All-in-One Photography App oferuje edycję na żywo, filtry i tekst

Nie patrzę życzliwie na aplikacje aparatu, które stosują filtry i niewiele robią, ale Camu zwraca moją uwagę. Ma filtry na żywo, które możesz później edytować, ale poza tym ma jeden z najbardziej wszechstronnych zestawów funkcji, jakie znajdziesz w każdej aplikacji fotograficznej, również za niesamowitą cenę za darmo. Camu to bezpłatna aplikacja na iOS, która umożliwia stosowanie filtrów na żywo podczas robienia zdjęcia. Aplikacja współpracuje z przednim aparatem, jest wyposażona w zegar i umożliwia dodawanie tekstu do zdjęcia przy użyciu czterech różnych czcionek. Umożliwia także przechwytywanie i układanie zdjęć w kolaż, prostowanie lub ustawianie kąta zdjęcia, dodawanie efektu przesunięcia w pionie i udostępnianie zdjęcia przez e-mail, na Facebooku, Twitterze, Instagramie i Wahtsapp.

Uruchom aplikację i przesuń palcem, aby przełączać się między filtrami. Elementy sterujące u dołu celownika umożliwiają włączenie lampy błyskowej, ustawienie licznika czasu i wybranie punktu ostrości, a także przełączenie na przedni aparat. Tutaj również włączasz kolaż. Camu nie pozwala na tworzenie kolaży, jak inne aplikacje stworzone do tego konkretnego celu, ale pozwala podzielić ekran na dwie części, w pionie lub po przekątnej.

Camu Kolaż Camu

Po zrobieniu zdjęcia możesz je dalej edytować. Jeśli nie zastosowałeś filtra na żywo, możesz go zastosować po zrobieniu zdjęcia, przesuwając palcem po następnym ekranie. W dolnej części ekranu znajdują się narzędzia edycyjne umożliwiające dodawanie / usuwanie daty wykonania zdjęcia, dodawanie tekstu, prostowanie zdjęcia i zarządzanie głębią ostrości.

Efekt tekstu jest całkiem fajny; możesz wybrać jedną z czterech różnych czcionek i wprowadzić własny tekst. Możesz także użyć funkcji „Slogan”, aby dodać do zdjęcia popularne cytaty, jeśli brakuje Ci pomysłów na podpisy. Aplikacja ma cztery style tekstu; cały czarny, cały biały, czarny z białym pasemkiem i biały z czarnym pasemkiem. Nie ma innych opcji dostosowywania kolorów niż ta.

Camu wyprostuj sięTekst Camu

Po zakończeniu edycji przejdź do następnego ekranu i wybierz aplikację, której chcesz udostępnić zdjęcie. Camu domyślnie zapisze kopię zdjęcia do Twojego strumienia zdjęć. Aplikacja nie publikuje bezpośrednio w innych sieciach, ale otwiera zdjęcie w odpowiednich aplikacjach, aby można było je edytować przed udostępnieniem.

Camu nie jest rywalem na Instagramie tylko dlatego, że nie jest udostępnianiem w mediach społecznościowych, ale może być doskonałą aplikacją towarzyszącą, której można używać razem z Instagramem. Aplikacja ma nawet dedykowany kwadratowy rozmiar zdjęć, dzięki czemu zdjęcia są łatwiejsze w użyciu, gdy udostępniasz je na Instagramie,

Pobierz Camu z App Store