9 najlepszych VPN YouTube do odblokowania ograniczeń geograficznych

Oto nasze zestawienie najlepszych sieci VPN YouTube, aby odblokować świat rozrywki strumieniowej.

YouTube był wielokrotnie blokowany, w znacznie większej liczbie miejsc niż przeciętny człowiek wie.

Lista jest tak długa, że ​​najlepiej sprawdzić kompletną Historia cenzury YouTube w Wikipedii i nie wspominając o tym tutaj.

W każdym razie, oto fakt, który pokazuje znaczenie YouTube dla milenialsów:

A oto kolejny, który podkreśla YouTube:

Źródło: Invideo

Podsumowując, zabieranie ludziom YouTube jest niczym innym jak przestępstwem.

Ale nie tylko w całości, czasami możesz zostać częściowo ocenzurowany na podstawie Twojej lokalizacji geograficznej, na przykład:

Nie denerwować. Zapewniamy Ci ochronę VPN YouTube na wypadek, gdyby spadły na Ciebie takie nieszczęścia.

Ale najpierw powinieneś wiedzieć:

Co to jest VPN?

VPN to skrót od Virtual Private Network.

Chroni Twój adres IP i pozwala zachować bezpieczeństwo w publicznym WiFi.

A dla krajów ubogich w rozrywkę jest to brama do odblokowania ograniczonych witryn, takich jak YouTube i dostępu do platform strumieniowych, takich jak Netflix.

Obejrzyj to, aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie:

Podczas gdy witryny strumieniowe, takie jak Netflix, BBC iPlayer itp., rozpalają broń, aby chronić swoje treści specyficzne dla lokalizacji, YouTube jest pod tym względem fajny. Tak więc łatwiej jest odblokować YouTube, jeśli korzystasz z odpowiedniej sieci VPN.

Zwróć więc uwagę na te sieci VPN, aby być na bieżąco z YouTube niezależnie od miejsca, w którym mieszkasz lub odwiedzasz.

Warto zauważyć, że prawie wszystkie VPN mają kilka standardowych funkcji, takich jak:

  • 256-bitowe szyfrowanie AES
  • Polityka braku logów
  • Serwery zoptymalizowane pod kątem strumieniowania

Więc nie będę powtarzał tych rzeczy przy każdej sieci VPN. Zamiast tego natychmiast Cię oznaczę, jeśli jakikolwiek produkt nie będzie miał tych standardowych atrybutów branżowych.

Należy pamiętać, że ta lista nie jest ułożona w określonej kolejności.

Odpalmy.

Protonowy VPN

Proton VPN ma siedzibę w Szwajcarii i ma ponad 1500 serwerów w ponad 60 krajach na całym świecie.

Aplikacje tego dostawcy VPN są typu open source i dostępne do publicznej analizy i audytu.

Światowa sieć serwerów zapewnia globalną dostępność treści. Proton VPN ma plany subskrypcji oparte na lokalizacji serwera, szybkości sieci i liczbie połączeń VPN.

Jego płatne plany zaczynają się od 4 USD miesięcznie i są fabrycznie wyposażone w Netshield (ochrona przed Adblockiem i złośliwym oprogramowaniem). Ale musisz zapłacić 5,99 USD miesięcznie, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo z prędkością do 1 Gb/s. Możesz także wypróbować tę usługę dzięki bezpłatnej subskrypcji na zawsze.

Proton VPN jest dostępny dla systemów Windows, macOS, Linux, Chromebook, Android, Android TV i iOS/iPad.

Czy zapomniałem powiedzieć, że Proton VPN akceptuje również płatności w Bitcoinach?

Hotspot Shield

Podobnie jak poprzednia, Hotspot Shield zawiera szeroką gamę ponad 1800 serwerów w ponad 80 krajach na całym świecie.

Hotspot Shield szczyci się tym, że jest najszybszą siecią VPN na świecie, ale nie traktowałbym tego zbyt poważnie; ponieważ prędkości VPN zależą od wielu czynników, takich jak obciążenie serwera, odległość serwera, lokalizacja użytkownika, rodzaj treści.

Jeden serwer działający dobrze dla danej witryny z treścią (np. Netflix) dla określonego użytkownika może działać gorzej dla innego użytkownika znajdującego się w innym miejscu, który przesyła strumieniowo inną witrynę (np. YouTube).

Biorąc to pod uwagę, ta sieć VPN może być dla Ciebie najszybsza. Ale nawet jeśli tak, będzie to zależeć od Twojego doświadczenia, a nie od wyników testów jakiejś agencji.

W każdym razie możesz je wypróbować na (ograniczonym) bezpłatnym poziomie.

Poza tym Hotspot Shield jest obecny na wielu platformach: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Smart TV, routery, Chrome itp.

Oprócz bezpłatnego planu, ich płatne zaczynają się od 7,99 USD miesięcznie, jeśli są opłacane rocznie. Co więcej, możesz wypróbować Hotspot Shield z pozbawioną ryzyka 45-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Ukryj mnie

W naszym poszukiwaniu przyzwoitej sieci VPN dla YouTube, ta ma idealną nazwę – Ukryj mnie. Ci goście mają 2000 serwerów w 75 lokalizacjach na całym świecie.

Hide Me jest również dostępny na wielu platformach: Windows, Linux, Mac, Android, iOS. Możesz również użyć tej usługi jako rozszerzenia przeglądarki dla Chrome, Firefox i Edge.

Ponadto Hide Me ma aplikacje VPN dla Twojego routera i Amazon Fire TV. Masz również możliwość zakupu wstępnie skonfigurowanego routera, który może być używany tylko z jednym połączeniem VPN. Poza tym Hide Me (i prawie wszystkie VPN) można skonfigurować na prawie każdym wybranym routerze.

Hide Me ma bezpłatny plan z 10 Gb danych miesięcznie z jednym połączeniem z pięciu lokalizacji serwerów. I nawet ten darmowy poziom jest wyposażony w adblocker.

Najbardziej ekonomiczny płatny plan obejmuje 2-letni cykl rozliczeniowy, który kosztuje 2,96 USD miesięcznie. I tak, każdy z nich objęty jest 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Jednak wisienka na torcie jest dla osób zajmujących się kryptowalutami, ponieważ Hide Me pozwala płacić nie tylko w Bitcoin, ale także w Dogecoin, Ethereum, Litecoin, Monero, Horizen i ZCash.

Avast SecureLine VPN

Ten antywirusowy gigant wskoczył teraz do już konkurencyjnej branży VPN. Avast Secureline VPN próbuje złożyć oświadczenie z 700 serwerami w 34 krajach.

Liczba serwerów może być zaniżona, ale nie powinno to przeszkadzać żadnemu poinformowanemu użytkownikowi VPN. W praktyce potrzebujesz tylko jednego, dobrze utrzymanego serwera VPN w wybranej przez siebie lokalizacji.

Avast Secureline działa w systemach Windows, Mac, Android i iOS.

Nie ma darmowego planu ani nawet miesięcznego planu. Ale możesz wypróbować tę sieć VPN na YouTube przez siedem dni bez konieczności posiadania karty kredytowej.

Ich roczny plan obniży Cię o 4,60 USD miesięcznie. Wszystkie plany obejmują 30-dniową gwarancję zwrotu gotówki.

Ekspresowa sieć VPN

O Express VPN dużo się mówi. Ta usługa VPN ma szerszy zasięg – 160 serwerów w 94 krajach.

Jest to w pełni funkcjonalna usługa VPN, z wyjątkiem wbudowanego narzędzia do blokowania reklam i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Mimo to Express VPN ma kilka fajnych funkcji, takich jak ochrona przed wyciekiem DNS, dzielone tunelowanie, wyłącznik awaryjny sieci itp.

Punktem, w którym wszystko zaczyna się psuć, jest ich model cenowy. Jest to jedna z najdroższych usług VPN, z planem wstępnym wymagającym 8,32 USD miesięcznie, jeśli jest płacony rocznie.

Możesz jednak skorzystać z 30-dniowego programu zwrotu pieniędzy, aby sprawdzić, jak radzą sobie z rachunkiem.

Wreszcie, ExpressVPN ma aplikacje na prawie każdą platformę: Windows, Linux, Mac, iOS, Android. Ponadto możesz go używać na routerach Wi-Fi i jako rozszerzenie przeglądarki dla Chrome, Firefox i Edge.

Tunel Bear VPN

Tunel Bear VPN jest kochany przez wielu za przyjazny dla użytkownika interfejs. Jest to jeden z najprostszych i najbardziej skoncentrowanych na prywatności dostawców VPN.

TunnelBear co roku przechodzi audyty bezpieczeństwa stron trzecich i publikuje wyniki otwarte dla wszystkich.

Mają bloker TunnelBear, którego można używać z ich VPN do blokowania reklam i złośliwych modułów śledzących. Ta usługa VPN jest również wyposażona w wyłącznik awaryjny, ochronę przed wyciekiem DNS, dzielone tunelowanie i nie tylko.

TunnelBear może być wybierany zarówno przez ekspertów, jak i początkujących. To wspaniała usługa i oferuje bezpłatny plan testowania wód.

Płatne plany zaczynają się od 4,99 USD miesięcznie za roczne płatności. Cena ta spada do 3,33 USD miesięcznie, jeśli płacisz z góry za trzy lata. Oprócz konwencjonalnych metod TunnelBear akceptuje również płatności w Bitcoin.

NordVPN

NordVPN znajduje się w czołówce każdego, kto szuka doskonałej sieci VPN dla YouTube. Posiada 5255 serwerów w 60 krajach. Krótko mówiąc, trudno jest znaleźć pożądaną funkcję VPN nieobecną w NordVPN.

Są one wyposażone w długą listę funkcji, takich jak dzielone tunelowanie, wyłącznik awaryjny, zaciemnione serwery, ochrona przed wyciekiem DNS, blokowanie reklam itp.

NordVPN opracował własną wersję protokołu WireGuard VPN – NordLynx. Jest to obecnie najszybszy i najbezpieczniejszy protokół VPN.

Mają doskonałe wsparcie dla wielu urządzeń i systemów operacyjnych. Ma natywne aplikacje dla systemów Windows, Mac, Linux, iOS, Android itp. Możesz go również używać z routerem i Android TV.

Ta usługa jest najbardziej opłacalna z dwuletnim planem o wartości 3,71 USD miesięcznie. Mają też 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Jednak nie ma darmowego poziomu.

Wreszcie, możesz płacić również w Bitcoin, Ether i Ripple.

VyprVPN

VyprVPN ma doskonałą reputację w zakresie ochrony prywatności użytkowników. Mają ponad 700 serwerów VPN w ponad 70 lokalizacjach na całym świecie.

Mają doskonałe funkcje, jeśli często odwiedzasz publiczne sieci Wi-Fi. I nie zawodzą ludzi proszących o wyłącznik awaryjny, ochronę DNS i dzielone tunelowanie.

Jedyną rzeczą, której możesz przegapić w VyprVPN, jest bloker reklam. Jednak zawsze możesz zainstalować aplikacje innych firm w tym samym celu.

VyprVPN ma natywne aplikacje dla systemów Windows, Mac, Android i iOS. Poza tym możesz skonfigurować to na routerze Wi-Fi i zainstalować jako rozszerzenie przeglądarki dla Chrome.

VyprVPN jest bliskim kuzynem Express VPN pod względem cen. W przypadku płatności rocznych zapłacisz około 8,33 USD miesięcznie. Ale tak, 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy ma Cię chronić na wypadek, gdybyś się zastanowił.

SurfShark

Tak, żebyś wiedział, mogłem rozpocząć tę listę od SurfShark. To równie solidny wybór, jak każda inna sieć VPN w tym artykule.

Warto zauważyć, że SurfShark zapewnia nieograniczoną liczbę połączeń – luksus, którego nie możesz mieć z żadną inną siecią VPN wymienioną na tej liście. Dodatkowo możesz liczyć na funkcje takie jak wyłącznik awaryjny, ochrona DNS, zaciemnione serwery.

Surfshark zapobiega również irytującym reklamom dzięki CleanWeb AdBlock. Będziesz także mieć Whitelister (czyli dzielone tunelowanie lub Bypass VPN), aby pozwolić niektórym aplikacjom działać bez szyfrowania VPN przy normalnych prędkościach.

Możesz zaoszczędzić maksymalnie dzięki SurfShark, płacąc z góry za 2-letni okres, który wyniesie zaledwie 2,21 USD miesięcznie. SurfShark pozwala również płacić w krypto za pośrednictwem CoinGate i CoinPayments. I wreszcie, istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy bez ryzyka.

Oto skrócona lista funkcji w chwili pisania tego tekstu:

Wbudowany Adblocker
Wyłącznik awaryjny
Wyciek DNS
Ochrona
Rozdzielać
Tunelowanie
Jednoczesny
Znajomości
Protonowy VPN
TAk
TAk
TAk
TAk
10
Hotspot Shield
Nie
TAk
TAk
W planach płatnych
5
Ukryj mnie
TAk
TAk
TAk
TAk
10
Avast VPN
Nie
TAk
Nie
Na Androida i iOS
10
Ekspresowa sieć VPN
Nie
TAk
TAk
TAk
5
TunelNiedźwiedź
Nie
TAk
TAk
TAk
5
Nord VPN
TAk
TAk
TAk
TAk
6
VyprVPN
Nie
TAk
TAk
TAk
5
SurfShark
TAk
TAk
TAk
TAk
Nieograniczony

Wniosek 👩‍💻

Nie mylisz się, jeśli czujesz się teraz zdezorientowany. Jest wiele dobrych wyborów i naprawdę trudno jest wybrać ten właściwy.

Sugerowałbym płacenie firmom bezpłatnym poziomem (Proton VPN, Hotspot Shield, Hide Me i TunnelBear). Pośrednio pomogłoby to osobom nieuprzywilejowanym w dalszym korzystaniu z prywatności i wolności w Internecie bez płacenia za to.

A jeśli masz coś innego na głowie, radzę ci wybrać SurfShark i NordVPN.

Ale hej, możesz wypróbować każdego z gwarancją zwrotu gotówki bez ryzyka, prawda!

Możesz być również zainteresowany najlepszą siecią VPN dla urządzeń z Androidem.

x