Chcesz lepszej kontroli głosowej Smarthome? Użyj grup

Jeśli Twój Google Home lub Amazon Echo ma problemy ze sterowaniem wieloma światłami lub urządzeniami w pokoju, prawdopodobnie nie skonfigurowałeś poprawnie grup. Nadanie każdemu elementowi unikalnej nazwy, a następnie grupowanie tych elementów sprawia, że ​​Asystent głosowy działa lepiej.

Nazewnictwo urządzeń szybko się komplikuje

Inteligentna żarówka to jedna z najbardziej naturalnych rzeczy, które można dodać do rosnącego smarthomu. Potrzebujesz żarówek, a te są niezwykle łatwe w montażu i nie wymagają okablowania z Twojej strony. Ale szybko napotkasz problem z asystentami głosowymi, takimi jak Google Home i Alexa: wszystko musi mieć nazwę. W miarę dodawania innych typów urządzeń, takich jak inteligentne przełączniki lub inteligentne gniazda, nazwy te mnożą się i trudniej jest zapamiętać, co powiedzieć i kiedy.

Niestety, Asystenci Głosowi nie rozumieją Cię tak naprawdę; nasłuchują tylko oczekiwanych poleceń. Więc jeśli natkniesz się na „włącz gabinet… mam na myśli światło z okna biura”, istnieje większa niż przyzwoita szansa, że ​​źle cię usłyszy i nic nie zrobi, albo zrobi źle. Jeśli nazwy Twoich urządzeń nie są łatwe do zapamiętania, często napotykasz ten problem. Ale wymyślenie wielu różnych łatwych do zapamiętania nazw jest trudne, więc lepiej zamiast tego pogrupuj urządzenia.

Nazewnictwo grup zmniejsza komplikacje związane z nazwami urządzeń

Asystenci głosowi nadal nie są tak sprytni, jak powinni. Im mniej „myślisz” o swoim asystencie głosowym, tym lepiej. Grupy zapewniają wygodny skrót zarówno dla Ciebie, jak i dla asystenta głosowego.

Kiedy grupujesz swoje urządzenia, nazwy poszczególnych urządzeń mają mniejsze znaczenie. Możesz nazwać je Studium1, Studium2 i Studium3 – lub jeśli wolisz, możesz nazwać je Okienko, Kinkiet i Oprawa sufitowa – ale w rzeczywistości rzadko będziesz używać tych nazw. Zamiast tego będziesz używać nazwy grupy, gdy będziesz rozmawiać z Alexą i Google Home, mówiąc coś w rodzaju „Alexa, wyłącz światła do nauki”. Jeśli wszystkie trzy światła znajdują się w grupie nazwanej studium, spowoduje to wyłączenie wszystkich świateł w tej grupie. Pomoże to również uniknąć nieporozumień, jeśli nazwałeś badanie inteligentnego światła i badanie inteligentnego gniazdka (ale powinieneś tego unikać).

Jeszcze lepiej, jeśli skojarzysz urządzenie z asystentem głosowym w pokoju z tą grupą, możesz powiedzieć „wyłącz światła”, a system będzie wiedział, które światła wyłączyć na podstawie tego skojarzenia. To znaczy, jeśli nazwiesz grupę. Nadal możesz chcieć wybierać unikalne nazwy dla urządzeń na podstawie ich lokalizacji w pokoju, więc jeśli kiedykolwiek zechcesz sterować tylko jednym urządzeniem, zapamiętanie nazwy będzie łatwiejsze.

Zalecamy tworzenie grup, nawet jeśli masz tylko jedno urządzenie, które chcesz umieścić w tej grupie. Powodem tego jest to, że w przyszłości możesz dodać więcej urządzeń do grupy, a zmiana własnego nawyku tego, co mówisz, może być trudna.

Jak skonfigurować grupy dla Amazon Alexa

Omówiliśmy już konfigurowanie grup w Alexie, ale jest to dość prosty proces. Po prostu dotknij przycisku urządzeń u dołu aplikacji Alexa, a następnie dotknij istniejącej grupy lub dotknij znaku plus w prawym górnym rogu, a następnie „Dodaj grupę”, aby utworzyć nową grupę. Następnie dotknij urządzeń, które chcesz dodać do grupy.

Jak skonfigurować grupy za pomocą Asystenta Google

Jeśli wcześniej nie podłączałeś swoich inteligentnych urządzeń, zacznij od tego. Po dodaniu urządzenia Google poprosi Cię o skojarzenie z pokojem i najlepiej to zrobić. Dotyczy to również Twoich Google Homes. Ale jeśli dodałeś już inteligentne światła i nie połączyłeś się z nimi z pokojem, przewiń w dół i dotknij urządzenia, aby skojarzyć je z pokojem.

Aplikacja Asystent Google pokazuje nieprzypisane urządzenia, urządzenie Magic Mirror ma wokół siebie czerwoną ramkę

Jeśli chcesz łatwiej sterować oświetleniem w pomieszczeniu, dodaj do niego również urządzenie Google Home.

To wszystko, o ile masz wyraźnie nazwane grupy (i pamiętaj, że Google nazywa je zamiast tego „pokojami”, ale działają tak samo), o wiele łatwiej będzie ci użyć odpowiedniego polecenia. Zmniejszysz także zmienne, które musi uwzględniać Twój asystent głosowy. Wykonanie tych dodatkowych kroków może wymagać więcej pracy, ale na dłuższą metę sprawią, że korzystanie z inteligentnego domu będzie przyjemniejsze.

x