Adobe Creative Cloud – czy warto?

Adobe Creative Cloud to raj dla twórców i okazja, jeśli masz przypadki użycia dla każdej (lub większości) z jej aplikacji.

Adobe jest ogólnie świetny w tym, co robi, co czyni go pierwszym wyborem wielu profesjonalistów z branży.

Ci, którzy zaprzeczają jego wyższości nad innymi, robią to głównie ze względu na jego cenę i niedostępność potężnej darmowej warstwy dla wszystkich jego aplikacji.

I częściowo mają rację. Jest to drogie i przesada dla początkujących.

Jednak subskrypcja Adobe Creative Cloud to doskonała opcja, jeśli używasz więcej niż kilku aplikacji Adobe. Dojdziemy do tego. Ale najpierw ważne jest, aby sprawdzić, co oferuje pakiet aplikacji Adobe.

Adobe Creative Cloud

Creative Cloud to pakiet aplikacji i usług w chmurze firmy Adobe, który pomaga w edycji zdjęć i grafiki, tworzeniu wideo, projektowaniu interfejsów użytkownika i UX i nie tylko.

Obecnie w pakiecie znajduje się ponad 20 aplikacji, w tym:

 • Photoshop
 • Ilustrator
 • Premiera Pro
 • Adobe Express
 • Profesjonalny program Acrobat
 • InDesign
 • Po efektach
 • Animować
 • Audycja itp.

Poza tym otrzymujesz 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze, aby uzyskać dostęp do swoich projektów w dowolnym miejscu.

To może być więcej niż to, o co prosisz lub potrzebujesz, ale jest to jeden z najlepszych kreatywnych pakietów, jeśli masz przepustowość, aby je uruchomić.

Zagłębmy się więc w ten pakiet aplikacji i zobaczmy, co oferują poszczególne aplikacje.

Photoshop

Dla Adobe Photoshop był jedną z pierwszych aplikacji, które wprowadziły go do poważnego biznesu. Odniósł taki sukces, że ludzie często używają jego nazwy jako synonimu procesu: ten obraz wygląda na przerobiony w Photoshopie. (Zakładasz się!)

Wystarczy odwiedzić sekcję Adobe Photoshop, aby dowiedzieć się, jak potężny jest ten pakiet. Ponadto YouTube jest gospodarzem niezliczonych samouczków dotyczących programu Photoshop dzięki stale rosnącej społeczności.

Krótko mówiąc, jeśli możesz to zrobić za pomocą pędzla, najprawdopodobniej jest to możliwe w programie Adobe Photoshop.

Sprawdźmy kilka jego funkcji:

 • Zmodyfikuj tło
 • Obiekt znika
 • Pokoloruj
 • Maskowanie
 • Wymiana nieba

Oprócz ustawień wstępnych możesz zahipnotyzować odbiorców za pomocą pędzli programu Photoshop, w tym ołówka, węgla drzewnego i atramentu. To bardzo przypomina malarstwo cyfrowe i pomaga ci stać się człowiekiem, aby nadać mu tak bardzo potrzebny osobisty charakter.

Istnieje wiele niestandardowych pędzli i efektów, które pomogą Ci stworzyć coś podobnego do prawdziwego obrazu na płótnie.

Wreszcie, Photoshop nie ogranicza się do obrazów. Działa również dobrze z elementarną edycją wideo.

Przeczytaj także: Najlepsze alternatywy dla Photoshopa

Ilustrator

Wielu użytkowników jest zdezorientowanych między programami Illustrator i Photoshop. I chociaż dzielą pewne możliwości, ich przypadki użycia są zupełnie inne.

Mówiąc prościej, Photoshop działa na obrazach rastrowych, podczas gdy Illustrator działa na domenie wektorowej. Obrazy rastrowe składają się z pikseli i mogą wyglądać na piksele, jeśli zostaną powiększone poza określony punkt.

Jednak grafika wektorowa pozostaje w idealnym stanie (np. ostre krawędzie) niezależnie od rozmiaru, do jakiego ją rozciągniesz. Ten atrybut sprawia, że ​​format wektorowy jest popularnym formatem do projektowania logo, animacji, tła, banerów, plakatów, grafik gier wideo itp.

Obecnie Adobe Illustrator jest dostarczany w pakiecie z Creative Cloud i nie ma oddzielnej subskrypcji.

Przeczytaj także: Najlepsze alternatywy dla programu Illustrator

Acrobat Pro

Jest to jeden z flagowych produktów Adobe z ograniczoną wersją na zawsze bezpłatną.

Płatna subskrypcja zawiera wyczerpującą listę rzeczy, które możesz zrobić z pdf; niektórzy z nich są:

 • Edycja tekstu i obrazu
 • ePodpisuj i proś o podpisy
 • Zabezpiecz pliki PDF za pomocą haseł
 • Porównanie plików PDF
 • Udostępnij i skomentuj
 • Zintegruj pamięć masową w chmurze, taką jak Dysk Google
 • Łącz, dziel i kompresuj
 • Dodaj dźwięk, wideo itp.

Istnieje niezliczona ilość funkcji, które sprawiają, że Acrobat Pro jest kluczowym narzędziem dla każdego użytkownika lub firmy zajmującej się dużą ilością dokumentów.

Ponadto może konwertować inne pliki utworzone za pomocą innych narzędzi Adobe (Photoshop, Illustrator i InDesign) na pliki PDF.

Przeczytaj także: Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze alternatywy Adobe Acrobat.

Premiera Pro

Jest to narzędzie używane od wieków przez profesjonalnych filmowców. Podobnie jak w przypadku programu Photoshop, Premiere Pro może również pochwalić się ogromną bazą użytkowników, gotowych do obsługi początkujących dzięki przewodnikom.

Ta ciężarówka jest wyposażona w funkcje, które pomogą Ci z łatwością tworzyć przyciągające wzrok efekty.

Niektóre z rzeczy, które możesz zrobić z Premiere Pro to:

 • Grafika animacyjna i ruchoma
 • Edycja dźwięku oparta na sztucznej inteligencji
 • Korekta kolorów i gradacja
 • Napisy automatyczne
 • Współpraca

Poza tym można dostosować wideo, aby idealnie pasowało do różnych platform, co pomaga ograniczyć zbędną pracę. Co więcej, ogromna biblioteka zapasów Adobe zapewnia przewagę dzięki grafice, efektom, muzyce itp.

Ale ponieważ opanowanie dowolnej aplikacji do edycji wideo może być trudne, masz wbudowane samouczki.

Obsługuje również generowanie napisów automatycznych i natywne eksportowanie do popularnych platform społecznościowych, w tym YouTube, Facebook, Twitter itp.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z najlepszych edytorów wideo na rynku, który jest wspierany przez doskonałe wsparcie Adobe.

Adobe Express

Adobe Express udostępnia wiele narzędzi do edycji obrazów, wideo i dokumentów w dowolnym miejscu. Większość narzędzi jest dostępna z bezpłatnym kontem Adobe.

Jednak nie chodzi tylko o te narzędzia do konwersji i modyfikacji plików. To „ekspresowa” metoda tworzenia wartych uwagi treści, w tym banerów, logotypów, postów społecznościowych, reklam itp.

Express jest również wspierany przez bibliotekę zapasów Adobe dla zasobów nieodpłatnych, w tym obrazów, czcionek itp.

Ale chociaż większość Adone Express jest bezpłatna, ma również wersję płatną. To odblokowuje wszystkie zasoby multimedialne, narzędzia i szablony premium, branding jednym kliknięciem i planowanie postów w mediach społecznościowych.

InDesign

Adobe InDesign jest przeznaczony dla osób zajmujących się czasopismami związanymi z mediami drukowanymi. Pomysł polega na stworzeniu oszałamiających okładek i treści dla każdego wydawcy, aby wyróżnić się spośród „ogólnych” projektów zalewających rynek.

Jednak widzę, jak InDesign działa cuda dla prawie każdego i wszystkiego. Niektóre z jego przypadków użycia to:

 • Ulotki i plakaty
 • Kartki pocztowe
 • eBooki i broszury
 • CV i list motywacyjny
 • Prezentacja itp.

Co więcej, InDesign ma natywne funkcje współpracy, które pomagają w recenzjach i informacjach zwrotnych oraz zapewniają wszystkim ważnym osobom dostęp do informacji.

Jest kompatybilny z najnowszymi formatami plików, takimi jak HEIC, JP2K i WebP, i jest wyposażony w funkcje, takie jak Auto Style, aby zrobić to szybko przy minimalnym oporze.

Po efektach

Adobe After Effects to narzędzie do tworzenia urzekających ruchomych grafik i animacji. Jeśli lubisz hollywoodzkie filmy, prawdopodobnie widziałeś już coś zrobionego w After Effects.

Jest używany w:

 • Animacja tekstu
 • efekty wizualne
 • Rotoskopia
 • Śledzenie ruchu itp.

Jak sama nazwa wskazuje, After Effects to narzędzie do postprodukcji. Jest często używany do dołączania lub usuwania elementów w filmie, których pierwotnie tam nie było.

Ponadto twórcy często polegają na After Effects, aby wywołać sztuczne efekty pogodowe (deszcz, ogień itp.), obracanie i obracanie grafiki oraz korzystać z setek efektów stworzonych przez innych renomowanych projektantów.

Jego rotoskopia polega na usuwaniu niepożądanych elementów z filmu i wykorzystywaniu ich w innym miejscu dzięki wypełnieniu uwzględniającemu treść. Podobnie śledzenie ruchu służy do śledzenia poruszających się obiektów w dowolnym filmie i uzupełniania ich sztucznymi elementami.

Animować

Animacje są wszędzie. Filmy, reklamy, media społecznościowe, telewizja itp., i nie ma prawie żadnej publicznej platformy medialnej, która nie miałaby przynajmniej niewielkiej powodzi tego gatunku.

Adobe Animate obsługuje ten krajobraz i jest narzędziem do animacji 2D pełnym funkcji, z których możesz skorzystać, aby zaznaczyć swoją obecność w epoce zdominowanej przez animację.

Program Animate obsługuje kreacje klatka po klatce, ożywiając postacie i zmuszając je do mówienia, chodzenia lub robienia czegokolwiek, co możesz sobie wyobrazić.

Najlepszym przypadkiem użycia programu Animate jest tworzenie scen i postaci w grach. Następnie można połączyć je z dopasowanym dźwiękiem i udostępnić jako doświadczenia rzeczywistości rozszerzonej.

Programu Animate można jednak również używać do tworzenia treści na potrzeby reklam, filmów, mediów społecznościowych, kreskówek, projektowania stron internetowych i nie tylko.

Poza tym obsługuje również natywne kodowanie, co zapewnia najwyższą elastyczność projektowania. Wreszcie program Animate obsługuje eksportowanie do wielu formatów, takich jak HTML5 Canvas, WebGL, Flash/Adobe AIR i SVG.

Przesłuchanie

Audition to próba Adobe zdobycia kawałka branży edycji dźwięku. To oprogramowanie jest przydatne podczas dostosowywania efektów dźwiękowych do podcastów, filmów, gier, muzyki itp.

Podobnie jak większość produktów Adobe, Audition ma również wiele gotowych efektów, począwszy od komicznych dźwięków, klaksonów samochodowych, hałasu tłumu, wystrzałów, śmiechu, gwizdów i tym podobnych.

Jednak Audition to przede wszystkim modyfikacja dźwięku. Dobrze integruje się z większością sprzętu audio lub wtyczek, których możesz używać. Ponadto możesz tworzyć warstwowe kompozycje za pomocą edytora wielościeżkowego lub używać edytora przebiegów do kontrolowania amplitudy dźwięku.

Audition pozwala również pozbyć się irytujących zakłóceń w tle i obsługuje wizualną edycję fal dźwiękowych w celu uzyskania lepszego wyjścia. Nie tylko to, ten edytor audio ma ponad 50 efektów i mini-narzędzi, aby uzyskać ostateczny rendering tak, jak chcesz.

Ogólnie rzecz biorąc, Adobe sprawiło, że to narzędzie czyni cuda z każdym dźwiękiem i możesz to sprawdzić indywidualnie lub z pakietem Creative Cloud.

Inne aplikacje

Chociaż rozmawialiśmy o niektórych Adobe Creative Cloud, nie ogranicza się to do tych aplikacji. Zamiast tego ma więcej, w tym:

Adobe Stock: bezpłatna biblioteka elementów multimedialnych, w tym obrazów, plików audio, wideo, grafiki wektorowej, ilustracji itp.

Lightroom: Lekkie narzędzie do podstawowej edycji zdjęć.

Animator postaci: ożywiaj animowane postacie za pomocą niestandardowego dźwięku, ruchu i gestów.

Dreamweaver: oprogramowanie z interaktywnym mechanizmem kodowania obsługującym HTML, JavaScript, CSS itp., umożliwiające błyskawiczne projektowanie stron internetowych.

A teraz pytanie za milion dolarów…

Dlaczego Adobe Creative Cloud?

Widzisz, nie ma cienkiej linii oddzielającej aplikacje Adobe. Dzielą pewne umiejętności i błyszczą, pracując razem. Mimo to nie ma sensu subskrybowanie usługi Creative Cloud, jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to pojedyncza aplikacja Adobe.

Ale powiedzmy, że przepływ pracy jednego twórcy dotyczy wyłącznie After Effects (20,99 USD miesięcznie), Illustratora (10,49 USD miesięcznie) i InDesign (20,99 USD miesięcznie), a całkowity miesięczny rachunek wynosi 52,47 USD miesięcznie.

Teraz ten profesjonalista może trzymać się tych trzech lub dodać kilka dolarów więcej, aby otrzymać pełny pakiet za 54,99 USD miesięcznie.

Masz to. Jeśli masz apetyt na wiele narzędzi Adobe, sprawdź łączną kwotę, którą ostatecznie zapłacisz, i zastanów się, czy zamiast tego chcesz mieć cały pakiet.

PS: Sprawdź te bezpłatne oprogramowanie firmy Adobe.

x