Co jest najlepsze na PC lub komórkę?

Nigdy nie było tak ważne, aby mieć najbezpieczniejszą przeglądarkę na swoim urządzeniu. Dziś przeprowadzimy Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o tym, co sprawia, że ​​bezpieczna przeglądarka, jak wybrać najlepszy wybór dla twojego systemu i jak przenieść swoją prywatność do Internetu na wyższy poziom dzięki VPN.

Najbezpieczniejsza przeglądarka

Za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem, pierwszą rzeczą, którą robisz, jest otwieranie przeglądarki internetowej. Te niepozorne programy to nasz portal do królestwa online. Mogą również uczynić lub złamać naszą anonimowość i prywatność, co czyni je kluczowym celem hakerów i twórców złośliwego oprogramowania.

Ponieważ bezpieczeństwo zyskuje na znaczeniu w oczach opinii publicznej, wielu programistów przeglądarek zaczęło koncentrować się na tworzeniu bardziej prywatnego środowiska w swoich produktach. Zebraliśmy najbezpieczniejszą z poniższych przeglądarek, abyś był bezpieczny bez względu na to, jakiego urządzenia używasz.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Co sprawia, że ​​przeglądarka jest bezpieczna?

Najbezpieczniejsze przeglądarki internetowe zwiększają naszą prywatność. Blokują złośliwe skrypty, zapobiegają nam śledzeniu reklam, a nawet mogą szyfrować nasze dane, aby nikt nie mógł śledzić naszej aktywności online. Przeglądarki koncentrują się na kilku głównych obszarach, aby zapewnić nam bezpieczeństwo w sieci, w tym poniższe kategorie.

Wbudowane funkcje

Większość współczesnych przeglądarek ma solidną sekcję bezpieczeństwa na stronie konfiguracji. Są one wyposażone w kilka podstawowych funkcji prywatności, które pomagają zapewnić bezpieczeństwo w Internecie, w tym takie elementy, jak żądania Nie śledź, menedżery haseł, ustawienia plików cookie i tak dalej. Niektóre oferują ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem za pośrednictwem usług stron trzecich, ale ta funkcja jest daleka od standardu.

Rozszerzenia

Rozszerzenia innych firm zapewniają usługi i funkcje, których twórcy przeglądarek nie mogą samodzielnie dodawać. Niektóre z nich są przydatne, inne są po prostu dla zabawy, a niektóre zmieniają standardowe przeglądanie Internetu w potęgę bezpieczeństwa online. Większość nowoczesnych przeglądarek komputerowych opartych na rdzeniu Chromium lub Firefox domyślnie akceptuje rozszerzenia. Możesz ich użyć do dodania nowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak szyfrowanie, blokowanie reklam, blokowanie skryptów lub ochrona VPN. Pamiętaj jednak, aby uzyskać dostęp tylko do niezawodnych rozszerzeń stron trzecich, ponieważ mogą one również służyć do kradzieży danych i naruszenia bezpieczeństwa.

POWIĄZANE CZYTANIE: Czy rozszerzenia przeglądarki VPN są bezpieczne?

Zapobieganie błędom użytkownika

Prosty błąd użytkownika jest największą przyczyną naruszenia prywatności, takich jak pozostawienie historii online nienaruszonej lub zapomnienie wylogowania z konta na urządzeniu publicznym. Przeglądarki zwykle nie mogą nic zrobić w tej sprawie, chociaż niektóre z nich zawierają karty incognito lub prywatności, które pomagają chronić Twoją aktywność przed lokalnymi atakami.

UCZ SIĘ WIĘCEJ: 5 podstawowych wskazówek dotyczących bezpiecznego przeglądania

Lepsze bezpieczeństwo przeglądarki dzięki VPN

Wirtualne sieci prywatne mogą pomóc Ci przenieść swoje bezpieczeństwo online na nowy poziom. Zapewniają szyfrowanie na poziomie podstawowym dla całej Twojej aktywności w Internecie, a także chronią Twoją tożsamość, kierując ruch przez nielokalną sieć serwerów. Korzystanie z VPN w powyższych przeglądarkach jest niesamowitym sposobem na zablokowanie danych, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiał martwić się o swoją prywatność.

Przyjrzeliśmy się niektórym z najbardziej popularnych i cenionych usług VPN na rynku, oceniając każdą z nich pod kątem szybkości, bezpieczeństwa i łatwości użytkowania. Poniżej przedstawiamy nasze najlepsze typy najlepszych VPN do ogólnego przeglądania stron internetowych. Niektóre zawierają nawet rozszerzenia przeglądarki, które można zainstalować w celu zapewnienia dodatkowej ochrony.

1. ExpressVPN

Usługa ExpressVPN jest szybka, przyjazna i łatwa w użyciu, dzięki czemu jest jedną z najlepszych dostępnych sieci VPN. Oprogramowanie usługi zostało zaprojektowane z myślą o szybkim dostępie do szybkiego połączenia jednym kliknięciem, bez kłopotów z brzydkimi menu lub skomplikowanymi stronami konfiguracji. Możesz także skorzystać z 256-bitowego szyfrowania AES, zasady zerowego logowania dla całego ruchu, a także zarówno zabić przełącznik, jak i ochronę przed wyciekiem DNS.

Ponad 3000 serwerów ExpressVPN obejmuje 140 lokalizacji w 94 różnych krajach. Oznacza to lepsze prędkości i niższe wyniki opóźnień bez względu na to, gdzie mieszkasz, pracujesz lub podróżujesz. Wiele aplikacji ExpressVPN oferuje nawet wbudowane testy prędkości, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy otrzymujesz najszybsze możliwe połączenie.

ExpressVPN zawiera rozszerzenia przeglądarki dla trzech głównych platform: Chrome, Firefox i Safari. Możesz go również zainstalować w dowolnej przeglądarce opartej na tym samym rdzeniu co te produkty.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix, BBC iPlayer, Hulu i Amazon Prime
 • Superszybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
 • Torrentowanie dozwolone
 • Brak dobrze egzekwowanych zasad rejestrowania
 • 24/7 czat na żywo.
Cons

 • Opcje konfiguracji dla zaawansowanych użytkowników.

2. NordVPN

NordVPN od lat utrzymuje się na szczycie listy VPN, wszystko dzięki niesamowitej sieci serwerów. Lista stale rośnie, ale obecnie znajduje się na około 5700 serwerów w 60 krajach, największych w branży. Ta ogromna liczba węzłów oznacza, że ​​nigdy nie będziesz miał trudności z uzyskaniem szybkiego pobierania, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz. NordVPN zapewnia również silne 256-bitowe szyfrowanie AES dla wszystkich połączeń, oferuje przełącznik zabicia i ochronę przed wyciekiem DNS, a także wdraża dokładne rejestrowanie zerowe, które obejmuje sygnatury czasowe, ruch, dzienniki DNS i inne. NordVPN ma również dedykowane serwery dla dodatkowej ochrony DDoS, routingu cebulowego przez VPN i podwójnego szyfrowania, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych dostawców VPN na całym świecie.

NordVPN oferuje usługi proxy VPN zgodne ze wszystkimi głównymi przeglądarkami, w tym Chrome, Firefox, Opera, Safari i Internet Explorer (Edge). Nie ma dedykowanego rozszerzenia ani aplikacji wtyczki, ale to świetny sposób na podwojenie bezpieczeństwa przeglądarki.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Różne adresy IP aervers
 • Podłącz do 6 urządzeń jednocześnie
 • „Podwójna” ochrona danych
 • Świetne wsparcie (czat 24/7).
Cons

 • Niektóre serwery mogą być zawodne
 • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

3. PureVPN

Szukasz więcej funkcji z usługi VPN? PureVPN jest właściwą drogą. Ten niezwykły dostawca wykracza daleko poza zwykłe opcje szyfrowania i geolokalizacji, zapewniając mnóstwo dodatkowych korzyści bezpieczeństwa dla subskrybentów. Czy kiedykolwiek chciałeś ochrony antywirusowej, osłon przed złośliwym oprogramowaniem, funkcji blokowania aplikacji lub filtrowania witryn na poziomie DNS? PureVPN ma to wszystko, każdy zintegrowany z usługą dla łatwego i pełnego bezpieczeństwa online.

Dedykowane funkcje VPN PureVPN również nie są ignorowane. Firma oferuje 256-bitowe szyfrowanie AES, zasadę zerowego rejestrowania całego ruchu, ochronę przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabicia, wszystkie wspierane przez solidną sieć ponad 2000 serwerów w 140 różnych krajach do szybkich połączeń na całym świecie. Możesz nawet zainstalować PureVPN za pomocą rozszerzeń Chrome i Firefox.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

4. IPVanish

IPVanish oferuje doskonałą równowagę między szybkością i bezpieczeństwem, a większość innych sieci VPN stara się je naprawić. Ta usługa jest idealna do przesyłania strumieniowego wideo, torrentów i każdego, kto lubi Netflix, YouTube lub Kodi. IPVanish zapewnia bezpieczeństwo dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES, ochronie przed wyciekiem DNS i automatycznemu przełącznikowi zabójstw, a także inteligentnym praktykom prywatności obejmującym zasadę zerowego logowania dla całego ruchu. IPVanish obsługuje również sieć ponad 1300 serwerów w ponad 60 różnych krajach, co oznacza, że ​​uzyskasz szybkie połączenie i niewiarygodnie małe opóźnienia, niezależnie od lokalizacji.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

Najbezpieczniejsza przeglądarka na PC

Urządzenia mobilne zyskały na popularności w ostatnim dziesięcioleciu, ale nadal nie prześcigają przeglądania Internetu na komputerze pod względem surowego użytkowania. Przeglądarki stacjonarne mają więcej funkcji, lepsze wyniki wydajności i są ogólnie bezpieczniejsze niż przeglądarki mobilne, dzięki czemu większość z nich jest lepszym wyborem, gdy potrzebujesz prywatności.

Przeglądarka Tor

Jeśli chodzi o surowe bezpieczeństwo i prywatność, nic nie może pobić przeglądarki Tor. Nic. Przeglądarka jest zbudowana na rdzeniu Mozilli, który wykorzystuje routing cebulowy i sieć Tor do szyfrowania każdego pakietu danych, który opuszcza twoje urządzenie, nie wymaga VPN. Dane są następnie przekazywane przez szereg węzłów, które wysyłają pakiety tam i z powrotem w celu zaciemnienia źródła, co praktycznie uniemożliwia komukolwiek określenie, skąd pochodzi pakiet. Oznacza to, że wszystko, co robisz w przeglądarce Tor, jest tak anonimowe, jak tylko możesz.

Oprócz wbudowanego szyfrowania i routingu cebuli, przeglądarka Tor jest również wyposażona w szereg domyślnych funkcji bezpieczeństwa, które eliminują możliwe naruszenia tożsamości. Technologie takie jak Flash, Java lub wbudowane aplety są domyślnie wyłączone, ponieważ wiadomo, że przesyłają prywatne informacje do serwerów zewnętrznych niezależnie od ustawień przeglądarki. Zapobieganie dostępowi do nich oznacza znacznie większe bezpieczeństwo, ale także obniża ogólną użyteczność sieci.

Przeglądanie za pomocą Tora oznacza także poświęcenie kilku innych funkcji. Na początek programiści Tora sugerują, aby nigdy nie logować się na prywatne konta w przeglądarce Tor, chyba że jest to konieczne, ponieważ zawsze istnieje niewielka szansa, że ​​coś pójdzie nie tak i twoja prywatność zostanie naruszona. Gdy się zalogujesz, przekierowanie cebuli spowalnia połączenie z indeksowaniem, co sprawia, że ​​skomplikowane zadania są bolesnie frustrujące. I chociaż możesz zainstalować niektóre dodatki kompatybilne z Firefoksem na Tora, zrobienie tego prawdopodobnie złamie twoją anonimowość, więc nie powinieneś.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy mój ISP wie, że używam Tora?

Przeglądarka Tor jest zdecydowanie najbezpieczniejszą przeglądarką, jakiej możesz użyć. Nie jest jednak przeznaczony do codziennych czynności w Internecie, więc nie powinieneś go zmieniać, chyba że za wszelką cenę potrzebujesz prywatności z najwyższej półki.

Przegląd Tora:

 • Wbudowane szyfrowanie, anonimowa routing cebuli i domyślnie niewiarygodnie silne ustawienia prywatności.
 • Bezpieczeństwo wiąże się z kosztem funkcji prędkości i użyteczności, co czyni go mniej niż idealnym do codziennego przeglądania.
 • Pobierz na Windows, Mac i Linux z oficjalna strona.

Dzielna przeglądarka

Brave to projekt przeglądarki typu open source uruchomiony przez pierwotnego współzałożyciela Mozilli. Jego celem jest zapewnienie bezpiecznego, lekkiego korzystania z Internetu bez poświęcania użyteczności. Jest luźno oparty na silniku Chromium, który napędza przeglądarkę Google Chrome, ale jest wyposażony w szereg dodatkowych funkcji, które zwiększają bezpieczeństwo codziennego korzystania z Internetu, nie wymaga żadnych rozszerzeń ani konfiguracji.

Zespół stojący za Brave uważa, że ​​reklama internetowa wymknęła się spod kontroli. To jest jak zoo i jakie jest najbardziej przerażające zwierzę w zoo? Lew, który akurat jest maskotką Brave'a. Najbardziej kontrowersyjną funkcją Brave jest wbudowany bloker reklam, domyślnie włączony. Właściciele witryn i reklamodawcy internetowi nienawidzą tego, ale jeśli chcesz prawdziwej prywatności i bezpieczeństwa, po prostu nie możesz pozwolić tym wydawcom reklam na dostęp do twoich działań.

Oprócz wbudowanej funkcji blokowania reklam, Brave zapewnia również ochronę przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem, blokowanie skryptów, ochronę odcisków palców przeglądarki oraz HTTPS Everywhere. Wszystkie te dodane funkcje bezpieczeństwa są dostępne na stronie konfiguracji „Osłony” przeglądarki, co ułatwia włączanie i wyłączanie.

Jeśli potrzebujesz łatwego bezpieczeństwa i nie chcesz poświęcić użyteczności sieci, Brave jest doskonałym wyborem. Jest to jedna z najbezpieczniejszych przeglądarek na komputery PC, a jej uruchamianie jest szybkie i wysoce konfigurowalne.

Przegląd Brave:

 • Nowsza przeglądarka zbudowana z myślą o bezpieczeństwie. Domyślnie zawiera inteligentne funkcje prywatności i działa z wieloma rozszerzeniami Chrome.
 • Ma zaledwie kilka lat i nie zawiera takiej ilości języka polskiego, jaką chcieliby niektórzy użytkownicy.
 • Pobierz na Windows, Mac i Linux z oficjalna strona.

Najbezpieczniejsze przeglądarki dla Androida

Rynek Androida jest zalany darmowymi przeglądarkami, z których wiele obiecuje szybkość, bezpieczeństwo i mnóstwo bezpłatnych funkcji, w tym ochronę VPN. Zdecydowana większość z nich nie zapewnia większości tych frontów, niestety, a niektóre idą w przeciwnym kierunku i kradną dane podczas przeglądania. Częścią bezpieczeństwa jest korzystanie z oprogramowania, któremu możesz zaufać, dlatego dokonaliśmy wyboru poniżej.

Firefox Focus

Slogan mówi wszystko: „Przeglądaj, jak nikt nie ogląda”. Firefox Focus to usprawniona wersja mobilnej przeglądarki Firefox opracowana przez ten sam zespół w Mozilli. Domyślnie blokuje szeroką gamę modułów do śledzenia i reklam internetowych, dzięki czemu przeglądanie na urządzeniach mobilnych jest szybsze i bardziej prywatne bez konieczności kiwnięcia palcem.

Innowacyjna funkcja Firefox Focus usuwa dane z przeglądarki przy każdej okazji. Wpisane adresy URL, odwiedzane strony, zawartość pamięci podręcznej i powiązane informacje można usunąć jednym dotknięciem. Nie musisz poruszać się po wielu menu, po prostu usuń je i zapomnij o tym. To tak, jakby zawsze mieć włączony tryb incognito. W połączeniu z innymi funkcjami bezpieczeństwa przeglądarki masz niesamowicie przydatną aplikację mobilną.

Przegląd Firefox Focus:

 • Lekki, łatwy w użyciu i niezwykle prosty. Niektóre z najlepszych domyślnych ustawień prywatności w dowolnej przeglądarce na dowolnej platformie.
 • Niektóre witryny nie wyświetlają się poprawnie, na wszelki wypadek zmuszając Cię do zachowania zapasowej przeglądarki.
 • Pobierz dla Android przez Google Play.

Dzielna przeglądarka

Podobnie jak jej odpowiednik na komputery PC, przeglądarka Brave na Androida opiera się na koncepcjach prywatności i bezpieczeństwa bez poświęcania użyteczności. Wszystkie funkcje głównego produktu, w tym wbudowane blokowanie reklam, HTTPS Everywhere, blokowanie skryptów i zapobieganie śledzeniu, są łatwo dostępne z interfejsu mobilnego. Ekskluzywne funkcje mobilne obejmują optymalizację baterii i danych, aby pomóc utrzymać telefon w doskonałym stanie, bez względu na to, jak intensywnie korzystasz z przeglądarki.

Przegląd Brave:

 • Domyślnie blokuje wszystko, od wyskakujących okienek po pliki cookie i moduły śledzące. Doskonały do ​​podstawowego bezpieczeństwa przeglądarki mobilnej.
 • Oferuje funkcje prywatności, ale domyślnie nie włącza większości z nich.
 • Pobierz dla Android przez Google Play.

Ghostery

Ghostery zaczęło się jako rozszerzenie blokujące skrypty w przeglądarkach komputerowych. Zespół ostatecznie rozszerzył działalność na rynek przeglądarek mobilnych, przynosząc ze sobą swoją charakterystyczną niebieską maskotkę duchów. Filozofia przeglądarki Ghostery polega na domyślnym blokowaniu wszystkiego, co może śledzić Twoją aktywność lub naruszać twoją prywatność. Wyposażony jest w niezwykle potężne narzędzia bezpieczeństwa Ghostery zintegrowane z głównym interfejsem, co ułatwia przełączanie funkcji w przypadku, gdy witryna nie ładuje się zgodnie z przeznaczeniem.

Przegląd Ghostery:

 • Prosta prywatność z zaufanego źródła, wszystko w jednym wygodnym pakiecie.
 • Sama aplikacja nie jest tak szybka jak inne przeglądarki mobilne.
 • Pobierz dla Android przez Google Play.

Orfox – przeglądarka Tor

Zbudowany na podstawie kodu, który napędza przeglądarkę Tor, Orfox oferuje te same funkcje szyfrowania na wysokim poziomie i routingu cebuli, co jego odpowiednik na PC, a wszystko to w zaskakująco szybkim interfejsie mobilnym. Orfox blokuje wszystko, od skryptów przez moduły śledzące do reklam, i jest domyślnie wyposażony w rozszerzenia bezpieczeństwa, takie jak NoScript i HTTPS Everywhere. Ruch jest szyfrowany i kierowany przez sieć Tor, aby zapewnić niezrównaną anonimowość i bezpieczeństwo. Zauważysz trochę spowolnienia połączenia, ale jeśli chcesz prywatności, Orfox zapewnia więcej niż wszystkie inne przeglądarki łącznie.

Przegląd Orfox:

 • Złoty standard prywatności i anonimowości podczas przeglądania stron internetowych.
 • Funkcje bezpieczeństwa często psują witryny i spowalniają połączenie.
 • Pobierz Serwer proxy Orbot najpierw (wymagane), a następnie Przeglądarka Orfox przez Google Play.

Najbezpieczniejsza przeglądarka na iPhone'a

Platforma iOS ma chwiejną reputację wśród społeczności zajmującej się prywatnością w Internecie. Chociaż Apple dokłada wszelkich starań, aby zawartość zawarta w jego otoczonym murem ogrodzie była bezpieczna w użyciu, środki te zapobiegają również docieraniu silniejszych aplikacji zabezpieczających do odbiorców iPhone'a. Jednak wielu programistów omijało te ograniczenia, zapewniając doskonałą prywatność właścicielom urządzeń z iOS.

Przeglądarka cebuli

Przeglądarka Onion Browser na iOS zapewnia szyfrowanie Tora i routing cebuli na twoim iPhonie. Jest opracowany przez zewnętrzne źródło, a nie ten sam zespół, który stoi za przeglądarką Tor, ale ma reputację szybkiego i niezawodnego. Dzięki przeglądarce cebuli możesz z łatwością szyfrować i anonimizować cały ruch w sieci. Witryny zewnętrzne nigdy nie widzą twojego prawdziwego adresu IP, a nawet możesz korzystać z domen .onion bez potrzeby rozszerzeń.

Przegląd przeglądarki cebuli:

 • Najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrona tożsamości są łatwe w użyciu na urządzeniu z systemem iOS.
 • Routing cebuli sprawia, że ​​jest wolniejszy niż większość przeglądarek.
 • Pobierz dalej iOS za pośrednictwem iTunes App Store.

Odważny na iOS

Zaskoczony, że to tutaj widzisz? Nie powinieneś być. Podobnie jak jego odpowiedniki na PC i Androidzie, przeglądarka Brave na iOS dokłada wszelkich starań, aby zapewnić szybkie i bezpieczne przeglądanie stron internetowych, które nie wpływa na użyteczność. Jest wyposażony w funkcje blokowania reklam i antyskrypty, które są domyślnie włączone, zapobiegając zakłóceniom czasu, takim jak trackery i nieprzyjemne wyskakujące okienka. Znajdziesz tu także przydatne rzeczy, takie jak HTTPS Everywhere i ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, wszystkie włączone i gotowe, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Przegląd Brave:

 • Niesamowite bezpieczeństwo, które blokuje wszystko, od plików cookie przez moduły śledzące do reklam.
 • Znany jako nieco wadliwy i zawodny na iPhonie i iPadzie.
 • Pobierz dla iOS za pośrednictwem iTunes App Store.

Zwiększ bezpieczeństwo dowolnej przeglądarki

Nie musisz koniecznie porzucać obecnej przeglądarki, aby zyskać trochę bezpieczeństwa. Chociaż powyższe oprogramowanie jest lepsze niż większość opcji domyślnie, istnieje wiele niesamowitych rozszerzeń, które można zainstalować, aby cieszyć się bezpiecznym, prywatnym dostępem do Internetu w wielu różnych przeglądarkach.

Każde z poniższych rozszerzeń jest dostępne dla większości nowoczesnych przeglądarek, w tym Chrome, Opera i Firefox. Wiele z nich obejmuje również mobilne odpowiedniki na Androida i iOS. Aby uzyskać więcej informacji, skorzystaj z łączy.

 • HTTPS wszędzie – Rozszerzenie wykonane przez Electronic Frontier Foundation (EFF), które zmusza strony internetowe do korzystania z bezpiecznego połączenia.
 • Rozłączyć się – Potężne narzędzie do prywatności, które pomaga zapobiegać wyciekom danych i zapewnia bezpieczeństwo informacji.
 • Borsuk prywatności – Kolejny dodatek wykonany przez EFF. Ten blokuje inwazyjne reklamy, śledzenie programów szpiegujących i pomaga zniechęcać przeglądarki do pobierania odcisków palców.
 • NoScript – Fenomenalny dodatek zapobiegający śledzeniu w przeglądarkach Firefox. Dobra alternatywa dla Privacy Badger z kilkoma dodatkowymi funkcjami.
 • DuckDuckGo – Większość wyszukiwarek śledzi twoje dane i udostępnia je innym stronom internetowym, nawet z wyłączonymi funkcjami śledzenia przez przeglądarkę. Aby zapewnić prywatność, skorzystaj z DuckDuckGo, witryny, która nigdy nie śledzi Twojej aktywności.

Wniosek

Przeglądarki są centralnym punktem naszej większości działań online. Zapewnienie bezpieczeństwa, anonimowości i bezpieczeństwa oprogramowania ma kluczowe znaczenie dla prywatności Twojej sieci. Możesz poprawić swoją obecną przeglądarkę, dodając odpowiednie rozszerzenia, lub skorzystaj z nowej aplikacji, która stawia prywatność na pierwszym miejscu. Tak czy inaczej, bezpieczeństwo online to coś, o czym wszyscy musimy pomyśleć, nawet jeśli sprawdzamy tylko naszą pocztę e-mail.