Chroń swoją prywatność w Internecie dzięki HMA VPN [Hands-On Testing and Review]

Udostępnij teraz w social media:

Sprawdź naszą recenzję HideMyAss VPN, gdy testujemy ją.

Na konkurencyjnym rynku VPN wiele się dzieje. Ludzie zajmujący się prywatnością krzyczą na ciebie, abyś zdobył VPN na swoich dachach.

Chociaż sugerowanie VPN jest łatwe, tylko nieliczni rozumieją, co faktycznie dzieje się za kulisami.

Bądź na bieżąco z moim podziałem HMA VPN z kilkoma testami, aby to przejrzeć.

Ale powinieneś zacząć od tego miejsca, jeśli nie wiesz…

Co to jest VPN?

VPN to skrót od Virtual Private Network.

Dla laika VPN to proste narzędzie do przekształcenia Johna w Harry’ego!

Bardziej technicznie, VPN maskuje adres IP użytkownika (powiedzmy Johna) swoim własnym (powiedzmy Harry’ego).

Tak więc, będąc online, prawdziwa tożsamość Johna pozostaje ukryta przed organami ścigania, jego usługodawcą internetowym, platformami strumieniowymi i w zasadzie przed każdym, kto próbuje naruszyć jego prywatność.

Wreszcie, skuteczna sieć VPN powinna chronić swoich użytkowników przed szpiegowaniem przez rząd, odblokowywać platformy streamingowe (takie jak Netflix, BBC iPlayer itp.) i zapewniać bezpieczeństwo publicznego Wi-Fi.

A wszystko to (i wiele więcej) powinno być dostępne bez przyspieszania Internetu w ślimaczym tempie.

Więc czytaj dalej, jak to dla ciebie dzielę, kawałek po kawałku.

Cechy

Ta lista funkcji jest zgodna z najnowszą wersją HMA VPN, v5.

  • Globalne serwery: ponad 1080 serwerów w ponad 210 krajach
  • Brak dzienników: Twoje działania nie są rejestrowane.
  • Kill Switch: połączenie internetowe zostaje automatycznie zakończone (i ponownie nawiązane), gdy szyfrowanie nie działa.
  • Split Tunnel (tylko Android): Szyfrowane połączenie dla określonych aplikacji.
  • Zmiana IP: Ustaw swój wirtualny adres IP na okresową zmianę.
  • Ochrona przed wyciekiem DNS: nie pozostawiaj śladów swoich danych.
  • Szyfrowanie AES-256: szyfrowane połączenie klasy wojskowej zgodne ze standardami branżowymi.
  • Automatyczne łączenie: Połącz HMA VPN dla określonej sieci, publicznej lub prywatnej.
  • Ochrona DDoS: Zapobieganie ukierunkowanym atakom w sieci.

Uwaga: Ta recenzja jest oparta na kliencie HMA VPN Windows. Zgłoszone zachowanie może się różnić w zależności od platformy, na której możesz używać HideMyAss VPN.

Pierwsze kroki

Najpierw zarejestruj się w usłudze HMA VPN pod adresem strona pobierania.

W chwili pisania tego tekstu dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Do tego dochodzi 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Okres próbny możesz rozpocząć za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Użyłem mojego konta PayPal. Tak jak wiesz, nie ma płatności z góry. Zostaniesz obciążony dopiero po tygodniowym okresie próbnym.

Po utworzeniu konta zaloguj się do portalu internetowego HMA, kliknij swoją nazwę użytkownika i wybierz Pobierz z listy rozwijanej.

Automatycznie wykryje twój system operacyjny i udostępni opcję pobierania. Poza tym ma klientów na wszystkie główne platformy, które można znaleźć, przewijając w dół.

  5 najlepszych sieci VPN do handlu kryptowalutami (2023 marzec)

Ponadto możesz również skonfiguruj HideMyAss VPN na routerze WiFi. Dzięki routerowi skonfigurowanemu do VPN możesz korzystać z tej usługi VPN na Apple TV, Android TV, Playstation, Xbox itp.

Po zainstalowaniu klienta HMA VPN wróć do strony głównej konta (lub skrzynki odbiorczej), aby skopiować kod aktywacyjny.

Teraz uruchom klienta HMA i kliknij Już kupione. Następnie zaloguj się do klienta VPN za pomocą nazwy użytkownika i hasła lub kodu aktywacyjnego.

To jest domyślny ekran:

Błyskawica Połącz

Najszybszy serwer (specyficzny dla użytkownika) jest wymieniony z tagiem Lightning Connect (poprzednio tryb natychmiastowy). Włącz przełącznik, aby połączyć się z tym serwerem.

Możesz połączyć się z innymi serwerami z panelu Lokalizacja. Wystarczy kliknąć preferowaną lokalizację, aby nawiązać szyfrowane połączenie.

Niektóre kraje wymienione na liście mają wiele serwerów.

Możesz kliknąć kraj i pozwolić HMA wybrać serwer w tym regionie lub przejrzeć dalej listę i kliknąć określony serwer.

Ulubione serwery

Czasami konkretny serwer zapewnia doskonałe wrażenia i chcesz szybko znaleźć ten wyjątkowy.

W tym celu przejdź do panelu lokalizacji serwera i sprawdź ikonę Serca na preferowanym serwerze. Możesz znaleźć ten serwer w zakładce Ulubione na lewym pasku bocznym.

Wyłącznik awaryjny

Kill Switch zaczyna działać, gdy szyfrowanie sieci spada, na przykład w przypadku przypadkowego rozłączenia, przełączenia serwerów lub zapomnienia o uruchomieniu VPN (jeśli automatyczne łączenie jest wyłączone).

Spójrz:

Aby go uruchomić, kliknij sekcję Kill Switch wymienioną na ekranie głównym.

Teraz masz dwie opcje, jak pokazano:

Chociaż możesz zakończyć połączenie VPN i działać normalnie, aplikacje wybrane w App Kill Switch (w tym przypadku Brave i Edge) pozostają odłączone do momentu ustanowienia połączenia VPN.

Poza tym spowoduje to nawiązanie połączenia (z ostatnio podłączonym serwerem), jeśli którakolwiek z tych aplikacji zostanie uruchomiona od nowa po ręcznym zamknięciu połączenia VPN.

Tasowanie IP

IP Shuffle to narzędzie, którego możesz użyć, jeśli chcesz zmienić swój adres IP – raz lub okresowo. Ta opcja znajduje się pod wyłącznikiem awaryjnym na karcie Prywatność, którą właśnie widzieliśmy na poprzednim obrazku.

Możesz wybrać dowolny interwał lub ustawić własny. Umożliwia ustawienie dowolnego tasowania IP od 1 minuty do 999 godzin.

Automatyczna zmiana adresu IP co 10 minut może wydawać się fajna, ale ponowne połączenie zajmuje kilka sekund. Tak więc ustawienie bardzo niskiego interwału dla losowania IP może irytować użytkownika.

Możesz także kliknąć ikonę odtwarzania losowego na ekranie głównym, aby natychmiast zmienić swój adres IP.

Pamiętaj, aby ta opcja była zaznaczona w przypadku udostępniania urządzeń i plików w sieci prywatnej.

Automatyczne polączenie

Jest to doskonała funkcja dla użytkowników często logujących się do sieci publicznych, takich jak WiFi na lotnisku lub uczelni.

Możesz użyć tego, aby połączyć się automatycznie za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu w sieciach publicznych lub prywatnych. Alternatywnie możesz ustawić go tak, aby łączył się z klientem HMA VPN za każdym razem, gdy logujesz się do Internetu.

Tryb zaawansowany

Istnieją różne protokoły VPN. Każdy z pewnymi mocnymi stronami i konkretnymi przypadkami użycia. HMA VPN jest zasilany przez najlepsze obecnie — OpenVPN.

  21 najlepszych darmowych VPN dla Windows 10

Teraz protokół OpenVPN wykorzystuje dwa protokoły sieciowe – UDP i TCP.

Domyślnie sieci OpenVPN za pośrednictwem protokołu UDP; dlatego nie pokazano tego na poniższym obrazku.

Krótko mówiąc, TCP jest wolniejszy, ale niezawodny. Protokół UDP jest szybszy, ale nie tak bezpieczny.

Dodatkowo, niektóre serwery blokują UDP, więc przejście przez TCP to jedyny wybór, zwłaszcza jeśli otrzymasz coś takiego nawet po zdrowym połączeniu internetowym:

Dzielone tunelowanie (Android)

Dzielone tunelowanie umożliwia wybranym (i mniej krytycznym) aplikacjom korzystanie z normalnych prędkości. Gwarantuje to również uzyskanie maksymalnej szybkości szyfrowania w przypadku działań wymagających prywatności.

Ta funkcja jest dostępna tylko w kliencie HMA VPN na Androida w chwili pisania tego tekstu.

Źródło: Funkcje HMA VPN

Podobnie widać, że inne funkcje VPN są również zależne od klienta. Sprawdź więc, czy klient, z którego będziesz korzystać, spełnia Twoje oczekiwania.

Aby korzystać z tej funkcji, pobierz Aplikacja HMA Android ze sklepu Play.

Następnie kliknij opcję Już kupiono na ekranie powitalnym, a następnie wprowadź nazwę użytkownika i hasło lub wprowadź kod aktywacyjny, aby się zalogować. Ten proces jest podobny do tego, jak zaczęliśmy od klientów HMA Windows.

Wreszcie zobaczysz ekran główny. Teraz kliknij Zaawansowane na dole, aby wybrać Split Tunneling na następnym ekranie.

Pierwszą rzeczą tutaj jest włączenie tunelowania Split Tunneling. Następnie możesz zaznaczyć pola wyboru obok zainstalowanych aplikacji, aby użyć szyfrowania VPN.

Możesz także zaszyfrować aplikacje systemowe, wybierając trzy pionowe kropki umieszczone tuż nad przełącznikiem włączania i wyłączania, a następnie je również sprawdzając.

Warto zauważyć, że wszystkie inne (niezaznaczone) aplikacje będą normalnie kierowane bez połączenia VPN.

Ochrona przed zagrożeniami Wi-Fi (Android)

Jest to doskonałe rozwiązanie dla smartfonów i tabletów. Jest to nieco podobne do automatycznego łączenia dostępnego w kliencie HMA VPN dla systemu Windows.

Ta opcja znajduje się tuż nad Podziałem tunelowania w sekcji Zaawansowane. Pomoże Ci zapewnić bezpieczeństwo w publicznych sieciach bezprzewodowych.

Testowanie wydajności (klient Windows)

Zobaczmy, czy roszczenia zgadzają się z faktami. Zacznę od ulubionego przez tłum…

Testowanie prędkości

Bez względu na to, jak dobra jest sieć VPN, ograniczanie prędkości jest nieuniknione ze względu na szyfrowanie-odszyfrowywanie, które ma na celu ochronę adresu IP użytkownika i działań online.

Zanim przejdziesz dalej, sprawdź moje domyślne możliwości sieciowe.

HMA VPN ma wbudowane narzędzie do sprawdzania prędkości. Możesz dodać tyle serwerów (dodałem 30!) i zacząć sprawdzać prędkość pobierania i pingowanie.

Pamiętaj, że te serwery działają w oparciu o lokalizację użytkownika. Tak więc serwer może działać dobrze lub źle jednocześnie dla dwóch różnie usytuowanych użytkowników.

Ponadto szybkość serwera zależy od odległości między serwerem treści (odwiedzaną witryną) a serwerem VPN. Poza tym obciążenie serwera ma również wpływ na końcowe prędkości renderowania.

Podsumowując, ograniczanie prędkości nie stanowi problemu w tej usłudze VPN.

Test szyfrowania

VPN szyfruje Twoje dane. Ale skąd to wiesz?

używałem Wireshark przeanalizować pakiety danych, aby sprawdzić, czy tak zwane szyfrowanie rzeczywiście działa.

Spójrz na pakiety sieciowe bez włączonego HMA VPN.

Za pomocą tego samego narzędzia zły aktor może dalej węszyć i uzyskać takie szczegóły:

  Jak skonfigurować VPN na komputerze z systemem Windows 10 lub Mac?

Ale po włączeniu HMA VPN wysyła wszystko przez protokół UDP.

A teraz najeźdźcy prywatności dostaną to, jeśli spróbują odważyć się:

To wszystko bełkot. Nie ma mowy, aby ktoś mógł rozszyfrować twoje działania bez znacznego wysiłku rozłożonego na kilka lat świetlnych.

Jest to oczywiste, biorąc pod uwagę, że HMA VPN ma obecnie najlepsze 256-bitowe szyfrowanie AES. To ta sama technologia, z której korzystają renomowane banki.

Mówiąc najprościej, szyfrowanie jest prawdziwe, a dzięki HideMyAss VPN jesteś bezpieczny.

Test szczelności DNS

Ten test wyrywa wszelkie fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Test szczelności DNS polega na sprawdzeniu, czy Twój adres IP jest narażony nawet po użyciu VPN.

Źródło: Test szczelności DNS

Na dole widać, że wszystkie żądania DNS trafiają do serwerów DNS VPN. W związku z tym twoje serwery DNS usługodawcy internetowego są dobrze ukryte.

Sprawdź, jak by to wyglądało bez VPN; lub z VPN mającym nieefektywną ochronę przed wyciekiem DNS lub jej brak.

Wreszcie wyniki potwierdzają, że HMA VPN ma solidną ochronę przed wyciekiem DNS.

Odblokuj BBC iPlayer

Nie wszyscy ludzie korzystają z VPN w celu zachowania prywatności; niektórzy po prostu subskrybują transmisję strumieniową.

Wszystkie platformy streamingowe chronią swoje treści regionalne. I jest tylko kilka sieci VPN, którym udaje się ominąć te ograniczenia geograficzne.

Jedną z takich platform streamingowych jest BBC iPlayer, która pokazuje, że ten BBC iPlayer działa tylko w Wielkiej Brytanii dla osób z zewnątrz.

Ale mogłem odblokować BBC iPlayer za pomocą serwera HMA Donkey Town Server w Wielkiej Brytanii.

Należy zauważyć, że jest to gra w kotka i myszy. Platformy streamingowe nieustannie dążą do blokowania VPN próbujących uzyskać dostęp do treści na lądzie. Tak więc serwer działający dobrze, aby odblokować określoną witrynę strumieniową w jednym momencie, może nie działać w innym.

Ale tak, świetni dostawcy VPN również spełniają oczekiwania swoich użytkowników i nieustannie ewoluują w kierunku blokowania geograficznego. Biorąc to pod uwagę, niezawodnym sposobem ustalenia tego jest przeprowadzenie procesu i przekonanie się na własne oczy.

Wniosek

Nie ma wątpliwości, że HideMyAss VPN jest naprawdę dobry w ukrywaniu się. Z łatwością przeszedł wszystkie kontrole prywatności.

Uważam, że interfejs użytkownika (klienta Windows i Androida) jest dość prosty, że początkujący nie zgubiłby się.

A 7-dniowy okres próbny „nie płać nic przy kasie” wystarczy, abyś mógł wygodnie go wypróbować.

Zachowaj prywatność! Bądź bezpieczny!

Na marginesie możesz również sprawdzić moją kompilację najlepszych VPN YouTube lub tych najlepszych VPN dla urządzeń z Androidem.

x