9 Oprogramowanie do tworzenia harmonogramów pracy zwiększające produktywność

Oprogramowanie Workforce Scheduling to narzędzie w chmurze, które pomaga w przydzielaniu zmian pracownikom na podstawie różnych kryteriów.

Podczas gdy planowanie pracowników na różnych zmianach w celu wykonania pracy jest samo w sobie trudnym zadaniem, zapewnienie, że pracownicy planują pomyślnie, zachowanie wielu ograniczeń, takich jak lokalizacja, czas, liczba pracowników potrzebnych do wykonania zadania, zwiększa złożoność .

Dlatego osoba odpowiedzialna za przydzielanie zmian pracownikom musi być na tyle czujna, aby wiedzieć, jakie osoby są dostępne w danym dniu, a nawet w jakich godzinach. Jeśli nie jest to zrobione perfekcyjnie, traci się istotę planowania pracowników w celu maksymalizacji sprzedaży i obniżenia kosztów pracy.

Brzmi skomplikowanie, prawda? Aby zapewnić dokładne wykonanie tego podatnego na błędy i krytycznego zadania, organizacje wykorzystują oprogramowanie do planowania pracowników niezależnie od ich wielkości.

Oprogramowanie Workforce Scheduling umiejętnie udostępnia szczegółowe informacje o pracownikach na urlopie lub niedostępnych w określonym przedziale czasowym. Tak więc prawdopodobieństwo błędu i pomyłki w porównaniu z tym samym procesem wykonywanym ręcznie na kartce papieru jest prawie znikome.

Przyjrzyjmy się potencjalnym korzyściom płynącym z używania oprogramowania do zarządzania pracownikami w Twojej firmie:

Zarządzaj harmonogramami różnych działów: jeśli trudno jest żonglować między zarządzaniem pracownikami różnych działów, oprogramowanie do harmonogramowania może być Twoim najlepszym towarzyszem.

Zminimalizuj ludzkie błędy: błądzić jest rzeczą ludzką jest bardzo popularnym przysłowiem i ogólnie jest prawdą. Nawet jeśli jesteś cyfrowym arkuszem kalkulacyjnym do tworzenia harmonogramów pracowników, nadal mogą się wkradać błędy, takie jak niedobór personelu. Oprogramowanie do planowania pozwala zautomatyzować zadanie, dostarczając wszystkie wymagane informacje w jednym miejscu, a nawet ostrzega, jeśli coś przeoczysz.

Ogranicza zbędne zadania: Planowanie pracowników zasadniczo oznacza tworzenie i przypisywanie zmian tydzień po tygodniu i miesiąc po miesiącu; to zadanie powtarza się bez końca. Jednak dzięki oprogramowaniu do planowania pracowników możesz tworzyć szablony i używać ich w przyszłości, a nawet kopiować wcześniejsze harmonogramy, oszczędzając w ten sposób dużo czasu.

Pracownicy mogą współpracować w zakresie tworzenia harmonogramów: oparte na chmurze oprogramowanie do tworzenia harmonogramów pracowników umożliwia pracownikom zamianę zmian i zmianę przedziałów czasowych. Dzięki temu nie powstają żadne konflikty.

Stwórz bazę wiedzy: oprogramowanie do planowania może również przewidywać wymagania pracowników w szczytowych sezonach na podstawie danych z przeszłości przechowywanych w oprogramowaniu.

Łał! To więcej niż myślisz. Teraz, gdy już wiesz, w jaki sposób oprogramowanie do harmonogramowania pracowników może poprawić wydajność i produktywność Twoich pracowników oraz obniżyć koszty pracy, przyjrzyjmy się bliżej i dowiedzmy się o najgorętszym oprogramowaniu do harmonogramowania pracowników dostępnym na rynku.

Oddychaj Rota

Rota od Breathe sprawia, że ​​planowanie Twojego zespołu jest proste i wydajne.

To narzędzie jest wyposażone w narzędzie do tworzenia palarni typu „przeciągnij i upuść” z prostymi opcjami przypisywania ról i udostępniania.

Poza tym możesz zapisać dowolny szablon palarni do przyszłego planowania pracowników. Ponadto aplikacje i powiadomienia oparte na chmurze utrzymują wszystkich na tej samej stronie.

Rota oferuje również osobisty pulpit nawigacyjny, na którym pracownicy mogą akceptować, odrzucać i wymieniać zmiany. Ponadto zegar czasu pomaga w przygotowaniu automatycznych grafików.

Możesz zacząć od Breathe Rota od bezpłatnego 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, aby uzyskać doświadczenie z pierwszej ręki i sprawne zarządzanie pracownikami.

Shiftboard

Shiftboard to platforma oparta na chmurze, która pomaga firmom śledzić harmonogramy pracowników i zarządzanie szczegółami. Skupia się głównie na pracownikach zatrudnionych na godziny, w których planowanie pracy, interakcja w czasie rzeczywistym i przekazywanie informacji zwrotnych są niezbędne do wykonywania codziennych zadań. Oprócz planowania pracowników, Shiftboard zawiera również rejestrację czasu pracy i obecności, śledzenie kandydatów i narzędzia onboardingowe.

Dlatego wiadomo, że Shiftboard pomaga obniżyć koszty pracy i poprawić wydajność pracowników w dłuższej perspektywie. Tym, co odróżnia Shiftboard od innych programów, jest to, że jest wysoce konfigurowalny. Możesz więc skonfigurować go tak, aby spełniał wyjątkowe wymagania Twojej firmy.

Kluczowe korzyści płynące z używania Shiftboard są następujące:

 • Zoptymalizuj planowanie: Dostosuj profile pracy, harmonogramy zespołów i reguły biznesowe, aby sprostać wyzwaniom związanym z planowaniem pracy. Shiftboard informuje o dostępności pracownika, uniemożliwiając zaplanowanie nieobecnych pracowników.
 • Alerty w czasie rzeczywistym: Kiedy przydzielasz zmiany pracownikom, Shiftboard automatycznie ich powiadamia. Poza tym automatyczne przypomnienia pomagają zapewnić, że nie przegapią swojej zmiany.
 • Planowanie popytu: Dobrze zorganizowane dane historyczne pomagają zoptymalizować harmonogram pracy, co skutkuje redukcją kosztów i umożliwia dostosowanie harmonogramu pracy do harmonogramu Twoich klientów.
 • Niezależność od platformy: Twoi pracownicy mogą wyświetlać przydzielone im zmiany i zarządzać nimi za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego systemu operacyjnego. Użytkownicy Androida i iPhone’a mogą swobodnie korzystać z aplikacji.

Shiftboard oferuje dwa warianty oprogramowania do planowania pracowników, aby sprostać wymaganiom organizacji zorientowanych na produkcję i usługi. Ich plany korporacyjne są wysoce skalowalne i obsługują ponad 100 000 pracowników.

Zaplanuj w dowolnym miejscu

Zaplanuj w dowolnym miejscu to internetowa platforma do harmonogramowania siły roboczej, która pomaga menedżerom planować pracę pracowników w różnych działach i lokalizacjach. Umożliwia organizacjom nadzorowanie wymagań kadrowych, śledzenie godzin pracy, odpowiadanie na wnioski o urlopy, przydzielanie nadgodzin, powiadamianie pracowników o ich zmianach roboczych i nie tylko.

To oprogramowanie do planowania pracowników jest zaprogramowane tak, aby spełniało wymagania różnych branż i sektorów, takich jak handel detaliczny, usługi biznesowe, transport, administracja, energetyka, opieka zdrowotna, bezpieczeństwo publiczne i organy ścigania. Menedżerowie mogą przydzielać i planować zmiany, rotować zmiany robocze i tworzyć schematy zmian. Możliwość planowania wielu pracowników i kopiowania całych harmonogramów eliminuje konieczność ponownego wprowadzania harmonogramów pracy.

Inne korzyści są następujące:

 • Eliminuje prawdopodobieństwo przypisywania nakładających się zmian, dzięki czemu żaden pracownik nie jest przepełniony.
 • Uzyskaj wgląd i generuj raporty, w tym szczegółowe informacje o pracownikach, takie jak lokalizacja, godziny zmian, działy i inne.
 • Pracownicy mogą wybrać preferowany środek komunikacji, aby otrzymywać powiadomienia dotyczące przydzielonych im zmian.
 • Można wybierać spośród różnych zakresów harmonogramów, takich jak harmonogramy 1-dniowe, 7-dniowe, 14-dniowe, 28-dniowe i 42-dniowe. Poza tym mogą być oznaczone kolorami, aby wykryć zwolnienia lekarskie, urlopy i inne rodzaje urlopów.
 • Śledzisz również szkolenia, umiejętności, certyfikaty swoich pracowników i automatycznie powiadamiasz ich przed 90 dniami ich wygaśnięcia.

ScheduleAnywhere jest dość przystępna cenowo, a plany zaczynają się od 25 USD miesięcznie. Możesz poprosić o dostosowania w planie w zależności od wielkości firmy i innych wybranych dodatków.

Ludzkość

Ludzkość to oprogramowanie do planowania pracowników przeznaczone dla małych, średnich i dużych firm, które pomaga właścicielom i menedżerom w przydzielaniu pracy i harmonogramowaniu zmian pracownikom.
Możesz dostroić oprogramowanie tak, aby było zgodne ze standardami firmy. Humanity jest również kompatybilny z urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu możesz zarządzać harmonogramami pracowników i rozwiązywać problemy z dowolnego miejsca.

Humanity obejmuje uderzające funkcje planowania, takie jak funkcja „przeciągnij i upuść”, przypisując zmiany pracownikom na podstawie ich umiejętności i poziomu pracy. Oprócz kierowników zespołów, z tego oprogramowania do harmonogramowania korzystają również pracownicy. Mogą zamieniać swoje zmiany i poprosić o czas wolny z dowolnego miejsca. Mogą również przeglądać swój harmonogram w aplikacji mobilnej Humanity.

Oprogramowanie do planowania pracowników Humanity oferuje następujące funkcje:

 • Jest używany w ponad 175000 firm na całym świecie, aby spełnić ich potrzeby związane z harmonogramem pracowników, takie jak planowanie w czasie rzeczywistym, zarządzanie czasem zmian i zatwierdzanie wniosków o dni wolne.
 • Ta potężna aplikacja do planowania posiada zintegrowany zegar czasu, który umożliwia dokładne śledzenie godzin zmian pracowników, obliczanie obecności i eksportowanie dokładnych grafików generowanych do zarządzania listą płac.
 • Moduł urlopów zintegrowany z aplikacją do planowania pracowników Humanity ułatwia pracownikom wnioskowanie o dni wolne. Dzięki temu łatwiej jest wiedzieć o dostępności personelu w czasie rzeczywistym.
 • Humanity umożliwia również importowanie wskaźników KPI, które mogą pomóc w przewidywaniu przyszłego wzorca planowania popartego wglądem w dane.

Humanity oferuje trzy plany abonamentowe dla pracowników. Plan startowy kosztuje 3 USD za użytkownika miesięcznie. Jego plan korporacyjny można dostosować do potrzeb dużych firm.

ZoomShift

Przesunięcie zoomu to kolejna platforma do planowania siły roboczej, która umożliwia planowanie zmian roboczych i przydzielanie pracy pracownikom pracującym w systemie godzinowym, takim jak freelancerzy.

Będąc oprogramowaniem opartym na chmurze, umożliwia odpowiadanie na wnioski o urlop, przydzielanie pracy w nadgodzinach i sprawdzanie dostępności pracowników. Pomaga to uniknąć konfliktów i nieporozumień po utworzeniu harmonogramów. Po utworzeniu harmonogramu ZoomShift domyślnie powiadamia o nim Twoich pracowników na preferowanej przez nich platformie komunikacyjnej. Pracownicy mają możliwość wnioskowania o zamiany i transakcje zmianowe.

ZoomShift ma zintegrowany zegar czasu, który pozwala śledzić godziny pracy, jeśli nie jesteś zadowolony z obsługi ręcznych grafików. Dostarcza również cennych informacji na temat tego, kiedy pracownicy spóźniają się do pracy, pracują wcześnie lub pracują poza swoim harmonogramem. Możesz także tworzyć raporty płacowe i eksportować je do oprogramowania płacowego, aby rozpocząć przetwarzanie płac. Możesz uzyskać dostęp do ZoomShift z przeglądarki internetowej i jej natywnej aplikacji mobilnej.

Najważniejsze korzyści z używania ZoomShift jako platformy do planowania

 • Twórz harmonogramy pracy bez żadnych kłopotów
 • Projektowanie szablonów harmonogramów
 • Zatwierdź wnioski o urlop
 • Zarządzaj zamianami zmian
 • Monitoruj zmiany w godzinach nadliczbowych i eliminuj konflikty zmian
 • Śledź godziny pracy pracowników
 • Wysyłaj powiadomienia o harmonogramie do pracowników
 • Generuj i eksportuj raporty harmonogramów i godzin pracy do celów płacowych.

Plany subskrypcji ZoomShift zaczynają się od 2,50 USD za użytkownika miesięcznie dla małych organizacji. Plany premium odpowiednie dla organizacji o średniej skali kosztują 4 USD na użytkownika, a plan niestandardowy jest dostępny dla dużych firm.

Kiedy pracuję

Kiedy pracuję to platforma do planowania pracowników dostępna we wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych. Pomaga firmom i organizacjom tworzyć i modyfikować harmonogramy pracy pracowników, przypisywać harmonogramy pracy i dodawać nowe zadania. Oprócz tego pozwala również śledzić godziny pracy, wypełniać zmiany i zarządzać obecnością pracowników.

Menedżerowie mogą obsługiwać harmonogramy pracy i śledzić godziny pracy bezpośrednio z natywnych aplikacji mobilnych. Pracownicy otrzymują powiadomienia w aplikacjach mobilnych o przydziale zmiany i stamtąd mogą poprosić o zmianę zmiany.

Menedżerowie mogą obsługiwać wnioski urlopowe i zatwierdzać je na platformie. W ten sposób pomaga zminimalizować konflikty i błędy podczas tworzenia harmonogramów pracy. Możesz również zaimportować dane pracowników jako pliki CSV, aby uniknąć ręcznego wstawiania danych.

When I Work może zintegrować się z oprogramowaniem do przetwarzania płac, takim jak Gusto, QuickBooks i ADP, ułatwiając szybsze generowanie listy płac. Obsługuje proces onboardingu nowych pracowników, zatwierdza czas wolny, zatwierdza transakcje zmianowe i wypełnia zmiany robocze.

Pozwala także potwierdzać zmiany, przydzielać zadania i rozmawiać z pracownikami, aby być na bieżąco.
When I Work obsługuje również prywatne czaty i czaty grupowe, które ułatwiają komunikację.
Pracownicy mogą powiadamiać o swojej dostępności, prosić o czas wolny i uczestniczyć w handlu zmianowym.

Gdzie pracuję kosztuje 2 USD za użytkownika miesięcznie dla małych firm, a większe firmy muszą wybrać wersję korporacyjną, którą można dostosować do swoich potrzeb.

Temblak

Sling to wydajna platforma do planowania pracowników i współpracy, zaprojektowana z myślą o pomocy wielu firmom, zatrudniająca pracowników na zmianę w celu zarządzania zmianami pracowników, godzinami pracy, listą płac i innymi zadaniami.

Jego scentralizowany pulpit nawigacyjny umożliwia konfigurowanie niestandardowych szablonów zmian w celu planowania pracy, uzyskiwania dostępu do dostępności pracowników, reagowania na czas wolny i żądania zamiany zmiany. Sling ma zintegrowaną funkcję zegara czasu, która pozwala pracownikom rejestrować dokładny czas wejścia/wyjścia, śledzić godziny pracy, a nawet otrzymywać powiadomienia o późnych przybyciach i niekompletnych wpisach w aplikacjach mobilnych. Dzięki jednemu współdzielonemu kalendarzowi pracy administratorzy mogą przydzielać zmiany i zadania pracownikom różnych miejsc pracy.

Sling składa się z czterech głównych funkcji: zadań, zmian, wiadomości i kanału informacyjnego. Funkcje czatu pozwalają pracownikom komunikować się za pomocą postów, linków, filmów i zdjęć w celu omówienia zamiany zmian i powiadamiania o wprowadzonych zmianach.

Platforma zawiera również szablony zmian, których menedżerowie mogą używać do przypisywania zmian roboczych bez projektowania ich od podstaw. Szablony te mają również wbudowane filtry, takie jak data, stanowisko, dział. Przydają się do szybkiego wyszukiwania konkretnych informacji. Podobnie pracownicy mogą również poprosić o czas wolny i zmiany w zleceniach handlowych za pośrednictwem portalu pracowników oprogramowania do planowania siły roboczej Sling.

Darmowa wersja Slinga oferuje sporo funkcji. Ale zawsze możesz uaktualnić do wersji premium i biznesowej w cenie 3 i 4 USD.

Siła robocza

Siła robocza to kompleksowe rozwiązanie w chmurze, które oferuje menedżerom HR w organizacjach funkcje planowania i zarządzania frekwencją. Jego unikalny edytor „przeciągnij i upuść” pozwala menedżerom zautomatyzować tworzenie harmonogramów, pamiętając o lokalizacji pracowników i ograniczeniach dostępności.

Oprogramowanie do tworzenia harmonogramów siły roboczej automatycznie zapewnia zgodność z przepisami i powiadamia, jeśli harmonogram ten narusza zasady firmy lub przepisy prawa pracy.

Platforma do harmonogramowania siły roboczej może z powodzeniem integrować się z popularnymi systemami informacji o zasobach ludzkich i programami do generowania list płac, takimi jak Gusto, ADP, Paychex, Square, Sage i inne. Pracownicy mają również aplikację, która informuje pracowników o najnowszych wydarzeniach, nawet gdy są zajęci pracą.

Pracownicy mogą jednak wybrać inne media, takie jak SMS, e-mail, aby otrzymywać aktualizacje zmianowe. Jeśli pracownik poprosi o anulowanie zmiany, menedżerowie mogą szybko rozesłać szczegóły dotyczące wolnej zmiany, aby każdy dostępny pracownik mógł zamienić swoje zmiany.

Co ciekawe, Workforce pozwala analizować historyczne dane harmonogramów, aby wiedzieć, ilu pracowników musisz zaplanować dla danej lokalizacji lub na konkretny dzień. To znacznie pomaga zoptymalizować harmonogram pracy. Poza tym na tej platformie możliwe jest również tworzenie szablonów harmonogramów pracy i utrzymywanie ich pod ręką na przyszłość.

Funkcje planowania Workforce są oferowane w ramach abonamentu biznesowego, który kosztuje 4 USD za użytkownika miesięcznie. Możesz zarejestrować się na 14-dniowy bezpłatny okres próbny przed zakupem oprogramowania.

Zastępca

Zastępca to popularna platforma do zarządzania zasobami ludzkimi, która zapewnia wbudowane funkcje zarządzania pracownikami i planowania pracowników. Zaawansowana funkcja planowania zmian umożliwia planowanie zmian roboczych, przydzielanie zadań i automatyczne obliczanie czasu pracy w nadgodzinach.

Zastępca oprogramowania do harmonogramowania może również śledzić godziny pracy i obecność pracowników za pomocą wbudowanego zegara czasu. Poza tym wbudowane możliwości komunikacyjne przydają się do wydawania ogólnych komunikatów. To kompleksowe rozwiązanie do zarządzania pracownikami można łatwo zintegrować z popularnymi platformami do zarządzania listą płac, POS i HR, aby zapewnić dodatkową wydajność i funkcje zarządzania.

Oparta na sztucznej inteligencji i intuicyjna aplikacja mobilna Zastępcy pozwala zarządzać zmianami w pracy niezależnie od lokalizacji. Co więcej, aplikacja kiosku stworzona specjalnie na iPada umożliwia pracownikom samoobsługę i rejestrowanie czasu wejścia i wyjścia.

Zastępca automatycznie powiadamia pracowników o spotkaniu na zmianę za pośrednictwem preferowanego środka komunikacji, takiego jak e-mail, SMS, powiadomienia push i inne. Pracownicy mają również możliwość anulowania wyznaczonej im zmiany, a menedżerowie mogą wtedy zaplanować innego pracownika na ich miejsce.

Korzyści z używania zastępcy jako oprogramowania do planowania pracowników są następujące:

 • Obsługuj kilka miejsc pracy i działów z jednego konta
 • Przyspiesz proces generowania listy płac i obsługi zadań administracyjnych
 • Uzyskaj potwierdzenie zatwierdzenia zmiany przez pracowników
 • Przydzielaj zadania pracownikom na zmiany i śledź ich postępy
 • Zmniejsz nadmiarowość w obsłudze harmonogramów i grafików
 • Dbaj o bezpieczeństwo swoich danych
 • Nie jest potrzebny żaden specjalny sprzęt i oprogramowanie

Oprogramowanie do planowania zastępcy kosztuje 2,50 USD za każdego użytkownika miesięcznie, rozliczane miesięcznie. Przed zakupem wersji płatnej możesz korzystać z wersji próbnej przez trzydzieści jeden dni.

Zawijanie 👨‍💻

Więc dotarliśmy do końca! Są to najlepsze oprogramowanie do planowania siły roboczej spośród wielu dostępnych na rynku programów dla pracowników, które umożliwiają bezproblemowe zarządzanie pracownikami i pracą zmianową. Jeśli zastanawiasz się, które oprogramowanie jest dla Ciebie najlepsze, nie ma jednej odpowiedzi; zależy to od wymagań i standardów Twojej firmy.

Możesz także przyjrzeć się jednemu z najlepszych programów do zarządzania zasobami.

Obejrzyj poniżej wersję wideo tego artykułu.
Polub i zasubskrybuj newsblog.pl kanał Youtube.

x