9 najlepszych programów do aktualizacji sterowników zapewniających aktualność sterowników sprzętu urządzenia

Sterowniki sprzętowe są jednym z najważniejszych programów na twoim komputerze, jeśli nie najważniejszym. Niestety, wielu użytkowników pomija je, ponieważ system operacyjny wykonuje akceptowalną pracę polegającą na instalowaniu sterowników, aby komputer działał szybko.

Jak sama nazwa wskazuje, Driver to oprogramowanie, które kontroluje działanie komponentów sprzętowych, tak jak kierowca samochodu. Podobnie jak nie można wsadzić 90-latka do samochodu wyścigowego i oczekiwać zdobycia pucharu, tak nie można oczekiwać, że komputer będzie działał prawidłowo ze starymi kierowcami.

System Windows zwykle aktualizuje sterowniki, gdy sam się aktualizuje, ale nie obejmuje wszystkich składników sprzętowych i producentów. W związku z tym może przegapić wiele aktualizacji lub nawet w ogóle nie zainstalować sterownika, co prowadzi do tego, że komponent nie działa.

Jeśli występują zawieszania, awarie, usterki lub wolniejsze działanie, istnieje duża szansa, że ​​jest to problem ze sterownikiem. Niestety, ręczna aktualizacja sterowników jest dość kłopotliwa, ponieważ musisz znaleźć problematyczny komponent, jego model, aktualnie zainstalowany sterownik, a następnie wyszukać najnowszy w Internecie.

Jeśli nie chcesz zajmować się tym problemem, automatyczny aktualizator sterowników może zaktualizować wszystkie sterowniki sprzętu urządzenia i zapewnić ich aktualność, aby zapewnić płynne działanie komputera. Narzędzia te mają ogromną bazę danych milionów sterowników, które zapewniają, że otrzymasz najnowszy sterownik, a nawet stare, rzadko spotykane sterowniki sprzętowe.

Poniżej znajdziesz jedne z najlepszych programów do automatycznej aktualizacji sterowników, które rozwiążą wszystkie problemy związane ze sterownikami, zapewniając ich aktualność.

Uwaga: Aby poeksperymentować, używam komputera z nowo zainstalowanym systemem Windows 10, który został zaktualizowany do najnowszej wersji, aby zapewnić, że wszystkie sterowniki systemu Windows są już zainstalowane. Możesz zobaczyć zrzut ekranu każdego narzędzia poniżej, aby zobaczyć, ile nieaktualnych sterowników udało im się znaleźć na tym komputerze.

Aktualizator sterowników AVG

Bardzo prosty aktualizator sterowników, który wykonuje zadanie przy minimalnym zamieszaniu. Aktualizator sterowników AVG sprawia, że ​​aktualizowanie sterowników to proces dwóch kliknięć. Wystarczy nacisnąć przycisk Skanuj, aby przeskanować wszystkie sterowniki urządzeń i porównać je z bazą danych. Następnie kliknij opcję Aktualizuj wybrane, aby pobrać nieaktualne sterowniki i zainstalować je automatycznie.

Możesz wyświetlić szczegóły nieaktualnych sterowników, w tym datę publikacji i datę zainstalowania na komputerze. Jeśli nie chcesz aktualizować konkretnego sterownika, po prostu odznacz go z listy.

W ustawieniach można ustawić powiadomienie o dostępności nowej aktualizacji sterownika dla dowolnego składnika sprzętu. Możesz również wykonać kopię zapasową bieżących ustawień sterownika przed skanowaniem, aby zapewnić możliwość cofnięcia nieprawidłowej instalacji sterownika.

Możesz pobrać ten aktualizator sterowników za 39,99 USD rocznie. Nie ma darmowej wersji, ale możesz ją przetestować, korzystając z bezpłatnej wersji próbnej.

Wzmacniacz sterownika IObit

IObit Driver Booster Pro to bardzo potężne narzędzie, które aktualizuje sterowniki sprzętu i oferuje dodatkowe narzędzia do rozwiązywania powiązanych problemów i zwiększania wrażenia z gry. Jego darmowa wersja wystarcza do skanowania i aktualizacji ważnych sterowników, ale będziesz musiał kliknąć każdy nieaktualny sterownik, aby zaktualizować je ręcznie.

Wersja Pro automatycznie zaktualizuje wszystkie nieaktualne sterowniki i zainstaluje brakujące ważne komponenty do gier, takie jak Microsoft Visual C++. Możesz także wykonać kopię zapasową sterowników przed aktualizacją i ma wygodny przycisk Cofnij, aby szybko cofnąć wszelkie zmiany.

Jego narzędzia boczne obejmują automatyczne narzędzie do naprawy dźwięku, narzędzie do naprawy sieci, narzędzie do naprawy rozdzielczości, narzędzie do naprawy błędów sterowników oraz narzędzie do usuwania danych z odłączonych urządzeń, których już nie używasz. Możesz nawet skonfigurować aktualizację sterowników w trybie offline, co może być przydatne do aktualizacji wielu urządzeń lub aktualizacji sterowników kart sieciowych.

Avast Driver Updater

Avast ma również narzędzie do aktualizacji sterowników premium, które dobrze sobie radzi z wyszukiwaniem i aktualizowaniem sterowników. Avast Driver Updater szybko przeskanuje Twój komputer w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników i możesz je wszystkie zaktualizować jednym kliknięciem.

To narzędzie jest bardzo podobne pod względem funkcji i mocy skanowania do AVG Driver Updater, z tego, co mogę powiedzieć. Znaleziono taką samą liczbę przestarzałych sterowników; możesz wyświetlić szczegółowe informacje o sterownikach i skonfigurować powiadomienia o aktualizacji nowych sterowników. Działa jednak znacznie szybciej, a cały skan zakończył się dla mnie co najmniej 3x szybciej.

Możesz także wykonać kopię zapasową sterowników, aby łatwo przywrócić. Aplikacja będzie kosztować 34,99 GBP rocznie, ale możesz ją przetestować, korzystając z 15-dniowej w pełni funkcjonalnej wersji próbnej.

Łatwy kierowca

Kolejny bogaty w funkcje aktualizator sterowników z wieloma funkcjami pobocznymi, które ułatwiają pracę. Driver Easy szybko przeskanował mój komputer, jednocześnie znajdując największą liczbę przestarzałych sterowników, takich jak IObit Driver Booster. Jego darmowa wersja jest całkiem dobra i wyszukuje wszystkie nieaktualne sterowniki, ale musisz je zaktualizować ręcznie.

Wersja płatna umożliwia aktualizację wszystkich sterowników naraz, a także tworzenie kopii zapasowych i przywracanie sterowników, jeśli wystąpi jakikolwiek problem. Poza tym możesz wyświetlić pełne informacje o sprzęcie bezpośrednio w interfejsie Driver Easy i skanować sterowniki w trybie offline.

Istnieje również możliwość zarządzania internetowym serwerem proxy, tworzenia pełnego punktu przywracania systemu i planowania automatycznych skanów. Wszystkie te funkcje poboczne są również dostępne w wersji darmowej.

DriverMax

DriverMax to kolejna świetna opcja, zwłaszcza jeśli szukasz dobrego darmowego narzędzia do aktualizacji sterowników. Jego skanowanie wykryło dużą liczbę nieaktualnych sterowników, a także pozwala pobrać wiele ważnych komponentów, jeśli ich brakuje.

Oprócz aktualizacji sterowników może pobierać składniki, takie jak Microsoft Visual C ++ Runtime, Java, Microsoft .NET Framework, Direct X i inne składniki, które ułatwiają uruchamianie gier i aplikacji.

Co ciekawe, jego darmowa wersja umożliwia również tworzenie kopii zapasowych sterowników i przywracanie ich w dowolnym momencie, co zwykle można znaleźć w płatnych wersjach innych narzędzi. Ogólnie rzecz biorąc, DriverMax to świetne narzędzie do bezpiecznego aktualizowania sterowników i instalowania dodatkowych komponentów, jeśli potrzebujesz ich wszystkich za darmo. Wersja płatna sprawia, że ​​wszystko jest wygodne.

Pakiet sterowników

Pakiet sterowników to całkowicie darmowe narzędzie do aktualizacji sterowników, które jest najlepsze dla początkujących użytkowników, ponieważ może automatycznie obsługiwać wszystkie potrzeby związane z aktualizacją sterowników bez ingerencji użytkownika. Wystarczy kliknąć przycisk Rozpocznij instalację, a automatycznie przeskanuje i zaktualizuje wszystkie sterowniki.

Jeśli chcesz zarządzać ręcznie instalowanymi sterownikami i pomijać je, kliknij przycisk Otwórz tryb eksperta (trudno widoczny) na dole, aby przejąć pełną kontrolę. W trybie eksperta narzędzie wyświetli listę wszystkich sterowników do aktualizacji, a nawet zaoferuje alternatywne sterowniki, jeśli jest ich więcej.

Co ciekawe, witryna DriverPack oferuje również wersję offline, którą można pobrać w celu aktualizacji sterowników offline (rozmiar pliku 25 GB). Zasadniczo umożliwiają one bezpłatne pobranie całej bazy danych sterowników i korzystanie z niej w dowolnym miejscu.

DriverFix

Z mojego doświadczenia, DriverFix nie znalazłem tak wielu przestarzałych sterowników jak inni, ale zauważyłem również, że nie skanował sterowników pod kątem podłączonych urządzeń, takich jak mysz/klawiatura. Może to jednak być dobre, ponieważ takie urządzenia mogą przestać działać, jeśli zostanie zainstalowany niewłaściwy sterownik.

Poza tym DriverFix ma wszystkie wymagane funkcje, takie jak automatyczna aktualizacja sterowników, pełne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie oraz powiadomienia. Zachowuje również pełną historię zainstalowanych sterowników. Musisz zdobyć płatna subskrypcja do aktualizacji nieograniczonej liczby sterowników.

Auslogics

Na moim komputerze Aktualizator sterowników Auslogics Skanowanie wszystkich sterowników zajęło dość dużo czasu, około 4x więcej niż średni czas innych wymienionych tutaj narzędzi. Znalazł jednak również 23 nieaktualne sterowniki, czyli więcej niż jakiekolwiek inne narzędzie na tej liście. Co ciekawe, znalazł również ważny czynnik bezpieczeństwa, którego inni nie zauważyli.

Jego bezpłatna wersja umożliwia tylko ręczną aktualizację sterowników i jest również ograniczona do określonej liczby aktualizacji. Możesz otrzymać płatną wersję z nieograniczoną liczbą aktualizacji, automatyczną instalacją, pełnymi kopiami zapasowymi i automatycznymi harmonogramami.

Wszystkie inne jego funkcje są podobne do innych narzędzi, ale zdecydowanie skuteczniej niż inne, jeśli chodzi o wyszukiwanie przestarzałych sterowników. Jeśli inne narzędzia nie rozwiążą problemu ze sterownikiem, to narzędzie może działać.

Ashampoo

Ten aktualizator sterowników wykonał również dobrą robotę, znajdując nieaktualne sterowniki i znalazł 11 sterowników bez dołączania sterowników urządzeń wtyczek. naprawdęlubiłem Ashampoo Driver Updater Interfejs zawiera listę przestarzałych i aktualnych sterowników, a wszystkie szczegóły można szybko zobaczyć za pomocą jednego kliknięcia. Może to być bardzo przydatne przy ręcznym wyszukiwaniu sterowników, jeśli uważasz, że narzędzie nie znalazło dobrej wersji.

Jest również bardziej konfigurowalny dzięki możliwości utworzenia listy ignorowanych, aby uniknąć aktualizacji sterowników, które mogą sprawiać problemy. Jeśli napotkasz problemy po zaktualizowaniu sterownika, możesz użyć listy ignorowanych, aby zapobiec jej aktualizowaniu w przyszłości. Możesz także zaplanować skanowanie, aby Twoi kierowcy byli na bieżąco.

Podobnie jak niektóre inne narzędzia, jego płatna wersja umożliwia również aktualizację sterowników jednym kliknięciem, podczas gdy inne funkcje są dostępne za darmo.

Kończące myśli

Osobiście lubię IObit Driver Booster Pro, ponieważ szybko aktualizuje sterowniki bez nakładania żadnych liczników czasu ani ograniczeń przepustowości, aby proces był nużący.

Następnie zapoznaj się z oprogramowaniem optymalizującym Windows.

x