Aplikacja do obsługi wiadomości grupowych na Androida i iPhone’a dla biur

W ciągu ostatnich kilku lat Autodesk dostarczył wiele bardzo dobrych aplikacji zarówno dla systemu Android, jak i iOS, w tym słynne Pixlr Express, Pixlr-o-matic, AutoCAD 360, Sketchbook Mobile i wiele innych. Do niezwykłego arsenału dewelopera dołączył Autodesk Instant, klient czatu grupowego skierowany do miejsc pracy i klientów korporacyjnych, dostępny zarówno na Androida, jak i iOS. Dokładniej przyjrzymy się temu zaraz po skoku.

Niedawno wydana aplikacja jest elegancka od samego początku, zapewniając schludny, przejrzysty interfejs, który jest bardzo zgodny z motywem „Halo” używanym przez aplikacje od Ice Cream Sandwich. Jednak tam też zaczynają się dziwne rzeczy. Widzisz, Instant jest głównie podobny do WhatsApp i Viber, ponieważ wymaga numeru telefonu, aby rozpocząć (i zarejestrować), a przynajmniej w tym momencie aplikacja działa tylko z numerami telefonów komórkowych z USA (otrzymasz tekst potwierdzający) . Dlatego jeśli mieszkasz gdziekolwiek indziej, przynajmniej w tym momencie nie masz szczęścia.

Autodesk Instant (1) Autodesk Instant (2)

Następnym krokiem jest utworzenie swojego profilu, który zasadniczo zawiera Twoje imię i nazwisko oraz służbowy adres e-mail. To również prowadzi mnie do mojej drugiej wołowiny z wyszukiwaniem błyskawicznym – gdybyś mógł powiązać je z kontem Google, miałoby to o wiele większy sens z punktu widzenia użytkowania w miejscu pracy, ponieważ wiele organizacji wykorzystuje Google Apps do tego celu . Jednak obsługa kontaktów Autodesk Instant ogranicza się do książki adresowej, więc będziesz mógł komunikować się z osobami, które już masz na liście.

Autodesk Instant (4) Autodesk Instant (5)

Teraz dobra część. Aplikacja jest zasadniczo ukierunkowana nie na indywidualne rozmowy (nie, że nie jest to możliwe), ale raczej na komunikację grupową i podobne do wirtualnych (tekstowych) urzędów miasta. Możesz tworzyć grupy dla poszczególnych projektów, zespołów, społeczności itp. I rozgłaszać wiadomości zawierające tekst, obrazy, klipy wideo, a nawet lokalizację. Następnie, jeśli chcesz przeprowadzić bardziej osobistą rozmowę, połączenia można nawiązywać bezpośrednio z poziomu aplikacji. Najlepsze jest to, że ponieważ kontakty są połączone za pomocą numerów telefonów, wiadomości będą wysyłane nawet do tych osób, które nie mają zainstalowanego Instant.

Autodesk Instant (8) Autodesk Instant (6)

Można by zapytać, dlaczego masz tę aplikację, skoro masz już pocztę e-mail, Google Hangouts, a nawet WhatsApp. Największą zaletą posiadania Instant (co jest również jego największą wadą, choć może być ironiczną), jest to, że aplikacja komunikuje się za pośrednictwem telefonów komórkowych. Nie wszyscy będą sprawdzać pocztę e-mail przez cały czas (a naciśnięcie naprawdę niszczy baterię), ale możesz się założyć, że zawsze będą mieć zasięg komórkowy. W związku z tym bardzo przydatne staje się udostępnianie szybkich aktualizacji, lokalizacji spotkań, obrazów dla danego projektu itp. Każde inne rozwiązanie wymaga zainstalowania określonej aplikacji lub skonfigurowania ustawień, ale Instant po prostu działa.

Usługa Autodesk Instant jest dostępna bezpłatnie w sklepie Google Play i będzie działać na każdym telefonie z systemem Android z systemem Gingerbread (2.3) lub nowszym.

Zainstaluj Autodesk Instant na Androidzie

Zainstaluj Autodesk Instant na iOS