Bright Data Collector ułatwia przeglądanie sieci [No-Code Solution]

Wiele organizacji przeprowadza web scraping, aby wyodrębnić informacje z Internetu oraz uporządkować je i przeanalizować, aby napędzać swoje procesy biznesowe.

Jeśli jednak będziesz nadal wykonywać zbieranie stron internetowych ręcznie, odwiedzając setki stron internetowych i stale wydobywając dane, może to stać się zadaniem bolesnym (i ryzykownym).

Możesz spotkać się z ograniczeniami geograficznymi lub zostać zablokowanym w tych witrynach, ponieważ wszyscy chcą chronić swoje dane.

Dlatego dobrym sposobem na to może być użycie narzędzia takiego jak kolektor danych.

Dobry zbieracz danych pomoże Ci szybko, bezpiecznie i niezawodnie zbierać dane. Dzięki temu możesz używać wysokiej jakości danych do prognozowania, usprawniania procesów i kształtowania swoich operacji.

W tym artykule omówię, co oznacza zbieranie danych, ich rodzaje i techniki, a następnie przedstawię niektóre z najlepszych narzędzi do gromadzenia danych.

Zaczynajmy!

Co to jest zbieranie danych?

Zbieranie danych to proces zbierania i analizowania określonych informacji w celu rozwiązania określonych pytań i oceny wyników. Ma na celu znalezienie wszystkiego na dany temat. Po zebraniu danych jest następnie poddawany procesowi testowania hipotez w celu wyjaśnienia konkretnej rzeczy lub zdarzenia.

Dane można gromadzić z wielu powodów, takich jak przewidywanie przyszłych trendów i prawdopodobieństw.

A narzędziem, które pomaga w gromadzeniu danych, jest kolektor danych lub oprogramowanie do zbierania danych. Zawiera niesamowite funkcje i korzyści, które pomagają w pełnym procesie gromadzenia danych.

Rodzaje gromadzenia danych

Gromadzenie danych należy do tych dwóch głównych kategorii – zbierania danych pierwotnych i wtórnych.

Podstawowe zbieranie danych

Zbieranie danych pierwotnych obejmuje proces zbierania surowych danych u źródła lub oryginalnych danych w określonym celu, czy to web scraping, badania, czy w jakimkolwiek innym celu. Jest dalej podzielony na dwa typy:

 • Zbieranie danych ilościowych: Istnieje wiele metod gromadzenia danych ilościowych, takich jak zbieranie danych przez telefon, e-mail, online lub twarzą w twarz. Metody te wymagają obliczeń matematycznych do zrozumienia i są przedstawiane w liczbach. Przykładami tych metod mogą być kwestionariusze zawierające pytania zamknięte, regresję, medianę, średnią i tryb.
 • Badania jakościowe: Jest to metoda zbierania danych, która nie wymaga obliczeń matematycznych ani liczb. Opiera się na elementach, których nie można określić ilościowo, takich jak emocje lub uczucia badacza. Takie techniki mogą obejmować otwarte kwestionariusze, wywiady pogłębione, ankiety internetowe oraz dane zebrane ze społeczności internetowych, forów internetowych, grup itp.

Wtórne gromadzenie danych

Zbieranie danych pomocniczych polega na zbieraniu danych z drugiej ręki, które są zbierane przez osobę, która nie jest pierwotnym użytkownikiem. Oznacza to, że w tym procesie zbierasz istniejące dane z opublikowanych książek, portali internetowych, czasopism itp. Proces ten jest łatwiejszy i tańszy.

W tego typu zbieraniu danych możesz uzyskać wszystkie informacje przeanalizowane przez kogoś wcześniej. Wtórne gromadzenie danych obejmuje dwa rodzaje danych:

 • Opublikowane dane: mogą pochodzić z publikacji rządowych, podcastów, stron internetowych, rejestrów publicznych, dokumentów statystycznych i historycznych, czasopism handlowych, plików technicznych, dokumentów biznesowych itp.
 • Niepublikowane dane: Mogą pochodzić z listów, pamiętników i niepublikowanych biografii.

Tak więc wybór między podstawowym a wtórnym zbieraniem danych zależy od konkretnego obszaru badań, typu niszy, możliwości, celu projektu i tak dalej. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada, aby podejmować mądre decyzje.

Korzyści z narzędzia do zbierania danych

Jak wyjaśniono powyżej, narzędzie do gromadzenia danych lub urządzenie do gromadzenia danych to oprogramowanie używane do gromadzenia danych za pomocą papierowych kwestionariuszy, ankiet, studiów przypadku, badań, obserwacji i tak dalej.

Ponieważ badanie, analiza, badania lub web scraping są wykonywane w różnych celach, musisz zapewnić zebranie prawdziwych, wysokiej jakości danych, aby doprowadzić do wiarygodnych rozwiązań danego problemu. W tym przypadku konieczne jest użycie dobrego narzędzia do zbierania danych. Oferuje wiele funkcji i korzyści, dzięki którym proces zbierania danych jest łatwy i satysfakcjonujący.

Oto niektóre z korzyści płynących z używania narzędzia do zbierania danych.

Precyzja

Nowoczesne narzędzia do gromadzenia danych oferują obszerną bibliotekę wiarygodnych informacji. Ta baza danych jest również często aktualizowana, aby oferować świeże, aktualne informacje, które są nie tylko istotne dla Twojej organizacji, ale także dokładne.

Szybciej

Kolektory danych pomagają przyspieszyć proces przeszukiwania sieci lub badania. Powodem jest to, że jest on połączony z bazą danych z obszernymi, użytecznymi informacjami, do których można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca iw dowolnym czasie za pomocą kilku kliknięć. Dzięki temu możesz prowadzić badania w podróży lub w biurze lub w domu. Przyspiesza cały proces zbierania danych i oszczędza mnóstwo czasu.

Mniej błędów

Chociaż możesz ręcznie zbierać dane dla swojego przypadku użycia, może to wiązać się z błędami ludzkimi. Jednak korzystanie z dedykowanego narzędzia do gromadzenia danych zapewni dokładne i spójne informacje, które będą napędzać procesy biznesowe i cele. Pomoże ci to również zachować integralność twoich badań, studiów lub skrobania stron internetowych.

Lepsze wyniki

Ponieważ uzyskujesz kompletne, wiarygodne, bezbłędne i istotne dane za pomocą narzędzia do gromadzenia danych zgodnie z zamierzonym celem, osiągniesz lepsze wyniki zamiast popełniać błędy, które mogą prowadzić do większej liczby problemów. Korzystanie z precyzyjnych, trafnych, kompletnych i wiarygodnych danych pomoże Ci podejmować lepsze decyzje biznesowe i prawidłowe prognozy.

Zbieranie danych a tradycyjne rozwiązania do zbierania danych z sieci

Tradycyjne skrobaki do wstęgi mogą być wszechstronne, ale mogą być czasochłonne i wymagać większego wysiłku. Jest to oczywiste, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z dużymi wolumenami danych. Ponieważ internet zawiera biliony danych, na które składa się tak wiele ankiet, forów, stron internetowych, raportów itd., wyodrębnienie istotnych, przydatnych informacji jest wyzwaniem.

Jednak korzystając z zaawansowanego narzędzia do zbierania danych, takiego jak Bright Data Collector, możesz zbierać dane szybko, łatwo i w nieco bardziej ekscytujący sposób.

Przy tak dużej liczbie zbieraczy danych dostępnych w Internecie wielu osobom trudno jest wybrać jeden. Oto jak wybrać odpowiednie narzędzie do zbierania danych do swoich potrzeb.

Jak wybrać odpowiednie narzędzie do gromadzenia danych?

Wybierając narzędzie do zbierania danych, zwróć uwagę na następujące aspekty:

 • Przydatne funkcje: wybierz kolektor danych, który ma funkcje przydatne w Twoich przypadkach użycia. Oceń swoje wymagania, a następnie wybierz narzędzie, które może zaoferować funkcje, z których faktycznie będziesz korzystać. Musi również integrować się z innymi narzędziami, aby praca była łatwiejsza przy użyciu tylko jednego narzędzia.
 • Łatwy w użyciu: jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości kolektora danych, znajdź taki, który jest łatwy w użyciu. Musi mieć prosty, ale potężny interfejs, łatwą nawigację i łatwy dostęp.
 • Przystępność: zainwestuj w narzędzie, które mieści się w Twoim budżecie, ale ma dobry zestaw przydatnych funkcji. Chodzi o znalezienie równowagi. Sprawdź również bezpłatną wersję próbną, aby przetestować, jak to działa dla Ciebie.

Tak więc, jeśli szukasz dobrego narzędzia do zbierania danych, Bright Data Collector jest dobrym rozwiązaniem. Zapoznajmy się z tym narzędziem, aby zdecydować, czy będzie działać dla Ciebie.

Jak Bright Data może pomóc?

Bright Data Collector to jedna z najlepszych platform do zbierania danych i web scrapingu. Pobiera dane z Internetu na dużą skalę bez wymagań dotyczących infrastruktury. Może natychmiast wyodrębnić publicznie dostępne dane z dowolnej witryny, dzięki czemu możesz zaspokoić swoje wymagania dotyczące skrobania sieci lub badań.

Możesz wybrać pobieranie danych internetowych w partiach lub w czasie rzeczywistym. Po prostu oceń swoje wymagania i użyj Bright Data Collector, aby spełnić swoje potrzeby.

Bright Data Collector: kluczowe cechy

Niektóre kluczowe funkcje Bright Data Collector to:

Brak platformy kodu

Uprość swoje działania związane ze skrobaniem sieci, korzystając z platformy Bright Data Collector bez kodu. Oznacza to, że nie musisz zajmować się kodowaniem, aby skorzystać z tego rozwiązania i wykonać skrobanie.

Wcześniej proces ten był skomplikowany i wymagał od programistów poprawnej konfiguracji narzędzia. Wymagało to również specjalistów od pozyskiwania danych w zakresie scrapingu danych internetowych i zarządzania proxy.

Dlatego, dzięki platformie bez kodu, Bright Data Collector staje się łatwy w użyciu dla wszystkich, niezależnie od tego, czy jesteś programistą, czy ekspertem od ekstrakcji danych. Zaoszczędzi Ci wiele godzin, zasobów i czasu, który możesz poświęcić na inne ważne zadania.

Gotowe szablony i funkcje kodowania

Otrzymasz gotowe szablony i funkcje kodowania w hostowanym rozwiązaniu Bright Data. Ułatwi to tworzenie narzędzia do skrobania stron internetowych na dużą skalę. W ten sposób możesz szybciej zbierać publicznie dostępne dane internetowe w czasie rzeczywistym za pomocą IDE JavaScript. Możesz także połączyć ich API z przepływem pracy i cieszyć się usprawnionym i płynnym procesem gromadzenia danych.

Bright Data Collector oferuje szablony web scrapingu dla wyszukiwań produktów Amazon, domów Zillow, profili i postów na Instagramie, Map Google, Twittera, szczegółów postów na Facebooku, stron z opisem produktów Walmart i nie tylko.

Bezproblemowa struktura

Bright Data Collector wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do bezproblemowego dopasowywania, czyszczenia, przetwarzania, strukturyzowania i syntezy nieustrukturyzowanych danych witryny przed dostarczeniem. W ten sposób otrzymane zestawy danych mogą być szybciej gotowe do analizy.

Zautomatyzowana elastyczność

Struktury stron na stronach internetowych ciągle się zmieniają. Tak więc pobieranie danych z takich witryn może być trudne i mylące. Ale nie martw się; Bright Data Collector oferuje doskonałe rozwiązanie tego problemu. Może szybko dostosowywać się do zmian strukturalnych na stronach internetowych i wydobywać przydatne dane, które napędzają proces analizy.

Skalowanie klasy korporacyjnej

Zbieranie danych na dużą skalę wymaga solidnej infrastruktury sprzętowej i programowej, a także czasu i zasobów. Jest to kosztowna transakcja i może stanowić potencjalną przeszkodę dla organizacji z ograniczonymi budżetami.

Ale Bright Data Collector może Ci w tym pomóc. Będzie zbierać dokładne, przydatne dane łatwo i niezawodnie na dużą skalę. Nie musisz inwestować w kosztowną infrastrukturę sprzętową lub programową, oszczędzając w ten sposób pieniądze.

Zgodność

Ważne jest przestrzeganie zasad i przepisów obowiązujących w Twoim regionie lub kraju. Nie tylko uchroni Cię przed karami, ale także pomoże zachować zaufanie klientów, klientów i pracowników.

Bright Data Collector jest w pełni zgodny z przepisami dotyczącymi ochrony danych, w tym RODO, UE i CCPA. W ten sposób możesz bez obaw przeprowadzać skrobanie sieci. Ta próba ochrony danych pomoże Ci również szybko przejść audyty.

Wszechstronność

Firma Bright Data Collector opracowała najlepsze praktyki i kompleksowe wytyczne dotyczące korzystania z tej platformy przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony danych. Dlatego ufają mu nie tylko korporacje wszelkich form i rozmiarów, ale także rządy i uniwersytety.

Solidna infrastruktura sieci proxy

Bright Data posiada opatentowaną i wiodącą w branży infrastrukturę sieci proxy. A Data Collector jest zbudowany na tej infrastrukturze. Dlatego nie napotkasz trudności z dostępem do jakiejkolwiek publicznej strony internetowej. Pokona wszystkie przeszkody, takie jak ograniczenia geograficzne, dostępność itp. Możesz więc wyodrębnić dane z dowolnego miejsca, które jest publicznie dostępne.

Działa jak partner biznesowy

Możesz użyć tej platformy samoobsługowej lub wykorzystać jej zasoby programistyczne. Jego programiści, menedżerowie produktów i menedżerowie kont mogą pomóc na każdym kroku w rozwiązywaniu problemów biznesowych i zaspokajaniu potrzeb, aby pomóc w zwiększeniu wzrostu.

Jak działa zbieracz danych Bright?

Korzystanie z Bright Data Collector nie wymaga bycia koderem ani specjalistą od web scrapingu. Zamiast tego możesz łatwo zainstalować i korzystać z tej platformy, nie wymagając niezbędnej pomocy.

Możesz z nim pracować w trzech prostych krokach:

Wybierz szablon

Wybierz gotowy szablon ody z podanych opcji zgodnie ze swoimi wymaganiami. Masz również możliwość zbudowania jednego od podstaw zamiast korzystania z gotowych szablonów.

Na przykład, jeśli szukasz list produktów na Amazon, możesz użyć szablonu do wyszukiwania produktów Amazon.

Dostosuj

Następnym krokiem jest dostosowanie lub opracowanie zamierzonego web scrapera przy użyciu gotowych funkcji skrobania Bright Data Collector.

Jeśli nie umiesz kodować, to w porządku. To rozwiązanie bez kodu jest Twoim podstawowym oprogramowaniem do zbudowania skrobaka internetowego od podstaw przy użyciu dostępnej opcji. Jeśli jednak umiesz kodować, możesz zrobić znacznie więcej. Możesz edytować kod, aby skrobak lepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

W czasie rzeczywistym lub partiami

Po utworzeniu web scrapera dla konkretnego przypadku użycia, wybierz, kiedy chcesz otrzymywać dane – w partiach lub w czasie rzeczywistym. Częstotliwość przesyłania danych zależy całkowicie od Twoich potrzeb. Dlatego najpierw oceń swoje potrzeby, a następnie wybierz jedną opcję, aby przejść do następnego kroku.

Format i dostawa

W tym kroku musisz wybrać format pliku, w którym chcesz pobrać dane. Może to być CSV, JSON, XLSX lub NDJSON.

Następnie wybierz opcję, do której chcesz przesłać zebrane dane. Otrzymasz te opcje – e-mail, webhook, API, Google Cloud, Amazon S3, MS Azure i SFTP.

Obsługa klienta

Jeśli gdzieś utkniesz, możesz skorzystać z całodobowej pomocy technicznej Bright Data. Są pomocni i kompetentni, aby rozwiązywać Twoje problemy przez całą dobę.

Ceny: Bright Data Collector

Bright Data Collector oferuje dwa rodzaje cen – kolektory samoserwerowe i kolektory niestandardowe.

Self-Serve Collector: Otrzymasz dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak IDE Bright Data do tworzenia skrobaka sieci, alertów, monitorowania wskaźnika sukcesu, wyższej wydajności, proxy klasy branżowej i nie tylko. Jego plany cenowe to:

 • Pay As You Go: 5 USD za 1000 załadowanych stron
 • Abonament miesięczny: zaczyna się od 500 USD miesięcznie
 • Abonament roczny: zaczyna się od 450 USD miesięcznie

W przypadku kolekcjonerów niestandardowych ceny zaczynają się od 1000 USD miesięcznie.

Dostępna jest również BEZPŁATNA opcja próbna przez ograniczony czas, aby zdecydować, czy będzie pasować do Twojego przypadku użycia.

Alternatywy dla Bright Data Collector

Nie każdy produkt pasuje do każdego. Niezależnie od tego, czy chodzi o ceny, funkcje czy zasady, niektórzy ludzie mogą z jakiegoś powodu nie lubić Bright Data Collector. Tak więc, jeśli jesteś tym kimś, sprawdźmy niektóre z najlepszych alternatyw dla Bright Data Collector.

Oxylaby

Popularna platforma, Oxylabs, oferuje doskonały interfejs API do skrobania sieci, dzięki czemu możesz bezproblemowo zbierać dane.

Kluczowe cechy

 • Wysokiej jakości zbieranie danych z dowolnej strony internetowej za pomocą opatentowanego rotatora proxy
 • Zbieranie danych ze 195 krajów
 • Łatwo ominąć ograniczenia geograficzne
 • Bezobsługowy
 • Zapłacisz tylko za dane, które zostaną dostarczone pomyślnie

Możesz wypróbować go bezpłatnie przez 7 dni lub wybrać plan już od 99 USD miesięcznie.

Inteligentne proxy

Jeśli szukasz platformy do scrapingu bez kodu innej niż Bright Data, wypróbuj Smartproxy. Pomoże Ci zaplanować zadania związane ze skrobaniem sieci i bezpiecznie przechowywać dane bez kodowania.

Kluczowe cechy

 • Niesamowite gotowe szablony do skrobania
 • Konfiguracja jednym kliknięciem
 • Eksport danych w formacie CSV lub JSON
 • Przechowywanie danych w chmurze
 • Darmowe rozszerzenie do Chrome

Wypróbuj Smartproxy ZA DARMO przez 3 dni lub wybierz plan już od 50 USD miesięcznie.

Zyte

Zyte oferuje zautomatyzowany interfejs API do ekstrakcji danych internetowych, aby umożliwić niezawodne, szybsze i bezpieczne zbieranie danych bez blokowania dostępu do witryn. Posiada opatentowaną technologię sztucznej inteligencji do automatycznej ekstrakcji, która pomaga w dostarczaniu wysokiej jakości danych w strukturze.

Kluczowe cechy

 • Szybkie odpowiedzi
 • Wysokiej jakości dane z dziesięciu typów
 • Uproszczony interfejs API HTTP
 • Obsługa ponad 40 języków
 • Dostosowuje się do zmian na stronie
 • Wbudowane zarządzanie blokowaniem
 • Nieograniczona skala

Jego plan cenowy zaczyna się od 60 USD miesięcznie, a BEZPŁATNY okres próbny jest dostępny przez 14 dni.

Wniosek

Korzystanie z narzędzia do zbierania danych, takiego jak Bright Data Collector, może znacznie ułatwić proces scrapingu internetowego dzięki intuicyjnemu interfejsowi, niezawodnej wydajności i przydatnym funkcjom.

Tak więc, jeśli jesteś organizacją, uniwersytetem lub firmą badawczą, ta platforma może być dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak nadal szukasz alternatyw Bright Data, sprawdź powyższe opcje i wybierz tę w oparciu o swoje potrzeby.

Możesz także zapoznać się z niektórymi popularnymi rozwiązaniami do scrapingu w chmurze.

x