Bezpośrednio przesyłaj pliki między dwoma komputerami z przeglądarki internetowej


Udostępnianie plików to mocno nasycony rynek, ale większość aplikacji i usług do udostępniania plików współpracuje z serwerem pośrednim. Twój plik jest przesyłany na serwer online lub „dysk w chmurze” i udostępniasz do niego łącze. Plik jest następnie pobierany ze wspomnianego serwera przez odbiorcę. Ta metoda udostępniania plików ma swoje zalety, np. Odbiorca może pobrać plik, kiedy tylko ma na to czas, a Ty nie musisz być online, aby go do niego wysłać. To powiedziawszy, wiele osób nadal preferuje transfer P2P, w którym plik jest przesyłany między dwoma komputerami. Take A File to prosta usługa przesyłania plików P2P, która umożliwia przesyłanie plików między dwoma komputerami z poziomu przeglądarki internetowej.

Odwiedź stronę Pobierz plik i kliknij przycisk „Przeciągnij i upuść plik, aby rozpocząć”. Możesz wybrać pojedynczy plik lub przytrzymać klawisz Ctrl, aby wybrać wiele plików.

Po wybraniu plików aplikacja generuje łącze, które możesz udostępnić każdemu, komu chcesz wysłać pliki. Pliki nie są przesyłane na serwer pośredniczący.

Takeafile

Gdy odbiorca otrzyma link i otworzy go we własnej przeglądarce internetowej, rozpocznie się transfer. Możesz zobaczyć postęp transferu w przeglądarce. Transfer rozpoczyna się dopiero po otwarciu linku.

Aby rozpocząć i zakończyć przesyłanie, musisz mieć otwartą przeglądarkę. Ponadto karta, na której masz otwarty plik, musi być aktywna, aby można było rozpocząć przesyłanie.

Takeafile-transfer

Transfer pliku nie zajmuje zbyt wiele czasu, ale czas transferu zależy również od rozmiaru pliku. Aplikacja stwierdza, że ​​nie ma ograniczeń co do wielkości pliku, który można przesłać za pomocą usługi. Podczas przesyłania wielu plików aplikacja spakuje je do jednego archiwum, które pobiera odbiorca.

Odwiedź Take A File