Udostępnij teraz w social media:

Android wyróżnia się na tle konkurencji w wielu obszarach, głównie jeśli chodzi o możliwości dostosowywania i zmianę ogólnego wyglądu urządzenia. Jednym z takich elementów jest wybór tapet. Jeśli spojrzymy na głównych konkurentów, iOS zaczął oferować dostosowywanie tapet dość późno w ciągu dnia, a nawet te nie są zbyt przydatne, z wyjątkiem ekranu blokady, ponieważ ekran główny jest zwykle podziurawiony ikonami aplikacji, które ukrywają wszystko, co ustawiłeś jako tło. Podobnie tapety Windows Phone są widoczne tylko na ekranie blokady. Dzięki różnorodności programów uruchamiających i opcji ekranu głównego dostępnych w systemie Android jest to platforma, na której naprawdę wyróżnia się inne tło.

Sprawdź -   Jak włączyć i używać udostępniania schowka w Google Chrome

Tapety na żywo, mimo że są świniami baterii, są jednym z głównych preferencji wielu użytkowników. Jakiś czas temu widzieliśmy, jak światło dzienne ujrzało 500 Firepaper – doskonała tapeta na żywo, która zawierała wybrane obrazy z biblioteki 500px. Idąc dalej tą samą koncepcją, pojawia się Muzei – animowana tapeta, która może automatycznie przełączać się między tapetami z różnych innych źródeł, dzięki liczbie rozszerzeń, które są już dostępne dla aplikacji. Przyjrzyjmy się bliżej, co ma do zaoferowania.

Muzei Android (1)Muzei Android (2)

Pochodzący od słynnego programisty DashClock, Muzei świadczy o jakości i finezji od pierwszego uruchomienia. Koncepcja aplikacji polega na tym, że działa ona z różnymi „źródłami” i domyślnie wybiera z biblioteki popularnych dzieł sztuki, a także umożliwia dołączenie lokalnej biblioteki zdjęć.

Sprawdź -   Pryzmat to program uruchamiający skoncentrowany na aplikacji nastawiony na prostotę [Android]

Ponieważ Muzei jest oprogramowaniem typu open source, sklep Goolge Play jest pełen rozszerzeń, które rozszerzają kolekcję źródeł i pozwalają na dołączenie takich elementów jak 500px, Reddit, Flickr, Facebook i wiele innych.

Muzei Android (3)

To, co naprawdę wyróżnia Muzei, to sposób, w jaki programista pozostawił otwarte rozwiązania dla rozwoju rozszerzeń. Większość dostosowań zależy od dodanych źródeł. Aplikacja umożliwia otrzymywanie powiadomień o zastosowaniu nowej tapety i konfigurowanie interwału zmian. Pamiętaj też, że niektóre tapety są tak bogate w kolory / tekstury, że mają tendencję do zasłaniania ikon na ekranie głównym? Muzei rozwiązuje ten problem, domyślnie przyciemniając tapetę, które można następnie wyostrzyć, po prostu dwukrotnie dotykając ekranu głównego. Proste i eleganckie rozwiązanie, jeśli o mnie chodzi.

Sprawdź -   Czy mogę przeprowadzić weryfikację bez numeru ubezpieczenia społecznego?

Ogólnie rzecz biorąc, Muzei to jedna z najlepszych aplikacji do tapet, z których kiedykolwiek korzystałem, w tym słynny 500 Firepaper. Aplikacja jest przemyślana, elegancko zbudowana i robi wszystko, co obiecuje, a nawet więcej. Musi mieć, jeśli jesteś fanem dostosowywania Androida. Ta bezpłatna aplikacja wymaga do działania systemu Android 4.2 lub nowszego.

Zainstaluj Muzei ze Sklepu Play