Aktualizacja systemu Windows 10 „Stabilna” z kwietnia 2019 r. Spowoduje wyświetlanie BSOD w niektórych grach

Udostępnij teraz w social media:

Aktualizacja systemu Windows 10 z kwietnia 2019 r. Zawiera zmianę, która powoduje, że niektóre gry na PC powodują awarię systemu Windows z niebieskim ekranem śmierci. Nie wszystkie gry rozwiązały problem, ale Microsoft potwierdził, że i tak wydaje aktualizację.

Dobra, bądźmy uczciwi: większość gier na PC, których dotyczy problem, rozwiązała problem i nie zawiesi systemu. Ale niektórzy to zrobią, a my nie wiemy które. Ta zmiana wydaje się zdradą zaangażowania Microsoft w zgodność z poprzednimi wersjami. Jest to szczególnie irytujące, biorąc pod uwagę, że użytkownicy systemu Windows 10 nie mogą zrezygnować z tych aktualizacji, jeśli grają w grę, której dotyczy problem.

Aktualizacja: Microsoft właśnie ogłosił, że porzuci wymuszone aktualizacje systemu Windows 10 i zapewni większą kontrolę użytkownikom komputerów PC!

Dlaczego Fortnite (i nie tylko) zaczął zawieszać system Windows

W wersjach rozwojowych aktualizacji systemu Windows 10 z kwietnia 2019 r. – znanej również jako 19H1 – niektóre programy przeciwdziałające oszustwom wymagane przez gry powodują awarię systemu Windows z zielonym ekranem śmierci, znanym również jako GSOD. Zielone ekrany śmierci to sposób, w jaki tradycyjne niebieskie ekrany śmierci (BSOD) pojawiają się w kompilacjach Insider, więc zobaczysz niebieski ekran śmierci, jeśli napotkasz ten błąd, gdy aktualizacja systemu Windows 10 z kwietnia 2019 r. Będzie stabilna.

  Graj w Boga, wypełniając ziemię zwierzętami [Paid]

Najbardziej popularnym oprogramowaniem, którego dotyczy problem, było oprogramowanie przeciwdziałające oszustwom BattlEye używane w Fortnite, które powodowało GSOD i uniemożliwiało grę w Fortnite w wersjach deweloperskich systemu Windows 10. Nie chodzi tylko o to, że gra była niegrywalna – po uruchomieniu Fortnite system Windows zawiesił się.

Aby chronić niejawnych testerów systemu Windows przed zawieszaniem się systemu, firma Microsoft wprowadziła „blokadę aktualizacji”, która uniemożliwiła niejawnym testerom systemu Windows z zainstalowanymi grami takimi jak Fortnite zainstalowanie najnowszych wersji systemu operacyjnego.

28 marca Microsoft napisał: „Wiele gier korzystających z oprogramowania zapobiegającego oszustwom wydało poprawki dotyczące problemu powodującego sprawdzanie błędów na komputerach (GSOD)”. Microsoft powiedział również, że zniósł blok aktualizacji. Ale poczekaj: Microsoft nie powiedział, że wszystkie gry rozwiązały problem.

Microsoft potwierdza: niektóre gry będą powodować wyświetlanie BSOD

Oto problem: zmiana na poziomie systemu operacyjnego spowodowała zawieszenie systemu operacyjnego przez oprogramowanie. Ale Microsoft nie naprawił tego na poziomie systemu operacyjnego. Zamiast tego oczekuje od twórców gier, że naprawią swoje oprogramowanie zapobiegające oszustwom. Oznacza to, że jeśli grasz w grę, która nie została jeszcze załatana, system Windows nagle zawiesi się i spowoduje wyłączenie całego systemu operacyjnego.

  Jak korzystać z Google Password Checkup

To nie są tylko nasze spekulacje. Brandon LeBlanc firmy Microsoft, starszy menedżer programu w zespole Windows Insider Program Team, potwierdził, że gry, których dotyczy problem, będą nadal zamrażać system operacyjny Windows na Twitterze:

Blokada jest usuwana, ponieważ większość gier, których dotyczy problem, wydało aktualizacje swoich gier. Więc większość graczy nie będzie już miała wpływu.

– Brandon LeBlanc (@brandonleblanc) 3 kwietnia 2019 r

Jeśli nie zostały naprawione. Wiele z nich dotyczy osób trzecich i nie mogę wypowiadać się w ich imieniu. Zespół z naszej strony powiedział mi: a.) Większość gier, w których wystąpił ten problem, zostało naprawionych i b.) Blokada została usunięta.

– Brandon LeBlanc (@brandonleblanc) 3 kwietnia 2019 r

Innymi słowy, Twój komputer z systemem Windows 10 zainstaluje najnowsze oprogramowanie, nawet jeśli masz zainstalowaną grę, której dotyczy problem, i podczas grania na komputerze zostanie wyświetlony niebieski ekran. Ale to nie wina Microsoftu! Microsoft twierdzi, że osoby trzecie są odpowiedzialne i powinieneś je zgłosić w celu naprawy.

  6 wspaniałych funkcji nowego paska gier w systemie Windows 10

Microsoft wyraźnie utknął między młotem a kowadłem. Programy zapobiegające oszustwom prawdopodobnie robiły głupie rzeczy z jądrem systemu Windows, a zatrzymanie go prawdopodobnie sprawi, że system Windows 10 będzie lepszy i bezpieczniejszy. Ale Microsoft wie, że ta zmiana zepsuje istniejące oprogramowanie i żadna z tych rzeczy nie ma znaczenia dla gracza, który nagle znajduje niebieski ekran swojego systemu operacyjnego po tym, jak Windows 10 zdecyduje się automatycznie zainstalować aktualizację.

Tak jak Rafael Rivera umieść to w dyskusji na Twitterze: „Użytkownicy nie będą wiedzieć, że to wina gry. Zniszczenie systemu było niegdyś wielkim problemem w firmie Microsoft ”.

x