CamFind przenosi niesamowite wyszukiwanie i rozpoznawanie obrazów na Androida

Robienie zdjęć ze smartfona z pewnością brzmi fajnie. Wystarczy wycelować i strzelić, a chwila zostanie zapisana w postaci cyfrowego obrazu. Ale co, jeśli chcesz znaleźć więcej informacji na określony temat z obrazu? W 2013 roku użytkownicy iOS otrzymali niesamowitą aplikację aparatu wydaną w iTunes App Store pod nazwą CamFind, która identyfikuje temat na zdjęciach, a następnie przeszukuje internet w poszukiwaniu odpowiednich wyników, takich jak podobne obrazy, porównania cen i więcej informacji pochodzących z różnych źródeł. . CamFind w końcu trafił do sklepu Google Play, wprowadzając swoją potężną technologię rozpoznawania obrazu na Androida.

Prosty interfejs CamFind jest najmniej oszałamiający. Na dole masz przycisk aparatu do robienia zdjęć, zegar obok niego, który przenosi Cię do historii, a także inny przycisk po prawej stronie, który umożliwia zmianę języka lub dostęp do opcji wyszukiwania głosowego.

CamFind CamFind_Capture Opcja CamFind_Slide

Funkcja wyszukiwania głosowego działa w zasadzie jak Google Now, chociaż w większości przypadków nie jest zbyt dokładna. Ponieważ CamFind to wyszukiwarka wizualna, możesz albo przechwycić obraz za pomocą przycisku aparatu, albo zaimportować istniejący już zapisany w pamięci urządzenia. Kiedy robisz zdjęcie za pomocą prostego interfejsu aparatu, proces rozpoznawania obrazu uruchamia się na kilka sekund, podczas których CamFind pobiera odpowiednie informacje z różnych źródeł internetowych.

Gdy aplikacja coś rozpozna, zamiast kierować Cię bezpośrednio do strony wyników wyszukiwania, CamFind wyświetli nazwę rozpoznanego tematu u góry ekranu. Jeśli masz włączoną opcję „głos”, odczytuje ona również tekst. Możesz przesunąć pasek tekstowy w prawym górnym rogu, aby wyświetlić więcej opcji, takich jak zmiana wyszukiwanego tekstu lub przełączanie funkcji głosowej.

Obraz CamFind_Library CamFind_More Options CamFind_Search głosowo

Podczas testów próbowałem zrobić kilka zdjęć różnych obiektów pod różnymi kątami iw różnych warunkach oświetleniowych, a wyniki były po prostu spektakularne. CamFind działał przez większość czasu tak, jak reklamowano. Wykonanie zdjęcia figurki pandy przedstawia podobne figurki z różnych źródeł internetowych. Strona wyników przedstawia oddzielnie obrazy i wyniki tekstowe. W przypadku, gdy zwrócone wyniki są niepoprawne, zawsze możesz zrobić nowe zdjęcie.

CamFind_Find CamFind_Image

CamFind jest dostępny bezpłatnie w Google Play i działa na wszystkich urządzeniach z Androidem 2.2 lub nowszym.

Zainstaluj CamFind ze Sklepu Play

x