Aplikacja do kontroli rodzicielskiej TimeAway umożliwia zarządzanie urządzeniem dzieci [Android]

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy komputery stały się powszechne, rodzice niechętnie pozwalali swoim dzieciom korzystać z nich, obawiając się, że spędzą cały czas grając w gry lub surfując po Internecie. Dziś smartfony mają tę samą złą reputację. Wygląda na to, że dzisiejsze dzieci mają urządzenia mobilne o większej mocy obliczeniowej niż cała nasza dziecięca technologia razem wzięta i jest to problem wielu rodziców, którzy nie są pewni, jak ograniczyć korzystanie z urządzeń mobilnych. TimeAway to nowa aplikacja na Androida, która ma na celu ograniczenie korzystania z urządzeń mobilnych przez Twoje dzieci i przywrócenie kontroli w Twoich rękach. Bezpłatna aplikacja oferuje wiele funkcji, takich jak śledzenie czasu spędzanego przez dzieci w aplikacjach, wykrywanie ich bieżącej lokalizacji oraz zdalne blokowanie i odblokowywanie telefonu.

  Jak stworzyć wirtualną maszynę KVM w Ubuntu

TimeAway można pobrać ze sklepu Google Play i najpierw wymaga aktywacji, a następnie zarejestrowania konta TimeAway jako rodzic i dziecko.

TimeAway_Activate

Ponieważ aplikacja wykonuje wszystkie swoje funkcje zdalnie przez Internet, musisz zainstalować ją zarówno na swoim urządzeniu, jak i na urządzeniu dziecka, a także upewnić się, że obsługiwane urządzenie ma aktywne połączenie internetowe. Podczas rejestracji musisz podać 5-cyfrowy kod dostępu, który najwyraźniej służy do ograniczenia korzystania z urządzenia, a także do zapobiegania odinstalowaniu aplikacji z telefonu. Do bezpłatnego konta możesz dodać maksymalnie sześć urządzeń. Następnie aplikacja przedstawia mini samouczek, przedstawiający jego funkcje i główne funkcje.

TimeAway_Zarejestruj się TimeAway_Intrio TimeAway_Kid

Większość rzeczy jest oczywiście wykonywana z urządzenia rodziców. Na przykład, logując się na telefonie rodzica, możesz monitorować, ile czasu Twoje dziecko może spędzać na YouTube lub Snapchacie, a nawet możesz je zablokować na określony czas. Podobnie możesz ustawić pory snu lub szkoły, co automatycznie blokuje urządzenie.

  Jak wyłączyć iPada Pro

TimeAway_Main TimeAway_Apps

Kolejną fajną funkcją jest TimeAway, która pozwala śledzić lokalizacje Twojego dziecka w Mapach Google, kiedy jest w ruchu, za pomocą telefonów komórkowych. Co więcej, codziennie otrzymujesz podsumowanie tego, ile czasu Twoje dzieci spędziły na swoim urządzeniu, a także najczęściej używane aplikacje. TimeAway umożliwia również natychmiastowe zablokowanie i odblokowanie urządzenia. Działania te są wykonywane natychmiast, a odpowiadające im urządzenie można odblokować tylko za pomocą pięciocyfrowego hasła.

TimeAway_Lock TimeAway_Map TimeAway_Block

Ogólnie rzecz biorąc, TimeAway to z pewnością przydatna aplikacja. Chociaż w Google Play są inne podobne aplikacje, większość z nich jest płatna lub oferuje funkcje premium za niewielką opłatą.

Zainstaluj TimeAway ze Sklepu Play

  GIFDeck zamienia prezentacje na SlideShare w GIF

x