Aparat Google Photo Sphere robi zdjęcia 360 stopni i przesyła je do map [iOS]

Kiedy Google wypuściło aplikację Aparat na Androida w sklepie Google Play, zastanawiałem się, z małą nadzieją, że kiedykolwiek zostanie wydana na iOS. Aplikacja Aparat Google jest niesamowita i chociaż istnieją alternatywne aplikacje na iOS, nic za darmo nie jest tak bliskie temu, co jest dostępne na Androida. Firma Google właśnie udostępniła aplikację Photo Sphere Camera, bezpłatną aplikację na iOS, która umożliwia zrobienie zdjęcia miejsca w 360 stopniach. Aplikacja jest przeznaczona głównie do użytku na zewnątrz, aby użytkownicy mogli robić zdjęcia odwiedzanych miejsc, oznaczać je tagami geograficznymi i przesyłać je do Map Google. Zdjęcia stają się dostępne dla wszystkich użytkowników Map Google. Nie chodzi tu tyle o fotografię osobistą, ile o zbieranie zdjęć do serwisu mapowego, ale aplikacja jest doskonała i wzięliśmy ją na przejażdżkę.

Aplikacja zawiera krótki poradnik, jak z niej korzystać i radzi, jak używać jej na zewnątrz, aby poćwiczyć przed użyciem w pomieszczeniu. Jeśli nigdy nie korzystałeś z aplikacji Aparat na telefonie z Androidem, musisz dowiedzieć się, jak działa ta aplikacja. To bardzo różni się od tego, jak robisz panoramę z aplikacji aparatu fotograficznego na iOS. Aplikacja prowadzi Cię za pomocą kółek; Pierwsza przechwycona klatka jest przechwytywana przez wyśrodkowanie pierścienia wokół pierwszej prowadnicy po okręgu, a następnie powtórzenie jej dla wszystkich pozostałych prowadnic okręgów widocznych na ekranie. Gdy skończysz, dotknij przycisku znacznika wyboru. Nie musisz robić ramki dla wszystkich okręgów prowadzących. Jeśli uchwyciłeś tyle obszaru, ile chcesz, po prostu dotknij przycisku zatrzymania.

Aplikacja połączy ramki razem. W zależności od liczby przechwyconych klatek może to zająć trochę czasu i zauważysz, że telefon się nagrzewa. Zdjęcie jest przesyłane automatycznie i nie ma opcji, aby temu zapobiec. Nie jesteś zalogowany na swoje konto Google, więc nie można ich zidentyfikować. Możesz też zrezygnować z geotagowania.

Robienie zdjęć za pomocą aparatu Photo SphereSzwy w aparacie Photo Sphere

Oglądanie zdjęcia w aplikacji to wspaniałe doświadczenie; możesz się poruszać i patrzeć w różnych kierunkach. Zdjęcie można usunąć z aplikacji, a tag lokalizacji można edytować. W ustawieniach aplikacji możesz ustawić rozdzielczość zdjęcia i zdecydować się na automatyczne dodawanie znacznika geograficznego, zapisywanie kopii zdjęcia w albumie i przesyłanie zdjęcia tylko wtedy, gdy masz połączenie z siecią Wi-Fi. Wszystkie zdjęcia są przesyłane na licencji open source.

Aparat do zdjęć sferycznych Ustawienia aparatu Photo Sphere

Weź to na przejażdżkę i daj nam znać, co myślisz. Jeśli masz zamiar spróbować w domu, usiądź na obrotowym krześle. To znacznie ułatwia zrobienie 360 ​​stopni.

Pobierz aplikację Photo Sphere Camera z App Store