Blokada czatu uniemożliwia dostęp do Facebooka, Messengera i Whatsapp [Android]

Aplikacje do czatu ostrzegają o nowych wiadomościach na wiele sposobów, na przykład w obszarze powiadomień lub wiadomościach Push. W zależności od sposobu zabezpieczenia ekranu blokady lub urządzenia te alerty o wiadomościach mogą być łatwo dostępne lub nie. Chat Lock (Facebook Chat Heads) to aplikacja, która zabezpiecza te alerty wiadomości hasłem. Aplikacja uniemożliwi dostęp do aplikacji Facebook, aplikacji Facebook Messenger i Whatsapp. Za każdym razem, gdy stukniesz w alert o nowej wiadomości, musisz wprowadzić hasło, zanim uzyskasz dostęp do swoich wiadomości, niezależnie od tego, jaki typ alertu wybrałeś.

Aby aplikacja działała, musisz pozwolić jej na monitorowanie czatów na Facebooku, a także ustawić hasło. Opcja Self Protection nie jest obowiązkowa do uruchomienia aplikacji, ale jest to dodatkowa warstwa zabezpieczeń, którą omówimy nieco później. Możesz wybrać jeden z dwóch typów haseł; prosty kod PIN lub wzór narysowany na siatce 3 × 3 punktów. Będziesz także musiał ustawić pytanie zabezpieczające, aby odzyskać hasło, jeśli je zapomnisz.

Usługi Chat Lock Hasło blokady czatu

Następnie możesz wybrać aplikacje, które chcesz zablokować. Aplikacje Facebook i Facebook Messenger są zablokowane razem i nie można odblokować jednej, ale zablokować drugą. Możesz zarządzać tym, jak szybko aplikacja zostanie ponownie zablokowana, a także włączyć fałszywą osłonę, która oszukuje każdego, kto włamuje się do Twojego urządzenia, do myślenia, że ​​ma zupełnie inny rodzaj blokady.

Ustawienia Chat Lock umożliwiają zmianę hasła i zresetowanie pytania ochronnego. Możesz także włączyć ochronę przed odinstalowaniem (wspomniana wcześniej ochrona własna), która zapobiega odinstalowaniu aplikacji, jeśli nie zostanie wprowadzone prawidłowe hasło. Wreszcie, jako kolejny sposób na ukrycie samej aplikacji, ikonę można zmienić, aby wyglądała jak niepozorny kalkulator.

Aplikacje zablokowane na czacieUstawienia blokady czatu

Aplikacja skutecznie blokuje dostęp do zablokowanej aplikacji z obszaru powiadomień, czatu lub samej ikony aplikacji, ale to, czego nie robi, i moim zdaniem jest to jego największa wada polega na tym, że nie ukrywa wiadomości w centrum powiadomień. Oznacza to, że gdyby ktoś otworzył centrum powiadomień na ekranie głównym, mógłby z łatwością przeczytać pierwsze 5-6 wierszy wiadomości na Facebooku. Jeśli ekran blokady nie jest chroniony kodem PIN lub innym rodzajem hasła, stwarza to takie samo ryzyko. Chat Lock nie jest kompletnym rozwiązaniem zabezpieczającym i będziesz musiał osobno chronić swoje centrum powiadomień i ekran blokady.

Zainstaluj blokadę czatu ze sklepu Google Play