Aktualizacja Dysku Google umożliwia zablokowanie plików za pomocą 4-cyfrowego kodu

Blokowanie aplikacji lub ograniczenie dostępu do nich na urządzeniu z systemem iOS wymaga jailbreak, a nawet wtedy wiąże się z ograniczeniami. Oznacza to, że Twoje aplikacje i przechowywane w nich dane są zagrożone. Dysk w chmurze, a raczej aplikacja do dysków w chmurze, to miejsce, w którym przechowywane są niektóre z naszych najbardziej krytycznych danych, a biorąc pod uwagę, jak ważne jest, aby nasze pliki były super bezpieczne, Google wydało aktualizację dla Dysku Google, która pozwala zablokować pliki aa 4-cyfrowe hasło. To hasło jest niezależne od 4-cyfrowego kodu dostępu, którego mogłeś użyć do zablokowania nieautoryzowanego dostępu do urządzenia z systemem iOS, co oznacza, że ​​jeśli telefon jest odblokowany, Twoje pliki pozostają bezpieczne.

Zaktualizuj aplikację i otwórz ją. Przejdź do Ustawień i przewiń w dół, aby zobaczyć nowo dodaną opcję blokady kodem i włącz ją. Aplikacja poprosi Cię o dwukrotne wprowadzenie hasła do aplikacji, raz w celu nagrywania i drugi raz w celu potwierdzenia.

kod dostępu

To wszystko, twoje pliki są teraz bezpieczne. Słowo dla mądrych; nie przechowuj tego samego hasła do Dysku Google, jakie zostało ustawione dla Twojego urządzenia.

Wspaniałą cechą ekranu kodu dostępu w aplikacji jest to, że umożliwia przełączanie się między wieloma kontami i możesz ustawić hasło dla wybranych kont, pozostawiając inne niezabezpieczone. Po włączeniu hasła zobaczysz opcję „Zawsze blokuj” dysk. Jeśli nie włączysz tej opcji, Dysk Google zapyta o hasło dopiero po 15 minutach bezczynności lub po przełączeniu się między dwoma różnymi kontami. Jeśli ją włączysz, aplikacja poprosi Cię o podanie hasła przy każdym otwarciu aplikacji. Nie trzeba dodawać, że włączenie tej opcji jest bezpieczniejszą opcją.

zmiana kont zawsze zamykaj

Jak dotąd wydaje się, że użytkownicy Androida mają szczęście. Chociaż aplikacja Dysk Google w Sklepie Play została zaktualizowana dopiero wczoraj, funkcja kodu dostępu nie jest częścią zmian. Oczywiście użytkownicy Androida mogą wyszukiwać i używać innej aplikacji, która pozwoli im zablokować Dysk Google i każdą inną aplikację za pomocą hasła (lub nawet tajnego uścisku dłoni), ale nie będzie to przewyższało komfortu posiadania aplikacji Dysk Google, która zapewnia tę funkcję. .

Zapomniałem kodu dostępu do Dysku Google

Dysk Google umożliwia 5 prób wprowadzenia prawidłowego hasła. W przypadku, gdy go zapomniałeś, będziesz musiał usunąć to konto z aplikacji. Spowoduje to również usunięcie hasła powiązanego z kontem. Zaloguj się ponownie na swoje konto Google i ustaw nowe hasło. Jest to nieco niekonwencjonalne, jeśli weźmiesz pod uwagę, że Google pozwala zalogować się przy użyciu hasła Google, jeśli zapomnisz hasła na ekranie blokady Androida, ale chcesz, abyś usunął i dodał konto, aby odzyskać hasło w iOS.

Zapomniałeś hasła

Teraz czekamy i widzimy, ile innych usług dysków w chmurze ma tę samą funkcję.

Pobierz Dysk Google na iOS z App Store

x