Aparat Google ląduje w Google Play i oferuje nowy tryb rozmycia soczewkowego

Od bardzo prostych po bardzo funkcjonalne, w Google Play nie brakuje aplikacji do aparatów, ale gigant wyszukiwarek oferuje teraz samodzielną wersję swojej aplikacji aparatu fotograficznego, która jest dostarczana z urządzeniami Nexus. Po prostu nazywany aparatem Google, duży G wprowadził szereg ulepszeń i ulepszeń w stosunku do wariantu standardowego, wprowadzając znacznie bardziej przejrzysty interfejs użytkownika, a także wrzucając widoczny przycisk migawki dla natychmiastowych kliknięć. Oprócz zawsze popularnych trybów panoramy i zdjęć sferycznych, dostępna jest również nowa opcja rozmycia soczewki, która ma na celu zapewnienie jakości podobnej do lustrzanki cyfrowej „z małą głębią ostrości”. Przeczytaj nasze praktyczne wrażenia.

Firma Google ogłosiła nową aplikację aparatu w swoim własnym oficjalnym poście na blogu Google+, w którym wyjaśnia, w jaki sposób nowe rozmycie soczewkowe może zapewnić nowy efekt rozmycia za pomocą „Bokeh” (czyli płytkiej głębi ostrości).

Technicznie rzecz biorąc, robi to, tworząc mapę głębi wielu obrazów za pomocą algorytmu, który osiąga ostateczny wynik po jednym z kilku wejść zdjęć i dalszym przetwarzaniu pod maską. Po zrobieniu zdjęcia aplikacja umożliwia dostosowanie rozmycia w czasie rzeczywistym, które jest następnie nakładane na przetworzony obraz w celu wygenerowania ostatecznego wyniku.

Google Camera_Menu Google Camera_Video

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz po uruchomieniu nowej aplikacji aparatu, jest jej fantastyczny interfejs użytkownika. Rzeczy wyglądają teraz na znacznie bardziej minimalistyczne i przystępne, a sam wizjer ma znacznie więcej miejsca na pokazanie tego, co zamierzasz uchwycić. Menu można wywołać, przesuwając palcem od lewej krawędzi ekranu, skąd można przechodzić między zdjęciami sferycznymi, panoramą, rozmyciem soczewkowym, opcjami aparatu i wideo. Być może wypróbowałeś już wszystkie istniejące tryby, które były wcześniej dostępne, ale w centrum uwagi programu jest nowy efekt rozmycia soczewki. Oto jak to działa.

Po pierwsze, musisz zrobić normalne zdjęcie, utrzymując obiekt wyśrodkowany. Następnie aplikacja poprosi Cię o podniesienie urządzenia, jednocześnie utrzymując obiekt na środku, aby uzyskać dodatkowe informacje o głębokości. Po wykonaniu tej czynności odczekaj kilka sekund, aby kamera Google przetworzyła ostateczne dane wyjściowe, a po zakończeniu możesz po prostu przeciągnąć suwak z prawej krawędzi ekranu, aby wyświetlić nowe zdjęcie. Oto krótkie spojrzenie na ostateczny wynik uzyskany z urządzenia Galaxy S4.

Zdjęcie Google Camera_Blur Przetwarzanie Google Camera_Blur Efekt rozmycia aparatu Google

Aplikacja aparatu umożliwia szybkie udostępnianie zrobionego zdjęcia – powiedzmy na Facebooku lub Twitterze – za pośrednictwem funkcji udostępniania w aplikacji. Możesz go również usunąć, a także otworzyć w wybranym edytorze obrazów, dotykając przycisku edycji.

Oprócz rozmycia soczewkowego, nowy tryb Panorama otrzymał również godne uwagi udoskonalenia i umożliwia teraz wykonywanie panoram o wyższej rozdzielczości z pełną szerokością i szczegółowością sceny. Z drugiej strony Photo Sphere oferuje możliwość robienia pełnych 360-stopniowych, wciągających migawek, tak jak wcześniej.

Aparat Google jest dostępny bezpłatnie w Google Play i obsługuje wszystkie telefony i tablety z systemem Android w wersji 4.4 KitKat lub nowszej.

Zainstaluj Aparat Google ze Sklepu Play

x