Automatyczne ukrywanie paska zakładek programu Firefox, podobnie jak paska zadań w systemie Windows


Zakładki to niesamowita funkcja do zapisywania przydatnych linków, ale pasek zakładek w dowolnej przeglądarce prawie zawsze jest brzydki. Nie ma to tak wiele wspólnego z interfejsem użytkownika przeglądarki, jak z zapisanymi w niej zakładkami. Zwykle są to serie obciętych tytułów stron i źle załadowanych lub źle zapisanych ikon ulubionych. Możesz ukryć pasek zakładek w praktycznie każdej przeglądarce, ale działa to tylko wtedy, gdy używasz go rzadko. Jeśli często korzystasz z zakładek, ukrywanie paska, na którym się znajdują, nie jest wygodną opcją. Dla użytkowników Firefoksa, którzy lubią czysty interfejs przeglądarki, ale często muszą otwierać zakładkę, BookmarksDropDown to dodatek, który pozwala ukryć pasek zakładek i wyświetlać go tylko wtedy, gdy przesuniesz kursor na górę bieżącej strony. Pomyśl, jak zachowuje się pasek zadań w systemie Windows, gdy ustawisz go na automatyczne ukrywanie; pasek zakładek działa dokładnie tak samo po zainstalowaniu tego dodatku.

Zainstaluj BookmarksDropDown i uruchom ponownie Firefoksa. Przesuń kursor na górę bieżącej strony, tak aby znajdowała się tuż pod paskiem adresu URL, a pasek zakładek pojawi się automatycznie. Dopóki kursor pozostaje na pasku zakładek, tj. Przeglądasz foldery i szukasz łącza, pozostanie on widoczny. Gdy kursor wyjdzie z aktywnego obszaru, pasek zakładek zniknie.

ff-bookmarksbar-show

Dodatek działa bez zarzutu. To trochę niefortunne, że jest to jeden z tych dodatków, które nadal wymagają ponownego uruchomienia Firefoksa, ale na dłuższą metę nie powinno to mieć większego znaczenia. Wspaniałą rzeczą w BookmarksDropDown jest to, że czas odpowiedzi jest doskonały. Nie będziesz czekać kilka sekund na pojawienie się paska zakładek. Naprawdę chcielibyśmy, żeby było coś takiego dla Chrome.

Zainstaluj BookmarksDropDown dla przeglądarki Firefox