Chroń swoje aplikacje internetowe i interfejsy API za pomocą G-Core Labs Web Protection

Udostępnij teraz w social media:

G-Core Labs WAF to solidna i bogata w funkcje zapora aplikacji internetowych (WAF), która może wykrywać i blokować złośliwy ruch sieciowy.

Wraz z rosnącym zagrożeniem cyberbezpieczeństwa wszędzie, technologie takie jak WAF skutecznie powstrzymują atakujących.

Ale jeśli nie używasz żadnych technologii bezpieczeństwa, możesz narazić swoją witrynę, aplikacje i sieć na ataki. W rezultacie możesz stracić swoje dane i zaufanie klientów, na tyle, aby spowodować straty pod względem reputacji i finansów.

Ale jeśli korzystasz z technologii bezpieczeństwa, takich jak G-Core Labs WAF, możesz poprawić stan bezpieczeństwa swojej organizacji i chronić swoje dane, sieć i zasoby.

W tym artykule omówię G-Core Labs WAF i pomogę Ci zdecydować, czy powinieneś w niego zainwestować, czy nie.

G-Core Labs WAF: przegląd

G-Core Labs WAF to solidne, nowoczesne rozwiązanie do ochrony aplikacji internetowych, strony internetowej i interfejsu API przed botami i rozproszoną odmową usługi (DDoS) ataki.

Lider w przestrzeni CDN, G-Core Labs jest znany z dostarczania usług o wyjątkowej wydajności, funkcjonalności i bezpieczeństwie w przystępnej cenie.

Ponieważ zagrożenia cyberbezpieczeństwa rosną z każdym dniem, rozwiązania zabezpieczające, takie jak zapora aplikacji sieciowej, są niezbędne, aby zapewnić, że tylko legalny ruch jest dozwolony do iz aplikacji i witryn internetowych. Ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa przed nieautoryzowanym dostępem i włamaniem do Twoich danych.

Blokowanie wszystkich adresów IP, portów i protokołów nie jest rozsądne, ponieważ oznaczałoby to również blokowanie legalnego ruchu. Dlatego potrzebujesz systemu ochrony jakości, aby analizować pakiety danych i dopuszczać tylko te, które są legalne.

WAF G-Core Labs jest w tym doskonały. Zapewnia nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale także przydatne funkcje zwiększające jego funkcjonalność. Wraz z wykrywaniem i zapobieganiem atakom na aplikacje i witryny internetowe na czas, zmniejsza to również prawdopodobieństwo, że atakujący wykorzystają Twoje luki w zabezpieczeniach.

Niektórzy z jej klientów to Avast, Redfox Games, TEDx, Sandbox Interactive, Bandai Namco, sklepy internetowe AWOK, Joom itp.

G-Core Labs WAF: funkcje

Oto niektóre z funkcji G-Core Labs WAF:

Ochrona L7

Warstwa aplikacji znajduje się na szczycie modelu OSI i jest ważna, ponieważ wchodzi w interakcję z użytkownikami. Ochrona w tej warstwie jest również kluczowa, ponieważ w przypadku ataku zagraża to dostępności danych i aplikacji użytkowników. Może to zakłócić stabilną pracę i zepsuć Twoją reputację.

G-Core Labs WAF zapewnia ochronę warstwy aplikacji (L7) przed atakami DDoS. Osoby atakujące mogą próbować renderować czas reakcji serwera, zalewając go przytłaczającą liczbą żądań, niż może obsłużyć.

Ale dzięki G-Core Labs WAF możesz powstrzymać te zagrożenia. Zneutralizuje atakujących, nawet tych, którzy mają niską częstotliwość w Twoich witrynach i aplikacjach, których wiele innych rozwiązań bezpieczeństwa nie wykrywa.

NG-WAF firmy Wallarm

Otrzymasz NG-WAF oparty na platformie Wallarm, aby umożliwić ochronę przed ręcznymi próbami hakowania w celu wykrycia i wykorzystania luk i luk w witrynie bez korzystania z zewnętrznego zestawu SDK lub wprowadzania zmian w kodzie aplikacji.

Zamiast zagłębiać się w te zawiłości, zostaw wszystko NG-WAF przez Wallarm i bądź zrelaksowany, wiedząc, że Twoje witryny i interfejsy API są bezpieczne.

Zapobieganie botom w czasie rzeczywistym

Ataki wdrażają złośliwe boty, które pełzają wszędzie, aby znaleźć luki w zabezpieczeniach i przeprowadzić oszustwa. Korzystając z G-Core Labs WAF, uzyskasz ochronę przed botami w czasie rzeczywistym, aby zapobiec oszustwom reklamowym, parsowaniu i kradzieży danych klientów.

W rezultacie możesz nie tylko chronić swoje systemy i dane, ale także podtrzymywać zaufanie klientów do Ciebie i trzymać głowę wysoko w branży.

Obsługuje HTTP/2, gniazda sieciowe i IPv6

G-Core Labs obsługuje najnowsze protokoły i technologie w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Zamiast obsługiwać tylko zwykły HTTP i IPv4, obsługuje najnowsze wersje HTTP/2 i IPv6.

  Jak znaleźć zarchiwizowane wiadomości e-mail w Gmailu

Obsługuje również gniazda sieciowe, aby umożliwić dwukierunkową interakcję między klientami a serwerem – połączenie w pełnym dupleksie. Ułatwia szybszą komunikację, optymalizację wydajności i rzeczywistą współbieżność w celu uzyskania bogatych i responsywnych aplikacji internetowych.

Obsługuje HTTPS

Korzystanie z HTTPS zamiast HTTP zapewnia większe bezpieczeństwo Twojej witrynie, aplikacjom i interfejsowi API. Możesz to zrobić, włączając certyfikat SSL w swoich systemach. Dostępnych jest wiele darmowych i płatnych certyfikatów SSL, z których możesz wybierać.

Zamiast HTTP oferuje większe bezpieczeństwo Twojej stronie internetowej, aplikacjom i API. Możesz to zrobić, włączając certyfikat SSL w swoich systemach. Dostępnych jest wiele darmowych i płatnych certyfikatów SSL, z których możesz wybierać.

Ale jeśli używasz G-Core Labs WAF, obsługują one HTTPS i dają ci możliwość ujawnienia certyfikatów SSL, czy nie.

W rezultacie Twoja witryna i aplikacje będą uważane za bezpieczniejsze, a ludzie z przyjemnością uzyskają do nich dostęp.

Równoważenie obciążenia

Równoważenie obciążenia pomaga rozdzielić przychodzący ruch sieciowy między serwery zaplecza w sposób, który optymalizuje wykorzystanie pojemności i szybkość. Zapewnia to również, że żaden pojedynczy serwer nie jest przeładowany żądaniami, których nie może spełnić. Przepracowany serwer może wykazywać niską wydajność i wrażenia użytkownika.

Właśnie dlatego G-Core Labs WAF oferuje wydajne równoważenie obciążenia, takie jak hash IP, Weighted Round Robin i Round Robin. Pomoże to zapewnić, że wszystkie Twoje serwery, w tym serwery główne i serwery zaplecza, będą dobrze działały i przetwarzały żądania. Pomoże to również poprawić wrażenia użytkownika.

Statystyka

Otrzymasz szczegółowe statystyki wszystkiego, co dzieje się w Twojej aplikacji, witrynie lub interfejsie API. Podkreśli również nieprawidłowości wykryte przez WAF oraz zablokowane ryzyko i ataki. W ten sposób możesz zmierzyć, jak dobrze działa WAF i czy Twoja inwestycja jest tego warta, czy nie.

Listy dozwolonych i zablokowanych adresów IP

G-Core Labs WAF obsługuje listy zablokowanych adresów IP i listy dozwolonych, dzięki czemu możesz określić, kto ma dostęp do Twojej aplikacji, interfejsu API i witryny internetowej, a kto nie. Jeśli wykryjesz podejrzany adres IP, który chce włamać się do twojego systemu, możesz dodać go do listy zablokowanych, aby nigdy nie mógł wejść do twojego systemu.

Podobnie możesz utworzyć listę adresów IP, które są dla Ciebie ważne i są prawdziwe, dzięki czemu zawsze możesz zezwolić im na dostęp do Twojej witryny lub aplikacji.

Bezpieczeństwo API

G-Core Labs WAF chroni Twoje API przed 10 najczęstszymi problemami z bezpieczeństwem OWASP, upychaniem poświadczeń i nadużyciami API. Dlatego niezależnie od tego, czy opracujesz lub używasz interfejsów API, możesz zabezpieczyć swoje dane i pozostać bezpiecznym.

Ponadto otrzymasz wsparcie API oparte na JSON, takie jak REST i CRUD, wraz z niestandardowymi API. Dział IT obsługuje również niestandardowe interfejsy API oparte na XML i XMLRPC.

G-Core Labs WAF: Jak to działa?

G-Core Labs posiada platformę chmurową z własnymi centrami filtrowania ruchu internetowego zlokalizowanymi w Europie, USA i Azji.

Każdy z jego węzłów może przetworzyć co najmniej kilkaset Gb/s aktywnego ruchu sieciowego, co daje łącznie ponad dziesiątki Tb/s aktywnego filtrowania ruchu. Ponadto połączyła swoje węzły z różnymi dostawcami usług na całym świecie, którzy utrzymują kopie zapasowe każdego z jej systemów i danych. Dzięki temu wszystkie dane przechowywane w serwerach zarządzających, serwerach czyszczących, sprzęcie sieciowym i systemach przechowywania danych są całkowicie bezpieczne.

Po zarejestrowaniu się w G-Core Labs WAF nie musisz samodzielnie chronić swojej infrastruktury. Zrobią to za Ciebie, abyś mógł się zrelaksować. Zapewnią, że nic nie utrudni Twoich procesów biznesowych. Nawet jeśli coś pójdzie nie tak z jakiegoś powodu, Twoi klienci i użytkownicy nie będą o tym wiedzieć, ponieważ doświadczą tego samego wysokiego poziomu wydajności.

Przyjrzyjmy się krok po kroku procesowi działania ich unikalnej technologii bezpieczeństwa.

Analizowanie zasobów

G-Core Labs WAF przeprowadza analizę obciążenia zasobów w czasie rzeczywistym. Pomaga wykryć wszelkie nieprawidłowości statystyczne. Po znalezieniu jakiegokolwiek problemu w tym momencie szybko blokuje i zapewnia bezpieczeństwo systemów.

Analiza techniczna

WAF przeprowadza analizę techniczną każdego nowego otrzymanego żądania. Oferuje głębsze zrozumienie pakietów danych wysłanych przez klienta i szuka wszelkich ukrytych problemów, które mogą się czaić.

  Jak wyłączyć wymuszanie podpisów sterowników w systemie Windows 10

Rozpoznawanie czynników behawioralnych

WAF analizuje zachowanie klienta i kto wysłał pakiet danych. Rozpoczyna się, jeśli podczas monitorowania wysłały wiele zapytań w określonym czasie. Może to być czas między podzapytanie a zapytaniem.

Sprawdzenie zapytania

Następnie system ochrony sprawdza zapytanie pod kątem podejrzanych podpisów cyfrowych istotnych w czasie rzeczywistym dla zasobu. WAF sprawdza zapytanie pod kątem bliskości i koincydencji.

Weryfikacja zapytania

Po wykonaniu wszystkich sprawdzeń i analiz system ochrony łączy wszystkie informacje w jednoczynnikowy wektor. To oblicza ważność każdego zapytania. W rezultacie WAF ustali, czy zapytanie musi zostać przepuszczone do Twojej sieci, systemu lub aplikacji.

Jeśli przejdzie weryfikację, zapytanie przejdzie do twojej sieci i zwróci żądane informacje. Ale jeśli tak się nie stanie, zapytanie zostanie natychmiast zablokowane.

Ponadto G-Core Labs WAF wykorzystuje:

 • Filtr proaktywny: może blokować większość ataków i działa przy dużym natężeniu ruchu. Jego nienadzorowane algorytmy treningowe mogą zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów.
 • System wykrywania luk w zabezpieczeniach: wykrywa podstawowe błędy bezpieczeństwa w aplikacjach internetowych. Oferuje również dane o zidentyfikowanych lukach i zaleca wyeliminowanie tych problemów.
 • System wirtualnych ścieżek chroni aplikacje przed lukami w zabezpieczeniach, identyfikując i blokując zagrożenia i włamania w czasie rzeczywistym.

G-Core Labs WAF: Wsparcie

Obsługa klienta jest ważnym czynnikiem, jeśli wybierzesz dowolnego dostawcę usług. W każdej chwili możesz mieć kłopoty, a jeśli nie wiesz, jak to naprawić, pomoże Ci obsługa klienta.

G-Core Labs posiada kompetentnych i doświadczonych inżynierów, którzy pomogą Ci, gdy tego potrzebujesz. Są profesjonalni, ale przyjaźni, aby udzielić pomocy bez względu na to, jak złożone są Twoje pytania. Możesz się z nimi skontaktować przez e-mail, bilet i czat. Jeśli wybierzesz plan STARTER, możesz skorzystać z ich obsługi klienta 8/5, a jeśli wybierzesz wyższe plany, otrzymasz wsparcie 24/7.

Ponadto możesz skorzystać z ich bazy wiedzy, aby znaleźć odpowiedzi na niektóre często zadawane pytania.

G-Core Labs WAF: przypadki użycia

Oto kilka przypadków użycia, w których można użyć G-Core Labs WAF.

Banki

Sektor bankowy jest silnie atakowany przez napastników. Mogą ukraść twoje bazy danych za pomocą haseł i kombinacji logowania, aby uzyskać dostęp do twoich systemów. Mogą również włamywać się na konta, zdobywać informacje o kartach debetowych i kredytowych oraz odsprzedawać dane. Atakujący mogą nawet dokonywać oszustw za pomocą kredytów i kuponów.

Dlatego, jeśli chcesz zabezpieczyć swoje dane i systemy, potrzebujesz solidnych technologii bankowych.

Na ratunek przychodzi G-Core Labs. Banki mogą wykorzystać G-Core Labs WAF do monitorowania pojedynczych żądań, wykrywania cyberzagrożeń i łagodzenia ataków. Zablokuje boty próbujące uzyskać dostęp do haseł i loginów.

Sieci reklamowe

Złośliwe boty są wszędzie w sieci, a także spamują sieci reklamowe. Mogą zmniejszać wiarygodność sieci reklamowych, dostarczać użytkownikom szkodliwe reklamy i linki oraz nakłaniać ich do ujawnienia swoich informacji.

Korzystając z G-Core Labs, WAF pomoże wykryć ryzykowny ruch i automatycznie zablokować źródło generujące wyświetlenia reklam dla botów. Oczyści płatny ruch internetowy i przeanalizuje źródła niskiej jakości, aby zoptymalizować budżet marketingowy.

Sklepy online

WAF w sklepach internetowych

Firmy zajmujące się handlem elektronicznym są również celem ataków, ponieważ przyciągają wielu odwiedzających, a w okresie sprzedaży są zalewane przez odwiedzających. Zwiększa to szanse atakujących na zalewanie serwerów nielegalnym ruchem i przeprowadzanie ataków. W takich momentach będą również zalewać większe możliwości wykorzystywania danych użytkowników. Ponadto, bez ochrony, parsery mogą swobodnie zbierać dane o cenach i dostarczać dane konkurencji.

Tak więc sklepy internetowe mogą używać G-Core Labs WAF do wykrywania zapytań botów i blokowania ich. Pomaga zapewnić niezawodną ochronę zarówno przed atakującymi, jak i konkurentami. Zabezpieczy również sprzedaż poprzez zamknięcie manipulatorów za pomocą fałszywych zakupów.

Zasoby medialne

Zasoby medialne, takie jak nowe kanały, blogi, platformy mediów społecznościowych itp., to kolejne ulubione miejsce atakujących. Zawsze są nagłośnieni użytkownikami, którzy odwiedzają te witryny w poszukiwaniu informacji i rozrywki. Artykuły, infografiki, zdjęcia, komentarze, opisy itp. generują sprzedaż, poprawiają wyniki wyszukiwania i poprawiają wizerunek marki. Dlatego należy je chronić przed botami, które kopiują te fragmenty treści.

G-Core Labs WAF zapewnia doskonałą ochronę przed atakującymi, analizując ruch i zapobiegając automatycznemu kopiowaniu przez złośliwe boty. Pomaga również utrzymać dostęp do witryny przez cały czas, nawet podczas ataków DDoS.

  Jak znaleźć wymiary warstwy lub elementu w programie Photoshop

G-Core Labs WAF: ceny

G-Core Labs oferuje elastyczną i przejrzystą politykę cenową. Oferuje wiele korzyści kosztowych, takich jak:

 • Oblicza ruch na podstawie 95. percentyla.
 • Nie pobiera opłat za 5% szczytowego ruchu w sieci zasobu
 • Nie wymaga dodatkowych opłat za wzrosty ruchu w sytuacjach awaryjnych i wyprzedaży
 • Gwarantuje co najmniej 99,5% dostępności zasobów
 • Możesz także skonfigurować rekordy DNS, aby włączyć zabezpieczenia
 • Jeśli nie zapewnią Ci ochrony, możesz poprosić o zwrot pieniędzy

G-Core Labs WAF ceny są następujące:

 • POCZĄTEK: 52,8 USD/miesiąc za jeden chroniony zasób, pomoc techniczną 8/5 i legalny ruch 3 Mb/s.
 • PRO: 147,8 USD/miesiąc za jeden chroniony zasób, całodobowe wsparcie techniczne i legalny ruch 5 Mb/s.
 • PRZEDSIĘBIORSTWO: Skontaktuj się z zespołem sprzedaży, aby uzyskać wycenę.

Uwaga: możesz poprosić o ochronę przed włamaniem WAF jako dodatkowy plan oprócz jednego z wyżej wybranych planów. Będzie to kosztować 739,3 USD za plany START i PRO oraz 1373 USD za plan ENTERPRISE. Dostępne są inne plany po wyższych kosztach.

G-Core Labs WAF: dlaczego warto go wybrać?

Chociaż znajdziesz wielu dostawców WAF, wybór G-Core Labs WAF niesie ze sobą wiele korzyści. Jest wiele punktów, które ten WAF sprawdza, ale nie każdy inny WAF to robi. Ponadto, jeśli już korzystasz z CDN lub rozwiązania hostingowego G-Core Labs, możesz również korzystać z WAF, aby chronić swoje systemy.

Oto niektóre z zalet korzystania z G-Core Labs WAF.

Kompleksowa ochrona

Oprócz wykrywania i blokowania typowych ataków na zabezpieczenia, G-Core Labs WAF może identyfikować i blokować nawet ataki o niskiej częstotliwości. Rozpocznie pracę od samego pierwszego zapytania, upewniając się, że nic nie zostanie przeoczone. W rezultacie uzyskasz doskonałą ochronę swojej witryny, interfejsu API i aplikacji internetowych.

Blokuje sesje

Blokowanie adresów IP nie jest tak skuteczne, biorąc pod uwagę, że atakujący mogą używać wielu adresów IP do wdrażania swoich szkodliwych intencji. Dostępnych jest wiele rozwiązań proxy i VPN, które trudno śledzić i zweryfikować, czy są oryginalne, czy nie. Atakujący mogą to wykorzystać, aby nakłonić Cię do uwierzenia, że ​​żądanie pochodzi od prawdziwego użytkownika z dozwolonego kraju lub regionu.

Ale jeśli możesz zablokować sesje z powodu jakiejś podejrzanej aktywności, będzie to skuteczne, a nawet dokładne.

G-Core Labs WAF właśnie to robi. Zamiast blokować adresy IP, co robi wiele innych rozwiązań WAF, G-Core Labs WAF blokuje sesje natychmiast po wykryciu czegoś podejrzanego lub nienormalnego.

Szczegółowe statystyki

Korzystając ze szczegółowych statystyk dostarczonych przez WAF, możesz zrozumieć, ile zagrożeń i luk w zabezpieczeniach wykrył i udaremnił. Dowiesz się również, na jakie strony i aplikacje są skierowane najbardziej, dzięki czemu możesz poprawić ich stan bezpieczeństwa.

Zgodność

Prywatność danych stała się kluczowa ze względu na szalejące cyberataki. Dlatego niezbędne jest przestrzeganie przepisów obowiązujących w Twoim regionie lub kraju.

G-Core Labs jest zgodny z PCI DSS. Pomaga to uniknąć kar i pozostać godną zaufania osobą w swojej branży oraz wśród klientów, którzy powierzą Ci swoje dane.

Wniosek: czy warto zainwestować w G-Core Labs WAF?

Korzystanie z technologii bezpieczeństwa, takich jak G-Core Labs WAF to dobry krok w kierunku zabezpieczenia Twoich danych, systemów i sieci. Ten plik WAF ma dobre konfiguracje sprzętu i oprogramowania, a także funkcje ochrony witryny i aplikacji bez względu na branżę, którą obsługujesz, od bankowości po sieci reklamowe, media i sklepy internetowe.

Dlatego inwestycja w G-Core Cloud WAF wydaje się dobrą okazją, biorąc pod uwagę jego imponujące funkcje i przystępną cenę.

x