Udostępnij teraz w social media:

Adobe jest znane ze swoich narzędzi do projektowania; Photoshop, InDesign, Fireworks itp., ale posiada również jeden z najpopularniejszych formatów dokumentów: PDF. Posiada również doskonałe narzędzie do współpracy o nazwie InCopy.

Adobe InCopy

InCopy to narzędzie do współpracy, ale w przeciwieństwie do narzędzi do współpracy, które można znaleźć w Dokumentach Google lub Microsoft Word, InCopy to narzędzie dla copywriterów, które pozwala im współpracować z projektantami. Pomyśl o stronie internetowej, która jest w trakcie projektowania; będzie zawierać zarówno elementy projektu, jak i tekst. Zamiast czekać na ukończenie jednego elementu lub pracować niezależnie od siebie, projektanci i copywriterzy mogą współpracować nad projektem ze swoich aplikacji.

Sprawdź -   Nowe funkcje w Firefoksie 42 dla komputerów stacjonarnych i Androida

Funkcje Adobe InCopy

Program InCopy zawiera elementy, które utrzymują porządek tekstu i oddzielają go od elementów projektu.

Oddziel akapity obramowaniem
Znajdź czcionki
Filtruj czcionki
Dodaj stylizację tekstu i przesunięcie do tekstu
Dodaj obrazy i tabele
Dodaj obraz do tabel
Edytuj tabele, przeciągając i upuszczając elementy
Zarządzaj kolorami i twórz próbki
Dodaj linki do tekstu
Dopasuj tekst w wyznaczonym obszarze/dostępnej przestrzeni
Możesz prowadzić galerię przedmiotów, zdjęć, tabel, notatek itp., których chcesz użyć w dokumencie, i uzyskiwać do nich dostęp, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba
Istnieje dedykowane narzędzie do notatek, które pozwala dodawać notatki w tekście. Notatki zwijają się i rozwijają i nie zajmują miejsca w dokumencie
Możesz śledzić zmiany wprowadzone w dokumencie
Możesz współpracować z innymi za pośrednictwem Adobe Creative Cloud
Posiada wsparcie dla plików Microsoft Word tj. plików DOCX i DOC

Sprawdź -   Jak skonfigurować maszynę wirtualną z systemem Linux w systemie Windows

Koszt

Adobe InCopy nie jest wolny. Jest to, podobnie jak wszystkie inne produkty Adobe, narzędzie oparte na subskrypcji, jednak jest to jedno z najtańszych dostępnych. Możesz otrzymać subskrypcję InCopy za 4,99 USD/miesiąc.

Dzięki niemu będziesz mieć dostęp do Adobe Creative Cloud, więc nie musisz kupować osobnej subskrypcji.
Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów firmy Adobe, dostępna jest bezpłatna wersja próbna programu InCopy. Możesz wypróbować go za darmo przez 7 dni, po czym będziesz musiał wykupić subskrypcję.

InCopy UI

InCopy ma dość prosty interfejs użytkownika. Znajomość programu Photoshop lub InDesign tak naprawdę nie pomoże. Musisz się tego nauczyć, ale nie jest to skomplikowane. Jest również lekki. Jeśli pracujesz jako copywriter, Twój system prawdopodobnie nie będzie w stanie obsłużyć zadań wymagających dużej ilości zasobów, dlatego InCopy został stworzony do działania na przeciętnym systemie.

Sprawdź -   Jak wstrzymać pobieranie aktualizacji systemu na Androida

Wniosek

Jeśli musisz pracować nad kopią, gdy projekt strony internetowej jest w toku, InCopy jest świetnym narzędziem. Narzędzie nie jest przydatne, jeśli nie współpracujesz przy projektowaniu. Nie jest to rutynowe narzędzie do pisania i nie zastąpi procesora dokumentów.