9 platform, dzięki którym ogrodnictwo w pionie w pomieszczeniach będzie inteligentne i łatwe

Brak miejsca i małe otwarte przestrzenie sprawiły, że wewnętrzny ogród wertykalny stał się sławny. Można powiedzieć, że wewnętrzny ogród wertykalny to jedna z najlepszych innowacji architektonicznych wszech czasów.

Kto nie lubi uprawiać pięknych roślin, które sprawiają, że otoczenie jest żywe i zielone? Rośliny są nie tylko dobre dla środowiska, ale także dla dobrego samopoczucia ludzi. Ale najczęstszym problemem, z jakim borykają się ludzie w dzisiejszych czasach, są kwestie związane z przestrzenią do uprawy roślin.

W takiej sytuacji na ratunek przychodzi wewnętrzny ogród wertykalny. Te pionowe ogrody występują w różnych formach i nadają się do różnych domów. Doskonale sprawdzają się również w zróżnicowanym klimacie i różnych porach roku.

W tym artykule omówimy ogrody wertykalne i omówimy, jak opłacalne jest posiadanie ogrodu w domu. Omówimy również różne zalety wewnętrznego ogrodu wertykalnego i jakie rośliny można uprawiać w tych ogrodach. Na koniec omówimy dziewięć najlepszych platform, dzięki którym ogrodnictwo pionowe w pomieszczeniach będzie inteligentne i łatwe.

Co to jest ogród wertykalny?

Ogród wertykalny lub zielona ściana to ogród, w którym rośliny można uprawiać w pionie, stosując technikę ogrodniczą wertykalnego ogrodnictwa. Rośliny ukorzeniają się w ramie strukturalnej przymocowanej do ściany lub w ramie pionowej. Swoje składniki odżywcze i wodę czerpią z podpór pionowych, a nie z ziemi.

Ten rodzaj ogrodnictwa wykorzystuje kreatywną i bardzo skuteczną technikę wzrostu, wykorzystując podpory oddolne i odgórne dla wielu roślin zarówno w małych, jak i dużych przestrzeniach ogrodowych.

Ogrodnictwo wertykalne to doskonała technika podkreślania dowolnego regionu, a nawet ukrywania tego, który nie jest atrakcyjny. Wewnątrz lub na zewnątrz każdego budynku można zainstalować pionowy ogród lub zieloną ścianę.

Możesz zbudować pionowy ogród, aby zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni, tworząc ogród, który rośnie za pomocą podniesionych łóżek, pojemników lub krat. Ogrody te wykorzystują pionowy, skierowany do góry wzrost roślin, aby jak najlepiej wykorzystać dostępny obszar w każdym ciasnym środowisku.

Jak opłacalny jest wewnętrzny ogród wertykalny?

Wiemy, że ogrodnictwo wertykalne jest popularne, ponieważ jest idealne dla środowisk miejskich i osób poszukujących wysokich plonów. Budowa wewnętrznego ogrodu wertykalnego jest bardzo opłacalna. Wykorzystanie ogrodów wertykalnych zwiększy Twoje zbiory.

Ryzyko, że zarazki uszkadzają twoje uprawy i zagrożenie ze strony szkodników, są znacznie zmniejszone dzięki wewnętrznemu ogrodowi wertykalnemu. Wewnętrzny ogród pionowy dodaje różnorodności, piękna i wyjątkowego piękna Twojej przestrzeni na zewnątrz.

Najlepiej byłoby, gdybyś pamiętał o kilku rzeczach, decydując się na wewnętrzny ogród wertykalny. Po pierwsze, należy pamiętać, że rośliny nie mogą rosnąć pionowo. Dlatego musisz początkowo rozpocząć sadzonki poziomo. Decyzja o ustawieniu się w pionie zapewnia, że ​​rośliny są dobrze napowietrzone i, jeśli to konieczne, zapewniają najwięcej słońca.

Dodatkowo musisz wybrać ziemię doniczkową, aby pomóc w nawodnieniu i odżywieniu. Wreszcie, wewnętrzne ogrody pionowe mogą być droższe niż typowe ogrody. Ale wyniki krytego ogrodu wertykalnego są warte swojej ceny!

Jakie są zalety wewnętrznego ogrodu wertykalnego?

Istnieje wiele zalet wewnętrznych ogrodów wertykalnych. Ogrody te oferują wiele korzyści estetycznych, finansowych, fizjologicznych i ekologicznych w porównaniu ze zwykłymi ogrodami. Korzystając z ogrodu wertykalnego, możesz zmaksymalizować i wykorzystać każdy metr kwadratowy powierzchni, szczególnie w zatłoczonych i ciasnych lokalizacjach wielkomiejskich.

Ponadto ogrodnictwo wertykalne to świetny sposób na uprawę żywności w regionach o ograniczonej przestrzeni. Technologie ogrodów pionowych w pomieszczeniach oferują wydajne, proste i przyjazne dla środowiska sposoby uprawy owoców, warzyw i ziół, poprawiając bezpieczeństwo żywnościowe dla mieszkańców miast i społeczności, które nie mają powierzchni uprawnej.

Wewnętrzny ogród wertykalny redukuje niebezpieczne LZO (Lotne Związki Organiczne) i pochłania zanieczyszczenia, aby poprawić jakość powietrza wewnątrz. Nawet w małych miejscach, takich jak parapety, balkony, drzwi wejściowe itp., pionowe uprawy roślin wpływają na jakość powietrza.

Budynki z zielonymi ścianami mają lepszą izolację, co zmniejsza zapotrzebowanie na energię do ich ogrzewania lub chłodzenia. Energooszczędny wewnętrzny ogród wertykalny utrzymuje ciepło w budynku zimą i chłód latem.

Możesz maksymalnie wykorzystać ograniczoną przestrzeń i odzyskać nieużywane obszary za pomocą pionowych roślin. Pustą przestrzeń można przekształcić w estetycznie piękną i kreatywnie angażującą, dodając zieloną ścianę.

Jakie rośliny najlepiej uprawiać w wewnętrznym ogrodzie wertykalnym?

Możesz uprawiać prawie każdą roślinę w wewnętrznym ogrodzie wertykalnym. Obejmuje to sukulenty, byliny, zioła, kwiaty i warzywa. Musisz jednak wziąć pod uwagę elastyczność tych zieleni, ponieważ uprawiasz je pionowo.

Twoje wewnętrzne ogrody pionowe byłyby bardziej odpowiednie do produkcji warzyw, takich jak pomidory lub gorzka tykwa, niż do uprawy krzewów ze sztywnymi drewnianymi łodygami. Kolejnym punktem do rozważenia są rozwijające się nawyki roślin.

Najlepiej byłoby, gdybyś wybrał rośliny, które mają podobne wymagania wzrostu. Możesz wybrać tylko rośliny lubiące słońce lub tylko rośliny preferujące cień. Wzrost wolniej rosnącej rośliny będzie utrudniony, jeśli umieścisz szybciej rosnącą roślinę w sąsiedztwie wolniej rosnącej rośliny. Pionowa donica nie może pomieścić ogromnych roślin, chyba że jest to solidna rama, więc miej to na uwadze.

Poniżej znajduje się lista 9 platform, dzięki którym Twoje pionowe ogrodnictwo w pomieszczeniach będzie inteligentne i łatwe.

Gardyń

Gardyn to wielokrotnie nagradzana firma znana z czterostopniowego procesu ogrodnictwa pionowego w pomieszczeniach. Wszystko, co musisz zrobić jako ogrodnik w domu, to rosnąć, zbierać plony, cieszyć się i powtarzać. Systemy ogrodów pionowych Gardyn do wnętrz zapewniają roślinom idealne światło, którego potrzebują przez cały dzień, w dowolnym otoczeniu, dzięki wysokiej jakości i niedrogim oświetleniu LED.

Najnowsze osiągnięcia w hodowli hybrydowej, stworzone przez Gardyna i naukowców z McGill University, umożliwiają nam uprawę roślin w pionie bez gleby, całkowicie zmieniając skalę i objętość produkcji żywności. Gardyn posiada również rozwiązania w zakresie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, aby dbać o uprawy przez całą dobę.

Wzrastać

Misją Rise jest łączenie ludzi poprzez pomaganie im w uprawie zdrowych i smacznych owoców i warzyw, z których mogą być dumni. Rise oferuje rozwiązania do ogrodnictwa pionowego w pomieszczeniach z najnowocześniejszymi światłami, włączoną siecią Wi-Fi, zsynchronizowaną z Alexą i systemem modułowym.

Posiadają również system samonawadniania, a także zestaw startowy wraz z ogrodem wertykalnym. Mają również projekt roślin, rosną, zbierają i powtarzają. Wzrost ten pojawił się w wielu znanych czasopismach i zdobył nagrody za przełomowe innowacje w ogrodnictwie wewnętrznym.

Tylko w pionie

Just Vertical przez cały rok zapewnia ponad 200 odmian roślin dzięki swoim rozwiązaniom do pionowego ogrodu w pomieszczeniach. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć wewnętrzny pionowy ogród, dodać do niego strąki i wodę i cieszyć się świeżymi zbiorami z ogrodu. Najlepszą częścią krytych ogrodów pionowych Just Vertical jest to, że sprawiają, że ogrodnictwo jest niedrogie, piękne, proste i obfite.

Kliknij i rozwijaj

Dzięki inteligentnym ogrodom Click & Grow nawet najbardziej zapracowane rodziny mogą uprawiać rośliny przez 365 dni w roku. Dbają o podlewanie, oświetlenie i składniki odżywcze, podczas gdy Ty delektujesz się plonami. Przez cały rok można cieszyć się urokami ogrodnictwa, najsmaczniejszymi smakami i najbardziej zachwycającymi zapachami. Click & Grow korzysta ze Smart Soil, który zapewnia Twoim roślinom idealną atmosferę do wzrostu.

Korzenie roślin zawsze mają dostęp do wody dzięki stałej dystrybucji wody Smart Soil w całej nanostrukturze.

Zapewnia, że ​​rośliny otrzymują idealną kombinację wody, tlenu, składników odżywczych oraz idealny poziom pH. Pożywka jest wolna od pestycydów, fungicydów i innych niebezpiecznych składników i jest zbudowana z naturalnych, odnawialnych składników.

Pożywka

Hydroponiczna metoda uprawy stosowana jest w wewnętrznych ogrodach pionowych Nutritower. To sposób na uprawę roślin bez użycia gleby. W uprawie hydroponicznej woda wykonuje zadania, w tym dostarcza składniki odżywcze do korzeni roślin. Rośliny potrzebują składników odżywczych, światła, dwutlenku węgla i wody, aby się rozwijać, a wszystko to zapewnia wieża.

Wykorzystując tradycyjne metody hydroponiczne w pionowym systemie zasilanym grawitacyjnie, działa hydroponika pionowa. Na tym samym obszarze uprawa wertykalna może wyprodukować znacznie więcej żywności. Ponadto Nutritower zawiera zgłoszony do opatentowania system oświetlenia oraz aktywny system hydroponiczny.

Cud-Gro dwanaście

Miracle-Gro Twelve obiecuje zielone liściaste i zioła, które są świeże i łatwo dostępne z łodygi. Utrzymują idealne warunki wzrostu w pomieszczeniach dla zielonych liściastych i ziół dzięki wszechstronnemu systemowi hydroponicznemu. Wszystko, co musisz zrobić, to sadzić, karmić, przycinać i podawać, aby rośliny rosły w wodzie. Aplikacja przypomni Ci również, kiedy zbierać i cieszyć się warzywami.

Ogród w Wieży

Możesz uprawiać swoją żywność dzięki pionowym systemom aeroponicznych ogrodów Tower Garden bez konieczności inwestowania czasu lub nauki tradycyjnego ogrodnictwa.

Dzięki Tower Garden HOME możesz produkować warzywa i zioła w pomieszczeniach lub użyć Tower Garden FLEX do uprawy szerokiej gamy owoców, warzyw, ziół i kwiatów. Każdy z ich modeli zajmuje powierzchnię mniejszą niż 3 stopy kwadratowe. Tower Garden to idealna technologia do ogrodów szkolnych, ponieważ umożliwia bezbrudny wzrost roślin w pomieszczeniach.

Supragarden

Nabywcy systemów ogrodów pionowych do wnętrz Supragarden mogą skorzystać z trzech ekscytujących korzyści. Ich organiczna dekoracja, oczyszczanie powietrza i hydroponiczna produkcja żywności. Wykorzystuje system nawadniania, modułowe etapy roślin, oświetlenie LED do uprawy i technologię uprawy pionowej hydroponiki.

W pionowym ogrodzie hydroponicznym możesz szybko i skutecznie produkować rośliny spożywcze, takie jak pomidory, sałatki, zioła i chili. Korzystanie z tych pionowych ogrodów może pomóc w filtrowaniu powietrza, ponieważ rośliny są bardzo skuteczne w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniach.

Powrót do korzeni

Back to the Roots to pierwsza ekologiczna firma ogrodnicza w Stanach Zjednoczonych. Ich celem jest ponowne zapoznanie każdej rodziny i dziecka z ich źródłami pożywienia poprzez umożliwienie im odkrycia cudu samodzielnego robienia tego bez pomocy ogrodu lub podwórka. Wiele znanych firm i publikacji zyskało również uznanie dla swoich produktów do ogrodnictwa w pomieszczeniach. Wybierz zestaw nasion, codziennie go nawadniaj, obserwuj, jak się rozwija i zbieraj.

Ostatnie słowa

Niewątpliwie wewnętrzny ogród wertykalny to innowacja pomocna w obecnych czasach. Dla osób, które uwielbiają uprawiać rośliny i warzywa, ale borykają się z problemami ciasnych przestrzeni, wyżej wymienione platformy oferują systemy ogrodów pionowych, które przychodzą na ratunek. Wewnętrzne ogrody wertykalne nie tylko rosną rośliny, ale także pomagają w oczyszczaniu powietrza.

Najlepsze w tych ogrodach jest to, że są jednocześnie dumne i piękne. Jeśli myślisz o posiadaniu własnej przestrzeni ogrodowej, musisz rozważyć tę doskonałą opcję ogrodnictwa pionowego.

Możesz być także zainteresowany najlepszymi wewnętrznymi kamerami bezpieczeństwa w domu, aby zapewnić sobie spokój ducha.