Adblock vs Adblock Plus – który działa najlepiej?

Doświadczenie online może być brzęczącym, wypełnionym reklamami bałaganem, jeśli nie masz działającego dobrego oprogramowania do blokowania reklam. Ponieważ reklamy stają się coraz bardziej inwazyjne i irytujące, blokery reklam są rozwijającą się branżą i przeszły od wygody dla użytkowników do absolutnej konieczności. Dodaj do tego możliwość wstrzyknięcia złośliwego oprogramowania ze zhakowanych lub zhakowanych reklam, a będziesz mieć wszelkie powody, aby je zablokować. Dwie z największych obecnie dostępnych nazw to Adblock i Adblock Plus. Pomimo prawie identycznych nazw, te dwa produkty nie są ze sobą powiązane, chociaż oba robią to samo w bardzo podobny sposób.

W tym artykule omówię oba te narzędzia, stawiając je łeb w łeb. Mam nadzieję, że pod koniec będziesz miał dobry pomysł, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. Oto Adblock vs Adblock Plus – który działa najlepiej?

Adblockery i ich zastosowanie

Używanie oprogramowania do blokowania reklam jest coraz bardziej powszechne i nie bez powodu. Reklamy stają się coraz bardziej inwazyjne, bardziej irytujące i ciężej pracują, aby przyciągnąć Twoją uwagę, a wszystko to przeszkadza treści, którą chcesz się cieszyć. Jednak wiele witryn jest uzależnionych od przychodów z reklam, aby przetrwać, i istnieje szkoła myślenia, która mówi, że blokery reklam odmawiają im tych przychodów. Moim zdaniem to nie programy blokujące reklamy odbierają witrynom swoje przychody, ale sam zepsuty system reklamowy. Gdyby witryny hostowały własne reklamy lub miały ściślejszą kontrolę nad wyświetlanymi reklamami, nie byłoby czegoś takiego jak blokowanie reklam, ponieważ nie byłyby konieczne.

Zamiast tego witryny internetowe polegają na usługach reklamowych innych firm, które dynamicznie wyświetlają reklamy ze zdalnego serwera. Reklamy te mogą być irytujące, zainfekowane, irytujące, zagrożone, irytujące i nieistotne dla samej witryny. Hakerzy po prostu uwielbiają się do nich włamywać i wstrzykiwać własne, zainfekowane złośliwym oprogramowaniem reklamy, które mają być wyświetlane w legalnych witrynach.

Chociaż model reklam pozostaje tak samoobsługowy, programy do blokowania reklam będą nadal zyskiwać na popularności. Nawet jeśli nie przeszkadzało mi powolne ładowanie stron lub miganie banerów na każdej stronie, nie ma mowy, żebym pozostawił swój komputer otwarty na złośliwe oprogramowanie przez zainfekowany serwer reklam.

Adblock vs Adblock Plus – funkcje

Adblock został pierwotnie zainspirowany Adblock Plus i został zaprogramowany przez jednostkę, a nie przez kolektyw, jak jego współczesny. Rozpoczęło życie jako rozszerzenie Chrome, zanim zostało udostępnione innym przeglądarkom. W międzyczasie, Adblock Plus było pierwszym wydanym „właściwym” rozszerzeniem blokującym reklamy. Początkowo dostępny tylko Firefox, szybko zyskał popularność i jest teraz dostępny dla wszystkich popularnych przeglądarek. Rozszerzenie jest open source i zostało stworzone przez społeczność programistów, którzy chcieli znacznie czystszego przeglądania.

Zarówno Adblock, jak i Adblock Plus są bardzo podobne pod względem wyglądu, stylu i funkcji. Każda wtyczka oferuje białe listy, czarne listy, liczniki, kontrolę śledzenia, ostrzeżenia o zainfekowanych domenach i nie tylko. Ponadto oba domyślnie zezwalają na „dopuszczalne reklamy” wraz z blokowaniem reklam na Facebooku i YouTube. Każdy bloker pochodzi z tego samego filtra reklam, Łatwa lista który jest utrzymywany przez ludzi stojących za Adblock Plus. Jeśli więc jedno rozszerzenie zablokuje reklamę, oba będą. I odwrotnie, jeśli ktoś uzna, że ​​reklama jest akceptowalna, oboje to zrobią.

Adblock ma jedną przewagę nad Adblock Plus. W Adblock możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy element strony internetowej, aby go zablokować. Jeśli dana reklama przejdzie, możesz kliknąć ją prawym przyciskiem myszy i wybrać element blokowy. Jeśli reklamodawca nie płaci Adblockowi za zignorowanie reklamy, zostanie ona zablokowana.

Więc co jest najlepsze? Oba są naprawdę łeb w łeb, ale myślę, że Adblock ogranicza to możliwością blokowania elementu strony. Będziesz go używać częściej, niż możesz sobie wyobrazić.

Adblock vs Adblock Plus – użyteczność

Aby odnieść sukces, każde oprogramowanie musi być łatwe w użyciu, intuicyjne i proste do zrozumienia. Adblock i Adblock Plus to wszystko. Oba rozszerzenia są szybkie w instalacji, domyślne opcje wystarczą, aby zacząć i nie musisz robić nic więcej, aby poprawić wrażenia z przeglądania, jeśli nie chcesz. Oba można łatwo wyłączyć, klikając ikonę w przeglądarce. Oba mogą dodawać wyjątki, umożliwiają tworzenie całych białych list, dodawanie witryn do czarnej listy i dostosowywanie niektórych opcji.

Kliknij ikonę w przeglądarce i oba pokażą przyzwoitą ilość informacji i szybki dostęp do opcji. Adblock Plus wygląda bardziej przyjaźnie dla użytkownika i pokazuje, ile reklam jest blokowanych na bieżącej stronie, podczas gdy Adblock nie. Jednak oba są bardzo proste w użyciu.

Który jest najlepszy dla użyteczności? Ponownie, jest między nimi ciasno, ale myślę, że interfejs użytkownika dla Adblock Plus jest bardziej przyjazny. Chociaż opcje są nieco głębiej zakopane, przeciętny użytkownik i tak by ich nie użył.

Adblock vs Adblock Plus – wydajność

Teraz naprawdę się do tego zabieramy. Jak działają Adblock i Adblock Plus? Oba są bardzo dobre w blokowaniu większości reklam. Wyniki są nieco zaciemnione przez sytuację „dopuszczalnych reklam”. Wiemy, że niektóre firmy płacą za oba rozszerzenia, aby umieścić swoje reklamy na białej liście. Wiemy również, że Google w jakiś sposób unika tych rozszerzeń w Chrome, więc niektóre reklamy nadal się wyświetlają. To trochę przeszkadza. Jednak oba blokują zdecydowaną większość reklam, wyskakujących okienek, reklam tekstowych, migających banerów, reklam wideo i reklam typu pop-under.

W naszych testach Adblock był wolniejszy zarówno w przeglądarce Chrome, jak i Firefox. Im więcej otwartych kart, tym wolniej się uruchamiają, a włączanie i wyłączanie Adblocka podczas testowania wielu kart pokazuje niewielkie, ale zauważalne spowolnienie szybkości przeglądarki. Adblock Plus lepiej radzi sobie z wieloma zakładkami i działa bardzo dobrze w Firefoksie. Sideloading Chrome (lub cokolwiek innego) reklam przepuszcza je od czasu do czasu, ale nie sądzę, że jest to wina któregokolwiek z rozszerzeń. Wydajność jest dobra na całym świecie i nie doświadczyliśmy zauważalnych spowolnień w naszej przeglądarce testowej, nawet przy otwartych 25 kartach jednocześnie.

Więc co jest najlepsze dla wydajności? Adblock Plus. Jeśli stale korzystasz z wielu kart, potrzebujesz czegoś, co poradzi sobie ze zwiększonym obciążeniem pracą.

Adblock vs Adblock Plus – Wniosek

Każda pojedyncza bitwa, taka jak ta Adblock vs Adblock Plus, jest głównie subiektywna, a ta z pewnością jest. Oba rozszerzenia działają dobrze. Obie działają bardzo podobnie i obie używają tych samych list do blokowania lub zezwalania na reklamy, więc naprawdę niewiele jest między nimi do wyboru. Chociaż rezygnacja z „dopuszczalnych reklam” jest denerwująca, oba rozszerzenia ułatwiają to i to samo można powiedzieć o wprowadzaniu jakichkolwiek zmian.

Więc co wybrać? To zależy od Ciebie, ale jeśli tak jak ja korzystasz z wielu kart i zależy Ci na szybkości, Adblock Plus ma przewagę.