12/08/2021

Blokuj wiadomości e-mail w Gmailu według tematu, nadawcy lub domeny [Chrome]

Udostępnij teraz w social media:

Spam to powszechny problem, z którym wszyscy mamy do czynienia. Codziennie otrzymujemy dziesiątki, a może setki spamerskich e-maili, które uprzykrzają nam życie w Internecie. Chociaż Gmail całkiem dobrze blokuje spam, nic nie działało, dopóki nie wypróbowałem Block Sender. To poręczne małe rozszerzenie dla Google Chrome sprawia, że ​​blokowanie spamu w Gmailu jest coraz łatwiejsze, a także jest dość lekkie. Jednym kliknięciem możesz zapobiec przedostawaniu się spamu od tego samego nadawcy lub nawet z nazwy domeny. Block Sender oferuje obecnie użytkownikom cztery plany subskrypcji, w których opcja Bezpłatna może zablokować łącznie tylko 10 wiadomości e-mail. Jeśli potrzebujesz nieograniczonego blokowania planu premium za 4,99 USD / miesiąc lub 29 USD / rok, po prostu działa dobrze.

Sprawdź -   Jak zaktualizować Google Chrome

Block Sender to bardzo przydatne rozszerzenie Chrome, które można skonfigurować w ciągu kilku minut. Oferuje szeroki zakres ustawień i pozwala zarządzać listą zablokowanych na osobnym ekranie. Po pobraniu i zainstalowaniu nad wiadomością, którą czytasz (obok opcji Archiwizuj i Usuń), można znaleźć przycisk „Zablokuj”. Kliknięcie umożliwia natychmiastowe oznaczenie wiadomości e-mail jako spam i nigdy nie pojawi się w skrzynce odbiorczej jeszcze raz.

Block Sender oferuje więcej opcji niż być może potrzebne do blokowania spamu. Na przykład możesz zablokować wszystkie e-maile od tego samego nadawcy, tego samego tematu lub tej samej nazwy domeny. Ponadto możesz także blokować spam zawierający określone słowo lub frazę. A jeśli chcesz usunąć nadawcę z listy zablokowanych, możesz to zrobić, naciskając Odblokuj nadawcę.

Sprawdź -   Jak korzystać z funkcji IF Arkusze Google

Kiedy blokujesz spam, Block Sender prosi o potwierdzenie, kliknij „Tak”, aby kontynuować.

Block Sender_Confirm

Konieczne będzie również włączenie opcji gotowej odpowiedzi w Gmail Labs. Jeśli nie masz pewności, gdzie znaleźć tę opcję, Block Sender automatycznie wyświetli monit, klikając opcję „Przejdź do strony Laboratorium”.

Block Sender_Enable

Jak wspomniano wcześniej, Block Sender umożliwia skonfigurowanie wielu różnych ustawień na ekranie Opcje. Na przykład możesz określić domyślną akcję przycisku Zablokuj (blokuj przez określonego nadawcę, witrynę internetową lub wiersz tematu), a także przełączyć ustawienie, aby wysłać fałszywą odesłaną wiadomość z powrotem do nadawcy. Możesz także określić, co stanie się z zablokowaną wiadomością (przeniesioną do kosza lub zarchiwizowaną) i włączyć cofanie akcji dla zablokowanej wiadomości oraz określić krótki okres, w którym możesz cofnąć akcję. Możesz również wyświetlić istniejące bloki, klikając Lista zablokowanych na pasku bocznym.

Sprawdź -   Jak znaleźć i zabić Niszczyciela w Minecrafcie

Block Sender_Options

Zainstaluj Block Sender z Chrome Web Store

x