9 najlepszych platform do kupowania lub pobierania modeli 3D w 2023 r

Dzięki modelowaniu 3D możesz przekształcić swoją wyobraźnię w cyfrową formę sztuki.

Właśnie dlatego modele 3D odgrywają kluczową rolę podczas tworzenia animacji.

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć scenę piknikową nad jeziorem, czy postać architektoniczną, modelowanie 3D działa.

Jeśli jednak nie jesteś biegły w technikach modelowania 3D, tworzenie ich może być trudne.

Nie martw się, teraz nie musisz koniecznie tworzyć ich ręcznie. Zamiast tego w Internecie dostępne są źródła, w których można je znaleźć i pobrać bezpośrednio.

Z tych platform możesz uzyskać pożądane modele 3D tak wielu różnych obiektów, które są często potrzebne w animacji lub pracach 3D.

Porozmawiajmy o tym, czym są modele 3D, gdzie są używane i jakie są najlepsze platformy do kupowania lub pobierania modeli 3D.

Czym są modele 3D?

Modele 3D to cyfrowe reprezentacje obiektu lub powierzchni, gdy artysta przekształca swoją wyobraźnię w trójwymiarową (3D) wizualizację. Mówiąc prościej, jest to matematyczna reprezentacja wyobraźni artysty, która została przeniesiona do rzeczywistości za pomocą oprogramowania do modelowania 3D.

Wszystkie modele 3D są prezentowane w oprogramowaniu w postaci fizycznego obiektu poprzez zbiór punktów, które są ze sobą połączone za pomocą jednostek geometrycznych. Zakrzywione powierzchnie, trójkąty i linie to podstawowe elementy, które pomagają w reprezentowaniu danego modelu 3D w przestrzeni 3D.

Modele 3D są integralną częścią animacji, marketingu, gier wideo, filmów, ekosystemu wirtualnej rzeczywistości, obrazowania medycznego, oprogramowania CAD i wielu innych. Modele te można konstruować za pomocą oprogramowania do modelowania 3D, ale większość z nich jest zbudowana z NURBS.

Biznesowe zastosowanie modeli 3D

Wraz z pojawieniem się nowoczesnych technologii modele 3D znalazły zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Od projektantów, montażystów wideo i filmowców po inżynierów i architektów, modele 3D są powszechnie używane przez wiele osób i firm do projektowania lub tworzenia czegoś.

Zastosowania modeli 3D obejmują:

  • Projektowanie 3D: modele 3D są intensywnie wykorzystywane w sektorze projektowania 3D, ponieważ pomagają projektantom tworzyć prototypy projektowe przed utworzeniem rzeczywistego prototypu fizycznego. Mogą ożywić swoją wyobraźnię i pokazać, czy mogą się przydać w konkretnym projekcie.
  • Modelowanie produktów: firmy zajmujące się projektowaniem, pakowaniem, znakowaniem lub butelkowaniem produktów polegają w dużej mierze na modelach 3D.
  • Branża animacji: modele 3D są kluczowe dla animacji, a bez nich tej branży brakowałoby jakości i wydajności. Modele 3D mogą pomóc animatorom ożywić ich wyobraźnię, i to z dużą dokładnością.
  • Branża gier: bez modeli 3D branża gier może się cofać, ponieważ większość komponentów w grze to zazwyczaj zasoby modeli 3D. Projektanci gier używają wielu modeli 3D do tworzenia postaci, zasobów, obiektów i wielu innych aspektów gry.
  • Architektura: architekci używają modeli 3D do tworzenia projektów architektonicznych i zapewniają dokładne odwzorowanie swoich planów. Używają modeli 3D do przedstawiania wizualizacji budynków, miejsc, wnętrz i krajobrazów.
  • Przemysł inżynieryjny: Inżynierowie również polegają na modelach 3D przy realizacji wielu projektów. Łącząc modele 3D z oprogramowaniem inżynierskim 3D, inżynierowie są w stanie obliczyć i zaplanować wiele rzeczy, które nie były łatwe w przypadku poprzednich procesów ręcznych.
  • Przemysł filmowy: Obecnie wiele filmów tworzonych jest za pomocą modeli 3D przedstawiających różne postacie. Współcześni twórcy filmów wykorzystują modele 3D przede wszystkim do tworzenia fikcyjnych środowisk w filmach. Są również używane do przedstawiania postaci lub obiektów, efektów specjalnych itp. W filmach animowanych.
  • Edukacja: Modele 3D są przydatne w edukacji i nauce do przedstawiania postaci związków chemicznych, struktur geograficznych lub struktur archeologicznych.
  • Sektor opieki zdrowotnej: Służba zdrowia i branża medyczna wykorzystują modele 3D do projektowania sprzętu medycznego z dużą precyzją i dopracowanymi detalami, co ma kluczowe znaczenie w tym sektorze. Współczesny przemysł medyczny wykorzystuje modele 3D do przedstawiania różnych procesów. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć anatomię, czy wizualny proces chirurgiczny, modele 3D stały się instrumentalną częścią ich dokładnego przedstawiania.

Korzyści z używania modeli 3D

Oto zalety korzystania z modeli 3D:

Realistyczna i dokładna reprezentacja

Jednym z głównych powodów, dla których wielu projektantów wykorzystuje modele 3D, jest to, że mogą zaprezentować realistyczną i dokładną reprezentację swojej wyobraźni.

Dzięki modelom 3D możesz łatwo stworzyć dokładny prototyp projektu i zaprezentować go innym pod kątem wyników. Jest to znacznie lepsza reprezentacja niż rysunek 2D, gdzie nie zawsze można dokładnie pokazać wiele szczegółów.

Łatwe do utworzenia

Wielu nowych projektantów w dużym stopniu polega teraz na modelach 3D, ponieważ pomagają im tworzyć projekty bez kłopotów związanych z ręcznym modelowaniem

Modelowanie 3D jest rzeczywiście trudnym gatunkiem i początkującym projektantom trudno jest je opanować. Łatwo dostępne modele 3D na różnych platformach pozwalają nowym projektantom tworzyć złożone projekty bez ograniczeń.

Popraw zrównoważony rozwój

Firmy mogą zwiększyć zrównoważony rozwój swoich produktów, wykorzystując różne modele 3D do oceny opcji projektowych. W ramach projektu mogą przełączać się między modelami 3D i dowiedzieć się, który projekt najlepiej pasuje do ich wizji. Pomoże im to zminimalizować koszty i wysiłek związany z tworzeniem wielu różnych fizycznych prototypów, a ostatecznie zredukować ilość odpadów.

Szybsza realizacja projektu

Gdy masz dostęp do kilku modeli 3D z różnych platform, możesz efektywnie realizować projekty w szybszym tempie. Ani nie spędziłeś czasu na tworzeniu modeli za pomocą oprogramowania do modelowania 3D, ani nie będziesz musiał czekać, aż artyści stworzą dla Ciebie modele 3D.

Lepszy marketing

Niezależnie od tego, czy planujesz wprowadzenie na rynek produktu, czy projektora budowlanego, modele 3D służą jako niezbędny obiekt promocji i marketingu. Modele 3D umożliwiają zaprezentowanie dokładnej repliki Twojego projektu lub produktu klientom lub klientom.

A teraz przejdźmy do najlepszych platform do kupowania lub pobierania modeli 3D.

TurboSquid

Uważany za jeden z najlepszych i najbardziej znaczących rynków wysokiej jakości modeli 3D, TurboSquid jest platformą, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Od samochodów, postaci, pojazdów i zwierząt po meble, anatomię i krajobrazy — ta platforma oferuje do pobrania ponad 5 milionów modeli.

Wszystkie te modele 3D są oferowane przez doświadczonych artystów 3D na całym świecie; dlatego na ich liście nie spotkasz przeciętności. Ta platforma zapewnia najlepsze konkurencyjne ceny przy zakupie modelu 3D, dzięki czemu nie będziesz musiał odwiedzać innych witryn w celu spełnienia przyszłych wymagań.

Po zakupie określonego modelu 3D z tej platformy, jeśli nie pasuje on do Twojego projektu, możesz go szybko zwrócić, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Ponadto organizacja zatrudnia obsługę klienta 24/7 i 1 milion dolarów odszkodowania, co jest znaczącą zaletą dla wszystkich kupujących.

Sketchfab

Sketchfab to wiodąca platforma dla wszystkich Twoich modeli 3D, na której możesz kupić wymagany model 3D z zasobów milionów. Platforma obsługuje około 1,3 miliona użytkowników, oferując jeden z największych rynków modeli 3D, które możesz wybrać na podstawie swoich wymagań.

Platforma oferuje szeroką gamę opcji we wszystkich kategoriach, które obejmują zwierzęta, architekturę, postacie, żywność, modę, gadżety, ludzi, muzykę, meble, broń, sport i wiele innych. Skrupulatnie zaprojektowane modele 3D mogą być wykorzystywane w różnych niszach, dzięki czemu nie znajdziesz żadnych ograniczeń w ich użyciu.

Ta platforma zapewnia pełny dostęp do sprawdzenia siatki i tekstury przed dokonaniem ostatecznego zakupu, co jest korzystne dla dokonania właściwego zakupu. Kolejnym czynnikiem, który zmusi Cię do korzystania z tej platformy, są doskonałe ceny, które zostały utrzymane w przystępnej cenie, aby każdy mógł z niej swobodnie korzystać.

CGTrader

Znajdź idealny model 3D do swojej gry, reklamy, AR/VR lub projektu drukowania 3D z listy milionów opcji oferowanych przez CGTrader. Oprócz modeli 3D, CGTrader oferuje również modele PBR 3D i drukarki 3D w technologii low-poly, które są często potrzebne do różnych projektów.

Ta platforma ma obecnie dedykowaną bazę danych zawierającą 1,6 miliona modeli 3D do wyboru, a lista ta z czasem się powiększa. Jeśli jednak nie znajdziesz idealnego modelu 3D, który spełnia Twoje wymagania, możesz zamówić niestandardowe modele 3D, korzystając z funkcji Modelry.

CGTrader daje Ci możliwość zatrudnienia freelancerów zajmujących się projektowaniem 3D, dzięki czemu możesz tworzyć modele 3D w oparciu o wszystkie Twoje potrzeby projektowe. Oprócz zwykłych modeli 3D ze standardowych kategorii, platforma oferuje również modele 3D dla wielu unikalnych kategorii, takich jak kosmos, rośliny, jednostki pływające, wojsko i mikser.

Co ciekawsze, otrzymasz zniżki przy zakupie modeli 3D z tej platformy.

Darmowe 3D

Dzięki ponad 17 000 darmowych modeli 3D dostępnych do pobrania, Free 3D jest jedną z najlepszych platform, z których korzysta wielu artystów i animatorów z całego świata. Tutaj możesz pobrać dowolny model 3D, którego potrzebujesz do swojego bieżącego projektu i nic nie płacić za pobranie.

Wszystkie modele 3D, które otrzymujesz na tej stronie, są oferowane na całym świecie z prawami i licencjami do użytku w przestrzeni komercyjnej. Pomimo oferowania bezpłatnych modeli 3D, docenisz jakość, jaką utrzymuje we wszystkich kategoriach, które obejmują architekturę, pojazdy, samoloty, meble, elektronikę, zwierzęta i wiele innych.

Oprócz obszernej galerii modeli 3D, Free 3D oferuje również wysokiej jakości modele 3D dla różnych programów do projektowania, które mają swoją cenę.

Centrum renderowania

Jeśli szukasz rynku, na którym możesz mieć dużą liczbę modeli 3D swojego nadchodzącego projektu budowlanego, Renderhub może być dobrym wyborem. Jest to ciesząca się dużą renomą strona internetowa, na której artyści z całego świata mogą przesyłać swoje modele 3D najwyższej jakości, dzięki czemu nie będziesz musiał wprowadzać żadnych znaczących poprawek podczas ich używania.

Renderhub to jeden z tych rynków modeli 3D, który rozpieszcza Cię wyborami, ponieważ ma szeroki zasięg w kategoriach takich jak ludzie, projektowanie wnętrz, urządzenia, gry, roboty, broń itp.

Unikalną cechą, którą znajdziesz w tym sklepie, jest możliwość zakupu pakietów 3D w przystępnej cenie, w których otrzymasz wiele modeli 3D przeznaczonych dla tej samej niszy. Możesz nawet pobrać bezpłatne modele 3D z tej witryny, i to również bez żadnych ograniczeń w wyborze różnych kategorii.

Kulty 3D

Cults 3D służy jako strona, do której wszyscy projektanci mogą pobrać potrzebny im model 3D, a zasługą jest szeroka gama opcji. Platforma ma zespół profesjonalistów, którzy analizują każdy model 3D przed dodaniem go do odpowiednich kategorii, dzięki czemu nie musisz się martwić o jakość.

Platforma bardzo koncentruje się na nowoczesnych i inteligentnych modelach 3D, które odpowiadają obecnym trendom, dlatego wiele osób woli kupować modele 3D od Cults 3D. Podczas gdy większość modeli 3D na tej stronie jest dostępna w przystępnej cenie, istnieje kilka wspaniałych projektów, które można nawet kupić za darmo.

3D Eksportuj

Mimo że istnieją setki witryn oferujących miliony modeli 3D, nie każdy będzie oferował modele 3D najwyższej jakości, które będą pasować do projektów premium. Wyjątkiem jest 3DExport, ponieważ znajdziesz tutaj najwyższej jakości modele 3D od najlepszych artystów pochodzących z różnych części świata.

Niezależnie od tego, czy szukasz projektów samolotów, zwierząt, samochodów, elementów architektonicznych, elektroniki, biżuterii, mebli, muzyki, sportu czy zabawek, 3DExport pomoże Ci uzyskać dowolny model 3D. Najlepsze jest to, że wszystkie modele 3D są dostępne w różnych formatach, dzięki czemu można je wykorzystać do różnych programów.

Firma starała się, aby ceny były jak najbardziej przystępne, ale zmieniają się w zależności od typu modelu 3D, którego zdecydujesz się użyć. Poza tym w bibliotece 3DExport znajdziesz kilka imponujących darmowych modeli 3D, ale liczba takich modeli 3D jest dość ograniczona.

Hum3D

Kiedy pracujesz nad Cinema 4D lub Blend i chcesz dołączyć modele 3D do swojego projektu wideo lub CG, Hum3D to strona, którą powinieneś sprawdzić.

Organizacja rozpoczęła swoją działalność w 2005 roku z pomocą artystów 3D z całego świata i wkrótce stała się popularnym wyborem wielu osób w społeczności modelowania 3D. Do tej pory organizacja obsłużyła ponad milion klientów, a większość z nich była bardzo zadowolona z oferowanych modeli 3D.

Hum3D oferuje jedną z najobszerniejszych kolekcji modeli 3D samochodów, broni, elektroniki, mebli, samolotów, wojska, zwierząt i wielu innych elementów, których często potrzebujesz w różnych projektach.

3DOcean

3DOcean ma całkiem fajną bibliotekę, z której możesz pobrać wszystkie pożądane modele 3D. Zaskoczy Cię, gdy przejrzysz listę modeli 3D, które oferuje.

Z około osiemdziesięcioma tysiącami modeli 3D obejmujących wszystkie popularne kategorie, zapewnia dostęp do wszystkich wymaganych opcji potrzebnych do Twojego projektu. Możesz nawet znaleźć modele 3D smartfonów, obiektów naukowych i narzędzi, których zwykle nie zobaczysz w innych witrynach z modelami 3D.

Na tej stronie możesz kupić model 3D w ramach licencji zwykłej i rozszerzonej, a to całkowicie zależy od Twoich wymagań.

Wniosek

Gdy masz dostęp do najlepszej platformy do kupowania lub pobierania modeli 3D, zauważysz znaczną poprawę w przepływie pracy. Pomoże Ci rozwinąć produkcję wideo lub animację, ponieważ w swoim projekcie uwzględnisz modele 3D najwyższej jakości.

Dlatego jeśli szukasz platformy do kupowania lub pobierania modeli 3D, zapoznaj się z powyższymi opcjami. Wszystkie są bardzo popularne wśród artystów i możesz wybrać dowolną z nich zgodnie z wymaganiami swojego projektu.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi edytorami plików STL, aby naprawić lub edytować plik modelu 3D.

x