Aplikacje innych firm zwiększające produktywność w systemie Mac OS X

Rozmawialiśmy o tym, jak najlepiej wykorzystać komputer Mac bez korzystania z aplikacji innych firm i udało nam się przejść przez kilka funkcji, które pomogą załatwić sprawę. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak jeszcze lepiej wykorzystać możliwości systemu Mac OS X dzięki możliwościom aplikacji innych firm. Omówiliśmy już, w jaki sposób można użyć Slate do zmiany układu okien, GeekTools do oszukania pulpitu, MagicPrefs, aby zwiększyć moc Magic Mouse (i gładzika), Supertab, aby zwiększyć moc ⌘ + Tab. Teraz omówimy inne aplikacje, aby zwiększyć produktywność. Na potrzeby tego przewodnika omówimy aplikacje, które umożliwiają komputerowi Mac wykraczanie poza standardowe specyfikacje, dlatego unikniemy aplikacji, które mogą replikować już łatwo dostępną funkcję Mac OS X.

aplikacje-mac-innych-firm

Wymienione poniżej rozwiązania są w większości bezpłatne lub są pakowane jako wersje lite (z wystarczającym dostępem), ponieważ produktywność nie powinna kosztować premii.

Wydajna konserwacja systemu dzięki Magician

W przeszłości omawialiśmy techniki zmniejszania bałaganu, jednak mają one tendencję do usuwania tylko plików tymczasowych i śmieci, co jest rzeczywiście dużą pomocą, ale to nie wszystko. Magician to aplikacja, która oprócz wszystkiego, co mogą robić inne aplikacje, może lokalizować i usuwać nieużywane, zduplikowane i / lub niepotrzebne pliki, skanować w poszukiwaniu anty-trojanów, optymalizować aplikacje i całkowicie usuwać aplikacje bez pozostałych plików. Uruchamia również pływający widżet, który w czasie rzeczywistym przekazuje informacje o temperaturze procesora i karty graficznej. Po użyciu tego musisz się zastanawiać, dlaczego w ogóle potrzebujesz innej aplikacji do konserwacji.

Produktywność Mac - Magician

Pobierz Magician tutaj.

Wiele elementów w schowku za pomocą Jumpcut

Można by pomyśleć, że coś tak podstawowego i prostego, jak kopiowanie i wklejanie, może wymagać niewielkiej optymalizacji, ale Jumpcut zapewnia rozwiązanie problemu, o którym nie wiedzieliśmy; możesz przechowywać skopiowaną zawartość w stosie do schowka. Po prostu uruchom aplikację i przypisz skrót (lub użyj domyślnego), a możesz skopiować wiele elementów, a wszystkie zostaną wymienione w aplikacji do ponownego pobrania. To jedna z tych funkcji, które sprawiają, że zastanawiasz się, dlaczego nie jest bardziej powszechne.

Produktywność Mac - Jumpcut

Pobierz Jumpcut tutaj

Unikanie rozpraszania dzięki samokontroli

Jedną z największych przeszkód, które nękają nas dzisiaj, jest niezdolność do koncentracji. Nie oznacza to, że ludzie są z natury niezdolni do skupienia się, ale w Internecie jest tak wiele do zrobienia, że ​​niepotrzebne jest nie odwiedzanie ich. Jeśli jednak praca jest tak ważna, że ​​po prostu nie możesz sobie pozwolić na rozproszenie uwagi, ale nie możesz kontrolować chęci / odruchu odwiedzania ulubionych stron, aplikacja Self Control zrobi to za Ciebie. Po prostu umieść witryny, które chcesz zablokować (na czarnej liście) i przypisz licznik czasu, na jaki chcesz trzymać się z dala od tych witryn. Po uruchomieniu licznik odlicza odliczanie w Docku, a te strony po prostu się nie otworzą, bez względu na to, co spróbujesz. Pamiętaj, że działa to tylko w przypadku witryn internetowych, a nie do ograniczania aplikacji.

Produktywność Mac - samokontrola

Pobierz samokontrolę tutaj

Name Changer do zmiany nazwy pliku wsadowego

Cechą bardzo powszechną w Microsoft Windows i pozornie nieobecną w Mac OS X jest możliwość zmiany nazw plików w partii. W systemie Windows wystarczy wybrać wszystkie pliki i nacisnąć klawisz F2, chociaż opcje są w tym zakresie ograniczone. Na komputerze Mac będziesz potrzebować narzędzia takiego jak Zmieniacz nazw, które pozwoli ci zbiorczo zmieniać nazwy plików. Nie jest to tylko kwestia bezpośredniej zmiany nazw plików, możesz faktycznie zachować i zmienić określone elementy, jeśli chcesz. Jeśli robisz zrzut ekranu i chcesz zmienić słowo „zrzut ekranu”, ale zachować resztę, możesz to zrobić tutaj. Jest to dość istotne narzędzie zwiększające produktywność, jeśli obsługujesz wiele plików z różnych źródeł.

Produktywność Mac - Zmień nazwę

Pobierz zmieniacz nazw tutaj

Mapowanie myśli z Mindnode

Mindnode to narzędzie do mapowania myśli. Mapowanie myśli to zapisywanie pomysłów w formie drzewa, układanie myśli w taki sposób, aby można było prześledzić całą historię pomysłu w wizualnej przestrzeni. Mindnode oferuje wersję lite (bezpłatną) i wersję płatną. Wersja lite ma ograniczenia regionalne, ale jeśli jest dostępna w Twoim regionie, powinieneś uczynić ją podstawą sesji produktywności, ponieważ nie ma lepszego sposobu na badanie pomysłów niż ich rozgałęzienie.

Produktywność Mac - Mindnode

Pobierz Mindnode Lite tutaj

Przydzielanie zadań przez Producteev

Przeszliśmy przez cały artykuł bez pisania o rzeczywistej aplikacji zwiększającej produktywność, ponieważ aplikacje zaprojektowane specjalnie z myślą o produktywności są zwykle aplikacjami premium, zbyt skomplikowanymi w użyciu i zbyt jednomyślnymi. Producteev nie jest żadnym z nich. Jest to wspólna aplikacja zwiększająca produktywność, która zamiast skomplikowanych wykresów umożliwia oznaczanie i określanie czasu zadań, tak proste jak wprowadzanie wartości i bawienie się nią. Oznaczasz powiązane informacje we wpisie, a rozwiązanie to zapewni zoptymalizowany przepływ pracy. Możesz później wyszukiwać zadania według nazwy, nazwy projektu lub etykiet. Ta aplikacja służy jako aplikacja społecznościowa, a także jako indywidualny menedżer listy rzeczy do zrobienia. Rzeczywiście produktywne.

Produktywność Mac - Producteev

Pobierz Producteev tutaj

Narzędzie Better Touch

Omówiliśmy już możliwości ulepszenia swojej magicznej myszy i gładzika za pomocą MagicPrefs, ale dzięki narzędziu takim jak Better Touch Tool możesz całkowicie zmienić mapowanie całego spektrum gestów na swojej magicznej myszy, gładziku, klawiaturze, urządzeniu z ruchem skokowym (jeśli masz jeden), a nawet podstawową mysz, jeśli potrzebujesz. To naprawdę wspaniały widok, gdy nie jesteś już związany ograniczeniami producenta. Nie będziesz również związany tymi zmianami na zawsze, możesz je po prostu wstrzymać w dowolnym momencie i wznowić jak zawsze.

Produktywność Mac - zmieniacz nazw

Pobierz narzędzie Better Touch tutaj

Symbol Caddy

Nie spędzamy dużo czasu martwiąc się o Dashboard, ponieważ szczerze mówiąc, wydaje się, że jest to strata, jednak widget Symbol Caddy znalazł sposób, aby uczynić go mniej ponurym. Zamiast programować skróty symboli lub szukać ich w wyszukiwarce za każdym razem, możesz po prostu zainstalować ten widget i skopiować dowolny symbol, który Ci się podoba, to takie proste. Uwaga dla użytkowników Macbooka: jeśli masz wyłączony Dashboard, ale nie chcesz go przywracać, naciśnięcie Fn + F12 spowoduje wyświetlenie widgetów Dashboard na pulpicie, zwolnij je, aby zniknęły.

Produktywność Mac - Symbol Caddy

Pobierz widżet Symbol Caddy tutaj

Wiesz coś, co przegapiliśmy? Zostaw nam wiadomość w komentarzach poniżej.