Apple WWDC 2023 i Character.AI na szczycie 1,7 mln instalacji

Cześć ludzie! 🙋Mamy dla Ciebie dzisiaj następujące aktualizacje techniczne! 📣

Apple WWDC 2023: lista wszystkiego ogłoszona

Apple rozpoczęło w poniedziałek przemówienie Worldwide Developers Conference 2023; niektóre z produktów ogłoszonych przez Apple podczas tego wydarzenia to:

1️⃣ 15-calowy MacBook Air: ma 11,5 mm grubości i waży nieco ponad 3 funty i jest zasilany przez własny chipset Apple M2. Posiada również standardowe gniazdo słuchawkowe, dwa porty USB-C i stację ładującą MagSafe firmy Apple.

2️⃣ Mac Pro z M2 Max i M2 Ultra: Firma Apple ogłosiła wysokiej klasy komputer stacjonarny o nazwie Mac Pro z układem M2 Ultra. To ostatni komputer Apple, który porzucił Intela na rzecz Apple Silicon. Zaczyna się od 6999 USD. Będzie wyposażony w 24-rdzeniowy procesor M2 Ultra, obsługę do 76-rdzeniowego procesora graficznego, osiem portów Thunderbolt 4 i sześć wysokiej klasy wyświetlaczy Pro Display XDR firmy Apple.

3️⃣ iOS 17 na iPhone’a: ​​Apple iOS 17 wprowadził nowe funkcje przesyłania wiadomości i Facetime, w tym transkrypcję na żywo poczty głosowej, funkcję nadrabiania zaległości w czatach grupowych i plakaty kontaktów. Zawiera również ulepszenia funkcji wyszukiwania, udostępniania lokalizacji na żywo i nowe naklejki. Użytkownicy mogą udostępniać kontakty, muzykę i inne zasoby za pomocą nowej funkcji „NameDrop”.

4️⃣ iPadOS 17 na iPada: najnowsze funkcje i ulepszenia iPada obejmują obsługę wielu timerów, dostępność aplikacji zdrowotnej, technologię uczenia maszynowego dla plików PDF, ulepszone widżety dla zewnętrznych programistów (np. Quizlet), dostosowywalny ekran blokady iPada (taki jak iPhone ) i Aktywność na żywo do śledzenia stale aktualizowanych informacji.

5️⃣ macOS Sonoma dla komputerów Mac: Apple przedstawia macOS Sonoma z lepszą grą, ulepszeniami FaceTime, reakcjami AR do wideokonferencji, trybem gry, interaktywnymi widżetami, ulepszonym Safari i prywatnym przeglądaniem.

6️⃣ FaceTime dla Apple TV: Nowa aktualizacja Apple TV pozwoli na korzystanie z FaceTime z aparatem na iPadzie lub iPhonie, jednocześnie umożliwiając oglądanie go na większym ekranie. Zaktualizowany pilot Siri będzie również obsługiwał funkcję FindMy do lokalizowania zagubionych pilotów Apple TV.

7️⃣ watchOS 10: Apple wprowadza na rynek system watchOS 10 z nowymi tarczami zegarka, cyfrową koroną widżetów, aktywnymi funkcjami i bliskością ekranu dla zdrowia oczu użytkowników. Dodano również narzędzia do badań przesiewowych zdrowia psychicznego.

8️⃣ visionOS dla zestawu słuchawkowego Vision Pro: Apple wprowadza system VisionOS, specjalistyczne oprogramowanie dla zestawu słuchawkowego Vision Pro, przeznaczone do opracowywania przez projektantów aplikacji do obliczeń przestrzennych, kosztujące 3499 USD i ma zostać uruchomione na początku przyszłego roku.

Character.AI osiąga 1,7 miliona instalacji w pierwszym tygodniu

Popularność aplikacji AI znacznie wzrosła w bardzo krótkim czasie. Lider rynku Open AI ChatGPT ogłosił, że otrzymał pół miliona pobrań w ciągu zaledwie sześciu dni. Startup Character.AI twierdzi, że w ciągu tygodnia otrzymał ponad 1,7 miliona pobrań.

Zgodnie ze swoim blogiem, firma zebrała 150 milionów dolarów w ramach finansowania serii A kierowanego przez Andreessena Horowitza (a16z), przy udziale poprzednich inwestorów, podnosząc wycenę do 1 miliarda dolarów.

Platforma oferuje konfigurowalnych towarzyszy AI o różnych osobowościach i możliwość tworzenia własnych postaci przez użytkowników.

Założyciele tego startupu, Noam Shazeer i Daniel De Freitas, kierowali wcześniej zespołem w Google, który zbudował model języka LaMDA. Wersja mobilna platformy AI chatbot została wprowadzona na całym świecie dla użytkowników systemów iOS i Android. Aplikacja otrzymała ponad 700 000 instalacji na Androida w ciągu 48 godzin, pokonując najlepsze aplikacje rozrywkowe, takie jak Netflix i Disney+.

Ucieczka

Escape to platforma bezpieczeństwa DevSecOps, która wykrywa i usuwa luki w zabezpieczeniach GraphQL za pomocą DAST (Business Logic Security Testing) i ASM (Attack surface management) w czasie rzeczywistym podczas opracowywania. Poprawia bezpieczeństwo w tworzeniu oprogramowania od początku do końca.

Platforma jest używana przez czołowe organizacje, w tym The Guild, GraphQL Foundation, Sorare, Graphbase itp.

Firma, która identyfikuje i rozwiązuje zagrożenia bezpieczeństwa API, zdobyła nagrodę Grand Défi Cyber ​​Prize od rządu francuskiego i ANSSI, zapewniając sobie miejsce wśród czołowych europejskich graczy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Firma z kohorty Y Combinator w 2023 r. zapewnia finansowanie początkowe w wysokości 3,9 mln USD z udziałem IRIS na czele i First wraz z obecnymi inwestorami.

Według firmy Gartner 91% interfejsów programowania aplikacji internetowych lub interfejsów API jest podatnych na ataki z powodu ciągłych aktualizacji w środowiskach chmurowych, których zespoły ds. bezpieczeństwa nie mogą chronić. Rozwiązanie bezpieczeństwa AI firmy Escape wykrywa i usuwa luki w zabezpieczeniach, naruszenia i wycieki w aplikacjach w chmurze na każdym etapie rozwoju, chroniąc je w ten sposób przed hakerami.

Firma została uruchomiona zaledwie sześć miesięcy temu i ma ponad 1000 organizacji na całym świecie.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, sprawdź kategorię Najnowsze technologie.

x