier ma tryby dla wielu graczy, w których gracz musi konkurować z przeciwnikiem, aby zostać legendą piratów, jak w słynnej pirackiej grze Sea of ​​Thieves.

Rodzaje pirackich gier, które możesz wypróbować

Przygodowe gry akcji i strzelanki to tylko filiżanka herbaty dla niektórych osób. Każdy ma inny wybór, ale znalezienie gier z tą samą koncepcją, którą chcesz, jest dość gorączkowe, szczególnie w przypadku Pirate Games.

Ale co, jeśli powiemy, że nawet w pirackich grach dostępnych jest wiele opcji? Nie tylko na podstawie gier, ale także na podstawie ich rodzaju. Kiedy mówimy o pirackich grach, maksymalny gatunek, o którym myślimy, to przygodowa gra akcji i strzelanka, ale to coś więcej.

Możesz znaleźć różne rodzaje pirackich gier, a te, które musisz wypróbować, to pirackie gry planszowe, gry strategiczne, gry wieloosobowe w otwartym świecie i nie tylko. Jednak wybór może być inny. Ale na tym blogu możesz znaleźć wybraną przez siebie grę.

Oto niektóre z najlepszych pirackich gier, które musisz wypróbować w ten weekend. Te gry nie są ułożone w określonej kolejności, ale są wyraźnie wybierane, aby pokryć wybór każdego.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Mówienie o pirackich grach i nie wspominanie o Assassin’s Creed IV: Black Flag może sprawiać wrażenie niepełnej historii. Seria Assassin Creed dała publiczności wiele kochających i uzależniających gier. Z pomocą Black Flag przynieśli zmianę w doświadczeniach wszystkich graczy.

Granie w szybkie gry jest zabawne, ale bycie jego częścią i życie postacią to inne doświadczenie. To właśnie doskonale oferuje Black Flag. Fabuła gry Black Flag osadzona jest w starożytnej fikcyjnej opowieści o naturalnym świecie asasynów i templariuszy.

Nie powinniśmy dawać spojlerów, ale jeśli mówimy o rozgrywce, twórcy dokonali wielu zmian w tej serii, zwracając uwagę na najdrobniejsze ruchy. Podstawową rolą gracza jest prowadzenie i ulepszanie statków. Może to brzmieć prosto, ale tak nie jest.

Assassin’s Creed IV: Black Flag jest uważana za jedną z edycji serii Creed, w której Edward Kenway spędza skarb na eksploracji, korsarstwie i walce dla innych statków. Black Flag to idealna gra z odpowiednimi smaczkami.

Wydanie – październik 2013 r

Gatunek – Akcja-przygoda

Deweloper/Wydawca – Ubisoft

Platformy – PlayStation 3, Xbox, Windows

Ewa Online

Z biegiem czasu gry bardzo ewoluowały we wszystkich aspektach, niezależnie od tego, czy chodzi o grafikę, czy fabułę. Ale zanim uznamy współczesne gry za najlepsze, musisz raz zagrać w Eve Online. Możesz w końcu znaleźć złoty kawałek.

Eve Online to gra z 2003 roku, która wykraczała poza swoje czasy. Dzięki temu została nagrodzona i doceniona na całym świecie. Eve Online to kosmiczna gra jednoosobowa i wieloosobowa, w której gracze biorą udział w nieskryptowanej rywalizacji ekonomicznej, działaniach wojennych i planach politycznych z innymi graczami.

Eve Online oferuje ponad 5000 systemów gwiezdnych, co bezpośrednio wskazuje na niekończącą się rozrywkę i zabawę. Podstawową zabawą w grze jest latanie statkami kosmicznymi. Ponadto rozgrywka może być trudna. Możesz spróbować solo, ale z czasem misja staje się jeszcze trudniejsza. Szukasz złożonej i wymagającej gry? Idź na ten.

Wydanie – maj 2006

Gatunek – Symulacja kosmiczna

Deweloper/ Wydawca – CCP

Platformy — Windows

ChciwośćUpadek

Następną grą, którą mamy dla Ciebie, jest GreedFall: Gold Edition. Jeśli szukasz zabawy RPG, ta gra jest tutaj, aby zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby. GreedFall to potężna gra RPG, ponieważ zawiera wszystkie systemy, jakich można się spodziewać.

GreedFall to długa gra z szaloną fabułą i fabułą. Ta gra pozwala poznać różne wyspy z różnymi wyzwaniami i fascynującą historią. Jest to gra dla jednego gracza, w której gracz wraz z osadnikami, najemnikami i poszukiwaczami skarbów udaje się na różne wyspy, aby odkrywać historię i tajemnice.

Wydanie – wrzesień 2019 r

Gatunek – RPG akcji

Deweloper/ Wydawca – Spider

Platformy — PS4 i 5, Xbox One

Piraci z Karaibów

Kto nie słyszał o Piratach z Karaibów? Ta gra pozwala graczowi przeżyć zabawne i pełne przygód sceny ze wszystkich czterech filmów. Od uwielbienia piratów po doświadczenie życia piratów, tutaj możesz się dobrze bawić.

Pod względem rozgrywki możemy powiedzieć, że Lego Piraci z Karaibów nie zawiedzie Cię pod żadnym względem. Gra wykorzystuje mechanikę kooperacji dla dwóch graczy, podobnie jak większość gier Lego. Gracz może odblokować postacie i dodatki z portu, aby kontynuować grę.

Każda postać w grze ma inne zdolności; upewnij się, że jesteś wybredny. Piraci z Karaibów to nie tylko przygodowa gra akcji. Zamiast tego jest wypełniona zagadkami i strategiami.

Wydanie – maj 2011 r

Gatunek – Akcja-przygoda

Deweloper/Wydawca – Disney Interactive Studios

Platformy — Windows, PS 3, Xbox 360

One Piece: Wojownicy piratów 3

One Piece: Pirate Warriors 3 to japońska gra akcji. Cechy tej edycji są podobne do oryginalnej serii One Piece pod każdym względem, niezależnie od tego, czy chodzi o fabułę, czy fabułę gry.

W grze dostępnych jest do 37 grywalnych postaci, z których 10 jest nowo dodanych w tej edycji. Będąc grą akcji, gracz musi mieć szybki czas reakcji. Ponadto gra umożliwia także tryb multiplayer. Dlatego możesz cieszyć się serią poziomów w tej grze.

Gra podzielona jest na różne tryby: Legend Log, Dream Log i Legend Diary. Każdy tryb zawiera unikalne koncepcje i zwroty akcji. One Piece: Pirate Warriors 3 jest warte poznania z kilku powodów, w tym długiej fabuły, wielu poziomów i nie tylko.

Wydanie – marzec 2015 r

Gatunek – Akcja-przygoda

Deweloper/Wydawca – Omega Force

Platformy – PS 4, Windows, Nintendo Switch

Pillars of Eternity II: Martwy ogień

Pillars of Eternity II: Dead fire to gra fabularna dla jednego gracza. Możesz doświadczyć tej gry z perspektywy izometrycznej, gdzie fabuła gry toczy się dalej w zależności od twoich decyzji.

Istotnym elementem gry jest możliwość zaglądania w dusze innych ludzi i odczytywania ich wspomnień oraz poprzednich wcieleń. Takie fikcyjne koncepcje sprawiają, że gra jest wyjątkowa sama w sobie. Z czasem rozgrywka staje się bardziej emocjonująca.

Jednak najważniejszym celem gracza jest ściganie Eothasa, boga światła i odrodzenia, który budzi przemoc i planuje zniszczyć Caed Nua. Gra jest pełna ekstremalnych tajemnic i sekretów.

Wydanie – maj 2018 r

Gatunek – gra fabularna

Deweloper/ Wydawca – Kontra Zło

Platformy – PC, PlayStation 4, Xbox One

Kosmiczni piraci i zombie 2

Space Pirates and Zombies 2 to gra fabularna i strategia czasu rzeczywistego. Zamiast żeglować po morzu, ta gra wysyła Cię na różne misje w kosmosie, podczas których możesz badać galaktyki na dużą skalę.

Skrętem gry jest przerażający terror Zombie w galaktyce. Space Pirates and Zombies to gra science-fiction, w której musisz uratować ludzkość przed biomechaniczną pandemią spowodowaną przez wrogów.

Fabuła gry może zapewnić bohaterskie wrażenia. Musisz znaleźć, walczyć i zniszczyć ślady infekcji zombie. Ta przygodowa gra akcji zawiera 43 różne typy statków, którymi można sterować, różnorodne uzbrojenie i kilka misji.

Wydanie – listopad 2017 r

Gatunek – Strategia czasu rzeczywistego, RPG

Deweloper/ Wydawca – MinMax Games

Platformy – Steam

Risen 2: Mroczne wody

Jeśli znasz już serię gier Risen, wiesz, jak ekscytująca i autentyczna jest oferowana przez nie fabuła. The Risen 2: Dark Waters jest podobna, ale o wiele bardziej ekscytująca niż jej prequel.

Pod względem rozgrywki gracz będący członkiem inkwizycji zostaje wysłany, by powstrzymać chaos wywołany przez potworne kreatury w morskich głębinach. W związku z tym gracz musi udać się na poszukiwanie piratów morskich, aby pozbyć się wszelkiego terroru.

Ta trzecioosobowa gra osadzona jest w mrocznym i szorstkim wszechświecie z wciągającymi funkcjami oryginalnego Risen. Fabuła gry zmienia się w zależności od decyzji gracza, co czyni ją bardziej nieprzewidywalną i wymagającą. Risen 2: Dark Waters to gra fabularna dla jednego gracza, która może Cię wciągnąć na wiele godzin.

Wydanie – sierpień 2012

Gatunek – RPG

Deweloper/ Wydawca – THQ Nordic

Platformy — Windows, Xbox 360, PS 3

Morze złodziei

Sea Of Thieves to słynna gra o piratach, pełna emocji, tajemnic i fantastycznej fabuły. Ta gra ma serca milionów graczy, ponieważ jej fabuła i grafika zapewniają graczowi doskonałe wrażenia pirata.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Sea Of Pirates to gra wieloosobowa, w której gracz eksploruje otwarty świat za pomocą pirackiego statku. Sea Of Thieves to wymagająca i ekscytująca gra. W związku z tym gracz może sprzymierzyć się z innymi graczami lub wystąpić przeciwko nim. Nie możesz przewidzieć, jaki jest tekst.

Sea Of Thieves z powodzeniem zdobyło miłość ponad 30 milionów graczy. Spersonalizowany świat i przygoda współdzielona z awatarami to główne przyczyny sukcesu gry. Ponadto gracz może dostosować kadłub statku, żagle i inne elementy.

Wydanie – marzec 2018 r

Gatunek – Akcja-przygoda

Deweloper/Wydawca – Microsoft Studios

Platformy — Xbox One, Windows

Piraci Sida Meiera

Pożeglujmy ponownie po Karaibach, ale tym razem z Piratami Sida Meiera. Mimo że Sid Meier’s Pirates to starożytna gra, nadal możesz spędzić nad nią godziny, nie tracąc przy tym nowoczesnych gier.

Piraci w tej grze mogą eksplorować liczne wyspy, na których każda podjęta przez nich decyzja niesie ze sobą różne możliwości i wyzwania. Sid Meier’s Pirates to gra dla jednego gracza i dla wielu graczy, w której gracze mogą atakować wrogie statki lub miasta, wyruszać na poszukiwanie skarbów, ratować rodziny i nie tylko.

Sid Meier’s Pirates to świetna gra dla zabicia czasu i doświadczenia wyjątkowego pirackiego stylu życia. Gra zawiera ponad 25 różnych statków, liczne bronie i wyzwania. Możesz cieszyć się tą grą z maksymalnie 4 graczami.

Wydanie – listopad 2004

Gatunek – przygodowa gra akcji, strategia

Deweloper/ Wydawca – Firaxis

Platformy — Xbox, PSP, PC

Podsumowanie

Kiedy zakończyliśmy naszą listę, czy znalazłeś swoją grę na ten weekend? Najprawdopodobniej tak. Ta lista obejmuje najpopularniejsze i najbardziej wciągające gry pirackie dla Ciebie. Większość pirackich gier na liście obsługuje komputery PC i PS. Dzięki temu możesz cieszyć się dreszczykiem emocji bez żadnych ograniczeń.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi grami detektywistycznymi, aby uwolnić swojego wewnętrznego Sherlocka.

x