Cienkie zakładki pozwalają dostosować pasek zakładek [Firefox]


Omówiliśmy wiele rozszerzeń i dodatków, które pomagają w zarządzaniu zakładkami, a dla każdego, kto chce zapisywać zakładki online, dostępnych jest wiele opcji, jeśli wolisz mieć swoje zakładki w dowolnym miejscu. To, czego nie omówiliśmy zbyt wiele, to sposób na dostosowanie istniejącego paska narzędzi zakładek w naszych przeglądarkach. Po refleksji zdaję sobie sprawę, jak rzadkie są. Biorąc pod uwagę, jak bardzo użytkownicy uwielbiają dostosowywać swoje przeglądarki, dziwne jest, że ta konkretna i bardzo często używana funkcja nie przyciągnęła zbyt wiele uwagi pod względem wyglądu. Cienkie zakładki to dodatek do przeglądarki Firefox, który umożliwia dostosowanie wyglądu paska zakładek; możesz zarządzać jego wysokością, ukryć ikonę lub tytuł zakładki i / lub folderu, zarządzać dopełnieniem wokół zakładki, włączyć paski przewijania do przewijania listy zakładek i ukryć wpis „Otwórz wszystko w kartach”.

Cienkie zakładki to zakładka, której nie można uruchamiać ponownie i musisz ją dostosować tylko raz, zanim o niej zapomnisz. Przejdź do opcji dodatku, aby rozpocząć dostosowywanie paska zakładek.

Opcje są podzielone na pięć sekcji. Sekcja „Pasek” umożliwia zarządzanie wysokością paska zakładek i odstępem między dwoma elementami na pasku zakładek (wypełnienie). Sekcja „Elementy” pozwala zarządzać przestrzenią (wypełnieniem) na górze i na dole zakładki lub ikony ulubionych folderów oraz przestrzenią nad tytułem (tekstem). Sekcja „Zakładki” pozwala ukryć ikonę i tekst wszystkich zakładek, chociaż nie ma sensu ukrywać obu, ponieważ nie ma możliwości uzyskania do nich dostępu. Jeśli znasz favicon zakładki, możesz ukryć tekst lub jeśli uważasz, że favicon to strata miejsca, możesz zdecydować się na wyświetlenie samego tytułu.

Te same opcje są dostępne dla folderów w sekcji „Folder”. Dodano opcję ukrycia ulubionych ikon zakładek w folderze.

opcja cienkich zakładek

Ostatnia to sekcja „Lista rozwijana”, która umożliwia dodawanie pasków przewijania zamiast automatycznego przewijania uruchamianego przez położenie kursora. Możesz zarządzać minimalną szerokością menu, a także ukryć opcję „Otwórz wszystko w kartach”. Nic nie pozostało bez tego dodatku; to rzadka rasa i świetnie się sprawdza.

Zainstaluj cienkie zakładki dla przeglądarki Firefox