Cache Killer czyści pamięć podręczną za każdym razem przed załadowaniem strony internetowej [Chrome]

Jedną z najważniejszych cech nowoczesnych przeglądarek internetowych jest pamięć podręczna przeglądarki. Na przykład, gdy odwiedzasz witrynę internetową, taką jak newsblog.pl, Twoja przeglądarka automatycznie zapisuje pliki, takie jak obrazy, logo, CSS itp., Aby przyspieszyć działanie i zmniejszyć przepustowość łącza internetowego. Nic dziwnego, że przeglądarka umożliwia znacznie szybsze wyświetlanie plików stron internetowych przechowywanych w pamięci podręcznej przeglądarki, niż może pobierać świeże pliki z serwera witryny. Dlatego za każdym razem, gdy odwiedzasz newsblog.pl, przeglądarka będzie używać „plików z pamięci podręcznej”, aby skrócić czas ładowania strony. Ale chociaż pamięć podręczna przeglądarki jest przydatna do ładowania zawartości strony z pamięci lokalnej, może być również zła z dokładnie tego samego powodu, ponieważ każda zaktualizowana zawartość w aktywnej witrynie internetowej może nie pojawić się natychmiast, powodując wyświetlenie starej strony. Jednak rozszerzenia takie jak Cache Killer dla Chrome mają na celu pozbycie się tej niedogodności.

Dostępne bezpłatnie w Chrome Web Store, po pobraniu i zainstalowaniu możesz przełączać Cache Killer za pomocą ikony Omnibar i automatycznie wyczyści pamięć podręczną przed załadowaniem nowej strony, umożliwiając załadowanie zawartości z rzeczywistego serwera witryny, a nie z lokalna pamięć podręczna. Rozszerzenie nie ma żadnych dodatkowych opcji, a jego prosta konstrukcja sprawia, że ​​jest łatwe w użyciu przez każdego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, że to działa.

Cache-Killer

Gdy Cache Killer jest włączony – możesz kliknąć jego ikonę, aby go aktywować – przycisk automatycznie zmienia kolor na zielony, wskazując, że rozszerzenie jest aktywne i przeglądasz strony internetowe z zerową pamięcią podręczną. Każda nowa strona internetowa zostanie załadowana na nowo, a przeglądarka nie będzie używać elementów zapisanych wcześniej w pamięci podręcznej.

Możesz kliknąć go ponownie, aby wyłączyć rozszerzenie, które jest oznaczone kolorem czerwonym. Chociaż możesz także nacisnąć Ctrl + F5, aby zmusić Google Chrome do ponownego załadowania treści z serwera, Cache Killer zapewnia raczej łatwiejszy sposób na wypadek, gdybyś musiał tymczasowo przełączyć tryb pamięci podręcznej, aby przetestować działającą witrynę.

Pomimo bardzo małych rozmiarów, Cache Killer jest bardzo poręcznym rozszerzeniem, które wykonuje tylko jedno zadanie i robi to wyjątkowo dobrze.

Zainstaluj Cache Killer z Chrome Web Store