9 najlepszych programów vTuber do bezproblemowego przesyłania strumieniowego na żywo

Chcesz zostać anonimową gwiazdą na YouTube, Twitchu lub Facebooku? Możesz użyć tych niesamowitych narzędzi oprogramowania vTuber, z których korzystają celebryci vTuber.

Większość YouTuberów i streamerów Twitcha z ogromną rzeszą fanów powiedziałaby, że wciąż pozyskują subskrybentów dzięki uroczym osobowościom i treściom, które przesyłają.

Ale co, jeśli chcesz zachować anonimowość podczas przesyłania strumieniowego wideo na żywo w YouTube lub przesyłania nagranych treści? Czy będziesz walczył o stworzenie bazy fanów?

Już nie, jeśli polegasz na vTubingu. Szybko rośnie wśród zachodnich YouTuberów i użytkowników Twitcha i nie należy już do Azji!

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o podstawach vTubingu, a także o wyjątkowych narzędziach, które mogą utorować drogę do udanej kariery w vTubingu.

Co to jest vTubing?

vTubing to skrót od wirtualnych YouTuberów. Tutaj właściciel kanału YouTube pozostaje anonimowy. Awatar 3D lub 2D pojawi się w transmisjach na żywo lub nagranych treściach w imieniu YouTubera.

Dlatego jest to zaawansowana technologicznie koncepcja strumieniowego przesyłania treści rozrywkowych za pomocą różnych programów, w tym czujników ruchu, konwerterów mowy na mowę, animatorów 3D i innych.

W vTubing animowany awatar wykona wszystkie czynności, które wykonujesz podczas transmisji na żywo w YouTube. Na przykład występ, rozmowa, powitanie itp. za pomocą postaci z kreskówki lub robota zamiast twojej twarzy.

Awatary anime są wiodącymi typami wirtualnych kotwic, odkąd vTubing został przyjęty przez Azjatów, a dokładniej przez japońskich YouTuberów. Jednak teraz, gdy westerny również weszły do ​​​​gry, pojawiają się również inne postacie awatarów, takie jak modele 3D w stylu Pixara.

vTubing: przyszłość tworzenia treści

vTubing szybko się rozwija! Zaczęło się na YouTube i jest teraz dostępne na Twitchu, Facebooku i nie tylko. Według Bloomberga, od 2020 do 2021 roku zawartość vTubingu na Twitchu wzrosła o 467%.

Firma Hypersense, zajmująca się technologią przechwytywania ruchu twarzy, poinformowała w 2020 r., Że liczba wirtualnych celebrytów wzrosła do 170 ze 112 w 2020 r. Niektóre z tych vTuberów odnotowały również wzrost liczby subskrybentów nawet o 20%.

Wejście znanego na całym świecie producenta płatków śniadaniowych, firmy Kellogg, do przestrzeni vTubing również przyczyniło się do wzrostu. Firma nawiązała współpracę z Twitchem w celu promowania swoich produktów za pośrednictwem vTubers.

Inne marki, takie jak Dentsu Creative Singapore, Pacsun itp., również zwiększyły zainteresowanie współpracą z wirtualnymi influencerami lub vTuberami.

Czym vTubing różni się od tradycyjnego przesyłania strumieniowego na żywo?

Wykorzystanie osobowości człowieka

Tradycyjne transmisje na żywo na YouTube lub Twitch dotyczą Twojej osobowości. Treści, które oferujesz, również mają znaczenie. Jednak subskrybenci i codzienni aktywni widzowie najczęściej szukają osobowości, z którą mogą się utożsamiać, kim chcą zostać lub językiem ciała, który im się podoba.

Jeśli nie czujesz się komfortowo przed kamerą, transmisja na żywo na platformie udostępniania wideo nie jest Twoją grą w tradycyjnym formacie.

Wręcz przeciwnie, vTubing polega na zabawnym animowanym awatarze, który zastępuje cię zmodyfikowanym głosem i treścią. Tutaj możesz wygodnie wchodzić w interakcje z publicznością, używając przebrania, a nieśmiałość przed kamerą nie wpłynie na twój występ.

Anonimowość

W tradycyjnym formacie transmisji na żywo nie ma prywatności. Ludzie w twoim domu będą wiedzieć, że jesteś osobą, która kpiła z postaci z gry, którą kochają. Ponadto trudno jest stawić czoła krytyce w polu komentarza YouTube.

Z drugiej strony, w vTubing nie ma ryzyka naruszenia prywatności. Jeśli nie dasz żadnej wskazówki swoim odbiorcom w postach lub komentarzach w mediach społecznościowych, możesz czuć się bezpiecznie w przebraniu modelki z anime lub postaci z kreskówek Pixara.

Wykorzystanie technologii

Konwencjonalne transmisje na żywo na Twitchu lub YouTube obejmują kilka technologii, takich jak kamera internetowa, ekonomiczny mikrofon, oprogramowanie do transmisji i wszystko gotowe.

Z drugiej strony, vTubing wymaga wielu zaawansowanych technologicznie technologii i gadżetów. Oto uproszczona lista:

 • Wizualny tracker branżowy iPhone 10 lub nowszy
 • Kontroler Ultraleap do śledzenia ruchów ciała
 • Urządzenie do ekspresji wizualnej
 • Oprogramowanie do ustawiania awatarów vTuber
 • Fonemy ustne
 • Oprogramowanie do konwersji mowy na mowę

Jak działa vTubing?

vTubing polega na przechwytywaniu Twoich ruchów i przesyłaniu ich do modelu 3D, który może wykonywać czynności tak samo, jak podczas transmisji na żywo.

Możesz użyć wielu gadżetów, aby uchwycić swój ruch. Na przykład iPhone z czujnikiem Lidar i kontrolerem Ultraleap. Alternatywnie możesz użyć przyzwoitej kamery internetowej z technologią wykrywania ruchu.

Następnie pojawia się oprogramowanie vTuber, które pomoże Ci zmontować i skonfigurować wirtualnego awatara. Możesz użyć modeli 2D, 3D, anime, modeli w stylu Pixara itp. Jako swojego awatara kotwiczącego w transmisji.

Aby tworzyć mimikę twarzy, możesz użyć kilku skrótów klawiaturowych obsługiwanych przez oprogramowanie vTuber. Alternatywnie, istnieją klawiatury generujące wyraz twarzy, które można dobrze wykorzystać.

Nie wspominając o tym, że sztuczna inteligencja konwersji mowy działa również za zmysłami, aby zapewnić maksymalne przebranie.

Na koniec łączysz to wszystko z aplikacją do nadawania, aby transmitować na żywo lub przesyłać nagrane treści na YouTube lub Twitch.

Dlaczego potrzebujesz oprogramowania vTuber?

W vTubingu musisz obsługiwać wiele ruchomych części. Montowanie urządzeń do przechwytywania ruchu, urządzeń do śledzenia ruchu, konwersji mowy i innych może być trudne, jeśli robisz to wszystko ręcznie.

Dlatego potrzebujesz oprogramowania vTuber, które oferuje wszystkie technologie w jednym pakiecie. Wystarczy zainstalować oprogramowanie na komputerze i podłączyć inne gadżety vTubing. Otóż ​​to! Oprogramowanie poprowadzi Cię przez rigowanie postaci 3D lub 2D do ostatecznej emisji treści i wszystkiego pomiędzy.

Funkcje, których należy szukać w oprogramowaniu vTubing

Zanim kupisz lub wypróbujesz oprogramowanie vTuber, poszukaj następujących obowiązkowych funkcji:

 • Gotowe modele vTuber, szablony, postacie itp.
 • Zaawansowane śledzenie dłoni i twarzy
 • Konfigurowalne studio edycji modeli vTuber
 • Interaktywne narzędzia vTuber, takie jak nakładki strumieniowe YouTube/Twitch
 • Zaktualizowano postacie i modele vTuber
 • Stabilny i niezawodny serwis z dostępnym serwisem technicznym
 • Obsługa vTuber dla wielu platform, takich jak Steam, Twitch, YouTube, Facebook Gaming itp.

Teraz znajdź poniżej kilka popularnych programów vTuber, z których celebryci korzystają na co dzień:

Live3D

Obsługując ponad milion klientów na całym świecie, Live3D jest jednym z najbardziej znanych programów do uruchamiania vTubingu.

Jego podstawowe oprogramowanie obejmuje następujące moduły:

 • vTuber Maker
 • Edytor vTuber
 • Galeria vTuber
 • Rozszerzenie vTuber

Narzędzie Maker obsługuje takie rzeczy, jak kamery wirtualne, strumienie push, śledzenie ruchu, efekty zachowania itp. Korzystając z modułu Editor, możesz dostosować modele vTubing z Live3D lub stworzyć je od podstaw.

Ponadto narzędzie ma bogatą galerię dodatkowych treści, takich jak scena 3D, pozy, awatar, dynamiczna grafika itp. Możesz edytować zawartość galerii w edytorze Live3D.

Oprogramowanie oferuje również efekty vTuber Twitch, których można używać podczas transmisji na żywo, aby zmaksymalizować zarobki Twitch Bits.

VSeeFace

VSeeFace to oprogramowanie typu open source, które dokładnie śledzi Twoje dłonie i twarz i przekształca je w marionetkę 3D. Zasadniczo jest to narzędzie do animacji VSFAvatar i VRM. Jeśli szukasz funkcjonalności vTubing podobnych do Wakaru, Luppet i 3tene, musisz wypróbować VSeeFace.

Możesz także zsynchronizować narzędzie z aplikacjami mobilnymi, takimi jak MeowFace, iFacialMocap, VTube Studio, FaceMotion3D itp., które wykorzystują smartfon do śledzenia Twoich ruchów. Co więcej, możesz przechwytywać transmisje na żywo z tego narzędzia do aplikacji do nadawania, takich jak OBS Studio, Spout 2 itp.

Narzędzie może pomóc w śledzeniu ust, spojrzeniu w oczy, mruganiu itp. Za pomocą przyzwoitej kamery internetowej. Jednak do śledzenia dłoni musisz podłączyć go za pomocą urządzenia Leap Motion.

Obecnie aplikacja działa tylko w systemach operacyjnych Windows 8 i nowszych. Nie zapomnij zainstalować aplikacji w 64-bitowym systemie operacyjnym.

Skóra V

V-Skin to połączenie narzędzi Live3D i 2D vTubing dostępnych na platformie Steam. Rejestruje mimikę twarzy za pomocą aplikacji na iPhone’a i kamer internetowych. Możesz także sparować oprogramowanie z urządzeniem somatosensorycznym, takim jak Ultraleap, aby śledzić ruchy innych części ciała.

Następnie oprogramowanie nakłada te czynności na postać 3D lub 2D, której użyjesz do transmisji na żywo.

Niektóre godne uwagi funkcje tego oprogramowania vTuber to:

 • Maksymalny stopień swobody w ustawianiu rekwizytów i scen vTubing
 • Wyjątkowa jakość przechwytywania twarzy
 • Pozwala rekwizytom śledzić ruchy postaci 3D lub 2D
 • Do przechwytywania twarzy wystarczy iPhone lub kamera internetowa
 • Licencja na użytkowanie osobiste i komercyjne
 • 5 minut bezpłatnego użytkowania z wersją nielicencjonowaną

VRoid

VRoid to oprogramowanie do modelowania 3D dla społeczności vTubing. Za pomocą VRoid Studio możesz tworzyć różne typy postaci 3D na potrzeby swojego występu vTubing. Obecnie oprogramowanie jest dostępne dla systemów Windows 10 i nowszych, macOS i Steam.

Studio edycji postaci zawiera kilka gotowych elementów. Możesz dodać je do płótna i rozpocząć edycję, na przykład dodawać niestandardowe włosy, ubrania, mimikę i nie tylko.

Narzędzie jest dostępne za darmo. Dodatkowo ma przyjazny dla użytkownika interfejs użytkownika, dzięki czemu nawet początkujący vTuberowie mogą tworzyć swoje postacie.

Inne godne uwagi funkcje to:

 • Uszy kota, okulary, uszy królika itp.
 • Szablony stylowej odzieży
 • Niestandardowe tekstury

Animuj

Animaze to uniwersalne oprogramowanie vTubing, które działa na wielu platformach, takich jak Google Meet, Zoom, Discord, YouTube, Twitch i Facebook Gaming.

Narzędzie jest wyposażone w łatwe w użyciu funkcje vTubing, kreatywne awatary, biblioteki animacji i wiele więcej, dzięki czemu podczas każdej transmisji na żywo uzyskasz maksymalne zaangażowanie odbiorców.

Oprogramowanie jest obecnie dostępne w następujących opcjach:

 • Animuj pulpit w systemie Windows i Steam
 • Aplikacja Animaze na iOS jest dostępna w App Store
 • Edytor animacji dla systemu Windows
 • Animaze Software Development Kit dla agencji i marek

Do celów vTubingu musisz głównie korzystać z aplikacji komputerowej, ponieważ obejmuje ona większość funkcji, takich jak nagrywanie wideo, transmisje na żywo, czat wideo, importowanie wyrazu twarzy, importowanie VRM i inne.

VRChat

VRChat to platforma, na której możesz uczestniczyć w wydarzeniach VR i wykonywać akcje VR bez użycia jakichkolwiek gadżetów VR. Korzystając z platformy, możesz rejestrować działania za pomocą aplikacji do transmisji, takiej jak OBS Studio na YouTube lub Twitch do transmisji na żywo.

W chwili pisania tego tekstu można korzystać z tej platformy na wybranych witrynach z grami w chmurze, takich jak Quest, Steam, Viveport i Rift. Jeśli nie chcesz przechodzić przez złożone SDK VRChat, możesz polegać na platformach awatarów, takich jak Tafi, MakeAvatar i Ready Player Me.

Platforma jest jednak wyposażona w następujące wbudowane rekwizyty potrzebne do vTubingu:

 • Awatary wykrywające ruch
 • Gesty dłoni i emotikony
 • Dźwięk przestrzenny 3D
 • Grać w gry online
 • Rozmawiaj, rysuj, rzeźbij itp.

Studio VTube

VTube Studio to oparte na modelu Live2D oprogramowanie vTuber dostępne na platformie Steam. Jego godne uwagi cechy są następujące:

 • Aparat iPhone’a i śledzenie twarzy oparte na kamerze internetowej
 • Śledzenie twarzy obejmuje mruganie, mruganie, ruchy gałek ocznych itp.
 • Śledzenie dłoni jest dostępne
 • Dostępne są klawisze skrótów do synchronizacji ust mikrofonu, śledzenia rekwizytów, sterowania scenami itp.
 • Obsługiwane są również smartfony z systemem Android

Jednak aplikacja wymaga niektórych funkcji o wysokiej wydajności, takich jak układ Apple A12 lub lepszy na iPhonie i Google ARCore na Androida.

Kubizm Live2D

Jeśli używasz awatara 2D do vTubingu, możesz użyć Live2D Cubism, aby dodać żywe wyrażenia do swoich awatarów. Narzędzie pozwala zaimportować ilustrację 2D, taką jak postać z kreskówki. Następnie za pomocą kilku kliknięć możesz przekształcić ilustrację w animację 2D z wrażeniami zbliżonymi do 3D.

Ponadto animowana zawartość automatycznie dostosowuje się do różnych rozmiarów ekranu. Dlatego Twój animowany awatar będzie dobrze wyglądał na różnych urządzeniach, takich jak smartfony, tablety i laptopy.

Możesz rozszerzyć użyteczność, korzystając z platformy SDK. Będzie to jednak wymagało większej wiedzy na temat projektowania i tworzenia oprogramowania.

Puppemoji

Puppemoji to aplikacja do wirtualnego aparatu, która wykorzystuje zaawansowane konfiguracje aparatu i czujniki iPhone’a X lub nowszego. Wykorzystuje te zasoby do nakładania treści rzeczywistości rozszerzonej na twarz lub inne części ciała, które pojawiają się w polu widzenia kamery.

Możesz bez wysiłku przekształcić swoją twarz lub całe ciało w postać z anime lub dowolnego innego awatara z jego biblioteki. Ponadto możesz modyfikować tło i używać wirtualnych scen.

Teraz możesz nagrywać treści i publikować je na YouTube lub Twitchu jako wirtualny YouTuber. Dostępna jest również funkcja obsługi lalek, która umożliwia animowanie awatara 3D poprzez wykrywanie ruchów i działań.

Jest to aplikacja dostępna wyłącznie w ekosystemie Apple. W związku z tym kompatybilność aplikacji jest ograniczona do systemu macOS, iPoda touch i iPhone’a.

Wniosek

Teraz wiesz, czym jest vTubing, a także kilka łatwych w użyciu narzędzi programowych vTuber, z których korzystają wirtualni streamerzy na żywo na całym świecie.

Możesz pobrać wymienione tutaj oprogramowanie lub uzyskać do niego dostęp, aby wypróbować swoją podróż vTuber.

Następne w kolejce są jedne z najlepszych sieci VPN YouTube do bezpiecznego surfowania po YouTube i odblokowywania globalnych treści.

x