Będziesz musiał wymieniać słuchawki AirPod za 160 USD co kilka lat

Udostępnij teraz w social media:

AirPods to jedne z najbardziej lubianych nowych produktów Apple. Ale jeśli kochasz je tak bardzo, że używasz ich codziennie, spodziewaj się, że niezastąpione baterie wytrzymają najwyżej kilka lat.

AirPods są na rynku od nieco ponad dwóch lat. Widzieliśmy to przez ostatnie kilka miesięcy więcej i więcej skargi problemy z żywotnością baterii z AirPods – głównie od użytkowników, którzy używają ich przez wiele godzin każdego dnia. Przy tak intensywnym użytkowaniu żywotność baterii spadnie w ciągu kilku lat. Niestety oznacza to tylko, że wyrzucisz AirPods i kupisz nową parę.

Wyrzucenie słuchawek AirPods może brzmieć ekstremalnie, ale baterii w słuchawkach i etui ładującym nie można wymienić. Gdy Twoje AirPods nie będą już w stanie utrzymać znacznego ładunku, trafiają do śmieci.

AirPods nie zostały zaprojektowane do naprawy

AirPods

Po pierwsze, powodem, dla którego nie można po prostu wymienić baterii w tych rzeczach, jest to, że AirPods nie zostały zaprojektowane do naprawy w pierwszej kolejności. I nie, to nie tak, że Apple po prostu utrudnia ich naprawę. Przeciwnie, AirPods nie są przeznaczone do naprawy, kropka – jeśli się zepsują lub bateria ulegnie degradacji do stanu bezużytecznego, wyrzucisz je i kupisz nową parę. Przepraszam.

  Jak się dowiedzieć, czy ktoś dodał Cię z powrotem na Snapchacie?

Wystarczy spojrzeć Porzucenie przez iFixit pary słuchawek AirPods. Wszystko jest ze sobą sklejone i nie da się nawet wyjąć baterii bez zniszczenia słuchawki. To samo dotyczy etui ładującego. Na swoim blogu mówi iFixit że „Ogólnie rzecz biorąc, dostęp do dowolnego komponentu – w tym baterii w obudowie i w„ Pods – ”jest niemożliwy bez całkowitego zniszczenia”.

Etui ładujące AirPods z iFixit zostało zniszczone

Apple oferuje usługi naprawcze dla AirPods, ale nie możemy sobie wyobrazić, jak Apple je naprawia. Prawdopodobnie wymieniają AirPods na nowe, ponieważ nie ma możliwości, aby „serwis baterii” Apple polegał na wymianie baterii w słuchawce. To niemożliwe.

Podobnie jak w przypadku zwykłego MO firmy Apple, koszt „naprawy” słuchawek AirPods poza gwarancją jest mniej więcej taki sam (lub wyższy), jak koszt nowego zestawu. Więc nawet jeśli sam nie wyrzucasz starej pary słuchawek AirPod, Apple wyrzuca je za Ciebie, gdy zabierasz je do „naprawy”. Jak wygodnie.

  Jak dodać łącze w serwisie Canva

Największym problemem są odpady elektroniczne

Oczywiście wielu zagorzałych użytkowników AirPod z chęcią nadal płaciłoby 160 USD co 2-3 lata, aby nadal korzystać z łączności bezprzewodowej. Koszt dla konsumenta nie jest tutaj najważniejszym czynnikiem. To niepotrzebne e-odpady.

AirPods

Jeśli AirPods nie nadają się do naprawy, powinny przynajmniej nadawać się do recyklingu, ale nawet to nie jest możliwe. Oto jedna rzecz: kosztowałoby to firmy zajmujące się recyklingiem więcej pieniędzy, niż mogłyby zarobić na materiałach wydobytych z AirPods. Innymi słowy, proces ekstrakcji składników byłby zbyt czasochłonny i kosztowny.

Dla firmy, która utrzymuje robić wiele rzeczy w kwestii recyklingu, Apple nie wydaje się spełniać swoich standardów ze swoimi AirPods.

Chodzi o wszystkie bezprzewodowe słuchawki douszne i nie tylko

Słuchawki AirPods i Anker's Soundcore Liberty Air

Nie możemy tutaj wyróżnić Apple. Jesteśmy pewni, że wszyscy konkurenci AirPod są winni stworzenia produktu, którego nie można naprawić ani poddać recyklingowi. Wszakże im mniejsze są komponenty i im gęstniej upakowane, tym trudniej jest je skutecznie naprawić i poddać recyklingowi. A po obejrzeniu pary AirPods nie możemy powiedzieć, że jesteśmy zaskoczeni, że nie można ich naprawić ani poddać recyklingowi.

  Jak zainstalować MicroPad w systemie Linux

Dotyczy to nie tylko małych słuchawek bezprzewodowych. Jest to problem dla praktycznie każdego gadżetu, który zawiera tak wiele komponentów, że po prostu nie można wystarczająco wydajnie wydobyć poszczególnych części lub bez zniszczenia całego urządzenia.

Na szczęście urządzenia takie jak telefony, tablety i komputery nie są tak złe jak AirPods. Możesz przynajmniej wymienić wiele pojedynczych komponentów, w tym baterie, które zwykle są pierwszą rzeczą, która umiera w większości elektroniki. Ale coraz więcej urządzeń staje się jednorazowych. Nie tylko szkodzi to wysypiskom śmieci, ale także niepotrzebnie obciąża Twój portfel.

x