Aparat Chromebooka nie działa? 7 najlepszych poprawek!

Problemy ze sprzętem są rzadkie na Chromebookach, ale czasami się pojawiają. Wcześniej karta Wi-Fi na moim Chromebooku przestała działać i musiałem przywrócić Chrome OS do starszej wersji, aby rozwiązać problem. A teraz otrzymujemy raporty użytkowników, że aparat Chromebooka nie działa dla wielu. W przypadku niektórych użytkowników Chromebook wyświetla błąd „Nie znaleziono aparatu”, podczas gdy w przypadku wielu innych aparat nie wyświetla podglądu. Więc jeśli jesteś na tej samej łodzi, nie martw się, ponieważ opracowaliśmy szczegółowy przewodnik na temat rozwiązywania problemów z aparatem na Chromebooku.

Napraw niedziałającą kamerę Chromebooka (2023)

W tym samouczku przedstawiliśmy siedem różnych sposobów naprawy aparatu Chromebooka. Jeśli napotykasz błędy, takie jak „Nie znaleziono aparatu”, nie martw się. Rozwiń poniższą tabelę i wypróbuj wszystkie wymienione poniżej rozwiązania.

Uruchom ponownie Chromebooka

Zanim cokolwiek zrobisz, uruchom ponownie Chromebooka i sprawdź, czy aparat na Chromebooku został naprawiony, czy nie. Często ponowne uruchomienie systemu operacyjnego Chrome rozwiązuje większość problemów sprzętowych. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

1. Otwórz panel Szybkie ustawienia w prawym dolnym rogu i kliknij przycisk „zamknij”. Twój Chromebook wyłączy się teraz.

2. Po całkowitym wyłączeniu naciśnij przycisk zasilania na Chromebooku, aby go włączyć. Teraz kamera Chromebooka powinna działać dobrze.

Zaktualizuj swojego Chromebooka

Ostatnio, z powodu błędu w Chrome OS 99, aparat przestał działać i wyświetlał błąd „Nie znaleziono aparatu”. Google szybko wydało aktualizację, aby naprawić błąd. Dlatego zawsze lepiej jest zaktualizować Chromebooka do najnowszej wersji, aby uniknąć poważnych błędów. Oto jak to zrobić.

1. Otwórz panel Szybkie ustawienia w prawym dolnym rogu i kliknij ikonę „koła zębatego”, aby otworzyć stronę Ustawienia.

2. Następnie przejdź do „Informacje o ChromeOS” na lewym pasku bocznym.

3. Tutaj kliknij „Sprawdź dostępność aktualizacji”, a Twój Chromebook rozpocznie pobieranie najnowszej aktualizacji, jeśli jest dostępna. Po instalacji uruchom ponownie Chromebooka. Teraz śmiało sprawdź, czy błąd aparatu Chromebooka został rozwiązany, czy nie.

Sprawdź aparat w innych aplikacjach

Jeśli kamera nie działa w Google Meet lub Zoom, nie martw się. Istnieją inne sposoby sprawdzenia, czy sprzęt aparatu naprawdę się zepsuł. Wykonaj poniższe kroki.

1. Otwórz program uruchamiający aplikacje Chrome OS w lewym dolnym rogu i uruchom aplikację „Aparat”.

2. Sprawdź, czy aplikacja aparatu wyświetla podgląd. Jeśli aplikacja aparatu działa tutaj, prawdopodobnie Google Meet lub Zoom może nie mieć niezbędnych uprawnień dostępu do aparatu. W takim przypadku przejdź do następnej sekcji, aby znaleźć rozwiązanie.

Włącz uprawnienia do aparatu na swoim Chromebooku

1. Otwórz aplikację internetową, w której kamera nie działa na Twoim Chromebooku. Na przykład otworzyłem Google Meet (odwiedzać). Teraz kliknij ikonę „kłódki” na pasku adresu i otwórz „Ustawienia witryny”.

2. Następnie w sekcji „Uprawnienia” zmień uprawnienie „Aparat” na „Zezwól”. Podobnie wprowadź zmiany w pozwoleniu „Mikrofon”.

3. Teraz ponownie załaduj stronę internetową, a kamera Chromebooka powinna tym razem działać poprawnie w Zoom lub Google Meet.

4. Jeśli nadal masz problemy, otwórz poniższy adres w przeglądarce Chrome.

chrome://settings/content/camera

5. Tutaj upewnij się, że z rozwijanego menu wybrano przednią kamerę. Następnie upewnij się, że „Domyślne zachowanie” jest ustawione na „Witryny mogą prosić o użycie aparatu”.

Sprawdź przełącznik prywatności kamery internetowej na swoim Chromebooku

Niektóre Chromebooki HP, takie jak 14b i 14c, są wyposażone w przełącznik prywatności kamery internetowej na lewej krawędzi Chromebooka. Jeśli jest wyłączona, obok kamery internetowej zobaczysz czerwony wskaźnik świetlny. Aby kamera działała na Twoim Chromebooku HP, upewnij się, że przełącznik prywatności jest wyłączony.

Zresetuj przeglądarkę Chrome

Jeśli problem z aparatem ogranicza się do przeglądarki Chrome, możesz zresetować Chrome do domyślnych ustawień fabrycznych. To prawdopodobnie powinno rozwiązać problem z aparatem na Twoim Chromebooku. Oto kroki, które należy wykonać.

1. Otwórz Chrome i wklej poniższą ścieżkę do paska adresu i naciśnij Enter. Teraz kliknij „Przywróć ustawienia do ich pierwotnych wartości domyślnych”.

chrome://settings/reset

2. Następnie kliknij „Resetuj ustawienia” i gotowe. Teraz śmiało otwórz dowolną aplikację internetową do wideokonferencji, taką jak Zoom w Chrome. I tym razem kamera internetowa powinna wyświetlić podgląd.

Wyczyść swojego Chromebooka

Jeśli żadna z powyższych metod nie zadziałała, nie masz innej opcji niż zresetowanie Chromebooka. Ta metoda powoduje ponowną instalację systemu operacyjnego Chrome i usunięcie wszystkich aplikacji, plików i preferencji ustawień z urządzenia. Pamiętaj więc o utworzeniu kopii zapasowej danych osobistych przed wykonaniem czyszczenia Chromebooka. To powiedziawszy, oto jak możesz zresetować urządzenie z systemem operacyjnym Chrome:

1. Otwórz panel Szybkie ustawienia w prawym dolnym rogu i kliknij ikonę „koła zębatego”, aby otworzyć aplikację Ustawienia.

2. Na lewym pasku bocznym kliknij „Zaawansowane”, a następnie otwórz „Resetuj ustawienia” u dołu.

3. Tutaj kliknij „Resetuj”, a Twój Chromebook zresetuje się do ustawień fabrycznych w ciągu kilku minut. Otrzymasz czystego Chromebooka, gotowego do skonfigurowania. Teraz sprawdź, czy kamera Chromebooka działa, czy nie. Jeśli nadal masz problemy, skontaktuj się z producentem Chromebooka.

Napraw kamerę internetową na swoim Chromebooku od razu

Jeśli więc kamera internetowa nie działa na Twoim Chromebooku, w ten sposób możesz rozwiązać błędy aparatu. Niektórzy użytkownicy odmawiają dostępu do aparatu aplikacjom internetowym i może to być jeden z głównych powodów, dla których aparat nie wyświetla podglądu. W takim przypadku włącz pozwolenie, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem. Ponadto, jeśli chcesz włączyć wskaźniki prywatności na swoim Chromebooku, zapoznaj się z naszym przewodnikiem. Powiadomi Cię, gdy kamera lub mikrofon będą używane w tle. Ponadto, jeśli Twój Chromebook się nie włącza, mamy samouczek, który pomoże Ci rozwiązać problem. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x