9 narzędzi do sprawdzania ruchu w witrynie do badania konkurencji

Udostępnij teraz w social media:

Narzędzia do sprawdzania ruchu stały się widoczne w tym szybko rozwijającym się krajobrazie cyfrowym i ostrej konkurencji.

Czemu?

W Internecie są miliony aktywnych witryn, a wiele z nich to Twoi konkurenci.

Bez względu na to, jak bardzo starasz się o tym nie pamiętać, konkurencja rośnie wykładniczo, gdy mówimy.

Dlatego zamiast uciekać od rzeczywistości, zmierz się z konkurencją, pokonaj swoje największe obawy i zrób wszystko, co możesz, aby znaleźć się na szczycie, niezależnie od tego, czy chodzi o rankingi w wyszukiwarkach, czy pozostawanie na szczycie umysłów klientów.

Pomaga w tym narzędzie do sprawdzania ruchu. Możesz dowiedzieć się o swoich konkurentach i porównać swoją strategię marketingową i ruch w witrynie wyszukiwania z ich, aby osiągnąć lepsze wyniki.

Porozmawiajmy więc o narzędziach do prognozowania ruchu i dowiedzmy się, jak mogą Ci pomóc.

Co to jest Narzędzie prognozy odwiedzin?

Narzędzie do szacowania ruchu internetowego służy do analizy interakcji użytkowników z daną witryną. Odzwierciedla informacje o witrynie, takie jak liczba odwiedzających witrynę, ich źródła (bezpłatne, linki zwrotne lub płatne reklamy), ilość czasu na niej spędzonego, słowa kluczowe, SEO i inne.

Szacunki ruchu są używane głównie do badania konkurencji i wykorzystywania informacji do poprawy ruchu w witrynie, kliknięć i ogólnych współczynników konwersji.

Dlaczego warto korzystać z narzędzia prognozy odwiedzin w sieci?

Nawet jeśli Twój produkt/usługa jest doskonały, przegrywasz bitwę, jeśli Twoja witryna nie ma dobrego ruchu.

Lub zrobiłeś wszystko dobrze, takie jak słowa kluczowe, SEO i tak dalej, ale nie otrzymujesz wyników. Twoi konkurenci wciąż Cię przewyższają. Oznacza to, że strategie Twoich konkurentów są silniejsze.

Narzędzie do szacowania ruchu będzie śledzić ruch w witrynie Twojej konkurencji i określać ich mocne i słabe strony, dzięki czemu możesz ulepszyć swoje strategie i wyprzedzić konkurencję.

Może pełnić kilka funkcji:

  • Pokazuje szczegółowe informacje o całkowitej liczbie widzów, ich zainteresowaniach i danych demograficznych
  • Pomaga poprawić współczynniki odrzuceń i wprowadzać korekty w oparciu o zachowanie użytkowników
  • Określa konkretne wyszukiwania za pomocą różnych wyszukiwarek, takich jak Google lub Bing, aby ulepszyć słowa kluczowe
  • Pomaga wzmocnić strategie dotyczące treści i wskaźniki zaangażowania dzięki lepszym słowom kluczowym, SEO i najlepszemu czasowi publikacji w ciągu tygodnia lub dnia
  • Podkreśla wydajność strony, dzięki czemu możesz zorientować się, które strony są najskuteczniejsze, a które należy poprawić
  • Wskazuje i porównuje Twoje kampanie cyfrowe, aby zwiększyć ruch i konwersje

Teraz poznajmy nasze najlepsze narzędzia do szacowania ruchu, aby przeprowadzić badania konkurencji i zwiększyć ruch w witrynie.

Semrush

Czy chcesz wyszukać ruch w witrynie konkurencji, potencjalnych partnerów i potencjalnych klientów?

Semrush umożliwia analizę wydajności dowolnej strony internetowej. Pozwala sprawdzić wydajność domeny, wizyty, wizyty na stronę, czas trwania wizyty, ranking ruchu i tak dalej. Pomaga również porównać natężenie ruchu w witrynie potencjalnych partnerów lub konkurentów, aby zmapować swoją pozycję względem nich.

Ponadto możesz poznać stosunek ruchu mobilnego do stacjonarnego oraz zaangażowanie użytkowników. Monitoruj najnowsze trendy i definiuj nadchodzących graczy i liderów. Porównaj także odbiorców swoich potencjalnych partnerów lub konkurentów, oceń wzrost i odkryj, co użytkownik woli oglądać w witrynie.

Analizuj partnerstwa i miejsca w mediach oraz znajdź platformy, które pomogą Ci nawiązać kontakt z potencjalnymi klientami. Semrush pomaga również w określaniu kategorii, najlepszych usług i produktów w witrynach konkurencji. Ponadto możesz ujawnić, na jakich kampaniach cyfrowych skupiają się obecnie Twoi konkurenci.

Identyfikuj popularne tematy treści i blogi oraz twórz zasoby do wspólnego marketingu dla platform partnerów. Ponadto ujawnij najbardziej aktywne kanały marketingowe, zidentyfikuj połączenia, dostawców linków zwrotnych i partnerów oraz sprawdź wydatki firmy.

Porównaj wydajność i ruch w witrynie internetowej w różnych regionach i znajdź kraje, w których działa konkurencja. Wykonaj mądry ruch, oceniając i śledząc taktyki i strategie na różnych kanałach, monitorując trendy ruchu, odkrywając nisze i rynki oraz ucząc się zachowań klientów.

  Jak wykonać kopię zapasową ustawień wstępnych dokumentów programu Photoshop

Wypróbuj plan za darmo (specjalny 14-dniowy okres próbny dla czytelników newsblog.pl takich jak Ty), aby doświadczyć platformy.

Serpstat

Odkryj źródła ruchu w witrynie konkurencji za pomocą narzędzia do analizy witryny Serpstat. Wyszukiwanie tematu, słowa kluczowego lub reklamy nigdy nie było tak łatwe, ale Serpstat ułatwił pobranie wszystkich danych z domeny, o której chcesz wiedzieć.

Głównym czynnikiem zwiększającym ruch jest analiza słów kluczowych lub dystrybucja słów kluczowych, dlatego oferują raport z analizy konkurencji PPC i SEO. Zwiększ swój zysk, korzystając z narzędzi do analizy domen, które pomogą Ci zajrzeć do całej konkurencji PPC/SEO i sprawdzić najcenniejsze słowa kluczowe.

Ponadto sprawdź niszę rynkową, porównując witryny konkurentów z ich konkurentami. Następnie znajdź lukę w rankingu za pomocą pełnego raportu z analizy i odpowiednio opracuj strategię. Serpstat pozwala uniknąć kłopotów z używaniem różnych narzędzi; tylko jedno narzędzie wystarczy, aby uzyskać najlepsze wyniki, dzięki czemu możesz skupić się na rozwoju.

Zapoznaj się z najskuteczniejszymi treściami, przykładami reklam i słowami kluczowymi dla wybranej niszy. Dzięki analizatorowi konkurencji SERP uzyskaj pełny raport na temat słów kluczowych używanych na najlepszych stronach konkurencji. Znajdź również strony docelowe, które generują największy ruch, uzyskaj wartościową listę stron docelowych, słów kluczowych i pomysłów dla swojej niszy oraz przeanalizuj dane krzyżowo z innymi domenami.

Wybierz plan już od 55 USD miesięcznie i skorzystaj z wyjątkowych korzyści.

Sprawdzanie witryny

Oszacuj statystyki ruchu na stronach konkurencji w różnych okresach według różnych kanałów. Sprawdzanie witryny pozwala wybrać najlepsze strony internetowe według ich rankingów i sprawdzić ich ruch na stronie oraz określić procent ruchu w sieci, jaki uzyskują Twoi konkurenci z różnych kanałów.

Możesz utworzyć krótką listę konkurentów, którzy korzystają z płatnych reklam, porównać współczynnik odrzuceń i czas trwania sesji dla każdego konkurenta oraz zbadać słowa kluczowe, które pomogły im przyciągnąć najwięcej użytkowników. Co więcej, możesz sprawdzić linki zwrotne, których użyli, aby przyciągnąć odbiorców z ruchu polecającego.

Możesz także analizować raporty, aby uzyskać wyobrażenie o dynamice ruchu i ich zmianach od ostatnich sześciu miesięcy, aby zwiększyć ruch. Gdy masz już pełne dane o witrynach konkurencji, nadszedł czas, aby podnieść poziom gry dla Twojej witryny. Sprawdź stan swojej witryny, aby poznać lukę, opracuj strategię i pracuj nad nią, aby pokonać konkurencję i rozwijać się.

Podnieś wydajność swojej witryny, wybierając dla siebie idealny plan w cenie początkowej 29 USD miesięcznie.

Podobnastrona

Podobnastrona pomaga uzyskać najłatwiejszy i najszybszy sposób odkrywania, co dzieje się online w Twojej witrynie. Możesz analizować wydajność aplikacji i strony internetowej, wdrażać badania branżowe, badania odbiorców, ujawniać marketing afiliacyjny i reklamy oraz badać rzeczywistą konkurencję.

Pomysły inwestycyjne uzyskasz, monitorując strony internetowe i dowiadując się, jak generować więcej leadów, angażować sprzedaż, wykrywać oszustwa itp. Similarweb daje również dostęp do przeglądania analityki internetowej za pośrednictwem rozszerzenia TrafficMeter, które pomaga uzyskać dostęp do spostrzeżeń i danych dotyczących witryny.

Uzyskaj dostęp do wszystkich danych dostępnych na wyciągnięcie ręki i zwiększ monetyzację swojej witryny, znając prawdziwą sprawę za kulisami. Ponadto Similarweb zapewnia obiektywny i bezstronny pogląd na wydajność aplikacji i sieci.

Mając dostęp do wszystkich danych, możesz tworzyć strategie cyfrowe, podejmując decyzje w czasie rzeczywistym na podstawie dokładnych danych z witryn konkurencji. Similarweb oferuje bezpłatny plan uzyskiwania wglądu lub możesz wybrać plan korporacyjny po rozmowie z konsultantem.

Ahrefs

Ahrefs to jeden z najlepszych narzędzi do sprawdzania ruchu w sieci, który pomaga zobaczyć uczciwe oszacowanie ruchu dla dowolnej strony internetowej lub witryny. Wprowadzono Site Explorer, który pozwala badać płatne i organiczne wskaźniki ruchu w dowolnej witrynie.

Zwróć uwagę na wykres, aby sprawdzić, jak ruch w Twojej witrynie wzrósł zarówno lokalnie, jak i globalnie. Przeprowadź inżynierię wsteczną procesu, który sprawdza się w witrynach konkurencji, które mogą zwiększyć ruch. Możesz także sprawdzać ruch na każdej stronie i analizować dane, aby zwiększyć swój wzrost.

  Jak automatycznie wyciszyć dźwięk podczas blokady systemu w systemie Windows 10

Poznaj słowa kluczowe, które pomogą Twojemu konkurentowi zwiększyć ruch i określ, w jakim stopniu każde słowo kluczowe generuje ruch. Korzystając z tych informacji, możesz znaleźć nowe słowa kluczowe, które będą kierować ruch w Twojej witrynie. Możesz także spróbować szpiegować ich tekst reklamy, aby zainspirować reklamy w wyszukiwarce.

Sprawdzaj jednocześnie do 200 witryn internetowych za pomocą narzędzia Batch Analysis Tool. Możesz sięgnąć głębiej, aby poznać mantrę uzyskiwania dużego ruchu za pomocą szybkich linków i potężnych słów kluczowych, nie będąc nawet ekspertem od marketingu, aby rozpocząć wyszukiwanie.

Czy nadal jesteś zdezorientowany? Rozpocznij okres próbny za jedyne 7 USD i zacznij kopać dane w czasie rzeczywistym. Wybierz plan odpowiedni dla Twojej firmy w cenie początkowej 99 USD miesięcznie.

Alexa

Przeprowadź analizę konkurencji i przyciągnij większy ruch do swojej witryny dzięki Alexa narzędzie do sprawdzania. Alexa pomaga uzyskać wgląd w słabości, możliwości marketingowe i mocne strony witryny.

Wystarczy wpisać witrynę, a znajdziesz wiele sposobów na zwiększenie ruchu organicznego na swojej stronie:

  • Słowo kluczowe SEO: jest to okazja, aby dowiedzieć się, jakie słowa kluczowe są używane do zwiększenia ruchu, pomóc sobie w uzyskaniu pomysłów na treści i stworzyć skuteczną strategię.
  • Test porównawczy konkurencji: dotyczy tego, w jaki sposób Twoja witryna uzyskuje ruch ze słów kluczowych, wyszukiwania i linków zwrotnych podczas porównywania jej z konkurencją online.
  • Ruch w witrynie: Otrzymasz statystyki i raporty dotyczące ruchu w witrynie za pośrednictwem Alexa Rank, źródeł odesłań, wskaźników zaangażowania i innych.
  • Statystyki odbiorców: Alexa pomaga zorientować się w widokach odbiorców, takich jak to, czego chcą, jakie słowa kluczowe wyszukują i jakie tematy najbardziej im się podobają.

Możesz zainstalować rozszerzenie przeglądarki, aby uzyskać bezpłatną analizę milionów witryn podczas przeglądania. Możesz nawet uzyskać więcej funkcji w ramach planu zaawansowanego w cenie początkowej 149 USD miesięcznie i skorzystać z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.

SpyFu

Uzyskaj nieograniczoną liczbę danych PPC i SEO z SpyFu, który ujawnia tajną formułę udanych konkurentów. Możesz wyszukać domenę i sprawdzić każde miejsce, w którym pojawiają się w wyszukiwarkach, każde słowo kluczowe, które otrzymali z Google Ads, odmiany reklam i ranking organiczny z ostatnich 15 lat.

Dowiedz się, jak możesz połączyć się z tymi domenami i znaleźć tradycyjne i internetowe metody generowania leadów, takie jak e-mail, telefon, adres, media społecznościowe itp. Krótko mówiąc, możesz znaleźć prawie każdy szczegół witryny. SpyFu oferuje rekomendacje, które pomogą Ci prowadzić kampanie Google Ads i strategie SEO.

Ponadto możesz monitorować swoje rankingi SEO w Yahoo, Bing i Google. Połącz się z niezawodnym kontaktem, aby generować leady i nawiązywać wartościowe partnerstwa. Ponadto przeprowadzaj inteligentne badania konkurencji PPC, pobieraj całe słowa kluczowe PPC, sprawdzaj, ile kliknięć uzyskują Twoi konkurenci i obserwuj ich wydatki bez żadnych limitów pobierania.

Śledź każdą licytację witryny w Google Ads, uważaj na nowych konkurentów i wykrywaj zmiany w wydatkach na reklamę w czasie. Co więcej, możesz wpisać nazwę domeny i wyświetlić kluczowe słowa kluczowe, które Twoi najlepsi konkurenci kupili w Google Ads, ale tego nie robisz. Oferują również rekomendacje dotyczące wykluczających dopasowań PPC, aby zaoszczędzić pieniądze na kupowaniu słów kluczowych, których nie udało się już konkurencji.

Dodatkowo otrzymujesz narzędzie do śledzenia rankingu reklam PPC, aby mierzyć postępy i wyświetlenia słów kluczowych. Podobnie znajdziesz wiele funkcji do badań SEO, takich jak analiza słów kluczowych SEO konkurentów, szpiegowanie konkurencji SEO, wyszukiwanie słów kluczowych z wieloma konkurentami, historia rankingu, raporty klientów marki, sprawdzanie linków zwrotnych, influencer marketing i wiele innych.

Używaj odpowiednich narzędzi do zwiększania ruchu i zwiększania sprzedaży, ponieważ istnieje wiele narzędzi do badanie słów kluczowych do generowania i organizowania słów kluczowych, poznania sztuczek, jak używać słów kluczowych, sprawdzania najbardziej dochodowego słowa kluczowego dla treści, przeprowadzania analiz SERP i wielu innych. Możesz utworzyć niestandardową listę domen i filtrować według lokalizacji, branży, ruchu w sieci wyszukiwania, wydatków na reklamy, technologii i mediów społecznościowych.

  Pomiń uprawnienia i zezwól odtwarzaczom wideo w dowolnej witrynie na wyświetlanie na pełnym ekranie [Chrome]

SpyFu oferuje nieograniczone pobieranie i wyszukiwanie bez żadnych umów ani obręczy. Skorzystaj z członkostwa w cenie początkowej 33 USD/miesiąc.

Strona internetowa IQ

Uzyskaj szczegółowe informacje na dowolnej stronie internetowej z Strona internetowa IQ. Pomaga zwiększyć ruch dzięki raportom statystyk z ostatnich 9 lat, wykresom wzrostu, tabelom porównawczym, aktywności w mediach społecznościowych i organicznym słowom kluczowym.

Niezależnie od tego, czy jesteś marketerem cyfrowym, przedsiębiorcą czy inwestorem, możesz szybko analizować strony internetowe zgodnie ze swoją niszą, podejmować inteligentne decyzje, oceniając lukę. Znajdź atrakcyjne linki, które przyciągają więcej odbiorców, sprawdzając odpowiednich wydawców.

Identyfikuj potencjalnych klientów i aplikuj na swoją witrynę, jednocześnie rozumiejąc słowa kluczowe, które przyciągają odwiedzających. Wyszukaj domenę, zdobądź prawie wszystkie informacje i zacznij zwiększać swój rozwój.

Witryna IQ oferuje bezpłatną rejestrację z mniejszą liczbą korzyści, podczas gdy plan Pro zapewnia więcej korzyści za jedyne 29,95 USD miesięcznie. Możesz również zdecydować się na niestandardowy plan, aby uzyskać lepszą cenę dzięki ofercie zniżkowej grupowej.

Wartość sieci

Znajdź szacunkowe przychody, wartość, odsłony i odwiedziny witryny, wykresy ruchu Alexa i rankingi oraz wiele więcej dzięki Wartość sieci Kalkulator wartości strony internetowej. Zaczynają od danych z rankingu ruchu odbiorców i używają Alexa Traffic Rank, aby uzyskać dane, których szukasz. Możesz również dowiedzieć się, w jaki sposób witryna generuje przychody z reklam.

Możesz nie uzyskać 100% dokładnych danych z ich automatycznego algorytmu, ponieważ używają publicznych systemów rankingowych, które nie są dokładne. Jeśli jednak chcesz kupić lub sprzedać własność cyfrową, taką jak witryny, domeny, produkty itp., możesz skontaktować się z nimi, aby uzyskać dokładną wycenę.

Możesz jednym kliknięciem wyszukać żądaną domenę, zacząć poznawać różnice, które wprowadzasz, i zająć się nią, zwiększając ruch, aby uzyskać dobre dochody. W ten sposób pomaga podjąć strategiczną decyzję i zrobić krok do przodu.

Na co zwrócić uwagę w sprawdzaczu ruchu?

Znalezienie odpowiedniego narzędzia do prognozowania ruchu może być trudne. Musisz zrozumieć kilka koncepcji marketingu cyfrowego, a następnie podjąć decyzję o wyborze oprogramowania. Pamiętaj o tych punktach przed użyciem narzędzia do wyszukiwania ruchu:

Ruch organiczny 📈

Jeśli Twoja firma lub witryna zależy w dużej mierze od ruchu organicznego, poprawa pozycji w wyszukiwarkach musi być dla Ciebie niezbędna. W takim przypadku możesz sięgnąć po narzędzie do szacowania ruchu skupiające się na aspektach SEO, takie jak SEMrush, Ahrefs itp.

Reklamy PPC ✔️

W przeciwieństwie do powyższego, jeśli płatny ruch internetowy jest Twoją ważną strategią marketingu cyfrowego, musisz wybrać narzędzie do wyszukiwania ruchu, które koncentruje się na płatnej reklamie. Musi również porównywać działania innych marek, takie jak rodzaj reklam, które tworzą, kanały dystrybucji itp. Narzędzia takie jak SimilarWeb mogą pomóc.

Demografia klienta 🌐

Pomyśl o danych demograficznych swojej bazy użytkowników, zanim wybierzesz narzędzie do prognozowania ruchu. Narzędzia takie jak Alexa mogą pomóc w monitorowaniu danych demograficznych klientów konkurencji, dzięki czemu można wykorzystać spostrzeżenia do kierowania na potencjalny rynek.

Wniosek

Wiedza o tym, z kim konkurujesz oraz o ich mocnych i słabych stronach, sprawia, że ​​Twoje strategie są jeszcze silniejsze. Omówione w tym artykule narzędzia do sprawdzania ruchu w sieci pomogą Ci dogłębnie poznać konkurencję, ukształtować strategie marketingu cyfrowego i poprawić ruch w witrynie.

W rezultacie możesz docierać do potencjalnych klientów, zwiększać współczynniki zaangażowania i konwersje, jeszcze bardziej rozwijać swoją firmę i pozostać na szczycie swojej gry.

Dlatego wybierz najlepsze narzędzie do sprawdzania ruchu zgodnie z celami biznesowymi i demografią klienta.

x