9 najlepszych twórców tablic nastroju, które odzwierciedlają pomysły i myśli

Wyświetlana tablica nastrojów przypomina o początkowym celu i utrzymuje koncentrację, zapewniając wyraźny obraz myśli, które chcesz zastosować w danym miejscu.

Tablice Mood to standard wśród wielu kreatywnych pracowników, nie tylko projektantów. Osoby wypełniają moodboardy (cyfrowe lub fizyczne) wieloma rzeczami, takimi jak obrazy i różne tekstury, aby zwizualizować myśli i pojęcia.

Tablice nastroju są rodzajem mashupu lub kolażu różnych fotografii, tekstur, palet kolorów, logo, pieczątek itp. Obrazuje kierunek, w którym należy podążać. Pozwala nam i klientom współpracować, aby uzyskać ostateczną wizję tuż przed rozpoczęciem.

Tutaj dowiesz się, czym są moodboardy, jaki jest cel ich posiadania, co powinien zawierać moodboard, jakie są ich zalety, jak można je tworzyć cyfrowo i jakie narzędzia mogą pomóc w pięknym zaprojektowaniu własnych moodboardów. Więc bez dalszej zwłoki zanurkujmy od razu.

Czym dokładnie są tablice nastroju?

moodboard to wizualne narzędzie powszechnie używane przez projektantów, które zawiera zdjęcia, tekst i próbki obiektów w kompozycji, które pomaga wizualnie pokazać styl, w jakim chcą podążać. Wyraża Twój pomysł i inspiracje wizualne.

Do analizy konkurencji i ustalenia podstaw ostatecznego produktu można wykorzystać moodboard.

Ułatwia współpracę wielu pomysłów, przedstawiając ich oczekiwania. Pomaga uniknąć wszelkich nieporozumień, które mogą pojawić się na początkowych etapach zadania.

Co powinna zawierać tablica nastroju?

Na moodboardzie może znajdować się wszystko, co wyraźnie pomoże Ci przekazać Twoje pomysły i uczucia. Może obejmować:

  • Obrazy — obrazy to doskonała technika jasnego wytłumaczenia się.
  • Paleta kolorów — wybierz i wyświetl paletę kolorów, którą wyróżnisz na swoim moodboardzie, ponieważ kolory przyciągają ludzi.
  • Topologia i czcionki — może to pomóc zademonstrować wizualną atrakcyjność projektu.

Korzyści z używania tablic nastrojowych

Dla wszystkich projektantów cyfrowych, którzy mogą wątpić w skuteczność używania moodboardów, oto kilka powodów, dla których warto korzystać z moodboardów.

Podstawowe źródło inspiracji

Znajdowanie inspiracji za każdym razem, gdy się zgubisz, zawsze pozwoli ci ponownie skupić uwagę na tym samym, pamiętając, dlaczego w ogóle to zacząłeś. W dzisiejszych czasach internet jest niezwykle niepokojący.

Serwisy społecznościowe, takie jak Instagram i Twitter, coraz częściej koncentrują się na treściach wideo, memach i gorących tematach. Zaburzają twoje myśli.

Podczas tworzenia moodboardu ważne jest, aby nie ograniczać wyszukiwania do jednej lokalizacji. Nigdy nie wiadomo, kiedy czyjś mem może zainspirować myśl, która rozwinie się w inny wynik. Musisz więc zadbać o bezpieczeństwo!

Prosty w tworzeniu

Tablice nastroju nie muszą mieć żadnego konkretnego formatu. To pozwala nam budować je w dowolny sposób. Umożliwia producentom większą wyobraźnię przy każdym utworze, umożliwiając twórcom bardziej otwarte myślenie.

Dzięki moodboardowi możesz szybko wyrazić szeroki zakres myśli i uczuć, które są kluczowe dla Twojej prezentacji, ale trudniej je opisać ustnie.

Łatwo przyciągaj klientów

Możesz szybko zidentyfikować wizualne podejście, które docenia klient, udostępniając moodboardy. Możesz skupić się na tym, co sprawiło, że klient bardziej zaakceptował Twoje pomysły, zachowując styl i estetykę projektu zgodną z celami i oczekiwaniami klienta.

Oszczędza czas

Pozwala to lepiej zrozumieć, czego oczekuje od Ciebie klient, bez marnowania czasu.

Oznacza to, że Twoje rozwiązanie dotyczące krótkiego interfejsu graficznego prawie na pewno będzie się różnić od rozwiązań innych projektantów, co jest fantastyczne! Ważne jest, aby być dostępnym, aby dokumentować swoje myśli i techniki, kiedy i kiedy chcesz.

Poprawia twoją wizję

Tablice nastroju sprawiają, że rozpoczęcie projektu jest mniej onieśmielające, ponieważ mają na celu poprawę Twojej wizji. Po utworzeniu moodboardu zostaniesz z kompozycją tematów zdefiniowanych w Twoim projekcie.

Utrzymuje cele projektu

Kiedy masz twórczy umysł, przeważają rozpraszacze. Tablice nastroju mogą pomóc w ich uniknięciu i skupić się na potrzebach klienta, przypominając, jak będzie wyglądał efekt końcowy.

Współpraca jest prostsza

Tablice nastroju ułatwiają interakcję z klientami, pokazując im, jak będzie wyglądał rezultat i pozwalając wszystkim zaangażowanym uzgodnić kierunek jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Pozwala to również na pobudzenie kreatywności zespołu, aby wydobyć z sesji najlepsze projekty.

Przydatne w interfejsie użytkownika

Programiści front-end mogą odnieść znaczne korzyści z moodboardów. Pomagają użytkownikom w zilustrowaniu ich doświadczeń na tablicy, wykorzystując liczne elementy, które z łatwością przekazują ich punkt widzenia.

Jak mogą pomóc tablice nastroju?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego uważasz, że są one niezbędne dla Twojej firmy. Oto kilka powodów, które pokażą Ci, w jaki sposób moodboardy mogą Ci pomóc.

Zachęca do pomysłowości

Odkryliśmy, że tworzenie moodboardów pozwala eksperymentować z komponentami projektowymi, a nie wchodzić w układ. Pozwala przeprowadzić analizę rynku i ocenić, które style są odpowiednie dla tego konkretnego klienta i jego branży.

Umożliwia lepszą współpracę z klientami

Etap moodboard w każdym podejściu to często ta porcja, którą klienci mówią, że lubią najbardziej i nie bez powodu. Możesz omówić, jakie kolory przemawiają do docelowej grupy demograficznej i jaka grafika działa najlepiej.

Pozwala Twoim klientom na przekazanie informacji zwrotnych na temat układu, zanim zagłębią się w proces. Czas przetestować nowe rzeczy i znaleźć to, co działa dobrze, zanim będzie za późno. Twoi klienci docenią możliwość uczestniczenia w tych wyborach, ponieważ sprawia to, że proces wydaje się bardziej oparty na współpracy.

Zapewnia cele projektu

Rozważasz takie tematy, jak psychologia kolorów i to, jak chcesz, aby użytkownicy czuli się podczas korzystania z witryny. Tablice nastroju pomagają połączyć to wszystko, aby zapewnić, że projekt będzie działał zgodnie z planem i osiągnie cele, które ustaliłeś z klientem od początku projektu.

Sprawia, że ​​zabieg jest bardziej płynny i szybszy

Włączenie klienta na początku prac, już po sfinalizowaniu aspektów projektowych, pozwala na szybszy przebieg projektu. Tablice nastroju pomagają uniknąć niespodzianek klienta, ponieważ pozwalają klientom w pełni uświadomić sobie kreatywne wybory, zanim zobaczą efekt końcowy.

Służy jako doskonałe narzędzie odniesienia

Możesz umieścić moodboardy w aplikacjach do współpracy, co pozwoli wszystkim uczestnikom projektu na szybki powrót do adresu URL i przyjrzenie się mu pod kątem ujednolicenia. Możesz szybko sprawdzić typografię, kolory, a także inne aspekty.

Chociaż łatwiej jest być kreatywnym, gdy biegasz dziko, konieczne jest również odkrycie strategii skupienia inspiracji i uporządkowania jej w przyswajalne pojęcia.

Stworzyliśmy listę najlepszych narzędzi do tworzenia moodboardów dostępnych online, które pomogą Ci rozpocząć przejrzystą, innowacyjną komunikację.

Kanwa

Canva to doskonałe narzędzie do tworzenia moodboardów online do tworzenia wielu kreatywnych elementów. Możesz ułatwić sobie pracę, korzystając z narzędzi Canva typu „przeciągnij i upuść” do celów edycji i projektowania. Ich bogata kolekcja szerokiej gamy szablonów pomoże Ci wybrać ten wyjątkowy.

Udekoruj swój moodboard, dodając obrazy z ich biblioteki obrazów, dodając tekst i wyróżniając kolorami, aby wyrazić więcej. Serwis Canva zapewnia również dostęp do dzielenia się swoją kreatywnością z innymi.

Aby stworzyć moodboard w serwisie Canva, zacznij od układu prezentacji lub obszaru projektowego o dostosowanych proporcjach. Możesz wybrać format spersonalizowanego moodboardu, wybierając opcję siatek.

Gdy podstawa jest na swoim miejscu, możesz dodać zdjęcia i tekst do każdej sekcji, aby zapewnić unikalną reprezentację, a nawet edytować te zdjęcia.

Twórczy

Creately to fantastyczne narzędzie do internetowych sesji burzy mózgów, wykorzystujące tablicę internetową z wbudowanymi narzędziami do tworzenia pomysłów, takimi jak mapy myśli lub karteczki samoprzylepne.

Możesz po prostu przeciągać i upuszczać i tworzyć funkcje, które ułatwiają wizualizację, łączenie, grupowanie i ustalanie priorytetów projektów i koncepcji za pomocą Creately.

Możesz także importować filmy, zdjęcia, dokumenty i nie tylko, aby podkreślić swoją wyobraźnię lub zintegrować swoje pomysły, aby być bardziej kreatywnym. Dodawanie tekstów za pomocą funkcji notatki, aby klienci lepiej je zrozumieli, to kolejna dodana funkcja Creately.

Dodając pola niestandardowe, możesz stworzyć bogaty w dane moodboard. Zawiera również nieskończone płótno, które umożliwia przechowywanie, organizowanie i administrowanie pulą kreatywności w miarę jej rozszerzania.

Pomoże Ci to w generowaniu różnych punktów widzenia Twoich myśli za pomocą obiektów modeli i konwertowaniu ich na tablice Kanban, mapy drogowe, przepływy pracy i inne formaty.

Adobe Express

Generator Adobe Express Mood Board oferuje wiele możliwości modyfikacji, które pomogą Ci zaprojektować treści, które naprawdę wyrażają Twoje emocje i uczucia.

Adobe Express zapewnia łatwe w użyciu funkcje, motywy, ikony, logo, spersonalizowane czcionki itd., dzięki czemu możesz szybko utworzyć moodboard w ciągu kilku minut.

Zapewnia szeroką gamę opcji dostosowywania. Zacznij od różnych szablonów, a następnie dostosuj je do doskonałości.

Można zmieniać rozmiar tekstu, przesuwać go po ekranie, używać filtrów efektów specjalnych i zmieniać konfigurację obramowania, dzięki czemu możesz poświęcić więcej czasu na stworzenie idealnego moodboardu.

Milanote

Milanote to alternatywa warta rozważenia, jeśli szukasz łatwego w użyciu rozwiązania do uporządkowania swoich myśli. Jest to idealne narzędzie do zbierania inspiracji poprzez doskonalenie organizacji wizji.

Program działa w dowolnej aktualnej przeglądarce internetowej i zapewnia taką samą lub więcej przestrzeni i struktury, jakiej możesz potrzebować, aby ostatecznie umożliwić rozwój artystycznych kreacji.

Integruje się z Pexels, zapewniając natychmiastowy dostęp do bibliotek dla większej liczby obrazów, a także możesz dodać własne. Obsługuje wszystkie formaty obrazów.

Może być skonfigurowany jako oddzielny pakiet do rozważenia lub jako wspólna stacja robocza do współpracy — opcja należy do Ciebie.

Możesz zacząć od wybranego szablonu lub stworzyć go za pomocą dostarczonych narzędzi. Możesz zarejestrować bezpłatne konto i uzyskać dostęp do kolekcji inspirujących i szablonów Milanote, które pomogą Ci zacząć.

VistaStwórz

VistaCreate pozwala szybko stworzyć przyciągający wzrok moodboard. Podkreśl dobre pomysły, aby opisać swoje przemyślenia i wyrazić swoje punkty, podkreślając wartościowe pomysły.

Możesz również pokazać swoją oryginalność, inspirując się szablonami w bibliotece multimediów i tworząc własne projekty za pomocą jednej przyciągającej wzrok grafiki.

Zmień swój moodboard w wizualną opowieść, a nie tylko kolekcję zdjęć, dodając spersonalizowane czcionki w różnych kolorach i nadając mu nazwę, która odzwierciedla główne przesłanie.

Mając tylko tablicę inspiracji, możesz użyć profesjonalnie wykonanych szablonów VistaCreate, aby stworzyć idealny nastrój i orientację swojej pracy. Dzięki temu możesz dzielić się swoimi przemyśleniami z większą publicznością.

Fotor

Generator moodboardów Fotor umożliwia generowanie fascynujących moodboardów. Pozwala wyrazić swój tok myślenia za pomocą mnóstwa funkcji, tj. tła, kolorów, czcionek i grafik zawartych w tym.

Co więcej, możesz dodać zdjęcia, naklejki i wektory w wysokiej rozdzielczości, aby dodać esencji do swojego projektu. Biblioteka Fotora daje Ci dostęp do różnych naklejek, kwiatów, jedzenia, muzyki itp., aby spełnić Twoje wymagania.

Generator moodboardów Fotor umożliwia natychmiastowe udostępnianie projektu w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Tumblr i Pinterest. Zmniejsza to czas i wysiłek poświęcony na publikowanie i eksportowanie układu moodboard na wiele platform.

Weje

Weje to kompleksowe, oparte na współpracy miejsce pracy do organizowania i dzielenia się pomysłami, dokumentami i sesjami burzy mózgów. Zawiera gromadzenie danych i bibliotekę wizualną z wieloma pomysłami na ich systematyczne porządkowanie. Dzięki temu Twój moodboard jest łatwo dostępny, szybko udostępniany i wygodniejszy.

Weje gromadzi Twoje treści w jednym, łatwym w zarządzaniu miejscu. Możesz łatwiej udostępnić wirtualną deskę kreślarską, aby w ciągu kilku minut ożywić swoje myśli i materiały.

Ta aplikacja pomoże Ci również w organizowaniu i udostępnianiu materiałów projektowych oraz zarządzaniu zadaniami w uporządkowany sposób wizualny. Weje posiada unikalny elastyczny interfejs użytkownika, który pomaga myśleć więcej.

Kapwings

Jeśli szukasz darmowego narzędzia do tworzenia moodboardów online, wypróbuj Kapwing’s Studio. Collage Maker firmy Kapwing umożliwia organizowanie zdjęć, plam kolorów, tekstur, fotografii, ikon, tekstu i wielu innych elementów na improwizowanym cyfrowym płótnie.

W Kapwing twórcy mogą łączyć klipy wideo, przycinać, nakładać tekst i obrazy, a także przesyłać muzykę. Te filmy można edytować bezpośrednio w przeglądarkach z dowolnego urządzenia.

Kapwing zawiera szereg nowoczesnych funkcji, które są szybkie, niezawodne oraz łatwe do nauczenia i użytkowania. Możesz łatwo dostosować i zaprojektować swój moodboard, niezależnie od tego, czy jest to tablica na Pinterest, historia na Instagramie, baner na Twitterze czy pokój w akademiku, a wszystko to za darmo i online. Kapwing działa na każdym typie przeglądarki telefonu lub tabletu, czyli jest łatwy w użyciu we wszystkich przeglądarkach.

Wondershare EdrawMax

Wondershare EdrawMax to doskonałe narzędzie online do tworzenia moodboardów. Ten darmowy kreator moodboardów zawiera gotowe szablony, które pomogą Ci stworzyć moodboardy, które będą odpowiadać Twoim gustom.

Użytkownicy EdrawMax przesyłają tysiące darmowych szablonów, które ułatwią Ci pracę i oszczędzą czas w tworzeniu moodboardów.

Dzięki temu współpraca w zespole jest lepsza i łatwiejsza. Obsługuje również eksport plików w wielu formatach, w tym grafiki, wideo i innych.

Wniosek

Cyfrowe tworzenie moodboardów do Twojej pracy nie jest łatwe, ale powinno przyciągnąć klientów. Włączenie moodboardów do procesu projektowania może pomóc w utrzymaniu porządku i uporządkowaniu wszystkiego, ułatwiając życie.

Uwzględnij wymagania i wymagania klienta w miksie i zaprojektuj moodboard. Internet to niekończące się źródło inspiracji i pomysłów na bycie bardziej kreatywnym.

Twórz moodboardy, co tylko zechcesz. Bądź otwarty na świeże pomysły i projekty i pomagaj wszystkim w realizacji ich wizji moodboard w jednym miejscu. Na koniec zawsze proś o opinie i sugestie dotyczące moodboardu.

Mapy myśli to skuteczne sposoby na przeniesienie myśli i pomysłów na puste płótno. Tutaj możesz poznać najlepszych twórców map myśli.

x