Udostępnij teraz w social media:

Microsoft opublikował listę felementy, które zostały usunięte lub wycofane w aktualizacji Fall Creators. Lista jest dość długa i większość pozycji na niej nie dotyczy przeciętnego użytkownika, z wyjątkiem jednego. Lista zawiera MS Paint. MS Paint jest wymieniony jako jedna z aplikacji, które zostaną „przestarzałe”. Co zrozumiałe, ludzie byli zdenerwowani. Czułem się, jakbyśmy znowu tracili Clippy’ego. MS Paint jest częścią systemu Windows od samego początku. Aplikacja nie była aktualizowana od kilku lat, ale nadal jest głównym edytorem obrazów dla większości ludzi. Dla wszystkich, którzy martwili się, że ta niezbędna aplikacja jest martwa, tak nie jest. MS Paint nie jest martwy, po prostu nie zostanie dostarczony z systemem Windows 10 po wyjęciu z pudełka. Zamiast, MS Paint będzie dostępny w aplikacji Windows Store. Jeśli podoba Ci się ta aplikacja, możesz ją pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows.

Sprawdź -   Aktualizacja Dysku Google umożliwia zablokowanie plików za pomocą 4-cyfrowego kodu

Co to jest wycofana aplikacja?

Przestarzała aplikacja to taka, która nie jest już aktualizowana. Aplikacje przechodzą przez różne wersje w całym cyklu życia. Każda wersja jest w jakiś sposób ulepszeniem poprzedniej. To ulepszenie może obejmować poprawkę zabezpieczeń, poprawkę błędu lub dodanie nowych funkcji. Gdy aplikacja jest przestarzała, jej aktywne tworzenie zostaje całkowicie przerwane.

W przypadku MS Paint Microsoft od dawna nie aktualizował aplikacji. Jest to coś, co użytkownicy mogą obserwować przez lata korzystania z aplikacji. Dodając MS Paint do listy przestarzałych aplikacji i funkcji, Microsoft informuje wszystkich, że cykl życia aplikacji został oficjalnie zakończony.

Sprawdź -   Jak grać w Dead Rising 4 w systemie Linux

Dlaczego warto umieścić go w sklepie Windows?

MS Paint nie jest pierwszą aplikacją w historii, która została wycofana. Deweloperzy, duzi i mali, podejmują się projektów iw pewnym momencie porzucają je z dowolnego powodu. Niezależni programiści zazwyczaj udostępniają swoje aplikacje jako otwarte. Dzięki temu każdy, kto nadal jest zainteresowany korzystaniem z aplikacji, może ją pobrać. Daje to również innym programistom szansę na utrzymanie aplikacji przy życiu.

Microsoft nie zamierza umieszczać MS Paint na Github, ale rozumie, że aplikacja jest dość popularna wśród użytkowników. Umieszczenie go w Sklepie Windows zapewnia, że ​​każdy, kto nadal chce korzystać z aplikacji, nadal ma do niej dostęp. Strona sklepu z aplikacją poinformuje użytkowników, że aplikacja nie jest już rozwijana, a następnie mogą zdecydować, czy chcą z niej korzystać, czy nie.

Paint 3D to przyszłość

Microsoft ma już gotową alternatywę dla MS Paint. W rzeczywistości, jeśli używasz Aktualizacji twórców, masz już nową alternatywę dla MS Paint. Nazywa się Paint 3D. Jest to raczej nieatrakcyjna aplikacja, która ma te same funkcje co aplikacja Paint z dodanym narzędziem do malowania 3D. Ma kilka nowych pędzli, nowe wykończenia pędzli, naklejki, efekty i brak opcji zmiany rozmiaru.

Sprawdź -   Czy zdjęcia ze smartfona są zamazane? Dlatego

Ponieważ MS Paint nie będzie już otrzymywać aktualizacji, możliwe jest, że ostatecznie nie będzie już mógł działać w systemie Windows. Oczywiście mówimy tutaj o bardzo odległej przyszłości. Dopiero w zeszłym roku Google przestał wspierać Chrome w systemie Windows XP. Minie trochę czasu, zanim wsparcie aplikacji zakończy się na poziomie systemu operacyjnego. Do tego czasu użytkownicy rozgrzeją się do Paint 3D lub znajdą alternatywę.