BTFO Znaczenie: Co oznacza BTFO?

Udostępnij teraz w social media:

Internet stał się naszym głównym środkiem komunikacji i było rzeczą naturalną, że slang specyficzny dla Internetu rozwijał się z czasem.

Doskonałym przykładem popularnego slangu internetowego jest BTFO, a my wyjaśnimy, co to znaczy, a także kiedy należy go używać, a kiedy nie, właśnie dlatego, że zdaje się on zyskiwać dużą popularność.

Co oznacza BTFO?

W przeciwieństwie do wielu innych skrótów, które mają tylko jedno znaczenie, BTFO może mieć dwa:

Cofnij się, kurwa
Spieprzyło się

Niezależnie od znaczenia, w jakim zamierzasz go używać, pamiętaj, że ten skrót jest używany tylko w środowisku online, mediach społecznościowych lub w wiadomościach tekstowych.

Co więcej, ponieważ ma dwa znaczenia, pamiętaj, aby używać go z osobami, które faktycznie znają je obie, aby uniknąć nieporozumień.

Kiedy używany jest Back The F * ck Off?

Pomimo dwóch znaczeń, pierwsze z nich jest najpopularniejsze i jest używane, gdy dana osoba zbliża się do Ciebie fizycznie i chcesz, aby dała Ci trochę przestrzeni.

  Czym są mikrotransakcje i dlaczego ludzie ich nienawidzą?

BTFO nie jest jedynym skrótem, który zawiera słowo F, a jego użycie ma na celu dodanie warstwy siły i powagi do twojego oświadczenia, pokazując wysoki stopień agresji.

Oto przykład, kiedy możesz wykorzystać f * ck w prawdziwym życiu:

Siedzisz w barze i ktoś nalega na naruszenie Twojej przestrzeni osobistej. Możesz powiedzieć im jedną z następujących rzeczy:

Odsuń się!
Cofnij się, kurwa!

Biorąc pod uwagę naturę tego scenariusza, opcja nr 2 wydaje się bardziej odpowiednia, ponieważ sprawia, że ​​wydajesz się bardziej groźny i nie należy go lekceważyć

To samo można wykorzystać w mediach społecznościowych i na forach, ponieważ BTFO może być używane jako odpowiedź na niechciane wiadomości prywatne, obraźliwe komentarze lub irytujące odpowiedzi.

Co więcej, możesz go używać nie tylko wtedy, gdy ktoś cię nęka, ale także wtedy, gdy ktoś inny jest nękany.

Oto przykład, kiedy możesz użyć z powrotem f * ck out online:

Osoba 1: Nie podoba mi się twój post, a ty jesteś kompletną porażką.

Osoba 2: Nigdy nie prosiłam o twoją opinię!

Przyjaciel osoby nr 2: Tak, BTFO!

Ten konkretny scenariusz jest jednym z nielicznych przypadków, w których BTFO może być używane jako pojedyncza odpowiedź, ponieważ prowadząca do niego rozmowa zapewnia więcej niż wystarczający kontekst.

Kiedy jest zdmuchnięty F * ck Off używany?

To drugie znaczenie BTFO jest rzadziej używane, ale nadal obecne w mediach społecznościowych.

Blown the f * ck off jest używane, gdy mówisz o przegranej z kimś innym w konkursie lub zakładzie.

  Jak korzystać z polecenia chroot w systemie Linux

Mówiąc o grach i sporcie, wyrażenie to wywodzi się z pomysłu, że przeciwnik może zostać wyrzucony z gry, odzwierciedlając całkowitą i całkowitą porażkę.

Ze względu na swoje znaczenie, zdmuchnięte f * ck off jest używane głównie w grach i społecznościach sportowych online, zwłaszcza gdy gry lub sporty są z natury konkurencyjne, takie jak gry kooperacyjne lub sporty zespołowe.

Zwycięzcy wspomnianej gry lub zawodów mogą wtedy powiedzieć swoim przeciwnikom, że zostali zdmuchnięci. Ewentualnie przegrani mogą powiedzieć o sobie dokładnie to samo.

Oto kilka przykładów, kiedy możesz naturalnie użyć zdmuchniętego f * ck:

Przykład 1

Jeden z graczy może przypomnieć sobie okropny mecz online, którego mógł doświadczyć w przeszłości:

Mój kolega z drużyny był zbyt wiele razy fragowany, a druga drużyna została nakarmiona. BTFO, zanim wiedzieliśmy, że mecz się skończył!

Przykład nr 2

Możesz sobie przypomnieć, jak zakończył się mecz piłki nożnej:

Do przerwy drużyna przeciwna prowadziła 2 golami, a mimo to pokonała BTFO po dogrywce!

Jak rozpoznać różnicę między dwoma BTFO?

Poza tym, że oba skróty zawierają słowo F, nie ma nic wspólnego między tymi dwoma wyrażeniami.

To sprawia, że ​​jest łatwy w użyciu w rozmowach, ponieważ możesz poznać znaczenie BTFO, pod warunkiem, że oferujesz wystarczający kontekst.

Istnieją jednak pewne kluczowe ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę:

Jeśli to Ty korzystasz z BTFO:

Musisz upewnić się, że osoba, z którą rozmawiasz, zna oba znaczenia BTFO
Zawsze mów BTFO w połączeniu ze zdaniem lub wystarczającą liczbą słów, aby zapewnić wystarczający kontekst, nigdy nie wysyłaj tylko BTFO

  Jak ustawić Mozilla Firefox jako domyślną przeglądarkę na Macu

Jeśli jesteś osobą, która otrzymała wiadomość BTFO:

Przeczytaj go na głos w pełnej formie, aby zrozumieć, które znaczenie najlepiej pasuje
Spróbuj odgadnąć ton z kontekstu, ponieważ odwrotne f * ck off jest używane w gniewie, podczas gdy zdmuchnięte f * ck off jest używane z nieco humorystycznym tonem
Jeśli wszystko inne zawiedzie, zawsze istnieje (niezręczna) opcja zapytania nadawcy, co oznacza BTFO

BTFO: rozstanie

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, co oznacza BTFO, mamy nadzieję, że będziesz mógł lepiej go wykorzystać, rozmawiając z innymi graczami i przyjaciółmi.

Pamiętaj jednak, że BTFO nadal zawiera słowo na F, więc staraj się uważać, przy kim go używasz, ponieważ wulgaryzmy w skrócie są nadal wulgaryzmy.

Podsumowując, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o slangu internetowym i powszechnie używanych skrótach, daj nam znać, zostawiając swoje sugestie w sekcji komentarzy poniżej, a my od razu się do tego zabieramy.

x