9 najlepszych wyszukiwarek rozpoznawania twarzy do wyszukiwania według twarzy, a nie według nazwy

Uwierzyłbyś mi, gdybym ci powiedział, że nasza obecna technologia znacznie wyprzedza to, czego używamy dzisiaj? Być może pamiętasz czasy, kiedy wpisaliśmy czyjeś nazwisko w wyszukiwarce, aby znaleźć tę osobę online. Dzisiaj jedyne, czego potrzebujemy, to twarz i możemy uzyskać wszystkie informacje związane z tą twarzą.

Jest to możliwe dzięki kilku wyszukiwarkom rozpoznawania twarzy. Ponadto te wyszukiwarki zapewniają konsumentom zupełnie nowy sposób przeglądania Internetu. W przeszłości zbieraliśmy szczegółowe informacje o osobie lub produkcie za pomocą opisów słownych, takich jak imiona. Dziś wystarczy zdjęcie lub wizualizacja za pomocą wyszukiwarek rozpoznających twarze. Więc bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z wyszukiwania rozpoznawania twarzy.

Wyszukiwarki rozpoznawania twarzy to przyszłość surfowania po Internecie

Zdecydowana większość ludzi na świecie korzysta obecnie z mediów społecznościowych. Niezależnie od tego, czy jesteś supergwiazdą, czy zwykłą osobą, media społecznościowe są dostępne dla każdego. Każdego dnia w Internecie wymieniane i publikowane są miliony obrazów. Przy tak szybkim tempie wzrostu konsumpcji treści wizualnych w Internecie niezbędny jest postęp technologiczny.

Z tego powodu odwrotne wyszukiwanie obrazów sprawiło, że rozpoznawanie twarzy stało się niezwykle przydatnym narzędziem do identyfikacji profilu osoby na podstawie jej zdjęć. Technologia rozpoznawania twarzy (FRT) jest obecnie szeroko stosowana w sektorze publicznym i prywatnym. FRT jest niezbędny do identyfikacji bez hasła, takiego jak Face ID. Jedyną rzeczą, którą możesz być ciekawy, jest to, jak działa wyszukiwanie rozpoznawania twarzy. Oto odpowiedź.

Jak działa wyszukiwarka rozpoznawania twarzy?

Ludzki mózg zasadniczo opiera się na rozpoznawaniu wzorców. Możliwy wynik dał pomysł, aby podzielić się tą zdolnością rozpoznawania wzorców z robotami, czyli sztuczną inteligencją. W dziedzinie sztucznej inteligencji zadania rozpoznawania twarzy stają się coraz ważniejsze.

Identyfikacja i weryfikacja to dwa procesy składające się na algorytm pracy FRT. W pierwszym etapie określana jest tożsamość jednostki, a w drugim etapie weryfikowana jest jej autentyczność jako osoby, za którą się podaje.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym wyszukiwarkom rozpoznawania twarzy. Więc bez marnowania czasu, oto lista najlepszych wyszukiwarek, w których możesz użyć zdjęcia osoby, aby uzyskać wszystkie jej informacje internetowe.

PimEyes

PimEyes to wyszukiwarka, która wykorzystuje odwrotne wyszukiwanie obrazów i może wyszukać obraz lub twarz na milionach stron internetowych (10 milionów według strony). W krótkim czasie zyskał solidną reputację.

Wyszukiwarka szybko pobiera informacje o dowolnym obrazie z ogromnej bazy danych obrazów. Jeśli szukasz zdjęć znanych osób, działa dokładnie. Wygeneruje dokładne wyniki i zawiera prawie 1 TB nowych obrazów.

PimEyes jest zarówno darmowy, jak i płatny, co jest jedną z rzeczy, o których należy wspomnieć w tym kontekście. Jednak bezpłatne użytkowanie pozwala udowodnić, że obrazy są online. Co więcej, wszystkie inne opcje, w tym Deep Search, tworzenie plików PDF i wyniki w witrynach internetowych, wymagają płatnej subskrypcji.

FaceCheck.id

FaceCheck.id ma unikalny i żywy interfejs użytkownika. Wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zaoferować Ci konta w mediach społecznościowych i konta internetowe osoby, której wizerunek używasz. Możliwość zobaczenia historii kryminalnej danej osoby (jeśli taka istnieje) była jednym z najbardziej intrygujących aspektów, jakie widziałem. W przypadku osób, które korzystają z randek internetowych, dobrze jest dokładnie zbadać osobę, z którą zamierzasz się spotkać (Żartuję, czy jestem? 😜)

Jest to jedna z tych witryn o dużym ruchu; dlatego możesz znaleźć się w kolejce. Tak, dobrze słyszeliście, ale to nie wszystko. Aby przesłać zdjęcie, musisz również zadeklarować, że nie wykorzystasz informacji uzyskanych za pośrednictwem tej witryny do konfrontacji, nękania, prześladowania lub szantażowania kogoś.

Na przykład zbadałem informacje w Internecie, korzystając z mojego zdjęcia. Pierwszą rzeczą, z którą się spotkałem, było długie oczekiwanie na 45 próśb; po dziesięciu minutach wreszcie nadszedł mój czas. Byłem rozczarowany, ponieważ żaden z wyników nie miał nic wspólnego ze mną. Nie oznacza to, że witryna jest niewiarygodna. Możesz wyszukać dowolną gwiazdę i otrzymać dokładne wyniki.

Betaface

Betaface może być wciągający i przyjemny i może być wykorzystywany zarówno do celów zawodowych, jak i osobistych. Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz po przesłaniu zdjęcia lub adresu URL obrazu, jest prostokąt obejmujący twarz. Następnie na twarzy pojawi się kilka kropek, analizujących wiele elementów twarzy, w tym wiek, atrakcyjność oraz różne wyrazy twarzy i emocje.

Narzędzie może być używane jako wersja demonstracyjna, ale nie jest bezpłatne. Po przesłaniu zdjęcia możesz użyć przycisków, aby porównać twarze, wyszukać znane osoby i wyszukać w Wikipedii. Narzędzie umożliwia masowe przesyłanie i porównywanie obrazów. Oprócz klasyfikowania twarzy za pomocą 101 profesjonalnych rysów twarzy i 22 podstawowych punktów twarzy

Najlepiej byłoby wypróbować to narzędzie, ponieważ możesz również znaleźć swojego słynnego sobowtóra. Jestem ciekaw mojego słynnego sobowtóra.

Blaszane Oko

TinEye to kolejna wyszukiwarka rozpoznawania twarzy, która wykorzystuje wyszukiwanie wstecznego obrazu, aby uzyskać dokładne wyniki. Witryna twierdzi, że stworzyła najszybsze i najdokładniejsze API do rozpoznawania obrazu na świecie. Możesz wyszukiwać obrazy, wklejając adresy URL i przesyłając obrazy.

Postanowiłem spróbować, ponieważ powiedzieli, że są najszybsze i najdokładniejsze na świecie. Początkowo testowałem to z moim zdjęciem, ale ponieważ nie jestem zbyt znany (w tej chwili, może w przyszłości), otrzymałem „0 znalezionych wyników” w mgnieniu oka. Potem zrobiłem zdjęcie Dwayne’owi „The Rock” Johnsonowi iw mniej niż sekundę miałem 38 wyników powiązanych z tym zdjęciem.

W świetle mojego własnego doświadczenia jestem przekonany, że TinEye spełnia swoje wymagania i jest również wart rozważenia. Ponadto możesz od razu użyć go na telefonie lub komputerze, aby zaoszczędzić czas i miejsce.

Poszukiwacz obrazu

Dzięki prostemu interfejsowi użytkownika i natychmiastowemu skupieniu się na celu, Image Raider jest łatwym i mobilnym narzędziem do rozpoznawania obrazów. Witryna stwierdza, że ​​​​koncentrują się na obsłudze legalnych firm, fotografów i programistów. Mimo że jest to usługa premium, dostępna jest bezpłatna wersja próbna, dzięki czemu możesz zdecydować, czy warto. Jeśli docenisz wszystkie szczegółowe funkcje, możesz kupić plan, który najlepiej odpowiada wymaganiom Twojej firmy.

Po raz kolejny moja ciekawska głowa chce, żebym przetestował narzędzie. Zacząłem więc od wizerunku Dwayne’a Johnsona, którego użyłem wcześniej. Dodatkowo wykonałem test captcha, aby wykazać, że nie jestem robotem (z oczywistych względów). Wkrótce natknąłem się na ponad 30 wyników, które były powiązane z obrazem. Należy jednak zauważyć, że dane obrazu pochodzą z publicznego źródła, a narzędzie nie gwarantuje ich dokładności.

Sum społeczny

W świecie pełnym fałszywych rzeczy i fałszywych ludzi musisz zachować ostrożność na każdym kroku, jaki podejmujesz w Internecie, gdy poznajesz nowych ludzi. Cały proces staje się dla Ciebie bardziej dostępny dzięki Social Catfish, który dostarcza Ci wszystkich danych związanych z wizerunkiem osoby, którą przesłałeś za pomocą platformy.

Najlepszą cechą tego narzędzia jest to, że dostarcza informacji na podstawie obrazu oprócz e-maili, nazwisk, numerów telefonów, adresów i innych kryteriów. To jest po prostu niesamowite!

Ponadto nie możesz korzystać z usługi za darmo, ale możesz zapłacić za 5-dniowy okres próbny, zanim zdecydujesz się na pełne członkostwo.

Aplikacja skanuje metadane obrazu i informacje o urządzeniu, szuka tożsamości oszustów na platformach społecznościowych i nie tylko. Pamiętaj jednak, że bez uiszczenia opłaty nie uzyskasz informacji o pojedynczym obrazie.

Yandex

Yandex jest porównywalny z wyszukiwarką grafiki Google, jeśli kiedykolwiek z niej korzystałeś. Po przesłaniu obrazu otrzymasz szereg informacji na podstawie przesłanego obrazu. Dane obejmują między innymi rozpoznawanie twarzy danej osoby i jej ubranie.

Otrzymasz wiele wyników w zależności od obrazu, co jest jedną wadą, którą widziałem, a czasami wydaje się to niepotrzebne. Wreszcie narzędzie może szybko wyszukiwać obrazy, co pozwala zaoszczędzić czas. Możesz mieć nieograniczoną liczbę dopasowanych elementów obecnych na obrazie i widzieć obrazy podobne do przesłanego przez Ciebie.

Bing

Nadszedł czas, aby Giants dołączyli do listy. Technologia rozpoznawania obrazów firmy Bing, którą obsługuje firma Microsoft, może rozpoznawać szeroką gamę obrazów i zapewniać szybkie wyniki. Możesz bezpośrednio przesyłać zdjęcia z urządzenia lub dodawać adresy URL obrazów; tak czy inaczej, w mgnieniu oka uzyskasz setki wyników. Co więcej, jest to całkowicie bezpłatne.

Wyszukiwarka przeszła do przodu po zmianie nazwy z Bing na Microsoft Bing. Wyszukiwanie grafiki było jednym z wielu aspektów wyszukiwarki, na których udoskonaleniu skupiono się w ramach tego rebrandingu. Wyniki wyszukiwania obrazów Bing mogą być wyświetlane na wielu kartach, dzięki czemu można je zobaczyć na innych stronach.

Google

Wyszukiwanie grafiki to jedna z niezliczonych funkcji udostępnianych przez Google, pioniera rewolucji internetowej. Jeśli chodzi o dostarczenie kilku dokładnych wyników, jest to całkowicie bezpłatne. Jednak narzędzie do wyszukiwania obrazów nie używa rozpoznawania twarzy podczas wyszukiwania zdjęć. Może jednak pomóc w znalezieniu podobnych obrazów.

Aby rozpocząć, poszukaj ikony aparatu na pasku wyszukiwania i przeciągnij tam swój obraz, aby rozpocząć korzystanie z Wyszukiwarki grafiki Google. Dodatkowo klikając na ikonę można pobrać obraz z komputera. Wklejenie adresu URL to trzecia opcja. Google zbuduje model matematyczny na podstawie otrzymanych danych wizualnych, aby zidentyfikować najbardziej podobne pliki.

Wniosek

Internet jest zasobem, który stale rośnie w naszych czasach. Chociaż łatwiej jest uzyskać informacje o znanych osobach, myślę, że w przyszłości będzie można uzyskać informacje o dowolnej osobie. Wszystkie powyższe narzędzia mają wady i zalety, ale naprawdę lubiłem z nimi pracować.

Możesz być również zainteresowany informacjami o rozpoznawaniu twarzy dla firm.