Alternatywy dla usuwanych funkcji w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

System Windows 10 ma zostać wydany 29 lipca 2015 r., Aw przygotowaniu firma Microsoft dołączyła aplikację z najnowszymi aktualizacjami, aby użytkownicy systemów Windows 8.1 i Windows 7 mogli zarezerwować kopię nowego systemu operacyjnego, a także przeskanować swoje systemy w poszukiwaniu urządzenia i aplikacji zgodność. Firma Microsoft opublikowała również krótką listę funkcji, które usunie z systemu Windows 10, od drobnych zmian po poważne. Oto lista aplikacji, które pomogą Ci wypełnić lukę pozostawioną przez funkcje, których system Windows 10 nie będzie już obsługiwał.

centrum mediów Windows

Jeśli nigdy nie zaktualizowałeś systemu do Windows 8 / 8.1, to cię mocno uderzy. Windows Media Center już nie istnieje. Użytkownicy systemu Windows 8 / 8.1 mieli możliwość pobrania go jako aktualizacji, ale ta sama opcja nie jest dostępna dla użytkowników systemu Windows 10. Podsumowując, każdy, kto korzysta z systemu Windows 7 Home Premium, Professional lub Ultimate oraz każdy, kto korzysta z systemu Windows 8 Pro lub Windows 8.1 Pro i uaktualnia do systemu Windows 10, utraci Windows Media Center.

  Jak utworzyć plik napisów do filmu w systemie Windows 10

Alternatywny

KODI, wcześniej znany jako XBMC, jest doskonałym zamiennikiem dla Windows Media Center. Jest to darmowe oprogramowanie typu open source, zawiera wiele dodatków i może nagrywać i odtwarzać kanały telewizyjne z obsługą Netflix, Hulu i nie tylko. Interfejs użytkownika też nie jest zbyt odrapany. ** Zalecamy korzystanie z VPN dla Kodi, jeśli chcesz zachować anonimowość w interwebach.

Pobierz KODI

Oprogramowanie do odtwarzania płyt DVD

Windows 10 nie będzie już odtwarzał dysków DVD. Nadal możesz odczytywać dane z DVD, ale w przypadku filmów będziesz potrzebować alternatywy, z których jedną jest wspomniany odtwarzacz KODI, jednak są też dwie inne opcje.

Alternatywy

Odtwarzacz VLC jest czymś w rodzaju szwajcarskiego noża do odtwarzania multimediów, więc nie powinno dziwić, że można go używać do odtwarzania płyt DVD. Jeśli korzystasz już z tej aplikacji, przejście na aktualizację powinno być bezbolesne, jeśli chodzi o oglądanie filmów DVD.

docked-video.jpg

Pobierz VLC Player

KM Player to moja ulubiona aplikacja do odtwarzania plików multimedialnych i używam jej w systemie Windows 7 od wieków. Na początku jest to trochę skomplikowane, ale to tylko dlatego, że ma tak wiele opcji, które można dostosować. Przekonasz się, że obsługuje dość dużą liczbę formatów i rozdzielczości ekranu, a także napisy.

  Jak naprawić brakujący szacowany czas pracy baterii w systemie Windows 10

Odtwarzacz KM

Pobierz KM Player

Usunięto gadżety

Nie jestem do końca pewien, jak zdruzgotani będą ludzie, gdy ta funkcja zostanie wycofana. Jak dotąd na rynku jest jedna aplikacja, która twierdzi, że przywraca gadżety do systemu Windows 10, a jest nią pasek boczny.

Alternatywny

Pasek boczny działa zarówno z Windows 8, jak i 10, a nawet jest zintegrowany z Windows Search. Możesz przeglądać bibliotekę widżetów od programisty, a otrzymasz stare, do których przywykłeś w Windows 7.

gadżety Windows 10

Pobierz pasek boczny

Solitaire i Minesweeper zostały usunięte

Te dwie gry to najlepszy sposób na zwlekanie, gdy internet nie działa, a Ty nadal nie chcesz pracować. Są częścią systemu operacyjnego Windows przez długi czas, ale nie pojawią się w systemie Windows 10.

Alternatywny

Microsoft Solitaire Collection i Microsoft Minesweeper można pobrać jako samodzielne gry ze Sklepu Windows. Gry po prostu nie są już dostarczane w pakiecie jako część systemu operacyjnego, ale są nadal dostępne do grania.

pasjans Microsoft

Pobierz Microsoft Solitaire Collection

Pobierz Microsoft Minesweeper

  Jak naprawić drukarkę w stanie błędu w systemie Windows 10

Sterowniki stacji dyskietek USB

Musiałem wygooglować, czym jest napęd dyskietek USB, mimo że dyskietki były czymś, czego używałem, gdy jeszcze się uczyłem. To urządzenie do odczytu stacji dyskietek i jak możesz sobie wyobrazić, idzie drogą dinozaurów, a Windows 10 nie będzie ich już obsługiwał. Zamiast tego będziesz musiał pobierać sterowniki, przeglądając aktualizację systemu Windows lub ze strony producenta.

Jest tylko jedna drobna zmiana, którą wprowadzi system Windows 10; pierwotnie pobrana aplikacja OneDrive zostanie zastąpiona wersją skrzynki odbiorczej firmy Microsoft. Niewiele jest tutaj do zrobienia poza skorzystaniem z już dostarczonej alternatywy.

Przeczytaj listę Microsoft wycofanych funkcji dla systemu Windows 10

x