9 najlepszych rozwiązań przetwarzania płatności dla Twojego biznesu online

Udostępnij teraz w social media:

Popyt na zakupy w sieci odnotowuje bezprecedensowy wzrost. Zwiększyło zapotrzebowanie na rozwiązania do przetwarzania płatności online, aby umożliwić szybkie, bezpieczne i łatwe płatności na całym świecie.

Według Statisty ponad 5 bilionów dolarów został wygenerowany za pośrednictwem płatności cyfrowych na całym świecie w 2020 r. Inne badanie wykazało również, że 27% klientów w USA korzystało z rozwiązań przetwarzania online, takich jak PayPal i Amazon. A to zapotrzebowanie będzie wzrastać w przyszłości.

Tak więc, jeśli prowadzisz działalność online, musisz uwzględnić rozwiązanie płatności online, aby spełnić oczekiwania klientów. Pomoże Ci przyspieszyć transakcje, zaoferuje wygodę i pomoże zwiększyć sprzedaż.

Omówmy to szczegółowo i znajdźmy jedne z najlepszych rozwiązań płatności online.

Co rozumiesz przez rozwiązania płatności online?

Płatność online oznacza płacenie za produkty lub usługi online, tj. za pomocą środków elektronicznych. A rozwiązanie płatnicze to usługa lub oprogramowanie umożliwiające płatności online. Otrzymuje żądania płatności od kupującego za pośrednictwem strony internetowej, uwierzytelnia szczegóły płatności i transakcje oraz przekazuje środki na konto sprzedawcy internetowego.

Najbardziej znane rozwiązania płatności online to PayPal, Stripe, Amazon Pay itp.

Na przykład odwiedzasz sklep internetowy, taki jak Amazon, aby kupić produkty, które masz w koszyku od tak dawna. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojego adresu, gdy przejdziesz do zakupu. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę, na której musisz wybrać metodę płatności, taką jak karta kredytowa lub debetowa, Amazon Pay, bankowość internetowa itp., aby zapłacić z komputera lub smartfona. W ten sposób powstają płatności online.

Choć może się to wydawać proste, coś dzieje się za kulisami, dzięki czemu Twoje płatności są skuteczne i możesz złożyć zamówienie lub zrobić zakupy online. Tu pojawia się rola firm przetwarzających płatności.

Czym są firmy obsługujące płatności?

Firmy przetwarzające płatności lub podmioty przetwarzające płatności są pośrednikami między firmą a jej klientami w celu przetwarzania płatności i umożliwienia płynnego i bezpiecznego zakupu online.

Procesory płatności weryfikują transakcje i przelewają środki z konta kupującego, niezależnie od wybranego przez nich trybu płatności elektronicznych. Łączą sprzedawców z wirtualnymi terminalami, które mogą akceptować płatności online. Zarządzają całym procesem transakcji online przez wszystkie węzły – klientów, sprzedawców internetowych, banki/instytucje finansowe i sieci kart.

Jak działają rozwiązania do przetwarzania płatności?

Gdy rozwiązanie do przetwarzania płatności otrzyma żądanie od kupującego za pośrednictwem witryny sprzedawcy, rozpoczyna uwierzytelnianie szczegółów płatności kupującego. A gdy wszystko wygląda świetnie, a kupujący ma wystarczające środki na koncie, uwierzytelnia transakcję. Na koniec przelewa środki z konta kupującego na konto sprzedawcy i finalizuje płatność online.

Rozumiem, jak współdziałają wszystkie węzły.

Potrzeby przetwarzania płatności:

  • Konto handlowe umożliwiające transfer środków
  • Strona internetowa zawierająca przycisk płatności do inicjowania transakcji
  • Konto w rozwiązaniu płatniczym

Tak więc, gdy odwiedzający odwiedzają Twoją witrynę, mogą wybierać produkty i usługi, klikając przycisk „kup teraz”. Przekieruje ich na stronę płatności, która jest już połączona z rozwiązaniem płatniczym.

Gdy przejdą do płatności online i wybiorą swój tryb, zostaną poproszeni o podanie szczegółów lub przekierowani na stronę dostawcy płatności. Usługodawca przejmie żądanie i uwierzytelni szczegóły płatności. Odbywa się to bezpiecznie dzięki zaszyfrowanym danym, dzięki czemu nikt nie może zobaczyć konta kupującego ani danych osobowych.

Po zweryfikowaniu danych uwierzytelniających kupującego usługodawca inicjuje transfer środków. Gdy przelew się powiedzie, zarówno kupujący, jak i sprzedawca zostaną powiadomieni, a wymagane środki zostaną pobrane z konta kupującego, aby przejść na konto sprzedawcy. To powiadomienie pomoże zaktualizować status transakcji. Ale jeśli transakcja nie powiedzie się z powodu niewystarczających środków lub nieprawidłowych danych uwierzytelniających kupującego, to samo się odbija.

Dlaczego Twoja firma tego potrzebuje?

Jeśli prowadzisz firmę online, skonfigurowanie rozwiązania do płatności online może być satysfakcjonujące. Ta cyfrowa era sprawiła, że ​​wirtualna waluta jest cenna i wygodna dla każdego, od osób fizycznych po firmy. Może oferować wiele korzyści w porównaniu z pobieraniem płatności gotówkowych, takich jak:

  Jak zwrócić pieniądze za gry na Steam

Wygoda

Płatności online ułatwiają kupującym dokonywanie płatności za pomocą kilku kliknięć, aby zamawiać produkty i usługi, rejestrować się na webinarium, przekazywać darowizny i tak dalej.

Załóżmy, że ktoś chce przekazać darowiznę bez rozwiązania płatności online. Będą musieli spieszyć się do banku i wypłacić kwotę, jeśli nie będą mieli wystarczającej ilości gotówki (której ludzie nie mają obecnie zbyt wiele). Zabija ich czas, którego nikt nie chce.

Ale dzięki tylko płatnościom online mogą to zrobić szybko w zaciszu swojego domu bez żadnych kłopotów. Oszczędza nie tylko ich czas, ale i wysiłek. Poza tym jest to korzystne dla firm, ponieważ mogą szybko zamknąć sprzedaż.

Szybszy proces transakcji

Kiedy rozumiesz proces transakcji, możesz myśleć o nim jako o długim procesie, który dotyka wielu węzłów. Jednak cały proces zajmuje tylko kilka sekund, aby zakończyć cały proces płatności. To o wiele szybsze niż tradycyjne płatności gotówką. Nie wymaga stania w kolejce i wypełniania formularzy ani czekania dni na zatwierdzenie czeku.

Płatności międzynarodowe

Ludzie mogą odsuwać Cię na bok ze względu na ograniczenia dotyczące trybu płatności, nawet jeśli Twoje produkty lub usługi są wyjątkowe. Tak więc, jeśli działasz globalnie, utrzymanie rozwiązania płatności online do obsługi klientów na całym świecie jest jeszcze ważniejsze. Uszczęśliwia ich, oferując szybką i wygodną metodę płatności, a także pomaga je zatrzymać.

Jeśli więc chcesz skorzystać ze wszystkich tych korzyści, sprawdź jedne z najlepszych rozwiązań przetwarzania płatności online dla Twojej firmy.

Authorize.net

Wybierz uproszczony proces płatności dla swojej firmy – Autoryzuj.net które mogą pomóc w otrzymywaniu płatności za pomocą kart kredytowych, czeków elektronicznych i płatności zbliżeniowych. Możesz również zaoferować swoim klientom wiele innych rodzajów płatności, takich jak punkty sprzedaży, płatności mobilne, płatności telefoniczne, eCommerce, narzędzia rozliczeniowe i czytniki kart mobilnych.

Authorize.net chroni dane klientów przed oszustami i umożliwia dostosowywanie za pomocą narzędzi i filtrów opartych na regułach, aby chronić Twój model biznesowy. Posiada również łatwe w użyciu rozwiązanie płatnicze, które umożliwia przyjmowanie płatności w dowolnym miejscu i czasie.

Menedżer informacji o klientach zapisuje szczegóły płatności klientów, dzięki czemu po ich powrocie nie ma potrzeby ponownego wprowadzania danych. Możesz szybko akceptować miesięczne raty i cykliczne płatności, a także stale aktualizuje informacje o karcie w przypadku utraty sprzedaży i przerw w płatnościach. Ponadto wyślij elektroniczną fakturę po dokonaniu płatności pocztą i dodaj przycisk „podaruj” lub „kup teraz” na swojej stronie internetowej, aby poinformować klienta, gdzie zapłacić.

Authorize.net nie pobiera żadnych opłat instalacyjnych. Będziesz płacić tylko miesięczne opłaty za bramkę w wysokości 25 USD i opłaty za transakcję w wysokości 2,9% kwoty faktury plus 30 centów.

Kasa.pl

Rozwijaj i zwiększaj sprzedaż dzięki Checkout.com rozwiązania do przetwarzania płatności. Zapewnia niezawodne i szybsze płatności oraz bezpośrednią akwizycję na głównych rynkach. Obsługuje lokalne metody płatności, ponad 150 walut i ponad 20 walut rozliczeniowych.

Możesz cieszyć się zaawansowanymi integracjami i zarządzać płatnościami za pomocą interfejsów API i narzędzi płatności. Narzędzie pomoże Ci zwiększyć przychody poprzez optymalizację każdej płatności i szybkie tworzenie innowacyjnych produktów przy użyciu natychmiastowych informacji i praktycznych danych.

Zapewnij swojemu klientowi dostęp do najnowocześniejszych technologii i pozostań w czołówce w swoim biznesie online. Korzystając z lokalnej wiedzy, możesz dostosować swoje rozwiązanie do różnych rynków i zwiększyć wydajność sprzedaży. Checkout.com oferuje wiele opcji płatności, w tym APM, portfele cyfrowe, karty lokalne itp.

Zoptymalizuj swój rozwój dzięki bardziej szczegółowym, przydatnym i dostępnym danym. Przyjazny dla użytkownika i łatwy w użyciu pulpit nawigacyjny pomaga ocenić każdą okazję i wyjść poza oczekiwania użytkowników dzięki szerokiej gamie interfejsów płatności, płatności bezproblemowych i ochrony przed oszustwami.

Od PCI do SCA, Checkout.com zapewni Ci ochronę. Zapewnia każdy szczegół, aby sprawdzić koszt każdej transakcji. Będą pobierać opłaty zgodnie z profilem Twojej działalności, od przejrzystych opłat związanych z kartami płatniczymi po opłaty interchange.

GoCardless

Odbieraj jednorazowe i cykliczne płatności bezpośrednio z kont bankowych klientów za pomocą GoCardless rozwiązanie do przetwarzania płatności online. Małe firmy mogą czerpać korzyści, takie jak poprawa przepływu środków pieniężnych, zmniejszenie kosztów, zmniejszenie liczby nieudanych płatności i umożliwienie śledzenia płatności.

Pomaga przedsiębiorstwom zmniejszyć odpływ pracowników, koszty operacyjne, bariery międzynarodowe, czas na zapłatę i ryzyko konwersji. Możesz także zbierać płatności za członkostwo i subskrypcję za pomocą polecenia zapłaty na całym świecie. GoCardless eliminuje również czasochłonny proces zarządzania fakturami i łatwo je śledzi.

  12 najlepszych aplikacji MMS na Androida

GoCardless zapewnia interfejs API RESTful, który umożliwia prostą integrację z Twoją firmą i wymaga mniejszych nakładów inwestycyjnych. Jego cykliczna inteligencja płatnicza zarządza i przewiduje również niepowodzenia płatności. Możesz także osadzić konfigurowalny przepływ płatności w swojej witrynie zoptymalizowany pod kątem lepszej konwersji dla ponad 30 krajów.

Wysyłaj swoim klientom bezpieczne linki do płatności, aby łatwo otrzymywać płatności bezpośrednio na konto firmowe. GoCardless ma certyfikat ISO27001 i jest zgodny z RODO. Ma wbudowaną zgodność i cieszy się zaufaniem wielu firm. Otrzymasz również przykłady kodu w różnych językach programowania, w tym Python, Java, .NET, JavaScript, Ruby i PHP, aby stworzyć dla Ciebie plan subskrypcji.

Płacimy

Płacimy zapewnia solidne interfejsy API dla platform internetowych obsługiwanych przez JPMorgan Chase. Oferuje zintegrowane płatności dla systemów POS, Online Marketplaces i SMB SaaS systemów. Możesz go łatwo i szybko zintegrować z przykładami kodu open source i pakietami SDK.

Bez względu na to, jaki masz model biznesowy, WePay ma dla Ciebie rozwiązanie. Sprzedawcy z kontem Chase mogą szybko otrzymywać wypłaty tego samego dnia bez dodatkowych kosztów. Obsługuje również wstępnie certyfikowane urządzenia dla rozwiązań prezentujących karty.

WePay zarządza zgodnością, wypłatami i ryzykiem, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownika, w tym komunikację z klientami, raportowanie i onboarding. Otrzymasz również informacje za pośrednictwem interfejsu API WePay. Oprogramowanie wykorzystuje różne metody płatności i zoptymalizowane przypadki pod kątem bezpieczeństwa, skalowalności i wydajności.

Naszywka

Naszywka zapewnia solidną infrastrukturę płatności dla Twojej witryny. Możesz używać jego interfejsów API i oprogramowania do wysyłania płatności, zarządzania firmami online i przyjmowania płatności. Niezależnie od tego, czy jesteś startupem, czy dużą branżą, Stripe oferuje tę samą jakość i obsługę firmom każdej wielkości.

Stripe to całkowicie zintegrowany pakiet, który pomoże Ci tworzyć aplikacje i strony internetowe do wysyłania wypłat i akceptowania płatności na całym świecie. Oferuje wiele produktów do obsługi płatności za subskrypcję, sprzedawców internetowych, sprzedawców detalicznych, platform handlowych i platform oprogramowania.

Ponadto Stripe może pomóc w wysyłaniu faktur, uzyskiwaniu finansowania, wydawaniu fizycznych i wirtualnych kart, zarządzaniu wydatkami biznesowymi i zwalczaniu oszustw. Znajdziesz biblioteki serwerowe i klienckie od PHP i Reacta po iOS i .NET. Działa na każdym poziomie stosu finansowego.

Stripe gwarantuje ponad 99,99% czasu pracy bez przestojów i zachowuje nadmiarowość i skalowalność. Każdego roku publikuje wiele ulepszeń i funkcji, aby zawsze być na szczycie swojej gry. Możesz także wykorzystać inteligentne optymalizacje Stripe, aby zdobyć wiedzę na temat zwiększania przychodów, oszustw, odzyskiwania przychodów i nie tylko.

Podczas subskrypcji nie ma opłat miesięcznych, ukrytych ani opłat instalacyjnych. Uzyskaj dostęp do kompletnego rozwiązania płatniczego dzięki prostemu planowi płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem w wysokości 2,9% + 30 centów za udaną transakcję.

Braintree

Dotrzyj do większej liczby kupujących i zwiększ przychody dzięki Braintreea platforma płatnicza, która zapewnia Venmo, PayPal, karty debetowe i karty kredytowe wraz z innymi popularnymi portfelami cyfrowymi, takimi jak Google Pay i Apple Pay, w płynnej i pojedynczej integracji.

Zyskasz korzyści z innowacji, doświadczenia i skalowalnych rozwiązań Braintree. Wykorzystaj głębokie relacje Braintree z instytucjami finansowymi i rozległą wiedzę, aby zwiększyć konwersję. Pomoże Ci rozwinąć swój rynek dzięki technologii nowej generacji i sieci PayPal.

Zautomatyzuj procesy zaplecza i zarządzaj kosztami wewnętrznymi bez utraty przychodów. Możesz również zapobiegać nieuczciwym transakcjom, wykrywając je podczas zatwierdzania zamówień. Ponadto zapewnią bramkę płatniczą, konto handlowe, szyfrowanie danych za pośrednictwem Braintree Vault, podstawowe narzędzia do oszustw, pomoc w migracji danych, raportowanie, rozliczanie cykliczne, integrację z innymi firmami, zaawansowane narzędzia do oszustw i wiele innych.

Zapłać zgodnie z usługą płatniczą, z której korzystasz. Na przykład, jeśli korzystasz z kart i portfeli cyfrowych, cena wyniesie 2,59% kwoty faktury plus 0,49 USD za transakcję.

BlueSnap

Obniż koszty i zwiększ sprzedaż dzięki BlueSnap kompleksowa platforma płatnicza. Rozumie, w jaki sposób Twoje płatności mogą wpłynąć na Twój biznes online, i oferuje rozwiązania zwiększające stawki autoryzacji, zmniejszające porzucanie kas, unikające opłat transgranicznych i zmniejszające zadłużenie techniczne.

Załóż jedno konto, aby otrzymać wszystkie potrzebne udogodnienia. Całe rozwiązanie jest modułowe, dzięki czemu możesz korzystać z funkcjonalności zgodnie z potrzebami. Akceptuj płatności w inny sposób dzięki BlueSnap, w tym płatności POS, płatności mobilne, płatności online, subskrypcje, terminal wirtualny, płatności za faktury, platformy handlowe, płatności wbudowane i automatyzację AR.

  Jak zainstalować Androida 13 Beta na swoim telefonie?

Zintegruj go łatwo z oprogramowaniem, takim jak systemy ERP, systemy CRM, wózki sklepowe i inne platformy biznesowe, aby działać szybciej i lepiej. Dzięki Chargebacks911 i Kount chroń swoją firmę przed oszustami i korzystaj z wbudowanych rozwiązań zapewniających zgodność z przepisami podatkowymi i prawnymi. Uzyskaj dane w czasie rzeczywistym, aby szybko podjąć działania, uzyskaj dostęp do rozwiązania płatniczego w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca oraz otrzymuj dokładne raporty, aby zwiększyć widoczność i uprościć rozliczenia.

Nie ma opłat instalacyjnych, dodatkowych opłat ani opłat za anulowanie. Pozwól BlueSnap zaprojektować model cenowy zgodnie z Twoimi potrzebami biznesowymi. Otrzymasz niestandardowe rozwiązania cenowe, w tym przetwarzanie globalne na jednym koncie, ceny interchange plus, ceny ryczałtowe, stawki przetwarzania danych poziomu 2 i 3, stawki przetwarzania płatności non-profit i automatyzację należności.

PayPal

Jedną z najczęściej używanych stacji płatniczych na całym świecie jest bez wątpienia PayPal który jest przeznaczony dla firm o dowolnej wielkości, skali i branży. Oferuje wiele narzędzi do prowadzenia firmy i zwiększania wzrostu, jednocześnie zapewniając klientom możliwość płacenia według własnego uznania z dowolnego miejsca na świecie.

Bogaty zestaw funkcji PayPal obejmuje inteligentne technologie zaspokajające codzienne potrzeby. Możesz utworzyć link do współdzielenia płatności lub dodać w pełni funkcjonalną kasę do swojej witryny. Rozszerz nowe kanały, sprzedając w mediach społecznościowych, oferując subskrypcje lub pobierając opłaty za usługi.

Wraz z rozwojem firmy PayPal rośnie wraz z Tobą. Skorzystaj z aplikacji PayPal, aby przeglądać kompletne rozwiązania, które odpowiadają Twoim potrzebom biznesowym. Korzystaj z rozwiązań, takich jak przyjmowanie płatności, dokonywanie płatności, generowanie faktur, zarządzanie ryzykiem, przyspieszanie rozwoju i usprawnianie operacji, aby Twoja firma internetowa rozwijała się szybciej.

Adyen

Adyen zapewnia każde rozwiązanie, od przyjmowania płatności online na dowolnym urządzeniu lub kanale po dodawanie metod płatności w celu zwiększenia współczynników konwersji. Możesz korzystać z prawie wszystkich metod płatności, którym ufają Twoi klienci. Pozwala zoptymalizować płatności w każdym punkcie zaangażowania i zwiększyć stawki autoryzacji.

Pulpit nawigacyjny Adyen zapewnia testowanie, raportowanie i wydajność w jednym interfejsie. Został zaprojektowany z myślą o szybkości dostarczania, zasobach programistycznych i potrzebie dostosowania. Chroń się przed oszustami dzięki ekosystemom ryzyka opartym na regułach i sztucznej inteligencji. Ponadto zapewnij kupującym szybkie i wysokiej jakości wrażenia zgodnie z oczekiwaniami, zbuduj unikalne doświadczenia płatnicze i zwiększ konwersje, nagradzając lojalnych kupujących.

Dostosuj przepływy płatności, reklamy, napiwki, rachunki, języki i układy. Ułatw sobie stosowanie nagród, kuponów rabatowych i płatności jednym kliknięciem oraz zapewnij swoim klientom prosty proces rejestracji, aby mogli wrócić po więcej. Ponadto chroń swoją bazę danych przed zdobyciem zaufania kupujących i zmniejsz problemy z uzgadnianiem i księgowością dzięki łatwym w użyciu i elastycznym opcjom płatności dla nowych dostawców.

Adyen oferuje drop-in, komponenty i tylko API, aby zintegrować rozwiązania płatnicze z Twoją witryną. Poza tym drop-in to najłatwiejszy i najszybszy sposób na dodanie metod płatności. Możesz również dodawać składniki na płatność i łączyć je z logiką formularza. Najlepsze jest to, że możesz zbudować swój interfejs dla metod płatności, aby mieć pełną kontrolę.

Adyen pobiera tylko opłaty manipulacyjne i opłaty transakcyjne zgodnie z metodą płatności. Nie ma opłat instalacyjnych i możesz mieć wiele kont bankowych.

Jak wybrać dobre rozwiązanie do przetwarzania płatności?

Każda firma ma inne potrzeby pod względem wielkości, bazy odbiorców, budżetu i innych czynników. Ale kilka rzeczy pozostaje wspólnych; musisz uzyskać bezpieczne, łatwe i elastyczne rozwiązanie. Dlatego zawsze wybieraj rozwiązanie do przetwarzania płatności w oparciu o swoje unikalne potrzeby i długoterminowe cele. Zanim wybierzesz dostawcę usług płatniczych, rozważ kilka czynników:

  • Sprawdź, jak łatwy i szybki jest dla Ciebie proces rejestracji.
  • Zapytaj o wskaźnik sukcesu usługodawcy. Pomoże Ci zapewnić łatwy proces płatności dla Twoich klientów, aby zwiększyć ich satysfakcję i lojalność wobec marki. Szukaj różnych opcji płatności, łatwej realizacji transakcji i szybkiego przepływu transakcji.
  • Dowiedz się o opłatach transakcyjnych i porównaj je z innymi dostawcami, aby wybrać najlepszą w oparciu o swój budżet.
  • Zapytaj ich, jak bezpieczne jest ich rozwiązanie płatnicze i ich zasady zgodności, aby chronić konta i dane kupujących.

Wniosek: jaka jest przyszłość płatności?

Zapotrzebowanie na rozwiązania płatności online szybko rośnie na całym świecie ze względu na rosnącą liczbę zakupów online. A najnowsze trendy pokazują, że w przyszłości prawdopodobnie wzrośnie.

Tak więc, jeśli prowadzisz firmę online, upewnij się, że korzystasz z najlepszego rozwiązania do przetwarzania płatności w swojej firmie, aby zapewnić ulepszony, szybszy i bezpieczny proces transakcji.

Możesz być również zainteresowany rozwiązaniami płatniczymi dla blogerów.

x